» »

Revolut

Revolut

Temo vidijo: vsi
««
56 / 95
»»

enemon ::

Kripto mesi je izjavil:

Ja, dobis 5000€ kazni in v 8 dneh moras zaprti racun.


A ga moraš pol tud odjaviti? :)

lara2 ::

Pozdrav,

zanima me glede Revolut računa (verjetno je podobno tudi pri N26) in sicer ta račun je neodvisen od Android appa? Tukaj mislim, da je tako kot ne vem facebook račun, kjer lahko dostopaš do svojega računa s PC-ja ali pametnega telefona ali tablice? Torej nekako se lahko vpišeš in vidiš svoje stanje tudi, če greš v knjižnico in od tam dostopaš?

Verjetno je tako, ker me skrbi če izgubim pametni telefon na katerem imam app, da imaš potem probleme z Revolutom/N26...

hvala, lp lara.

fireX88 ::

Lahko uporabljaš tudi desktop varianto, vendar za vpis zahteva potrditev preko aplikacije.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

JorBuf13 ::

redtech je izjavil:

JorBuf13 je izjavil:

Ce nisem prijavil racuna v 8ih dneh na FURS in ga prijavim sedaj (odprl sem ga na zacetku decembra in je racun ze odprt v Litvi), komplicirajo kaj z globo?


Ma ne no... naredi samoprijavo in ne bodo kompliciral.

Kakšen IBAN je na revolut računu GB?

LT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JorBuf13 ()

lara2 ::

fireX88 je izjavil:

Lahko uporabljaš tudi desktop varianto, vendar za vpis zahteva potrditev preko aplikacije.


Torej v primeru da izgubiš telefon, potem na novem telefonu vpišeš podatke v aplikacijo in se prijaviš s starim geslom in uporabniškim imenom?

lp, lara.

eeslliw54 ::

lara2 je izjavil:

fireX88 je izjavil:

Lahko uporabljaš tudi desktop varianto, vendar za vpis zahteva potrditev preko aplikacije.


Torej v primeru da izgubiš telefon, potem na novem telefonu vpišeš podatke v aplikacijo in se prijaviš s starim geslom in uporabniškim imenom?

lp, lara.


Na novem telefonu se prijaviš z enako tel. številko, dobis sms s kodo. Potem mislim, da moraš vpisat 4-mestni pin (ki ga imas nastavljenega še od prej seveda). Na enem izmed korakov tudi zahteva selfie. To je to.

miko22 ::

Je možno menjati jezik aplikacije v nemščino, če je privzeti jezik kateri drugi?

BuDi79 ::

miko22 je izjavil:

Je možno menjati jezik aplikacije v nemščino, če je privzeti jezik kateri drugi?
Privzeti jezik je jezik telefona.

miko22 ::

to vem, vendar me zanima, če je možno nastaviti tudi drugače.

dimko_rk ::

kokica2000 je izjavil:

Limiti (in tudi krediti) bodo kmalu, takoj, ko tudi slovenski uporabniki preidemo pod Revolut Bank UAB. Ene storitve naj bi še vedno ostale na Revolut Payments UAB.

Pozdravljeni, meni moznost "Join Revolut Bank!" ponuja od danes zjutraj. Je morda kdo ze sprobal? Tukaj je opis, kaj priblizno bi vkljucitev prinasa - https://www.revolut.com/en-LT/help/more... - "..allows you to enjoy deposit insurance and access our new Credit services (personal loans, credit cards)." Nic od tega sicer ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

Menjat ::

Pozdravljeni
Na revolut sem nov in ne vidim/ znam preveriti, če sem mogoče sprožil iban račun.
Kje bi se se dalo to videti ?

Rovolut bi namreč uporabljal za online plačevanje in izplačevanje
V kolikor naročim še fizično kartico za fizično plačevanje je to že bančni račun?

d_DJ ::

Pri DH želijo imeti 4.9€ provizije za nakazilo na revolut? kako je s tem pri ostalih slo bankah?

Dober dan ::

Jaz sem poskusil sepa plačilo, pa mi piše lepo 29 centov. Kako ti to nakazuješ? Na bančnem okencu??

leeon ::

Menjat je izjavil:

Pozdravljeni
Na revolut sem nov in ne vidim/ znam preveriti, če sem mogoče sprožil iban račun.
Kje bi se se dalo to videti ?

Rovolut bi namreč uporabljal za online plačevanje in izplačevanje
V kolikor naročim še fizično kartico za fizično plačevanje je to že bančni račun?


če si odprl račun, imaš tudi IBAN. najdeš ga tako:
1. v aplikaciji (govorim za android) greš na prvi zavihek spodaj levo (črka R)
2. na tem zavihku klikneš na svoje kratice zgoraj levo (prva črka imena in priimka)
3. v meniju scroll malo dol in klikneš na 'account details'
4. klikneš na valuto računa (verjetno euro)
5. poiščeš polje IBAN

GupeM ::

Menjat je izjavil:

Pozdravljeni
Na revolut sem nov in ne vidim/ znam preveriti, če sem mogoče sprožil iban račun.
Kje bi se se dalo to videti ?

Rovolut bi namreč uporabljal za online plačevanje in izplačevanje
V kolikor naročim še fizično kartico za fizično plačevanje je to že bančni račun?
Pri Revolutu imaš vedno IBAN, kar moraš seveda prijaviti na FURS-u. Četudi nimaš fizične kartice.

d_DJ je izjavil:

Pri DH želijo imeti 4.9€ provizije za nakazilo na revolut? kako je s tem pri ostalih slo bankah?
Nekaj delaš narobe, ali pa je to pač njihova cena, kar zelo, zelo dvomim. Ker je Revolut v SEPA območju, mora biti cena enaka, kot za domača plačila.

bojsi ::

d_DJ je izjavil:

Pri DH želijo imeti 4.9€ provizije za nakazilo na revolut? kako je s tem pri ostalih slo bankah?

Jaz polnim Revolut preko debetne Vise moje SLO banke. Denar je na računu takoj in brez provizije.

Menjat ::

Hvala vsem za odgovore. Jaz si tudi trenutno nalagam preko MasterCard-a je no fee

Sem bral starejše poste tukaj pa se pisalo, da v kolikor se uporablja kot spletno banko to ni potrebno.

Dejansko obstaja kakšna interneta banka katero ni potrebno prijaviti ? In lahko plačujem prejemam plačila ?

Če tukaj imam iban lahko si torej plačo lahko nakazujem kar na revolut. Kaj se, da urediti tudi trajnike ? In vsa sepa plačila urejam preko revolut-a

WRC555 ::

Na Sparkasse so mi za nakazilo na N26 vzeli 1,85 eur provizije.

vinkop ::

~Panter~ je izjavil:

gr2707 je izjavil:

~Panter~ je izjavil:

Hvala za tale "hack", deluje :)
Naredil novo virtualno kartico ter jo z več ali manj težavami dodal na google pay ter garmin pay 8-)


Ali si tako dober, pa napišeš celoten postopek kaj točno si naredil v kakem zaporedju.
(Najprej to, kako si sploh dobil MC in potem kako si uredil da je accepted kot in-store payment)


Odpreš Revolut app, spodaj desno je ikona Mora, nato zgoraj desno izbereš ikono Profile. Odpreš meni Personal details, nato Address, kjer spremeniš naslov na nekega nemškega. Nato spodaj izbereš meni Cards ter zgoraj tapkneš na +, kjer dodaš Virtual card. Tu se ti ponudi meni za dodajanje nove virtalne kartice. In jaz sem imel tukaj na voljo Mastercard. Spodaj izbereš Get virtual card in jo dobiš.

Potem to kartico dodaš še v Google pay. Mene je tukaj matralo, ker mi je čisto na koncu, pred potrditvijo vedno pisalo da mi ena aplikacija riše čez zaslon in ne morem končati postopka. Dolgo je trajalo da sem dojel, da imam vklopljen Night Shift. Potem ko sem ga izklopil je šlo b.p. skoz. Dobiš en SMS da potjuješ da si dodal kartico in to je to.

Mal več heca je bilo pri Garminu, kjer me je hecal med postopkom, ker je dlje časa trajalo da je podatke poslal k njim in se mi je vmes zaklenil ekran, ko sem ga pa odklenil je bil postopek prekinjen. Pa mi je tudi tam nekako le uspelo dodat kartico.

Stestiral bom pa danes, v eni trgovini...

A tole še deluje? ali je sedaj že avtomatsko možno plačevanje s telefonom preko NFC?

GupeM ::

WRC555 je izjavil:

Na Sparkasse so mi za nakazilo na N26 vzeli 1,85 eur provizije.

Kdaj? Ne bi smeli. Meni zaračunajo 24 centov. Pri nekaterih drugih računih pa provizija znaša 26 centov. Še na poslovnih računih znaša "samo" 1 €.

Menjat je izjavil:

Sem bral starejše poste tukaj pa se pisalo, da v kolikor se uporablja kot spletno banko to ni potrebno.

Dejansko obstaja kakšna interneta banka katero ni potrebno prijaviti ? In lahko plačujem prejemam plačila ?

Če tukaj imam iban lahko si torej plačo lahko nakazujem kar na revolut. Kaj se, da urediti tudi trajnike ? In vsa sepa plačila urejam preko revolut-a
Včasih mislim da ni bilo treba, ker ni šlo za pravo banko/IBAN račun. Zdaj je potrebno.

Ne, ne obstaja. Razen slovenskih, ki so prijavljene avtomatsko. Je res tako težko prijaviti račun? Niti 3 minute dela preko eDavkov. Če pa nimaš prijavljenega računa, si pa v prekršku in te lahko čaka precej velika globa, tako da le prijavi.

Ja, lahko si nakazuješ plačo na Revolut. Tudi trajnike oz. SEPA direktne bremenitve imaš lahko na Revolutu.

SmeskoSnezak ::

dimko_rk je izjavil:

kokica2000 je izjavil:

Limiti (in tudi krediti) bodo kmalu, takoj, ko tudi slovenski uporabniki preidemo pod Revolut Bank UAB. Ene storitve naj bi še vedno ostale na Revolut Payments UAB.

Pozdravljeni, meni moznost "Join Revolut Bank!" ponuja od danes zjutraj. Je morda kdo ze sprobal? Tukaj je opis, kaj priblizno bi vkljucitev prinasa - https://www.revolut.com/en-LT/help/more... - "..allows you to enjoy deposit insurance and access our new Credit services (personal loans, credit cards)." Nic od tega sicer ne rabim.

Mene isto zanima. Ko zelis se pridruziti zahtevajo davcne podatke.
@ Pusti soncu v srce... @

Pro ::

Ne razumem ljudi, vsi bi radi nekaj imeli, pa limite, pa varčevanje, pa kredite... za to pa ne bi nič dali. Niti svoje davčne številke. Pojdite na slovensko banko pa odprite račun brez davčne številke. Ste že poskusili?
Če se bojite za svoje osebne podatke, potem to pač ni za vas.

miko22 ::

Pro je izjavil:

Ne razumem ljudi, vsi bi radi nekaj imeli, pa limite, pa varčevanje, pa kredite... za to pa ne bi nič dali. Niti svoje davčne številke. Pojdite na slovensko banko pa odprite račun brez davčne številke. Ste že poskusili?
Če se bojite za svoje osebne podatke, potem to pač ni za vas.


bravo, se podpišem pod tole.

SmeskoSnezak ::

miko22 je izjavil:

Pro je izjavil:

Ne razumem ljudi, vsi bi radi nekaj imeli, pa limite, pa varčevanje, pa kredite... za to pa ne bi nič dali. Niti svoje davčne številke. Pojdite na slovensko banko pa odprite račun brez davčne številke. Ste že poskusili?
Če se bojite za svoje osebne podatke, potem to pač ni za vas.


bravo, se podpišem pod tole.

Idiotizem od idiotizma. Kaj te toliko moti komentar o zahtevi? Dodal se je kot informacija. Nic vec, nic manj. Ce nimas odgovora na vprasanju, ce je kdo ze sprobal, se ne rabis spotikat ob dodatne informacije.
@ Pusti soncu v srce... @

GupeM ::

Jaz sem vpisal svojo davčno, to je pa vse, kar je potrebno. Razlike nisem opazil.

dimko_rk ::

SmeskoSnezak je izjavil:

dimko_rk je izjavil:

kokica2000 je izjavil:

Limiti (in tudi krediti) bodo kmalu, takoj, ko tudi slovenski uporabniki preidemo pod Revolut Bank UAB. Ene storitve naj bi še vedno ostale na Revolut Payments UAB.

Pozdravljeni, meni moznost "Join Revolut Bank!" ponuja od danes zjutraj. Je morda kdo ze sprobal? Tukaj je opis, kaj priblizno bi vkljucitev prinasa - https://www.revolut.com/en-LT/help/more... - "..allows you to enjoy deposit insurance and access our new Credit services (personal loans, credit cards)." Nic od tega sicer ne rabim.

Mene isto zanima. Ko zelis se pridruziti zahtevajo davcne podatke.
Jaz sem se pravkar pridruzil. V enem od korakov se vpise davcna. Nato je potrebno potrditi nekaj dokumentov o tem, kako se denar samodejno prenasa med banko in e-money racunom. Ko koncas pa nekih sprememb v aplikaciji ni videti.

d_DJ ::

Dober dan je izjavil:

Jaz sem poskusil sepa plačilo, pa mi piše lepo 29 centov. Kako ti to nakazuješ? Na bančnem okencu??

Preko mobilne aplikacije. Imaš Delavsko hranilnico?


GupeM je izjavil:


d_DJ je izjavil:

Pri DH želijo imeti 4.9€ provizije za nakazilo na revolut? kako je s tem pri ostalih slo bankah?
Nekaj delaš narobe, ali pa je to pač njihova cena, kar zelo, zelo dvomim. Ker je Revolut v SEPA območju, mora biti cena enaka, kot za domača plačila.


Nevem kaj bi lahko sploh narobe delal. Če pa nakazujem na n26 je pa 29 centov.

GupeM ::

Kontaktiraj jih in jim povej, da so litovski računi v SEPA območju in naj ti zaračunajo normalen znesek 29 centov.

Edit: Aja, a mogoče nakazuješ še na star britanski račun? Vpiši novega, litovskega. začne se z LT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

d_DJ ::

Ja seveda na GB sem nakazoval. Tnx

GupeM ::

No, pa se je vendarle pokazalo, da nekaj delaš narobe :)

Np.

PrimoZ_ ::

A z revolutom lahko plačuješ tudi UPN ?

matobeli ::

lahko

bastadu ::

PrimoZ_ je izjavil:

A z revolutom lahko plačuješ tudi UPN ?

Direktno UPNja Revolut nima, ker je UNP slovenska posebnost, lahko pa (brezplačno) nakažeš na katerikoli IBAN, pri nakazilu rabiš vnašat bistveno manj podatkov kot na naš UNP ...

dimko_rk ::

dimko_rk je izjavil:

Jaz sem se pravkar pridruzil. V enem od korakov se vpise davcna. Nato je potrebno potrditi nekaj dokumentov o tem, kako se denar samodejno prenasa med banko in e-money racunom. Ko koncas pa nekih sprememb v aplikaciji ni videti.
Popravek! Ko se pridruzis "Revolut Bank" je izpisek razdeljen na dva dela: 1) E-money Account Statement. Tukaj je star IBAN kot ga vidis tudi znotraj Revolut aplikacije. 2) Bank Account Statement. Tukaj se pojavi pa nov IBAN in ob njem pripis "You cannot use this IBAN for bank transfers. Please use the IBAN found in the app." Kako je s prijavo na FURS (?) Po eni strani gre za nek dummy IBAN v ozadju, ki se ne uporablja za nakazila vidna navzven; navzven je pac viden E-money IBAN. Hkrati verjetno gre za IBAN pravega bancnega racuna v ozadju. Verjetno si tako s prijavo bolj na varni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dimko_rk ()

Dober dan ::

A torej Revolut zdaj že ponuja limit, hiter kredit, kreditno kartico?

WaterBoy ::

Ne še

Likalnik ::

Prosim za pomoč....rad bi si iz svojega privat bančnega računa prenesel sredstva na Revolut....sredstva so v GBP in USD...kako sedaj iz računa vse to prenesti...nekako nenajdem postopka.
Mogoče kdo ve kakšna je provizija pri prenosu?

matobeli ::

To bo vprašanje za tvoj privat bančni račun (ki ne vemo kater je). Zna bit kar nekaj provizije.

Ales ::

Likalnik je izjavil:

Prosim za pomoč....rad bi si iz svojega privat bančnega računa prenesel sredstva na Revolut....sredstva so v GBP in USD...kako sedaj iz računa vse to prenesti...nekako nenajdem postopka.
Mogoče kdo ve kakšna je provizija pri prenosu?

Višino provizije določa banka, s katere nakazuješ. Način nakazila je tudi odvisen od tvoje banke. Nisi nam povedal niti v kateri državi je, niti katera banka je. Noben živ bog ti ne more odgovoriti.

Kar se Revoluta tiče:

https://www.revolut.com/en-SI/business/...

Če je tvoja banka v SEPA območju, je morda za razmislit, ali se ti ne splača prej zamenjati oboje, GBP in USD, v EUR, ter potem izvesti običajno SEPA nakazilo za vse skupaj. Odvisno od tečajev, vsote, provizij... ponovno, noben živ bog ti ne more odgovoriti.

lenovo2 ::

Kako trenutno poteka odpiranje Revolut osebnega računa in identifikacija? Je videoklic ali samo slikaš osebne kot na N26?

GupeM ::

Samo slika, brez video klica.

lenovo2 ::

Hvala, kakšni so pa stroški, ki jih imaš z uporabo Revolut osebnega računa? Ali je vse brezplačno, razen dvigov kot na N26?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lenovo2 ()

GupeM ::

Odvisno od paketa in kaj rabiš.

Več tukaj: https://www.revolut.com/our-pricing-pla...

Kleemen ::

Preko Revoluta sem v 2020 kupil delnice, ki jih moram sedaj poročat na eDavkih. Potrebno je oddati samo "Napoved za odmero dohodnine od dividend" ali še kaj drugega? Hvala za pomoč.

metalc ::

Če nisi nič prodajal, potem prijaviš samo dividende, zgodovino nakupov pa hraniš nekje pri sebi za naslednja leta. V mesečnih izpiskih imaš pod "Activity" skoraj vse podatke o dividendah in morebitnih davkih (DIVNRA) v tistem mesecu, le še dolarske zneske moraš pretvoriti v evre po referenčnem tečaju ECB na dotični datum.

okoduha ::

Tisti, ki položnice plačujete z Revolutom, kaj vpišete pod referenco? Celotno referenco prejemnika, vključno z SI12 ali SI07 ali SI00 itd.? Ali naredite presledek med SI12 in preostalimi številkami ali ne?

matobeli ::

vse gre not, SI12*presledek*potempakakorpišenapoložnici

Ni bilo še težav.

okoduha ::

HVALA !

Kleemen ::

metalc je izjavil:

Če nisi nič prodajal, potem prijaviš samo dividende, zgodovino nakupov pa hraniš nekje pri sebi za naslednja leta. V mesečnih izpiskih imaš pod "Activity" skoraj vse podatke o dividendah in morebitnih davkih (DIVNRA) v tistem mesecu, le še dolarske zneske moraš pretvoriti v evre po referenčnem tečaju ECB na dotični datum.


Hvala za info.

Pretvorba iz usd v eur verjetno mora biti na dan prejema dividende in ne na dan ko sem oddal porocilo na edavkih?

zk_eu ::

A ima kdo izkušnje s sporočanjem zaprtja računa GB računa preko obrazca DR-Racun?

Javim odprtje LT računa in hkrati v isti vlogi zaprtje GB računa. Kot dokazilo predložim sliko kartice LT računa in e-pošto s katero so nam sporočili, da se GB račun prenaša v LT.

In mi vlogo sprocesirajo, vpišejo LT račun, GB pa ne izbrišejo.

Ok, si mislim, da je nekdo pač spregledal tisto kljukico o zaprtju računa. Pošljem ponovno vlogo z zaprtjem GB računa in kot dokazilo e-pošto. Vlogo obdelajo in ponovno ostaja GB račun. Jim pišem mail kaj je zdaj s tem in je vse tiho...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()
««
56 / 95
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132052 (6086) buttcrack
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130599 (5363) _janezvalva_
»

Normiran s.p. bancni racun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13225164 (3935) tony1
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108496 (36417) Andro457

Več podobnih tem