» »

Programiranje industrijskih robotov

Programiranje industrijskih robotov

Nocloud ::

Živjo,

pred kratkim sem začel uporabljati program Visual components v katerem lahko modeliraš in programiraš industrijske robote z uporabo programskega jezika Python. Zanima me ali mogoče kdo pozna kakšno podjetje v Sloveniji, ki se ukvarja z programiranjem industrijskih robotov. Razmišljam namreč o zaposlitvi na tem področju vendar bi potreboval nekaj mentorstva za začetek.

Vsaka informacija je dobrodošla.

Lep večer

knesz ::

Nocloud je izjavil:

Živjo,

pred kratkim sem začel uporabljati program Visual components v katerem lahko modeliraš in programiraš industrijske robote z uporabo programskega jezika Python. Zanima me ali mogoče kdo pozna kakšno podjetje v Sloveniji, ki se ukvarja z programiranjem industrijskih robotov. Razmišljam namreč o zaposlitvi na tem področju vendar bi potreboval nekaj mentorstva za začetek.

Vsaka informacija je dobrodošla.

Lep večer

Mogoče DAX, oni nam programirajo Epson robote.

TheBlueOne ::

Ce ti Celovec ni predalec, ti lahko priporocam kaksno podjetje, ki isce.

TheBlueOne ::

Morda samo se dodam, da se zadev lotujes iz druge strani, kakor je praviloma v industriji. Gotovo ni vedno tako, je pa tako v podjetjih kjer sem delal sam in s katerimi delam danes.

Prva zadeva, ki jo moras vedeti je, da je vecina teh sluzb povezana s kar dosti terena, ker je zadeve treba tudi integrirati. Praviloma se ucis tako, da se zaposlis na podjetju, ki te bo na zacetku poslalo na teren, kjer bos prilagajal robote, ker simulacije dalec niso 100% natancne. Tam bos spoznal dejanske programske jezike. Za robote znamke KUKA si lahko najdes orodje za programiranje, ki se imenuje WorkVisual. Ce se ne motim je zastonj. Potem, ko ti bo jasna kinematika robotov, delovanje PLCjev, varnostni sistemi..., pa bos lahko zacel z izdelavo simulacij.

Se pa na vsak nacin isce ljudi, ki bi bili pripravljeni to poceti. Trenutno so prakticno vsa podjetja preobremenjena in iscejo nove kadre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij na fakulteti za elektrotehniko

Oddelek: Šola
177155 (3552) Siddh
»

Ali izdelovati spletne strani ali programirati?

Oddelek: Loža
214013 (2193) c3p0
»

Iščejo se programerji za spletno mentoriranje

Oddelek: Programiranje
479214 (6584) Nublet
»

Programiranje preprostega robota

Oddelek: Programiranje
204687 (3954) Rias Gremory
»

robot: pozicija v ravnini

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9982 (819) ql000

Več podobnih tem