» »

Lahko grafična uniči matično?

Lahko grafična uniči matično?

rubYYY ::

Pozdravljeni!

Pred nekaj časa mi je v enem momentu crknila matična plošča Asus M4A78-M. Nekega dne se je ekran izklopil in računalnik zamrznil in se resetiral. Če sem grafično odstranil je delal na interni grafiki. Z drugo grafično je delalo isto. Sumili smo napajanje ali matično ali grafično. Zato sem si izposodil kolegov računalnik, ki je imel precej podobno konfiguracijo(razen da nima grafične) in probaval komponento po komponento. Z mojim napajalnikom in grafično je delalo zato sem okrivil svojo matično in imam naročeno novo. AMPAK kolegov računalnik od takrat naprej kaže podobne znake. BIOSi se niti ne zaženejo, saj tudi če odstraniš rame ali diske ne opzori zvočno kot bi moralo.

Vprašanje: Ali je možno, da ima moja grafična kakšen problem, ki "ubije" matično ploščo? Ne bi rad še ene plate uničil :)

Hvala za odgovore!

DarwiN ::

Da bi grafična kartica ubijala matične plošče je na meji mogočega.. Skoraj že scenarij za eno epizodo Outer Limitsov. :)

Veliko bolj je verjetno, da je tvoj napajalnik morilec... Kajti vsi vemo, da imaš neko usrano LC sranje. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

sandmat ::

kot je DarwiN omenil, bi tudi jaz najprej sumil napajalnik. Če se nekaj "skuri", iščeš probleme od vira napajanja dalje.

rubYYY ::

UPDATE:
Menjal sem bolj kot ne vse. Nova MSI ZH77A matična, nov i7-3770 in nov Corsairov VS450 napajalnik, ohranil pa grafično Radeon HD7770 in Crucial 4gb ploščico. Problem ostaja. Najprej je vse delalo lepo potem pa se je zgodba ponovila. Sumim, da takrat ko so se driverji updatali. Probaval sem še razne stvari in na primer na HDMIju pridem na POST in BIOS screen, na DVIju ne. Potem Ista grafična sicer drugega proizvajalca je delala normalno in ko sem dal na novo driverje gor je tud moja delovala dokler nisem šel v igro. Brez driverjev od AMDja dela, ampak razumemo, da pa ne nudi svojega potenciala.
Torej novo vprašanje sedaj je ali je prejšnji napajalnik ubil Mobo in grafo ali bi rekli, da so krivi pri AMDju zaradi svojih bogih driverjev oziroma mogoče celo hardwara?

Hvala tistemu, ki se bo še kaj postvetil temu :)

Han ::

HD7770 ne bi smela tako nagajat, lahko pa imaš smolo in je rahlo defektna. Lahko da je samo BIOS na grafični tako nastavljen, da se vse skupaj sesuje. Preveri, če je na voljo novejši, drugače pa ti svetujem, da grafično zamenjaš, saj je najšibkejši člen v računalniku (i7-3770 bo prišel bolj do izraza z novejšo, boljšo grafično).

rubYYY ::

Han je izjavil:

HD7770 ne bi smela tako nagajat, lahko pa imaš smolo in je rahlo defektna. Lahko da je samo BIOS na grafični tako nastavljen, da se vse skupaj sesuje. Preveri, če je na voljo novejši, drugače pa ti svetujem, da grafično zamenjaš, saj je najšibkejši člen v računalniku (i7-3770 bo prišel bolj do izraza z novejšo, boljšo grafično).


Hvala Han za nasvet, bom probal, ker sem med množico predlaganih rešitev na to pozabil. Kar se tiče nove pa je trenutno problem, da nimam več financ ker sem vse zapravil za ostalo opremo in ker moram obnavljat injektorje na avtu, kar je pa še večji strošek. Je pač tisti čas ko grejo stvari mal narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
201795 (1446) Riff
»

Nvidia Geforce 640gt 2gb in Far Cry 3

Oddelek: Strojna oprema
302319 (1888) r3dkv1c4
»

Nakup PCja za cca 1600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
607523 (6895) kamuee
»

PC za cca. 1200 €

Oddelek: Kaj kupiti
232194 (1738) Tac20
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
454133 (3368) Venum

Več podobnih tem