» »

Bio vrečke za smeti, 8L

Bio vrečke za smeti, 8L

MrStein ::

Kje dobiti biorazgradljive vrečke za smeti, velikosti 8 litrov?
Oziroma kaj je na voljo?

Do zdaj sem uporabljal Piskar-jeve, ampak po novem imajo "ušesa" za nositi in zgleda jih štejejo v prostornino. Z drugimi besedami: premajhne so.

Sem probal 15 litrske (isto Piskar) ampak, šok, so enako premale (za isti koš, 8L). Ne vem, kak to merijo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

donvito ::

Hofer(10 lit), Lidl(15 lit) z ušesi, Muller(18,30 lit) zatezne. Premale po dolžini ali preozke?

Seljak ::

Jaz jih kupujem v Hoferju in so Bio razgradljive. V paketu jih je 20 in so 10 literske, ki ravno pašejo v Curver posodo za BIO odpadke, ki ga imam montiranega v element v kuhinji :)

bili_39a ::

Upam, da imaš v mislih papirnate in ne kvazi razgradljivo plastiko...

Jaz kupujem CleanPac v Millerju (0,99 za 10 kosov) ali v Šparu (imajo samo ene) 1,2€ za 10 kosov. Nisem jih še videl v Hoferju.

imagodei ::

bili_39a je izjavil:

Upam, da imaš v mislih papirnate in ne kvazi razgradljivo plastiko...

Do tell... Kakšno "kvazi" razgradljivo plastiko?
- Hoc est qui sumus -

matobeli ::

Chemtraili pa to.

Jaz sem vzel 40l piskarje, ravno lepo pride not v standard 11l ikea četrtinski koš. Še celo od oka podobna cena je bila, proti tistim 15l.

15l, tudi brez kakršnihkoli ročajev nisem mogel čez rob koša dobit.

Ganon ::

In potem naredimo preskok v realnost, odpremo kontejner za biološke odpadke in notri polno plastike.

imagodei ::

Če drugi mečejo plastiko v bio odpadke, ni treba, da sledimo slabemu zgledu.
- Hoc est qui sumus -

MrStein ::

Seljak je izjavil:

Jaz jih kupujem v Hoferju in so Bio razgradljive. V paketu jih je 20 in so 10 literske, ki ravno pašejo v Curver posodo za BIO odpadke, ki ga imam montiranega v element v kuhinji :)

Koliko litrov ima (oziroma piše, očitno litri tudi niso več zgolj litri...) ta posoda?

Prej se mi je namreč lepo ujemalo, zdaj pa naenkrat vrečka z istim napisom niti približno ni več isto velika.

PS: Piskarjeve PVC vrečke "s patentnim zapiranjem" skoraj nobena ne tesni. Mogoče se moram začeti izogibati te znamke...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ivanuscha ::

Jaz imam slabe izkušnje z bio vreckami. V parih dnevih vsebine ne napolnis, do takrat pa se že začne razgrajevat in vse teče ven.

Seljak ::

MrStein je izjavil:

Seljak je izjavil:

Jaz jih kupujem v Hoferju in so Bio razgradljive. V paketu jih je 20 in so 10 literske, ki ravno pašejo v Curver posodo za BIO odpadke, ki ga imam montiranega v element v kuhinji :)

Koliko litrov ima (oziroma piše, očitno litri tudi niso več zgolj litri...) ta posoda?

Prej se mi je namreč lepo ujemalo, zdaj pa naenkrat vrečka z istim napisom niti približno ni več isto velika.

PS: Piskarjeve PVC vrečke "s patentnim zapiranjem" skoraj nobena ne tesni. Mogoče se moram začeti izogibati te znamke...


Nikjer na posodi ne piše koliko je literska. Jaz vem samo, da mi noter pašejo 10l Bio razgradljive vrečke iz Hoferja.

ivanuscha je izjavil:

Jaz imam slabe izkušnje z bio vreckami. V parih dnevih vsebine ne napolnis, do takrat pa se že začne razgrajevat in vse teče ven.

Ja, to pa drži. Kar na 1x se začnejo razgrajevati in potem je polno vode noter v posodi.

bili_39a je izjavil:

Upam, da imaš v mislih papirnate in ne kvazi razgradljivo plastiko...

Jaz kupujem CleanPac v Millerju (0,99 za 10 kosov) ali v Šparu (imajo samo ene) 1,2€ za 10 kosov. Nisem jih še videl v Hoferju.


Ni nobena kvazi plastika, saj se začne kar hitro razgrajevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

bili_39a ::

imagodei je izjavil:

bili_39a je izjavil:

Upam, da imaš v mislih papirnate in ne kvazi razgradljivo plastiko...

Do tell... Kakšno "kvazi" razgradljivo plastiko?



Distinguishing "biodegradable" from "compostable"

In typical parlance, the word biodegradable is distinct in meaning from compostable. While biodegradable simply means an object is capable of being decomposed by bacteria or other living organisms, "compostable" in the plastic industry is defined as able to decompose in aerobic environments that are maintained under specific controlled temperature and humidity conditions. Compostable means capable of undergoing biological decomposition in a compost site such that the material is not visually distinguishable and breaks down into carbon dioxide, water, inorganic compounds and biomass at a rate consistent with known compostable materials. (ref: ASTM International D 6002)

The inclusion of "inorganic materials" precludes the end product from being considered as compost, or humus, which is purely organic material[opinion]. Indeed, under the ASTM definition, the only criterion needed for a plastic to be called compostable is that it has to appear to go away at the same rate as something else that one already knows is compostable under the traditional definition[citation needed].

Plastic bags can be made "oxo-biodegradable" by being manufactured from a normal plastic polymer (i.e. polyethylene) or polypropylene incorporating an additive which causes degradation and then biodegradation of the polymer (polyethylene) due to oxidation.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bili_39a ()

matobeli ::

A niso te vrečke iz koruze narejene?

Macketina ::

Ene ja, druge pa iz plastike + aditivov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz česa so užitne vodne kroglice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5115722 (11357) Superboyy
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
244391 (3245) billy
»

Vrečke za biološke odpadke

Oddelek: Loža
91746 (1449) Enterprise
»

Addicted to plastic

Oddelek: Problemi človeštva
466923 (5726) innerspace

Več podobnih tem