» »

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov

K0l1br1 ::

Baja je izjavil:

če drži je idiot, ker 100btc-jev ne drzis na mining poolu. verjetno pa ne drži, ker za 100 btcjev zmajnat rabiš kar opreme
Lahko pa je tudi gor nakazal.

Heavy ::

Rok Woot je izjavil:

Ima kdo kake osebne podatke Markota Kobala ali tega Andreja? Ali pa telefonsko od podjetja? Na PM vse dobrodošlo.


Ne moreš v google vpisati Nicehash d.o.o.?
#TeamFelix

4knative ::

Na koncu hekerji pobašejo vse in živijo srečno do konca svojih dni.

D3m0r4l1z3d ::

Jao, jao, da bi imel 1k BTCjev, good things come to those who wait.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Rok Woot ::

Heavy je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Ima kdo kake osebne podatke Markota Kobala ali tega Andreja? Ali pa telefonsko od podjetja? Na PM vse dobrodošlo.


Ne moreš v google vpisati Nicehash d.o.o.?


Ja lahko, pa dobim samo naslov, ki pa je pomojem prazen, pa telefon, ki ne obstaja. Pa kakšen je to sploh odgovor, se ne znaš normalno pogovarjat?

Saul Goodman ::

Preveč sanjaš. Koliko zaposlenih iz SKB banke pa sedi, ker so jih okradli? Lovi se zmikavte, ne lastnikov. Danes je hackable prav vsak servis povezan s kriptovalutami, pravzaprav vsak informacijski sistem na svetu. In kaj sedaj? Bomo zapirali lastnike firm kar po vrsti, ker so hipotetično žrtve hekerskega vdora, ki ga ne more preprečiti niti Gabor? :-P

Lahko je inside job, lahko je nekompetentnost, lahko pa je samo BAD FUCKIN LUCK. Tudi jaz se ne bi javljal vsakemu kekcu, ki bi se me danes čutil dolžnega nadlegovat po telefonu. Itak, da ga ne boš dobil. Jokaj, ko bo dokazana kakšna odgovornost, do takrat pa - grow the fuck up in hrani svoje premoženje v cold walletih.

Rok Woot ::

Ma ja, da prvo lažejo, pol pa še ene pošte nemorejo poslati uporabnikom, da poveš da so jih ukradli. Res zelo moralno. Če so imeli res dobro varovano, kar dvomim, potem res niso nič krivi. Še vedno pa morajo vrnit denar uporabnikom. Pokaži mi kako banko v EU, kjer so denar ukradli iz računov, pa tega uporabniki niso dobili nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

hojnikb ::

sam to ni banka...
#brezpodpisa

poweroff ::

Saul Goodman je izjavil:

Tudi jaz se ne bi javljal vsakemu kekcu, ki bi se me danes čutil dolžnega nadlegovat po telefonu.

Kekcu???

To so njihove stranke!

Ko je bil napaden Bitstamp, so odreagirali precej bolje:
- takoj so obvestili stranke kaj se dogaja;
- obvestili so organe pregona in jim nudili ves support;
- o vsem so redno obveščali stranke;
- strankam so takoj obljubili povrnitev denarja;
- zamenjali so komplet strojno opremo in programsko opremo spisali na novo.

Naj me nekdo popravi, ampak kolikor sem takrat spremljal zadevo, je bilo tako.
sudo poweroff

s1m0n ::

Če dobiš kaj nazaj je to samo dobra gesta Nicehasha :)

poweroff ::

Počakajte, da drugo leto začne veljati GDPR uredba. Potem bodo kazni za takele napake gromozanske.

Razen, če bo podjetje/lastnik dokazal/o, da so storili vse, kar je v njihovi moči da se napad prepreči.
sudo poweroff

pegasus ::

poweroff je izjavil:

Ko je bil napaden Bitstamp, so odreagirali precej bolje:
- takoj so obvestili stranke kaj se dogaja;
- obvestili so organe pregona in jim nudili ves support;
- o vsem so redno obveščali stranke;
- strankam so takoj obljubili povrnitev denarja;
- zamenjali so komplet strojno opremo in programsko opremo spisali na novo.

Naj me nekdo popravi, ampak kolikor sem takrat spremljal zadevo, je bilo tako.

In kolikor poznam nicehash ljudi, bi me s takim pristopom izredno presenetili. To, kar vidimo sedaj, je bolj na njihovem nivoju.

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Počakajte, da drugo leto začne veljati GDPR uredba. Potem bodo kazni za takele napake gromozanske.

Razen, če bo podjetje/lastnik dokazal/o, da so storili vse, kar je v njihovi moči da se napad prepreči.

GDPR na anonimnih accountih?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Aha, borza ima anonimne accounte?

Kako pa imajo urejeno skladnost z zakonodajo za preprečevanje pranja denarja?
sudo poweroff

bobby ::

Markoff je izjavil:

Ashes to ashes, luft to luft. Easy come, easy go. Slovenska policija is on top of the case. Veliko sreče, oškodovanci.

bobby je izjavil:

Transakcija NI anonimna, ce je govora o bitcoin blockchainu,,...
Samo toliko v vednost.

No, če ni anonimna, potem pa povej, čigava denarnica je prejela vse te bitkonje? Aja, saj res, denarnica je anonimna.

Fak it pol.


Dej se enkrat prebeti.
TRANSAKCIJA ni anonimna.
Nisem omenil lastnuka blockchaina kjer je 4700 in nekaj BTC.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Rok Woot ::

s1m0n je izjavil:

Če dobiš kaj nazaj je to samo dobra gesta Nicehasha :)

Lepo, da imaš tako mnenje. Torej bodo čez dva dni normalno poslovali naprej a le uporabniki bodo ob denar. Torej po tvoje firma ne nosi nobene odgovornosti, čeprav so okradli njih, ne uporabnikov?Žalostno mi je, da takole podpirate kriminal.

Drgač imam pa že povn kufer tega foruma, pa tole nima veze s to kolobocijo, tako da je tole moj zadnji prispevek.

Lep pozdrav vsem, še posebej yipe-tu (čisto resno) ;)

bambam20 ::

Rok Woot je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Če dobiš kaj nazaj je to samo dobra gesta Nicehasha :)

Lepo, da imaš tako mnenje. Torej bodo čez dva dni normalno poslovali naprej a le uporabniki bodo ob denar. Torej po tvoje firma ne nosi nobene odgovornosti, čeprav so okradli njih, ne uporabnikov?Žalostno mi je, da takole podpirate kriminal.

Drgač imam pa že povn kufer tega foruma, pa tole nima veze s to kolobocijo, tako da je tole moj zadnji prispevek.

Lep pozdrav vsem, še posebej yipe-tu (čisto resno) ;)



haha. Kdo ti je kriv, da si jim zaupal. Pohlep je zajebana zadeva.

pegasus ::

Rok Woot je izjavil:

Torej po tvoje firma ne nosi nobene odgovornosti
Preberi pogoje poslovanja. In se čudi. Dobrodošel v pravnem svetu ;)

BigWhale ::

Saul Goodman je izjavil:

Preveč sanjaš. Koliko zaposlenih iz SKB banke pa sedi, ker so jih okradli? Lovi se zmikavte, ne lastnikov. Danes je hackable prav vsak servis povezan s kriptovalutami, pravzaprav vsak informacijski sistem na svetu. In kaj sedaj? Bomo zapirali lastnike firm kar po vrsti, ker so hipotetično žrtve hekerskega vdora, ki ga ne more preprečiti niti Gabor?


Ce so zavestno poceli stvari malomarno in ce so zavestno poceli neumnosti, potem ja. Potem nosijo nek del odgovornosti, ker niso poskrbeli za ustrezno varnost.

A mislis, da bi kdo resno jemal banko kjer bi v trezorju ponoci puscali odprto okno, da se stvar lufta in bi imeli izklopljen alarm, ker se veckrat sprozi brez razloga pa je pol sama zgaga?

pegasus je izjavil:

Rok Woot je izjavil:

Torej po tvoje firma ne nosi nobene odgovornosti
Preberi pogoje poslovanja. In se čudi. Dobrodošel v pravnem svetu ;)


Kljub pogojem poslovanja lahko sprozis postopek o odgovornosti. V najslabsem primeru gre lahko samo za civilno tozbo.

PS: Je pa res, da stvari niso enostavne in se jih vecina ne loteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

D3m0r4l1z3d ::

Itak, da tega ni več. Kdor je sposoben izvesti tako krajo, bo poskrbel tudi za to. Vprašanje zdaj ali bodo nadaljevali kot so zdaj ali se bo drug igralec v EU pojavil?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

G-man ::

Očitno ima Milan Gabor insajderske informacije o vdoru (ali je kaj sodeloval pri raziskovanju): http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnolo...

Skratka, ne stavi vseh jajc v isti koš. Al neki v tem stilu. Je pa res, da jih je na nek način rast BTC prehitela - če so imeli ob začetku leta 2017 4700 coinov, je bilo to vredno le 4,2 mil. USD. Pri tej nori rasti BTC ter posledično lastne platforme in ekipe je žal varnost med sodelavci težko zagotavljati, sploh pa ob globalno distribuirani ekipi, kot je NiceHash (predpostavljam iz oglasov). Na drugi strani pa so sedaj za zlikovce zlati časi, ker so taki profili firm v teksasu :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

FastWIND ::

Ključno je zakaj so imeli celo zalogo online?

Nepremišljenost ali načrtno? Samo to dvoje je možno.

s1m0n ::

Saj to ni veliko!
Ca. 4500 / št. uporabnikov = lahko zelo malo na uporabnika!

Okapi ::

G-man je izjavil:

Očitno ima Milan Gabor insajderske informacije o vdoru (ali je kaj sodeloval pri raziskovanju): http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnolo...
Kakšne informacije? Saj je ves prispevek eno samo ugibanje.

AndrejS ::

Ne samo da so odnesli bitcoine, še Matježev FB profil so izpraznili

shintaro ::

KDO VE kaj je tale nicehashsupport fb page... in kaj je resnica? https://www.facebook.com/NiceHashSuppor...

https://www.facebook.com/NiceHashSuppor... tukaj je en kontroverzen post... mene je pa mal zmedlo kdo zdej zajebava...

V tem postu pravijo da je 86% bitcoinov na varnem. Kar ne bo štimalo namreč na hekerskem walletu je okoli 60m..

To je samo nek troll page?

D3m0r4l1z3d ::

Dear NiceHash users!

We kindly ask you to report the following Facebook page that is spreading false information about NiceHash.

https://www.facebook.com/NiceHashSuppor...... See More

daj ne glej kar povsod, samo da nicehash piše
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

416c6573a ::

poweroff je izjavil:



To so njihove stranke!

Ko je bil napaden Bitstamp, so odreagirali precej bolje:
- takoj so obvestili stranke kaj se dogaja;
- obvestili so organe pregona in jim nudili ves support;
- o vsem so redno obveščali stranke;
- strankam so takoj obljubili povrnitev denarja;
- zamenjali so komplet strojno opremo in programsko opremo spisali na novo.

Naj me nekdo popravi, ampak kolikor sem takrat spremljal zadevo, je bilo tako.


Firma stoji pol leta, najbrz nimajo se dovolj provizij da bi lahko sploh komu kaj vrnili iz svojega zepa. Poleg tega je to zdej cisto drug playground ko je en BTC vreden 10k+ kot vcasih. In seveda dokler niso za zihr kaj se je zgodilo, ne bojo svojim strankam objavljali, da so mogoce imeli hack - potencialni bad PR ce ni potrebe.

GDPR nima veze ce niso bili objavljeni podatki o strankah, kjer bi se jih dalo identificirati.

"By use of this service you agree to the terms and conditions published here and there." Treba je to tut kdaj prebrat. Sam nisem v teh crypto borzah, uporabljam OTC brokerja, ker pac, ze ze bi trejdal BTC mi ne bi bilo potrebno dati 10k za en BTC, ampak zalozim samo 10% ob odprtju CFD pozicije, ki jih dobim nazaj ob zaprtju, ostali denar pa lahko uporabim drugje. Sem pa isto sel na brokerja, ki ima v pogodbi no negative balance, da v primeru da se karkoli zgodi z mojo pozicijo, preskoci stoploss in mi se celo zbije account na negativno vrednost, da nisem brokerju dolzan vec palet denarja, ki mi ga je posodil za pozicijo in je bil izgubljen - skrajni primeri, ampak ce se ukvarjas z denarjem na tak nacin, je potrebno imeti v mislih.
Lastnorocno.

shintaro ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Dear NiceHash users!

We kindly ask you to report the following Facebook page that is spreading false information about NiceHash.

https://www.facebook.com/NiceHashSuppor...... See More

daj ne glej kar povsod, samo da nicehash piše


sej nism reku da verjamem tem trollom, me je zanimalo več o tem trollu... precej lulz trollanje

maco-maco ::

Firma stoji pol leta, najbrz nimajo se dovolj provizij da bi lahko sploh komu kaj vrnili iz svojega zepa.
Delujejo pa od začetka 2014
Kaj?

oxyuranus ::

416c6573a je izjavil:


Firma stoji pol leta, najbrz nimajo se dovolj provizij da bi lahko sploh komu kaj vrnili iz svojega zepa. Poleg tega je to zdej cisto drug playground ko je en BTC vreden 10k+ kot vcasih. In seveda dokler niso za zihr kaj se je zgodilo, ne bojo svojim strankam objavljali, da so mogoce imeli hack - potencialni bad PR ce ni potrebe.


Tako ja, sli se bojo Ponzi shemo znotraj Ponzi sheme (kriptovalute) in bojo izplacevali profite iz prihoda novih naivcev, saj to mislis, ne?
Those who do not understand UNIX are condemned to reinvent it, poorly.
(hint: linux)

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

ja, kekcu. a sta bitstampovca sprejemala obiske na firmi in po telefonih razlagala vsakmu userju, kaj se je zgodilo? lol.

a je kdo kej reku o tem, da je njihov PR odlično opravil delo? zadeva je neraziskana, ne ve se ali so bili malomarni ali ne (poln hot wallet še ni noben razlog). ampak vseeno se najdejo kekci, ki bi jim radi šli težit "na dom" 1 dan po heku, ko se tipi ukvarjajo z organi pregona in še s kom "pomembnejšim" od enga random minerja.

če gremo po tvojih alinejah je nicehash:

- objavil sporočilo, da so bili žrtev napada
- sodelujejo z organi pregona
- obvestili so stranke preko socialnih omrežij
- niso obljubili povrnitve denarja, ker niso v isti poziciji kot bitstamp (če bi bili, bi verjetno že vrnili, ker kar je moral vrnit bitstamp je bil pljunek v morje njihovega keša).
- za kej več je treba pa počakat a ne, ker je minil šele 1 dan.

also: na sedežu podjetja je že europol in interpol. res je, mislm da bi lastnik lahko stisnil v svoj urnik še Roka Woota, pač tip je pomemben v tej zgodbi, on hoče osebno, da ga potrepljajo po rami in mu zagotovijo, da bo njegovih 500 eur ok.

poweroff je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

Tudi jaz se ne bi javljal vsakemu kekcu, ki bi se me danes čutil dolžnega nadlegovat po telefonu.

Kekcu???

To so njihove stranke!

Ko je bil napaden Bitstamp, so odreagirali precej bolje:
- takoj so obvestili stranke kaj se dogaja;
- obvestili so organe pregona in jim nudili ves support;
- o vsem so redno obveščali stranke;
- strankam so takoj obljubili povrnitev denarja;
- zamenjali so komplet strojno opremo in programsko opremo spisali na novo.

Naj me nekdo popravi, ampak kolikor sem takrat spremljal zadevo, je bilo tako.

Zgodovina sprememb…

shintaro ::

oxyuranus je izjavil:

416c6573a je izjavil:


Firma stoji pol leta, najbrz nimajo se dovolj provizij da bi lahko sploh komu kaj vrnili iz svojega zepa. Poleg tega je to zdej cisto drug playground ko je en BTC vreden 10k+ kot vcasih. In seveda dokler niso za zihr kaj se je zgodilo, ne bojo svojim strankam objavljali, da so mogoce imeli hack - potencialni bad PR ce ni potrebe.


Tako ja, sli se bojo Ponzi shemo znotraj Ponzi sheme (kriptovalute) in bojo izplacevali profite iz prihoda novih naivcev, saj to mislis, ne?


nisem neki profesionalec ekonomije, ampak če meniš da je to ponzi scheme, potem če malo pomisliš je cel kapitalizem en ponzi scheme oziroma piramida, posredno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Vazelin ::

Čas za NewNiceHash (NLB :P)

shintaro ::

Saul Goodman je izjavil:



also: na sedežu podjetja je že europol in interpol. res je, mislm da bi lastnik lahko stisnil v svoj urnik še Roka Woota, pač tip je pomemben


razlika med europol in interpol?

Jaz drgač rečem da ne bodo dobili hekerjev

kakob ::

poweroff je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

Tudi jaz se ne bi javljal vsakemu kekcu, ki bi se me danes čutil dolžnega nadlegovat po telefonu.

Kekcu???

To so njihove stranke!

Ko je bil napaden Bitstamp, so odreagirali precej bolje:
- takoj so obvestili stranke kaj se dogaja;
- obvestili so organe pregona in jim nudili ves support;
- o vsem so redno obveščali stranke;
- strankam so takoj obljubili povrnitev denarja;
- zamenjali so komplet strojno opremo in programsko opremo spisali na novo.

Naj me nekdo popravi, ampak kolikor sem takrat spremljal zadevo, je bilo tako.


Nobene programske opreme niso spisali na novo.

Dodatno, vdrli so preko njihovega strokovnjaka za varnost (idiotski brat od idiota Nejca Kodriča).

Evolve ::

upam da bo vse več takih dogodkov!

bluesands ::

A smo rekli prejšnji teden ali dva nazaj o bitcoinih. Vsaj toliko so pametni na rtvslo1, da so vprašali nekoga iz ekonomske fakultete, ki je lepo povedal kaj si misli o nalaganju denarja v bitcoine.

Evolve ::

https://www.kitguru.net/gaming/damien-c...


pravilno, še več takih odločitev

bluesands ::

Jaz sem že ob prejšnji novici govoril o tem, da noben ne jamči za denar na računih. Točno to se je danes tudi zgodilo. Direktor podjetja pa se je pred rtvslo1 skril za vrata in odzadaj momljal, da bodo preučili zadeve. Ne vem kaj bi si kdo mislil o direktorju banke, če bi se tako odzval na bančni rop.

shadeX ::

Evolve je izjavil:

upam da bo vse več takih dogodkov!


Še en ki je zamudil z vložkom in sedaj drugim želi nesrečo?

bluesands ::

Kot smo že rekli, dvignite kar ste pridobili, dokler lahko še odnesete celo kožo

Vazelin ::

kdo je ugotovil kaj?:)

bluesands ::

preber prejšnje novice

Evolve ::

shadeX je izjavil:

Evolve je izjavil:

upam da bo vse več takih dogodkov!


Še en ki je zamudil z vložkom in sedaj drugim želi nesrečo?



ne. ne podpiram valute, ki ni prinesla nič drugega kot samo sranje

Pero_SLO ::

Evolve je izjavil:

shadeX je izjavil:

Evolve je izjavil:

upam da bo vse več takih dogodkov!


Še en ki je zamudil z vložkom in sedaj drugim želi nesrečo?



ne. ne podpiram valute, ki ni prinesla nič drugega kot samo sranje


Če ciljaš na dolar se povsem strinjam, saj so US and A zadolženi 21 triljonov... Sploh nevem zakaj ima dolar sploh še vrednost...

LP

Utk ::

Dokler pravis kolk so zadolzeni v dolarjih, ni problema. Ko bo znano kolk bitcoinov so dolzni, bo pa dolar imel problem.

Sej zakaj je potem pomembno kolk je bitcoin vreden v dolarjih ali evrih. Imej tolk pa tolk bitcoinov in z njimi delaj kaj ces. Dokler razmisljas kolk so vredni v evrih, niso se izpolnili svoje naloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

leiito ::

Kdo ve koliko je slovenska policija sploh usposobljena za preiskovanje takega primera? Ker kolikor poznam javni sektor, ni ravno neko spodbudno okolje za top tech eksperte, da ne preiskujejo zdaj tega neki normalni policaji z izpitom za Excel.

Utk ::

Ce bi od bitcoina prisel not kak davek, se bi morda se kdo sekiral. Tako pa brez skrbi, ne preiskujejo policaji z izpitom za excel. Nimajo niti tega.

AštiriL ::

Po takem incidentu bodo tudi slovenske delnice verjetno veliko padle in zmanjšal se bo SLO ugled v svetu? Imam prav?
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NiceHash naj bi v petek izplačal prvo tranšo vračil

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3011663 (8406) matijadmin
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388110147 (78491) dexterboy
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917620 (10780) alanm

Vdor v Nicehash in prihodnost te kriptovalute

Oddelek: Loža
447096 (5008) zee

Več podobnih tem