» »

Vdor v Nicehash in prihodnost te kriptovalute

Vdor v Nicehash in prihodnost te kriptovalute

alanm ::

Oj,

Ve kdo kaj več, kaj se dogaja pri njih. Že cele 4 ure so v maintenance modu. Širijo se govorice o vdoru.


Lp,
  • zaklenilo: zee ()

SmeskoSnezak ::

No, saj njihova aplikacija tud zasteka pri SMA info pridobivanju. Bi bilo lepo slisati od njih, kaj tocno pocnejo al kaj se zgodilo.
@ Pusti soncu v srce... @

alanm ::

Jp. Vsi pooli so down

Kakšna začasna alternativa, ki podpira tudi CPU mining. Za minergate vem, kaj pa ostalo ?

lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alanm ()

pegasus ::

alanm je izjavil:

Ve kdo kaj več, kaj se dogaja pri njih.
Vprašaj majstra, bo že povedal kako in kaj ...

shintaro ::

ehhh, js sm pa hotu to zalaufat.. dobr da nism.

Heavy ::

#TeamFelix

Stokarino ::

Šušlja se o morebitnem hacku ali pa zgolj le "premiku" vseh NH BTCjev. Reddit je kar živahen.

dexterboy ::

Tudi sam spremljam novice na Redditu in vse bolj je govora o vdoru, vse denarnice naj bi se spraznile in šle na en samcat naslov, okoli 60 milj evrov naj bi bilo v igri... Poleg tega, da so bili iz Zokigrada, tehnološki park.
https://steemit.com/nicehash/@quatar/ni...
Zdej pa, ali kdo ve za kakšno dobro alternativo NH-u, brez, da bi moral vsak dan spreminjati pool?
Ker pri njih je bilo ravno to zakon, da si pognal program in "pozabil" na komp, pa čeprav ni bil izkoristek vedno najboljši.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

K0l1br1 ::

So fajn ripnili, še sedaj so v manteinance modu. Super zadeva, drugače. Ravno par dni nazaj sem snel naminano od zadnjega meseca dol...

K0l1br1 ::

Edit: nekdo omenja transfer: 4736.42642789 BTC transferred out from Nicehash

dexterboy ::

Tudi meni so prenakazali prejšnji teden. Pa ravno, ko sem razmišljal, da bi se sredstva nabirala v njihovi denarnici...
Sedaj sem še enkrat pregledal reddit, pa še vedno ni novic, KAJ se je zgodilo. Vse se vrti okoli možnih scenarijev zunanjih hekerjev, da so sami prenesli v eno denarnico, ko so videli, kam gre ladja in da je prišlo do notranjih "tenzij", tudi Mt.Gox ponovitev vidijo eni...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

K0l1br1 ::

Kam v vmesnem času vpreči kartice, da ne čakajo v prazno in da je podobno enostavno? Minergate?

dexterboy ::

To me spominja na tisto izjavo;
"If you think it's expensive to hire a professional, wait until you hire an amateur"

@K0l1br1; tudi mene to zanima, nekje sem zasledil:
https://slushpool.com/
ampak nisem sedaj doma, da bi se globje posvetil temu....

Me zanima, če bodo danes zvečer na poptv imeli kakšno novico na to temo v stilu: "Šokantno, nekdo je..." :))
In zopet bodo komentarji vsemogočih vseznalcev, ki še niso slišali za blockchain tehnologijo, vejo pa vse o piramidah :P
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

sarma832 ::

dexterboy je izjavil:

To me spominja na tisto izjavo;
"If you think it's expensive to hire a professional, wait until you hire an amateur"

@K0l1br1; tudi mene to zanima, nekje sem zasledil:
https://slushpool.com/
ampak nisem sedaj doma, da bi se globje posvetil temu....

Me zanima, če bodo danes zvečer na poptv imeli kakšno novico na to temo v stilu: "Šokantno, nekdo je..." :))
In zopet bodo komentarji vsemogočih vseznalcev, ki še niso slišali za blockchain tehnologijo, vejo pa vse o piramidah :P


Hah ko bodo komentarji v stilu 'kupil sem bitkojne' na 24ur, potem ves da je cas za prodat.

Pomoje je molk slab znak in so verjetno bili shekani. Skoda.

K0l1br1 ::

hribovc88 ::

What to mine, pa izbereš gpu-je in ti pokaže profit.

K0l1br1 ::

eric_cartman ::

Če prav razumem, se potem tako podjetje lahko samo še zapre? Glede na to, da so jim očitno pobrali vse.. What's left for saving?

FireSnake ::

K sreči sem naminano nakazoval drugam.
Zgubil bom pa za 70€ nenakazanega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kingsix ::

ah ..tudi izgleda da šlo ene par €, na srečo sem si prenakazal pred tam 3 dnevi. Če so pdoatki resnični bo to izgleda da konec NiceHasha..

shintaro ::

bogi nice hash in vsi ostali :(((((( pa še slo firma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Drevesce ::

Tudi pri Coinbase so neke težave : "Investigating - We are experiencing a significant backlog in outgoing BTC transactions. Our team is investigating the issue. Customers may experience a delay when sending BTC from Coinbase. "

chucki ::

Neeeeeeeee moj $$$ :( Pa tak se je graficna potila
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BivšiUser2 ::

Lastnika družbe z osnovnim kapitalom pol milijona evrov, sta podjetij Bitorious (45 odstotkov) s sedežem v Dornberku, njen direktor je prav Marko Kobal, 55 odstotkov družbe pa je v lasti H-Bit. Lastnik družbe H-Bit pa je Martin Škorjanc. Zanimiv podatek pa je, da je Martin Škorjanc oče Matjaža Škorjanca, ki so ga pred leti zaradi spletnega kriminala s pomočjo ameriškega FBI v Mariboru aretirali slovenski kriminalisti.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/okrad... - www.zurnal24.si
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Inside job? >:D

Stokarino ::

Na redditu se že piše, da se pripravi bakle ter vile :D

Vazelin ::

a nimajo v cold storage?

da ni bil res inside job. za ta keš se splača it sedet par let. tudi če občasno kaj v šupak fašeš:))

Orias ::

Okapi je izjavil:

Inside job? >:D


10000 %

amacar ::

Vazelin je izjavil:

a nimajo v cold storage?

da ni bil res inside job. za ta keš se splača it sedet par let. tudi če občasno kaj v šupak fašeš:))

Vsak teden so dobili 500k+€ od provizij, torej teh 50mio dobiš noter v 2 letih. Za tale "drobiž" se ne splača iti v zapor.

Looooooka ::

Mhm. "shekani" so bli.
Pri takih projektih se velikokrat najbolj splaca ce si "shekan".
Tiste private keye se pri takih zadevah sploh pusca kar na streznikih.
Bog ne daj, da bi mel kdo od teh "shekanih" revezev zadaj koga, ki bi vsaj kaksen cold storage offline fural in zgolj filal online wallet, ko bi se stevilo btcjev prevec zmanjsalo.
Takih "vdorov" prej se ni bilo in tega sploh ni bilo mozno predvideti.

Rok Woot ::

Upam, da bodo uporabnikom vrnili denar oziroma vsaj odgovarjali s svojim premoženjem, saj gre za malomarnost.

ginekk ::

Rok Woot je izjavil:

Upam, da bodo uporabnikom vrnili denar oziroma vsaj odgovarjali s svojim premoženjem, saj gre za malomarnost.


Zakaj? Tu je čisto brezzakonje, ne verjamem da lahko kdorkoli kaj legalno doseže. Vrednosti kripto-valut so od uradnih instanc nepriznane. Ravno to je čar in problem hkrati.

Rok Woot ::

Ker je to moralno prav, lahko ga pa tudi poiščemo. Kakšen šelebajzer se ukvarja z kriptovalutami pa še strani ne zna zavarovati.

Rok Woot ::

PaX_MaN ::

ginekk je izjavil:

Zakaj? Tu je čisto brezzakonje, ne verjamem da lahko kdorkoli kaj legalno doseže. Vrednosti kripto-valut so od uradnih instanc nepriznane. Ravno to je čar in problem hkrati.

Ah, to pa res ni problem: postavi se sodnega izvedenca, in to je to.

ginekk ::

PaX_MaN je izjavil:

ginekk je izjavil:

Zakaj? Tu je čisto brezzakonje, ne verjamem da lahko kdorkoli kaj legalno doseže. Vrednosti kripto-valut so od uradnih instanc nepriznane. Ravno to je čar in problem hkrati.

Ah, to pa res ni problem: postavi se sodnega izvedenca, in to je to.


Sodnega izvedenca za kaj? Glede vrednosti gre izključno za dogovore ena na ena, mimo vseh regulacij. Podobno kot bi se nas zbrala gruča ljudi, ki verjame da je določeno specifično zaporedje bitov, kup peska iz Meke ali zbirka posušene slame, nekaj vredno in si potem to prodajala med sabo in sebi podobnimi.

Rok Woot ::

Vseeno je kraja in ni legalno ... ampak se mi sploh ne da res ... :)

Okapi ::

ginekk je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

ginekk je izjavil:

Zakaj? Tu je čisto brezzakonje, ne verjamem da lahko kdorkoli kaj legalno doseže. Vrednosti kripto-valut so od uradnih instanc nepriznane. Ravno to je čar in problem hkrati.

Ah, to pa res ni problem: postavi se sodnega izvedenca, in to je to.


Sodnega izvedenca za kaj? Glede vrednosti gre izključno za dogovore ena na ena, mimo vseh regulacij. Podobno kot bi se nas zbrala gruča ljudi, ki verjame da je določeno specifično zaporedje bitov, kup peska iz Meke ali zbirka posušene slame, nekaj vredno in si potem to prodajala med sabo in sebi podobnimi.

Hočeš reči, tako kot stare rabljene znamke, ne? A veš, da obstajajo sodni izvedenci, ki povedo, a je znamka vredna milijon.

shintaro ::

ponavadi so bli ta pravi gangsterji recimo italjanska mafia... zdej pa tok teh criminal hekerjev da so mafijaši kapljica v morju. vsak dan prebereš za kakšn vdor in kok denarja je šlo. upam da se na bodo čez 200 let smejali kako si lahko vdiral povsod v teh časih

Samuel ::

Orias je izjavil:

Okapi je izjavil:

Inside job? >:D


10000 %


ja, samo prej kakšnega zaposlenega, ne lastnikov
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

shintaro ::

lastnikov sigurno ne... kot je napisal amacar zgoraj..

kakšnega zaposlenega pa.. tudi dvomim..

Te hackerji oz heker, je nek napreden 'troll' saj ima tudi plan kako ta denar oprat, če ne tega ne bi delal. dvomim da bi nek zaposlen znal tok keša oprat + ostat 'low key'
Dejte se odstranit s temi chem trailsi , government did 9/11 itd. v tej nicehash zadevi.. kašn inside job , nope

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Samuel ::

A bejž no.. večina "vdorov" do sedaj je bila inside job.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

shintaro ::

lmao to je sigurno un sin heker se spet lotil nekega novega podviga .. hec.. ni bil inside job in pomoje nima smisla o temu razpravljat, ker pač ni bil inside job kot sm napisal zgoraj.

raje pište kako so nekateri buyerji zgubili po 15.000$ ... nicehash subreddit je trenutno zanimivo branje, obenem pa žalostno ko se javijo buyerji z velikimi zgubami.. tiste majhne vsote po 100$ so nula, za 100$ ne boš jokal ,za bilokaj več kot 1.000 pa že


NiceHash head of marketing Andrej P. Škraba told Reuters on Thursday that the hack was "a highly professional attack with sophisticated social engineering" and that about 4,700 bitcoin, worth about $63.92 million at current prices, were lost.

Social engineering, me prav zanima kaj bo prišlo ven iz tega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Utk ::

Če so ukradli profičem, zakaj mislite da ne bi mogli tudi amaterjem. A bi si kdo upal imet doma 50,000 evrov v gotovini, čisto neoznačenih, po možnosti še priklopljenih na internet, in tudi če ne, še zmeraj lepa tarča. Da ne govorimo o par 100 jurjih ali milijonih. "Banki" pa očitno tudi ne moreš zaupat če so shekali bitstamp, nicehash itd.

zee ::

Nadaljujte pod novico.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Od kod imajo kriptovalute vrednost (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
8919136 (16009) gruntfürmich
»

Masternode

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
436323 (5059) krneki0001
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
379989 (7661) krefi
»

Slovenski NiceHash izgubil za 56 milijonov evrov bitcoinov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
388110222 (78566) dexterboy
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7524739 (21994) mihec87

Več podobnih tem