» »

Kindle Paperwhite alternativa

Kindle Paperwhite alternativa

GabrieLeo ::

Iščem najboljšo možno alternativo Paperwhite-a.
Kar iščem je zelo preprost ampak za oči najboljši ekran. Prav tako bi želel:
-Da podpira čim več končnic datotek
-osvetlitev in dobra resolucija
-wi-fi
-kakšna možnost direktnega prevoda v slovenščino ali translator
-seveda cena max 90 eur mogoče 100.

To je pa dejansko vse kar iščem. Čim manj bloatware-a ter nekih izhodov in priključkov - bolj bom vesel.
Seveda zelo zaželjeno, če ima kdo že časovno daljše izkušnje iz prve roke.

Hvala že vnaprej

kody ::

Sam uporabljam Kobo Glo...ze nekaj let...super zadovoljen...
Sedaj pa kako se je firma razvila in ce ponuja vse kar zelis...preveri..
So pa dobra alternativa Kindle z vec formati

GabrieLeo ::

Stvar, ki te najbolj navdušuje? Je odprt sistem?

ncc2000 ::

Z sorodnimi izhodišči kot OP smo pri nas pristali na temu readerju. Za 100€ je kriza.
Ekran je res dober, slovar je angleški, razen klasičnih problemov z pdf.ji prežveči vse žive formate, če ne pretiravaš z osvetlitvijo traja mesece..

yayo ::

ncc2000 je izjavil:

. Za 100€ je kriza.

100€? tri leta nazaj sem zanj dal 170€. Je ta prvi model z micro sd slotom ali nova različica brez? Kupljen kje?

Jst ::

Včeraj mi je dokončno umrl Kindle, star ... iz prve ali druge generacije.

Ali je ta zgornji "Kobo Aura h2o" pravi e-ink, ker nekateri manj znani proizvajalci manipulirajo z izrazi in nočem tablice ampak pravi e-ink, kot v 5-7 let nazaj starem Kindlu.

Piše: "Extra-large 6.8" Carta E Ink HD touchscreen with high, 1430 x 1080 resolution, 265 dpi"
Ter: "Built-in, fully adjustable ComfortLight with micro-thin coating for durability and even light distribution"

Malo sem skeptičen...

Nujno bi rabil nasvet, kaj naj kupim, ker sem odvisen od branja in trenutno gledam Amazon Kindle Oasis za $250, vendar,... 1. Cena. 2. Ne vem, če se ga da shekati (v kolikšni meri, če sploh), da lahko potem bereš kar ti paše. Imam polno kupljenih knjig iz Amazona, vendar berem tudi PDFje in "ostalo" (wink, wink). 3. Ergonomija. Je lahek? Ima nekam majhen dpi proti drugim, vendar če je pravi e-ink, potem nima veze.

Prosim, če ima kdo zgorji linkan KOBO H20, če lahko komentira kako je z mojimi pomisleki...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

otago ::

Poglej se Tolino readerje.

Jst ::

Kje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Badwolff ::

Imam paperwhite, ampak se vedno znova vračam na branje na telefonu. Sploh če berem z otrokom, ki začenja brati angleške knjige. Funkcija izgovorjave je top. Tudi sicer ima moon reader recimo neprimerljivo boljši gui. Ima kak od bralnikov možnost izgovorjave besed iz slovarja na wifiju recimo?

RegulusDraco ::

bralnik ponuja možnost iste izkušnje branja kot če beremo knjigo....se pravi da se svetloba odbija od bralnika. Telefon nonstop seva svetlobo, kar je za oči brutalno bedno.

GabrieLeo je izjavil:

Iščem najboljšo možno alternativo Paperwhite-a.
Kar iščem je zelo preprost ampak za oči najboljši ekran. Prav tako bi želel:
-Da podpira čim več končnic datotek
-osvetlitev in dobra resolucija
-wi-fi
-kakšna možnost direktnega prevoda v slovenščino ali translator
-seveda cena max 90 eur mogoče 100.

To je pa dejansko vse kar iščem. Čim manj bloatware-a ter nekih izhodov in priključkov - bolj bom vesel.
Seveda zelo zaželjeno, če ima kdo že časovno daljše izkušnje iz prve roke.

Hvala že vnaprej



zakaj pa ti paperwhite ni všeč?

Poizkusi mogoče Barnes and Noble Nook, če se ti je Kindle zameril...vseeno pa me zanima kaj te na Kindu tako zelo moti, ker me mika, da bi kupil zadnjo različico....:)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

yayo ::

Badwolff je izjavil:

I Funkcija izgovorjave je top. Ima kak od bralnikov možnost izgovorjave besed iz slovarja na wifiju recimo?

Kindle Touch 2011 je imel zvočnik in text to speech funkcijo, se spomnem, ko sem ga enkrat prinesel v službo, pa so me kolegi začeli zafrkavati, da če tudi sam bere. Pa sem jim pokazal, nakar so bila vsa usta odprta...
Po Touchu so funkcijo opustili, se pa sedaj vrača v obliki gadgeta
Kindle Audio Adapter

Badwolff ::

RegulusDraco je izjavil:

bralnik ponuja možnost iste izkušnje branja kot če beremo knjigo....se pravi da se svetloba odbija od bralnika. Telefon nonstop seva svetlobo, kar je za oči brutalno bedno.


Maš kak dokaz za to? Nazadnje ko sem ti raziskoval, ni bilo razlik, oziroma vsaj nobenega dokaza, da je kaj na tem.
Eink je boljši na soncu, ker ni toliko odsevov. Baterija zdrži dlje. Ponavadi so nekoliko večji. Manj je možnosti, da ti ga na plaži drpnejo, oziroma imaš manj zgube.
In tu se realne prednosti končajo.
Sam imam obdobja, ko berem na enem ali drugem.

Pred nekaj časa sem za okrog 100€ videl Nooka in Paperwhita v Harvey Normanu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Jst ::

Torej:

Kako se z temi "čudnimi" izrazi za e-ink, ki jih uporabljajo različni, meni nepoznani proizvajalci. Je "Carta E-Ink" pravi "E-Ink", tako kot naj bi se izraz e-ink razumel, ali je kaj manipuliranja.

Sem skeptičen, ker navajajo resolucijo, dpi,... in ker sem videl tablico, ki je uporabljala nek čuden zaslon, za katerega še danes nisem prepričan, kaj je bil, ampak vem, da bil podoben "svetlečim LCDjem" z neko prevleko - vsaj tako se je meni zdelo.

Naročil sem Kobo H2O. Upam, da je zadeva dobra, ker je cena 200 EUR na meji, kjer vsaj jaz pričakujem dober produkt.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

McClane ::

Meni je Paperwhite povsem soliden bralnik, me pa malo moti dotik da obrneš stran. Veliko bolj mi je bil všeč Kindle iz prejšnje generacije z fizičnimi gumbi za naprej/nazaj.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

kuglvinkl ::

Men je pw perfect device. Branje je brez napora, killer feat. je pa send to kindle. Tako berem clanke, knjig sem prebral vsega 20 najbrz, clankov pa cez 4000. Ce bi imel kaksen problem pri takem obsegu, bi zagotovo menjal.


Edino.me matra ta novi, ki je 7 inchen.
Your focus determines your reallity

ncc2000 ::

yayo je izjavil:

ncc2000 je izjavil:

. Za 100€ je kriza.

100€? tri leta nazaj sem zanj dal 170€. Je ta prvi model z micro sd slotom ali nova različica brez? Kupljen kje?


Za 100€ je mal kriza glede na OP-jeve želje, to bilo mišljeno...

Kupljen pri Funtech, nekje 220€-230€ vključno z ovitkom Gecko Slimfit protection za kobo h20, ki je super. Je pa prejšnja verzija z micro sd slotom. H20 je bil že nekajkrat krepko zalit z morsko vodo in tudi "pozabljen" na dežju, še vedno deluje bp, tako da h2o v nazivu in reklamirani IP nista zlagana.

mikhail ::

Imam Kobo Aura H20 že kake tri leta se mi zdi. Zelo zadovoljen. Edino kar je moteče je prikaz PDF-ja, ki prikazuje celo stran od roba do roba ekrana in potem so črke manjše. Lahko rešiš z zoomom, ampak je tečno pri listanju. Fino bi bilo če bi se Kobo spomnil patchat kak algoritem za 'porezavo' belih (praznih) robov in bi potem prišlo večje besedilo na stran. In pri enem izmed updateov se je zgodilo, da je moja priljubljena igra Word Scramble postala preslabo odzivna za igranje. Imel sem tudi nezgodo z njim, ko je padel z vozečega avtomobila na cesto in tam ležal par ur na dežju, ampak poleg dveh prask dela kot nov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215523 (1626) bralnik98
»

Kobo Aura one vs Kindle Oasis

Oddelek: Kaj kupiti
71603 (1471) premafx
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143376 (24676) AgiZ
»

Izšel novi Kindle Paperwhite (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8222610 (15667) ales85

Več podobnih tem