» »

Ima kdo v lasti Lenovo Ideapad 520 (ali podobno) s Synaptic touchpadom?

Ima kdo v lasti Lenovo Ideapad 520 (ali podobno) s Synaptic touchpadom?

beethoven ::

Pred kratkim sem kupil Lenovo Ideapad 520, s katerim sem zelo zadovoljen, edino touchpad me malo matra. Poleg nekaterih težavah z nenatančnostjo, ki se verjetno dajo popraviti z updejtom driverja, mi je malo sumljiv touchpad v fizični obliki. Namreč, če čisto narahlo pritisnem na touchpad (ne kliknem, samo rahlo pritisnem) se pogrezne za kak milimeter ali dva, kot, da bi imel nekaj ''lufta'', poleg tega pa tudi ropota, ko recimo scrollam po strani z dvema prstoma ali pa se s prstom premikam po njem (nekako tako, samo, da je morda malo tišje: ).

Vse skupaj mi deluje malo ceneno, glede na to, da je računalnik precej dobro grajen, touchpad zelo izstopa.

In sedaj me zanima, če ima kdo doma ta isti model računalnika in bi lahko prispeval svoje izkušnje s touchpadom, ali je to normalen pojav pri teh prenosnikih, ali sem dobil enoto z defektnim touchpadom?

PacificBlue ::

Imam 320 model in je situacija podobna, kot opisujes. Se mi pogreza, najbolj na spodnji strani in je glasen pri klikanju in scrolanju. Je tudi to omenjeno pri nekaterih testih na spletu.. Ceprav, to se prezivim, me ne tako grozno moti. Imam sicer vecji problem, ker mi na vecini linux distribucij ne dela touchpad, zaenkrat uspesno samo na openSUSE tumbleweed.

beethoven ::

PacificBlue je izjavil:

Imam 320 model in je situacija podobna, kot opisujes. Se mi pogreza, najbolj na spodnji strani in je glasen pri klikanju in scrolanju. Je tudi to omenjeno pri nekaterih testih na spletu.. Ceprav, to se prezivim, me ne tako grozno moti. Imam sicer vecji problem, ker mi na vecini linux distribucij ne dela touchpad, zaenkrat uspesno samo na openSUSE tumbleweed.


Imaš kakšne probleme z natančnostjo miške? Da bi ti skočila za kak milimeter, ko klikneš na touchpad?

PacificBlue ::

Ce je nastavljena hitrost premika na default, nimam problema z natancnostjo. Sem bolj navajen hitrejsih premikov in ko povecam hitrost premikanja, pa se opazi nenatancnost, vcasih celo malce steka oz se ustavi na trenutke. Ni najbolj natancna v tem primeru. Moram pa se preveriti, mogoce izboljsat nastavitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako onemogočiti touchpad na tipkovnici?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171464 (1015) SaXsIm
»

Kurzor mi preskakuje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111071 (889) Eilinel
»

Izklopiti touchpad

Oddelek: Pomoč in nasveti
9790 (683) elomat
»

Resevanje politega Thinkpada (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
584258 (2883) maia
»

slackware 10.2 in usb mouse

Oddelek: Operacijski sistemi
141478 (1320) Mulh

Več podobnih tem