» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
297 / 307
»»

Utk ::

Mogoče kakšen tovornjak, ker je dobro videti malo več na cesti, kot pa za tovornjakom, ki zakriva pogled naprej.

A se prav moraš vozit 3 metre za njim?

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Mogoče kakšen tovornjak, ker je dobro videti malo več na cesti, kot pa za tovornjakom, ki zakriva pogled naprej.

A se prav moraš vozit 3 metre za njim?


Spet uletiš z neumno pripombo, ki nima nič z debato!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Ne vem zakaj bi bila neumna. Neumen si ti, ker se v temi Talenti na cestah sam pofočkaš s tako neumnostjo. Tovornjak prehitiš, ker ne vidiš naprej. WTF?

matic492 ::

Ja in kaj je narobe s tem? Butast občutek totalno, da ne vidiš nič naprej.

Pa če je tovornjak pred tabo je malo manjša varnostna, ker verjetno ne piči 110 skozi ovinke ampak 40.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

edi45 ::

Utk je izjavil:

Ne vem zakaj bi bila neumna. Neumen si ti, ker se v temi Talenti na cestah sam pofočkaš s tako neumnostjo. Tovornjak prehitiš, ker ne vidiš naprej. WTF?


Ne vem kaj je narobe s tem? Kdo se pa rad vozi za tovornjaki?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matic492 ()

matic492 ::

edi45 je izjavil:

Kdo se pa rad vozi za tovornjaki?


Eko enthusiasti, ki slipstreamajo lol.

(ponesreči dal predlagaj izbris)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

fikus_ ::

Utk je izjavil:

Ne vem zakaj bi bila neumna. Neumen si ti, ker se v temi Talenti na cestah sam pofočkaš s tako neumnostjo. Tovornjak prehitiš, ker ne vidiš naprej. WTF?


Kaže da nisi dobro prebral in razumel, kaj sem napisal, beri še enkrat, tokrat počasi in na glas, mogoče ti bo kapnilo!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Legon ::

Ce ne vidis mimo kamiona, normalni ljudje ne prehitevajo. Ker predpogoj za varno prehitevanje je, da vidis da lahko varno prehitis preden zacnes prehitevanje.

In ce vozis na ustrezni varnostni razdalji vidis bisveno boljse, kot ce si 3m za kamionom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Utk ::

Sami talenti. Kar sami se javljajo :)
Če ne vidiš mimo tovornjaka, si mu preblizu.
Jaz ga prehitim, če gre prepočasi in če ni tudi pred njim spet še kaj. Ne pa ker ne vidim naprej. Đizus krajst, vam bi treba vsem izpite pobrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matic492 ::

O waw, a ste vi že slišali za to, da se avto lahko premika, en moment je 50 metrov za tovornjakom, čez par sekund pa 3 metre za tovornjakom oziroma se zabije v tovornjak, če voznik to hoče?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

matic492 je izjavil:

O waw, a ste vi že slišali za to, da se avto lahko premika, en moment je 50 metrov za tovornjakom, čez par sekund pa 3 metre za tovornjakom oziroma se zabije v tovornjak, če voznik to hoče?

Ja, če hoče, pa če ne zna vozit. Normalnim se to ne dogaja.

Legon ::

matic492 je izjavil:

O waw, a ste vi že slišali za to, da se avto lahko premika, en moment je 50 metrov za tovornjakom, čez par sekund pa 3 metre za tovornjakom oziroma se zabije v tovornjak, če voznik to hoče?

Ja, takim se reče talenti na cesti.

gort ::

matic492 je izjavil:

edi45 je izjavil:

Kdo se pa rad vozi za tovornjaki?


Eko enthusiasti, ki slipstreamajo lol.

Tudi jaz, se mi res ne mudi, ura pa pridno teče... Vozim se načeloma izven peak-hours ali pa vsaj v nasprotni smeri :D

ginekk ::

Legon je izjavil:

Ce ne vidis mimo kamiona, normalni ljudje ne prehitevajo. Ker predpogoj za varno prehitevanje je, da vidis da lahko varno prehitis preden zacnes prehitevanje.

In ce vozis na ustrezni varnostni razdalji vidis bisveno boljse, kot ce si 3m za kamionom.


Saj zato se pa ven zapelje in pogleda, koliko je prazna cesta pred kamionom. Po opisanem sodeč, folk je pozabil kako se prehiteva. Včasih so bili tako švoh avti, da ni šlo drugače in si moral viset na odbijaču tistemu pred seboj in potem za ovinkom, ko je bila že črtkana črta, ven preverit rahlo na drugi pas ali je prosta pot.

Bodisi to ali pa cijazenje po magistralki (avtocest) ni bilo. Da ti kdo prileti v škarjice pred tabo, je bilo čisto običajna stvar. Pač mu pustiš prostor, zavreš ali pa tvegaš nesrečo.

Povsem identične stvari so še vedno, če greš v kakšno Srbijo in Bosno. Tam te še šleparji prehitevajo, če voziš po omejitvi.

Dans ko je prehitevanje mala šala, sploh z EV, je izgleda kar mali šok za promet.

Invictus ::

fikus_ je izjavil:

Če voziš na stalni relaciji (npr. služba), potem poznaš cesto in veš kje se da prehitevat ter ali se ti splača prehitevat, če je več prometa na cesti, ker je brez pomena prehitevati npr. 10 vozil, ker si že prej na končni destinaciji. Mogoče kakšen tovornjak, ker je dobro videti malo več na cesti, kot pa za tovornjakom, ki zakriva pogled naprej.

Jaz na regionalkah sploh ne prehitevam. Preveč zavite, polja skoraj na cesti, nepregledno.

Poleg tega kolone ne smeš prehitevati, kar so pa že 3 avti...

Prehitim itak traktor, pa tovornjak, kombi, ker mi zakrivajo pogled naprej. Če se da, in če se splača, ker je v Sloveniji dovolj avtocest za kraje kamor se vozim...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Invictus je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Če voziš na stalni relaciji (npr. služba), potem poznaš cesto in veš kje se da prehitevat ter ali se ti splača prehitevat, če je več prometa na cesti, ker je brez pomena prehitevati npr. 10 vozil, ker si že prej na končni destinaciji. Mogoče kakšen tovornjak, ker je dobro videti malo več na cesti, kot pa za tovornjakom, ki zakriva pogled naprej.

Jaz na regionalkah sploh ne prehitevam. Preveč zavite, polja skoraj na cesti, nepregledno.

Poleg tega kolone ne smeš prehitevati, kar so pa že 3 avti...

Prehitim itak traktor, pa tovornjak, kombi, ker mi zakrivajo pogled naprej. Če se da, in če se splača, ker je v Sloveniji dovolj avtocest za kraje kamor se vozim...


Saj nisem pisal kolone da prehitevam, ampak eno po eno vozilo in če hočeš prehiteti 10 vozil, rabiš ker nekaj km ceste, vmes si pa že na koncni destinaciji in ugoroviš, da s prehitevanjem nisi naredil ničesar, samo izpostavljanje nevarnosti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Legon ::

10 vozil eno za drugim je kolona, četudi prehitevaš enega po enega.

ginekk je izjavil:

Legon je izjavil:

Ce ne vidis mimo kamiona, normalni ljudje ne prehitevajo. Ker predpogoj za varno prehitevanje je, da vidis da lahko varno prehitis preden zacnes prehitevanje.

In ce vozis na ustrezni varnostni razdalji vidis bisveno boljse, kot ce si 3m za kamionom.


Saj zato se pa ven zapelje in pogleda, koliko je prazna cesta pred kamionom. Po opisanem sodeč, folk je pozabil kako se prehiteva. Včasih so bili tako švoh avti, da ni šlo drugače in si moral viset na odbijaču tistemu pred seboj in potem za ovinkom, ko je bila že črtkana črta, ven preverit rahlo na drugi pas ali je prosta pot.

Bodisi to ali pa cijazenje po magistralki (avtocest) ni bilo. Da ti kdo prileti v škarjice pred tabo, je bilo čisto običajna stvar. Pač mu pustiš prostor, zavreš ali pa tvegaš nesrečo.

Povsem identične stvari so še vedno, če greš v kakšno Srbijo in Bosno. Tam te še šleparji prehitevajo, če voziš po omejitvi.

Dans ko je prehitevanje mala šala, sploh z EV, je izgleda kar mali šok za promet.


Res je, talentov na cesti se vas danes ne manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

matic492 ::

Ja in? Sem prehiteval 5 vozil skupaj (klanc pri vinski gori), pa nasproti policaj vozi in je videl vse, ker je pregledna cesta, pa me ni niti pogledal skozi okno.

Eni tu verjetno mislite, da je prehitevanje neka strašna zadeva, takoj ko zapelješ čez črto si norc in idiot in bogve kaj?

Sej po eni strani razumem.. tudi jaz sem redko prehiteval, ko sem vozil stari avto, pa če vozim od starševa ali vmes, ko sem imel cliota z 80 konji. Samo če imaš 200+ konjev v nekem normalnem nizkem avtu (ne SUV, kjer se ti prevrne v ovinku) z trdim vzmetjem je čisto drugače in ne spravljaš nobenega v nevarnost s prehitevanjem.

Zdaj sem se pač navadil na nov avto in bolj kot ne prehitim vse pred sabo (ker redki vozijo po omejitvah, večina je krepko under in pospešujejo na eko način), razen če je res zadnji kilometer in nima smisla prehitevat, ker prišparaš 3 sekunde.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

fikus_ ::

Legon je izjavil:

10 vozil eno za drugim je kolona, četudi prehitevaš enega po enega.


Je kolona in če prehitevaš enega po enega je ok.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

matic492 ::

fikus_ je izjavil:

Legon je izjavil:

10 vozil eno za drugim je kolona, četudi prehitevaš enega po enega.


Je kolona in če prehitevaš enega po enega je ok.



Ne vem če je to res? Mislim da je kolona več kot 3 vozila in ne smeš prehitevat kolone v nobenem primeru.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

fikus_ ::

Si prebral, kaj sem napisal?! kaže da ne! Prehitevaš enega po enega in ne cele kolona naenkrat!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

matic492 ::

52. člen
(prepoved prehitevanja)
(uradno prečiščeno besedilo)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

...
10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

Tole je zelo odprta definicija...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

WizzardOfOZ ::

Če je kolona treh vozil, ne smeš prehiteti vseh treh naenkrat. Lahko pa enega po enega. Če seveda držijo predpisano varnostno razdaljo in niso ritopiki, ki nikogar predse ne spustijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Nič ni odprta. Fikus pač ne pozna predpisov.

WizzardOfOZ je izjavil:

Če je kolona treh vozil, ne smeš prehiteti vseh treh naenkrat. Lahko pa enega po enega. Če seveda držijo predpisano varnostno razdaljo in niso ritopiki, ki nikogar predse ne spustijo.

Ne ne smeš, preberi si zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matic492 ::

Mislim v smislu "zmanjšana hitrost zaradi gostote prometa ali drugih razmer".

Kaj če je pred tabo 5 vozil zato ker se spredaj en upokojenec jajca 50 km/h na uro? Spada to pod druge razmere?

Pač teoriztiram, jaz bi jih itak prehitel, samo vem da kršim zakon.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Legon ::

fikus_ je izjavil:

Legon je izjavil:

10 vozil eno za drugim je kolona, četudi prehitevaš enega po enega.


Je kolona in če prehitevaš enega po enega je ok.


Ja, če si talent na cesti in ne poznaš prometnih predpisov, potem to drži. Drugače žal ne.

matic492 je izjavil:

52. člen
(prepoved prehitevanja)
(uradno prečiščeno besedilo)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

...
10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

Tole je zelo odprta definicija...


Popolnoma nič ni odprtega. Ta definicija jasno pove, da v koloni ne smeš prehitevat. Ne glede na to ali prehitevaš enega po enega ali 10 hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Utk ::

matic492 je izjavil:

Mislim v smislu "zmanjšana hitrost zaradi gostote prometa ali drugih razmer".

Kaj če je pred tabo 5 vozil zato ker se spredaj en upokojenec jajca 50 km/h na uro? Spada to pod druge razmere?

Če ga bo prvi za njim prehitel in vsak naslednji, potem pač čakaš, da boš še ti na vrsti.
Če ga kdo ne prehiti, se bi pa moral umaknit sam.

Pač teoriztiram, jaz bi jih itak prehitel, samo vem da kršim zakon.

Normalno, ti delaj kar češ, ampak ni pa slabo vedet kako je po zakonu. Če je vmes v koloni kak policaj...

fikus_ ::

matic492 je izjavil:

Mislim v smislu "zmanjšana hitrost zaradi gostote prometa ali drugih razmer".

Kaj če je pred tabo 5 vozil zato ker se spredaj en upokojenec jajca 50 km/h na uro? Spada to pod druge razmere?

Pač teoriztiram, jaz bi jih itak prehitel, samo vem da kršim zakon.


Po tem scenariju je prvi za prehitevanje na vrsti drugi v koloni.

Kaže da je tukaj nekaj osebkov bolj papeških od papeža in se počutijo poklicane, da delajo red na cesti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Legon ::

matic492 je izjavil:



Pač teoriztiram, jaz bi jih itak prehitel, samo vem da kršim zakon.


To je pač tvoja odločitev in karkoli debatoramo na forumu, tega ne bo spremenilo. Je pa dobro, da za razliko od drugih vsaj poznaš poremetne predpise in si ne domišljaš, da to kar počneš pozitivno vpliva na prometno varnost.

IMO so največji talenti na cesti, tisti, ki verjamejo, da se nezmotljivi in si domišljajo, da je njihovo kršenje prometnih predpisov izboljšuje prometno varnost, potem se pa pogosto še izkaže, da niti prometnih predpisov ne poznajo.

WizzardOfOZ ::

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;


3 vozila v isto smer pred tabo niso ravno povečana gostota prometa. Drugih razmer pa tudi ni, samo en, ki se je odločil voziti globoko pod omejitvijo.

Po zakonu bi moralo biti tako:
Če imaš 3 vozila pred sabo in je prvi tak, ki vozi 50km/h pri omejitvi 90km/h, bi se moral počasni voznik umakniti ob prvi priložnosti, kjer bi se lahko varno umakni, ostali pa bi nadaljevali z vožnjo. Če se ne more umakniti, bi ga moral pa prehiteti že voznik za njim in potem še drugi voznik za njim, potem šele ti.

V praksi vemo, kako to gre:
Ker so tisti za počasnelo bogaboječi in ne upajo prehitet, Počasni se pa tudi ne bo umaknil, zato ti prehitiš vsakega posebej, ker se nočeš jajcat.
(in potem v vzvratnem ogledalu gledaš, kako počasni voznik krili z rokami, ker si ga prehitel. :)))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Legon ::

fikus_ je izjavil:

matic492 je izjavil:

Mislim v smislu "zmanjšana hitrost zaradi gostote prometa ali drugih razmer".

Kaj če je pred tabo 5 vozil zato ker se spredaj en upokojenec jajca 50 km/h na uro? Spada to pod druge razmere?

Pač teoriztiram, jaz bi jih itak prehitel, samo vem da kršim zakon.


Po tem scenariju je prvi za prehitevanje na vrsti drugi v koloni.

Kaže da je tukaj nekaj osebkov bolj papeških od papeža in se počutijo poklicane, da delajo red na cesti.


Med tem, da delaš red na cesti in med tem da ti povemo, da ne poznaš prometnih predpisov je velika razlika. Meni v življenju na kraj pameti ne pade, da bi delal red na cesti ali iz kakršnegakoli drugega razloga oviral nekoga, ki prehiteva kolono. Ravno tako pa to ne bo spremenilo dejstva, da je takšno ravnanje prepovedano ne glede na to ali prehitevaš eno po eno vozilo ali 10 hkrati.

WizzardOfOZ je izjavil:

10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;


3 vozila v isto smer pred tabo niso ravno povečana gostota prometa. Drugih razmer pa tudi ni, samo en, ki se je odločil voziti globoko pod omejitvijo.

Po zakonu bi moralo biti tako:
Če imaš 3 vozila pred sabo in je prvi tak, ki vozi 50km/h pri omejitvi 90km/h, bi ga moral prehiteti že voznik za njim in potem še drugi voznik za njim, potem šele ti.

V praksi vemo, kako to gre:
Ker so tisti za počasnelo bogaboječi in ne upajo prehitet, ti prehitiš vsakega posebej, ker se nočeš jajcat.


To je pač tipična racionalizacija kršitve prometnih predpisov, "Jaz zaradi svojih sposobnosti lahko!" Pač tvoja odločitev in odgovornost. Ni pa to niti pravilno, niti zaželeno ravnanje na cesti z vidika prometne varnosti. Še najbolj pomilovanja vredno pa je, da moraš svoje kršenje prometnih predpisov zagovarjat in racionalizirat na naključnih forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

matic492 ::

Sorry ampak je nekaj na sposobnosti, ker nekateri normalno prehitijo tovornjak na kaki cesti, medtem ko nekdo, ki si ne upa, pa naredi za sabo potem kolono.

Mislim to je pač življenje, ne more bit vedno tako kot hočeš, ampak je tudi sposobnost avta, tudi Senna ne bi mogel varno prehitet tovornjaka spredaj, če bi imel samo 50 konjev in nikjer dovolj dolgega prostega odseka.

Seveda so pa potem zadaj drugi talenti, ki se takim na rit lepijo in norijo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

Meni ni problem prehitet niti se mi ni problem vozit eno uro 60 za nekom, tudi če tovornjakom.
Če je tebi eno ali drugo od tega problem, si pa nesposoben, se strinjam, pa tudi avto imaš verjetno zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Kolone pač ne smeš prehitevati. Že plačal kazen...

Pa sem prehitel 3 avte in ne naenkrat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

David83 ::

Prehitevanje kolone res ni problem. No vsaj pri prejšnjem avtu ni bil, 4.4 8 cyl. V takšnih primerih edino pogrešam 450hp. S trenutnim 3.0 dizl mlinčkom pa se ni tako fejst za igrat.

WizzardOfOZ ::

Legon je izjavil:

To je pač tipična racionalizacija kršitve prometnih predpisov, "Jaz zaradi svojih sposobnosti lahko!" Pač tvoja odločitev in odgovornost. Ni pa to niti pravilno, niti zaželeno ravnanje na cesti z vidika prometne varnosti. Še najbolj pomilovanja vredno pa je, da moraš svoje kršenje prometnih predpisov zagovarjat in racionalizirat na naključnih forumih.


NE! To kar sem napisal je samo to, kar v prometu vidim vsak dan. Ja, ni prav, ni po zakonu, kot tudi ni prav, da se počasnele ne umaknejo. Ampak tako ljudje vozijo vsakodnevno.

Ti dam en sam primer: Ravna pregledna cesta, nasproti nobenega, spredaj počasnela, ki vozi konkretno pod omejitvijo (40 na omejitvi 70) in ob cesti so ene postaje (ena avtobusna in 2 parkplaca). Zadaj vozimo ostali v koloni, ker nas je več kot 10 in razpotegnjena kolona. Seveda se počasnela ne umakne.
In čisto zadaj se vseeno najdejo modeli, ki prehitevajo celo kolono ali pa enega po enega, seveda se na silo vrinejo pred tebe, ker imaš malo večjo varnostno razdaljo (ki jo avto sam določa, ker imam vklopljen radarski tempomat),....

In to je vsakodnevno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Sej nima veze če je vsakodnevno, po zakonu je prepovedano, tako da ne vem kaj debatiramo?

Kolikokrat se v praksi ustaviš do 0km/h na stop znaku oziroma vidiš druge se čisto ustavit (tudi ko je prazno križišče)? Ponavadi valda zabremzaš da greš čisto počasi ampak v avto šoli si padel, če se nisi ustavil na 0km/h.

Enako ne smeš zapeljat na prehod za pešce, če ima pešec gor eno nogo... pa vsi to delamo vsak dan, da zapeljemo za pešcem tudi če ima še kak meter ali dva do pločnika.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

GupeM ::

matic492 je izjavil:


Enako ne smeš zapeljat na prehod za pešce, če ima pešec gor eno nogo... pa vsi to delamo vsak dan, da zapeljemo za pešcem tudi če ima še kak meter ali dva do pločnika.

Od kje pa tebi to? Če gre pešec s tvoje desne na tvojo levo, lahko spelješ, ko gre mimo. Ni ga treba čakat, da prečka še nasprotni pas in stopi na pločnik.

Obratno pa ne. Če gre pešec s tvoje leve na tvojo desno, moraš ustaviti, tudi če mora prečkati še cel nasprotni pas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

ginekk ::

Legon je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Legon je izjavil:

10 vozil eno za drugim je kolona, četudi prehitevaš enega po enega.


Je kolona in če prehitevaš enega po enega je ok.


Ja, če si talent na cesti in ne poznaš prometnih predpisov, potem to drži. Drugače žal ne.

matic492 je izjavil:

52. člen
(prepoved prehitevanja)
(uradno prečiščeno besedilo)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

...
10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

Tole je zelo odprta definicija...


Popolnoma nič ni odprtega. Ta definicija jasno pove, da v koloni ne smeš prehitevat. Ne glede na to ali prehitevaš enega po enega ali 10 hkrati.


Ne narobna interpretacija. Mislim da smo te že enkrat v nedogled debatirali tu.

Ta člen pove, da ne smeš prehitevat posebne vrste kolone - torej take, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu.

Ostale vrste kolon jasno lahko prehitevaš in ker ne smeš cele naenkrat pač prehitevaš večkrat, dokler ne prideš na čelo kolone.

matic492 ::

GupeM je izjavil:

matic492 je izjavil:


Enako ne smeš zapeljat na prehod za pešce, če ima pešec gor eno nogo... pa vsi to delamo vsak dan, da zapeljemo za pešcem tudi če ima še kak meter ali dva do pločnika.

Od kje pa tebi to? Če gre pešec s tvoje desne na tvojo levo, lahko spelješ, ko gre mimo. Ni ga treba čakat, da prečka še nasprotni pas in stopi na pločnik.

Obratno pa ne. Če gre pešec s tvoje leve na tvojo desno, moraš ustaviti, tudi če mora prečkati še cel nasprotni pas.



Ja to sem mislil, da je še pač malenkost na tvojem pasu, ko gre od leve proti desni.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

predi ::

@ginekk, kdaj pa ne voziš v koloni zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu?

To je približno enako ugotavljanju tega kdaj nekdo ne stoji pred semaforjem zaradi rdeče.

Legon ::

ginekk je izjavil:

Legon je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Legon je izjavil:

10 vozil eno za drugim je kolona, četudi prehitevaš enega po enega.


Je kolona in če prehitevaš enega po enega je ok.


Ja, če si talent na cesti in ne poznaš prometnih predpisov, potem to drži. Drugače žal ne.

matic492 je izjavil:

52. člen
(prepoved prehitevanja)
(uradno prečiščeno besedilo)

(1) Voznik ne sme prehitevati ali začeti prehitevati drugega vozila:

...
10. vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu;

Tole je zelo odprta definicija...


Popolnoma nič ni odprtega. Ta definicija jasno pove, da v koloni ne smeš prehitevat. Ne glede na to ali prehitevaš enega po enega ali 10 hkrati.


Ne narobna interpretacija. Mislim da smo te že enkrat v nedogled debatirali tu.

Ta člen pove, da ne smeš prehitevat posebne vrste kolone - torej take, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu.

Ostale vrste kolon jasno lahko prehitevaš in ker ne smeš cele naenkrat pač prehitevaš večkrat, dokler ne prideš na čelo kolone.


To bo imelo smisel, ko boš našel kolono, ki ne vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu. To je pač na nivoju neskončnih filozofskih debat o prilagojeni hitrosti. Pač ja, za gostilniški šank nakladat je super, v resni debati pa nima smisla časa zgubljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

solatko ::

mkk20 - Iz mojih izkušenj - noben problem z vozniki, ki se ti normalno približajo, ko si ti že na prehitevalnem pasu in prehitevaš kolono kamionov. Problem je, če nekomu, ki je precej hitrejši zapreš pot, ker se ti ne da nekaj sekund počakat, da gre mimo in mu s 110 zapreš pot, ko gre on svojih 180+.

GupeM - Ko so mene učili vozit, sem šel na desno, ko sem v vzvratnem ogledalu videl silhueto prehitevanega, ne šele po 72m, tvoja skrb je varnostna razdalja do tistega pred teboj, ne tistega zadaj. V primeru, da bi bilo po tvoje, bi moral vsakokrat, ko te nekdo dohiti, povečati hitrost, da bi pridobil 72m razdalje, zato vedno kazen dobi tisti zadaj in nikoli sprednji. Dej se že nauči vozit, da ne boš sral nebuloze. Sicer pa ima prehitevajoči višjo hitrost in po zakonih fizike, ti prehitevani, če imaš enakomerno hitrost, nikakor ne more priletet v rit, razen, če prehitiš in zaviraš, kar se pa paČ ne počne.

predi - Razloži kako lahko hitrejši ovira počasenjšega?

c23po - Si bralno sposoben ali ne? Govorim o voznikih, ki so na prehitevalnem pasu in ne prehitevajo nikogar pa se na noben način ne umaknejo na vozni pas, prehitevanje po desni pa je na AC strogo prepovedano in izjemno nevarno. Če nimaš pametnega komentarja, se odpovej svojim nebulozam, boš izpadu bolj pameten kot na ta način. Ali imaš fetiš, DA MORAš VEDNO IN POVSOD odgovorit Solatkotu?

Legan - vozila ali kolone vozil, ki vozi z zmanjšano hitrostjo zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu, - Razloži ta predpis! Spada normalna kolona na naših regionalkah z omejitvijo 90 pri hitrosti 60 v to kategorijo? Nikjer ne piše, da prehitevanje posameznega vozila ni dovoljeno. V posebnih pogojih je mišljeno ali eno vozilo (ga ravno tako ne smeš prehiteti) ali kolono, za posamezna vozila v koloni, kadar je varnostna zadosti, da se lahko vključiš nazaj ni prepovedano, vprašanje pa koliko je smislno. V nobenem primeru pa ne smeš po enega prehitevat recimo kolono vojaških vozil, transport posebnega prevoza,... in to je mišljeno kot druge razmere v prometu.

Invictus - Verjetno je bila varnostna razdalja med vozili taka, da si se moral vrint na silo in si prehitevanega prisilil, da je zaviral. Jaz počasne kolone ne prehitevam imam pa vedno varnostno razdaljo pa še malo, da lahko tisti, ki ne zdrži pritiska počasne kolone, varno zapelje pred mene in ne bo v nobenem primeru plačal kazen! Smo pa potem na prvem semaforju skupaj, samo nekaj avtov je med nama. Zato prehitevanje v koloni ni smiselno, saj ne pridobiš nič, samo v nevarnost lahko spravljaš sebe in druge, predvsem tiste, ki počasno kolono srečujejo, torej nasproti vozeče.

WizzardOfOZ - Še nisem videl počasne kolone, v kateri bi bila razdalja med avtomobili taka, da se pri prehitevanju z lahkoto umakneš na vozni pas, razen nekaj posameznikov, ki imamo razdaljo še malenkost večjo in vozimo bolj desno, kot je sredina voznega pasu.
Delo krepa človeka

Legon ::

Razloži ta predpis! Spada normalna kolona na naših regionalkah z omejitvijo 90 pri hitrosti 60 v to kategorijo?

seveda, imaš kak argument da nebi? razen seveda če iščeš izgovor za kršenje prometnih predpisov.

Nikjer ne piše, da prehitevanje posameznega vozila ni dovoljeno.

Seveda piše, v 52 členu, imaš citat zgoraj. Zakon prepoveduje prehitevat tudi posamezno vozilo, kadar vozi počasneje zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu. In definicija kolone govori točno o tem, da gre za vozila, ki vozijo eno za drugim po istem prometnem pasu na takšni medsebojni razdalji vozila, da sta hitrost vožnje in ravnanje voznikov v medsebojni odvisnosti. Zato tudi lahko prehiteva samo drugo vozilo v koloni, ostali pa počakajo, da pridejo na vrsto. Ker vsi ostali so v situaciji, ko tisti pred njimi vozi počasneje zaradi gostote prometa ali drugih razmer v prometu - torej vozila, ki je pred njim. Samo tisti, ki je drugi v koloni pa lahko presoja ali so pogoji za zakonito prehitevanje izpolnjeni. Za vse ostale niso.

in to je mišljeno kot druge razmere v prometu.

to ti misliš, da je mišljeno, pogost problem pri tvojih "argumentih".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

solatko ::

Legon - V našem pravnem redu še vedno velja - KAR NI PREPOVEDANO, JE DOVOLJENO. Pravo definicijo pa imaš kak post nižje. Mi se pogovarjamo o normalnih razmerah!
Če bi bilo po tvoje, bi v zakonu pisalo - prehitevanje kolone v nobenem primeru ni dovoljeno, ravno tako posameznih vozil v koloni!
Piše morda v tem smislu?
Delo krepa človeka

Legon ::

Lej, ce mislis, da si lahko prilagajas definicije po trenutnemu navdihu zato, da opravicujes krsenje prometnih predpisov, potem nima smisla debatirat. Pac zivi naprej v svojem fiktivnem svetu in to je to.

Prava definicija je pac tekst v zakonu, ne pa forumski izgovori, za krsenje prometnih predpisov.

Ker ni point, da je prepovedano prehitevanje kolone, prepovedano je prehitevanje vsakega vozila, ki zaradi gostote prometa ali drugih razmer vozi pod omejitvijo. To, da se ne sme prehitevat kolone in tudi posameznega vozila znotraj kolone (z izjemo prvega) je zgolj posledica zgornje omejitve. Zakon pac ne rabi definirat vsake podmnozice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

GupeM ::

solatko je izjavil:


GupeM - Ko so mene učili vozit, sem šel na desno, ko sem v vzvratnem ogledalu videl silhueto prehitevanega, ne šele po 72m, tvoja skrb je varnostna razdalja do tistega pred teboj, ne tistega zadaj. V primeru, da bi bilo po tvoje, bi moral vsakokrat, ko te nekdo dohiti, povečati hitrost, da bi pridobil 72m razdalje, zato vedno kazen dobi tisti zadaj in nikoli sprednji. Dej se že nauči vozit, da ne boš sral nebuloze. Sicer pa ima prehitevajoči višjo hitrost in po zakonih fizike, ti prehitevani, če imaš enakomerno hitrost, nikakor ne more priletet v rit, razen, če prehitiš in zaviraš, kar se pa paČ ne počne.

Spet neumnosti. Zakaj moraš pa čakati, da vidiš silhueto vozila v vzvratnem ogledalu? Po tvoje ni potrebno, ker če pri prehitevanju ni treba skrbeti za varnostno razdaljo do tistega, ki je za tabo, lahko zapelješ 1m pred njega.

Pa neumnost, da moraš pospeševati, ko se ti nekdo približuje je tudi zrasla na tvojem zalniku. Govoril sem za prehitevanje, ne za navadno vožnjo, ko te nekdo dohiteva.

To, da nekdo nekoga prehiti in nato zavira, ni pa na naših cestah nič novega. Folk pač do zadnjega metra vozi po prehitevalnem, nato pa poskuša na izvoz preko voznega. Ker ga kolona na izvozu preseneti, pa zavira kot bedak. Medtem ko se na 5 m vrine med dva kamiona. In verjemi, v takšnem primeru ni kriv tisti zadaj. Pa še kdaj tudi ne. Recimo ko kdo v križišču izsili drugega, pa mu zato prileti v rit.

WizzardOfOZ ::

A ni ta 10. člen napisan zaradi vojske, ki se z zmanjšano hitrostjo vozi in naj vojaške kolone nebi prehiteval na regionalkah?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

c23po ::

solatko je izjavil:

...
c23po - Si bralno sposoben ali ne? Govorim o voznikih, ki so na prehitevalnem pasu in ne prehitevajo nikogar pa se na noben način ne umaknejo na vozni pas, prehitevanje po desni pa je na AC strogo prepovedano in izjemno nevarno. Če nimaš pametnega komentarja, se odpovej svojim nebulozam, boš izpadu bolj pameten kot na ta način. Ali imaš fetiš, DA MORAš VEDNO IN POVSOD odgovorit Solatkotu?...

Ja, fetiš imam odgovoriti vsem, ki v debato vnašajo elemente iz drugega konteksta samo zato, da bi:
a) izpadli pametni,
b) zagovarjali pravico do neupoštevanja predpisov.

Za bralno pismene: vtaknil si se v debato o ritopikih na prahitevalnem pasu in začel jamrati o tistih, ki tam taborijo ter pripeljal še moment o prehitevanju po desni. Nič hudega, če nam med tem ne bi vsem solil pamet skupaj z nasvetom, da smo lahko tiho. Lepo bi bilo, da bi se opravičil za neumestni komentar.
Računalniki nimajo spominov.

c23po ::

solatko je izjavil:

Legon - V našem pravnem redu še vedno velja - KAR NI PREPOVEDANO, JE DOVOLJENO. ...

Govorimo o pravnem redu, kjer je PREPOVEDANO voziti hitreje od prilagojene maksimalno dovoljene hitrosti?
Računalniki nimajo spominov.
««
297 / 307
»»