» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
4 / 291
»»

Shegevara ::

nevem zakaj je potem potrebna takšna huda distnikcija če primerjamo TO ali pa primer, ko bi bil na prehitevalnem v enaki situaciji samo en avto.

Če je en avto v isti situaciji = prehitevanje, če pa jih je malo več, je pa to kolona in se temu reče "vožnja mimo"

Just fuck my traffic rules up fam

Mare2 ::

shadeX je izjavil:

Tako vozimo slovenci...



Shadex, voziš prepočasi, zato pred tabo ni vozil. Ljudje te prehitevajo. :)

IL_DIAVOLO ::

Shegevara je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Kolona mimo kolone gre lahko ali na levem ali na desnem pasu, ker je to vožnja mimo in ker sta koloni, vsi predvidevajo, da je na drugem pasu avto in da ne moreš kar brez pogleda menjat pasu.
Posamezen avto pa ne sme po desni mimo avta na levem pasu, če sta oba pasova prazna. Ampak to da bi po desni prehiteval, je anomalija že zaradi tega, ker bi debil na levem pasu moral iti nazaj na desnega, če je cesta prazna.


Po tvoji logiki je tole na skici pravilno, ker sta na obeh pasovih koloni koloni in je to vožnja mimo (po desni).



To je dokazljiv prekrsek. Ne delat tega.

krucymucy ::

SimplyMiha je izjavil:

V četrtek sem na AC naletel na kolono - na prehitevalnem pasu. Na desnem pa - nič. Nekaj časa držim hitrost (vozili so 110), potem pa pogruntam, da tisti spredaj nimajo namena zamenjat pasu, zato sem jih kratko malo prehitel in šel naprej.

Še danes mi ni jasno, kako je sploh lahko prišlo do tega. Zakaj nikomur ne kapne, da bi šli nazaj na prazen vozni pas? A zaradi unega tovornjaka, ki je še vsaj 2 km daleč? Jaz sem lepo do kamiona šel, potem pa je bilo dovolj prostora da sem ga prehitel in vse skupaj pustil daleč zadaj.


Nisi edini. Videvam to dnevno.
Tudi mene prime vcasih da bi to naredil, a dosedaj se nisem, ne zaradi prekrska, zaradi sebe.
Ker glede na to, da tovrstni vozniki niso sposobni menjati pasu, vprasanje ce bi sploh pogledali v desno ogledalo v primeru da se vendarle odloci vrniti na vozni pas.
Tako da cakam, brez blendanja in smernikov ...

Shegevara ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


To je dokazljiv prekrsek. Ne delat tega.


Kolona na levi, kolona na desni. Potem to ni vožnja mimo?

bambam20 ::

Shegevara je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


To je dokazljiv prekrsek. Ne delat tega.


Kolona na levi, kolona na desni. Potem to ni vožnja mimo?


Ne. Ker ti nisi v koloni in sam prehitevaš kolono na levi.

Invictus ::

SimplyMiha je izjavil:

V četrtek sem na AC naletel na kolono - na prehitevalnem pasu. Na desnem pa - nič. Nekaj časa držim hitrost (vozili so 110), potem pa pogruntam, da tisti spredaj nimajo namena zamenjat pasu, zato sem jih kratko malo prehitel in šel naprej.

Sem tudi sam že to naredil... Kdo se bo vozil za drekači 110 po prehitevalnem.

Opazam, da obstaja v Sloveniji velikanska toleranca do drekačev na cesti, ki so nesposobni voziti z max dovoljeno hitrostjo. Očitno je fetiš šparanja goriva premočan.

ziga1990 je izjavil:

^^ saj je bil samo ti pa hvališ kršenje pravil

A cela kolona pa ni bila v prekršku?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Shegevara ::

bambam20 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


To je dokazljiv prekrsek. Ne delat tega.


Kolona na levi, kolona na desni. Potem to ni vožnja mimo?


Ne. Ker ti nisi v koloni in sam prehitevaš kolono na levi.


Ne, če tudi tebi sledi kolona, takrat nisi sam. Saj je narisano več avtov.

bambam20 ::

Shegevara je izjavil:



Ne, če tudi tebi sledi kolona, takrat nisi sam. Saj je narisano več avtov.


Ti si prvi. Ti prehitevaš, ostali vozijo mimo. Ti si v prekršku, ker si prvi ;((

Shegevara ::

kolona je kolona. Sploh nima veze v kakšni poziciji si, če je kolona je kolona.

bambam20 ::

Shegevara je izjavil:

kolona je kolona. Sploh nima veze v kakšni poziciji si, če je kolona je kolona.


Prvi ne vozi v koloni. Za njim vozijo v koloni. Prvi prehiteva, ostali vozijo mimo.

Shegevara ::

bambam20 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

kolona je kolona. Sploh nima veze v kakšni poziciji si, če je kolona je kolona.


Prvi ne vozi v koloni. Za njim vozijo v koloni. Prvi prehiteva, ostali vozijo mimo.


Zdaj se pa zjasni: vozi sam ali vozi v koloni?

Prvi v koloni ni sam. Prvi v koloni je še vseeno v koloni.

bambam20 ::

Shegevara je izjavil:



Zdaj se pa zjasni: vozi sam ali vozi v koloni?

Prvi v koloni ni sam. Prvi v koloni je še vseeno v koloni.


Vozi na začetku kolone. Ostali so mu pač sledili. Ampak predno so mu začeli ostali slediti je sam prehiteval.

Prvi je v prekršku, ostali niso. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Shegevara ::

bambam20 je izjavil:

Shegevara je izjavil:



Zdaj se pa zjasni: vozi sam ali vozi v koloni?

Prvi v koloni ni sam. Prvi v koloni je še vseeno v koloni.


Vozi na začetku kolone. Ostali so mu pač sledili. Ampak predno so mu začeli ostali slediti je sam prehiteval.

Prvi je v prekršku, ostali niso. :))


Ne. V trenutku zavijanja še ni prehiteval. Spreminjal je pas. Ko pa počaka da za njim spremeni pas še kolona za njim, pa lahko vozi mimo z višjo hitrostjo.

Simple.

Heavy ::

En talent iz Kanadskih cest :))

https://www.carthrottle.com/post/woman-...


The driver, a 47-year-old woman from the Ottawa area, was clocked doing 40kmh (25mph) in the outside lane.
#TeamFelix

Invictus ::

bambam20 je izjavil:


Vozi na začetku kolone. Ostali so mu pač sledili. Ampak predno so mu začeli ostali slediti je sam prehiteval.

Prvi je v prekršku, ostali niso. :))

Če vozijo po prehitevalnem pasu medtem ko bi se lahko umaknili na voznega, so.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Invictus je izjavil:


Če vozijo po prehitevalnem pasu medtem ko bi se lahko umaknili na voznega, so.




Prvi voznik je v prekršku. OStali samo čakajo, da bo prvi se prestavil na desni pas, da bodo lahko nadaljevali s prehitevanjem.

Shegevara je izjavil:



Ne. V trenutku zavijanja še ni prehiteval. Spreminjal je pas. Ko pa počaka da za njim spremeni pas še kolona za njim, pa lahko vozi mimo z višjo hitrostjo.

Simple.


On tega ne ve in pospešuje divje, zato je v prekršku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

sheeshkar ::

Invictus je izjavil:

Opazam, da obstaja v Sloveniji velikanska toleranca do drekačev na cesti, ki so nesposobni voziti z max dovoljeno hitrostjo. Očitno je fetiš šparanja goriva premočan.

Nikjer ne piše, da MORAŠ voziti točno toliko, kot je omejitev na neki cesti. Samo za informacijo, jaz (v normalnih razmerah in z upoštevanjem varnostne razdalje, kar pomeni, da mi ni problem tudi dlje časa voziti za nekom počasnejšim, ki vozi pod omejitvijo, v kolikor ga ne morem varno prehiteti ali kaj podobnega) vedno vozim točno po omejitvi in na prehitevalnem pasu vozim samo ob prehitevanju.

Če nekdo na voznem pasu avtoceste vozi počasneje od omejitve, s tem ni popolnoma nič narobe (ob predpostavki, da upošteva tudi vse ostale predpise seveda, da si ne bomo ponovno izmišljevali nekih posebnih scenarijev).

Če nekdo na takšen način (torej upošteva vse ostale predpise, razen tega, da po nepotrebnem vozi po prehitevalnem pasu) vozi po prehitevalnem pasu, ko ima prost vozni pas, je v prekršku in tega nihče normalen ne zagovarja. AMPAK, kar se tiče prekrškov, to spada med prekrške, ki nikogar ne ogrožajo, zato jih normalni ljudje veliko manj problematiziramo kot kretene, ki gredo takšne prekrškarje prehitevati po desni (ali nevarno prehitevati na lokalnih cestah) ali jim voziti na riti z blendanjem in hupanjem itd., ker ti kreteni v teh primerih počnejo prekrške, ki pa so mnogo bolj nevarni in dejansko ogrožajo življenja.

Shegevara ::

bambam20 je izjavil:



On tega ne ve in pospešuje divje, zato je v prekršku.


Kje si pa to doumel?

130kmh je divje pospeševanje? Posplošiva malo na tvoj nivo razumevanja.

Kolona desetih avtomobilov se vozi 120 kmh po prehitevalnem pasu. To, da so avtomatično na prehitevalnem pasu je prekršek in sklepam da nam je to vsem jasno.

Da pa se izogne konstantni vožnji v prekršku se šesti avto v vrsti se s hitrostjo 120 kmh prestavi na desni pas (in kolona za njim tudi) in ko so vsi na desnem pasu pospešijo na 130 kmh in gredo mimo petih vozil, ki so s hitrostjo 120 kmh še vedno ostali na prehitevalnem pasu.

krneki0001 ::

Shegevara je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Kolona mimo kolone gre lahko ali na levem ali na desnem pasu, ker je to vožnja mimo in ker sta koloni, vsi predvidevajo, da je na drugem pasu avto in da ne moreš kar brez pogleda menjat pasu.
Posamezen avto pa ne sme po desni mimo avta na levem pasu, če sta oba pasova prazna. Ampak to da bi po desni prehiteval, je anomalija že zaradi tega, ker bi debil na levem pasu moral iti nazaj na desnega, če je cesta prazna.


Po tvoji logiki je tole na skici pravilno, ker sta na obeh pasovih koloni koloni in je to vožnja mimo (po desni).



Ne, po moji logiki je kolona na levem in kolona na desnem pasu, torej vzporedno in zato ni menjav pasov.

To na tvoji sliki pa je prehitevanje kolone vozil na levem pasu (ker si menjal pas in šel na d3esnega, da si lahko prehitel počasnejšega levega).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Shegevara je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Kolona mimo kolone gre lahko ali na levem ali na desnem pasu, ker je to vožnja mimo in ker sta koloni, vsi predvidevajo, da je na drugem pasu avto in da ne moreš kar brez pogleda menjat pasu.
Posamezen avto pa ne sme po desni mimo avta na levem pasu, če sta oba pasova prazna. Ampak to da bi po desni prehiteval, je anomalija že zaradi tega, ker bi debil na levem pasu moral iti nazaj na desnega, če je cesta prazna.


Po tvoji logiki je tole na skici pravilno, ker sta na obeh pasovih koloni koloni in je to vožnja mimo (po desni).



To je dokazljiv prekrsek. Ne delat tega.


Seveda je, če predpostavljamo razdaljo med prvo desno kolono in levo kolono da je takšen kot kaže slika :)

Če pa predpostavimo da je desna kolona 2km pred to na levi, pa to za mene ni noben prekršek... vsaj ne tisti ki po desni prehitijo ljudi ki ne vejo kje je gas na levi... če kdorkoli tukaj dela prekršek je to oviranje prometa na prehitevalnem pasu.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

krneki0001 je izjavil:


To na tvoji sliki pa je prehitevanje kolone vozil na levem pasu (ker si menjal pas in šel na d3esnega, da si lahko prehitel počasnejšega levega).


Ampak z mojega stališča jih ne prehitevam. Jaz se samo prestavim na desni pas, ker po zakoni ne smem voziti po prehitevalnem pasu če pač nikogar ne prehitevam, da bi se na tem pasu tudi zadrževal. Vozil bom 130, ker pač lahko, saj je na obeh pasovih nastala kolona in se situacija smatra kot "vožnja mimo".

Za mano je recimo tudi kolona in oni prav tako zavijejo na desnega, da ne bi bili po nepotrebnem v prekršku. Ker pa na mojem primeru na prehitevalnem pasu še vedno ostane določena kolona vozil, je po tej logiki torej to vožnja mimo.

aja pa jasno razdalje niso realistične na skice, pričakujem da boste vendarle pustili malo umetniške svobode, doktorirat iz risanja skic ravno ne nameravam.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

, je po tej logiki torej to vožnja mimo.

ni

Shegevara ::

jest10 je izjavil:

, je po tej logiki torej to vožnja mimo.

ni

Kolona 1 mimo kolone 2. Simple

bambam20 ::

Shegevara je izjavil:

jest10 je izjavil:

, je po tej logiki torej to vožnja mimo.

ni

Kolona 1 mimo kolone 2. Simple


V tem primeru mora kolona vozil voziti po densnem pasu in ne, da se kolona vozil preusmeri na desni pas. To je potem prehitevanje. Vožnja mimo je , ko kolona vozil že vozi po desni nekaj časa in dohiti kolono vozil na levi, ki vozi počasneje.

Če kolona vozil vozi po levem pasu in dohiti kolono, ki vozi počasneje na levem in se nato preusmerijo na desni pas je prehitevanje, ker so se odločili za prehitevanje in ne za vožnjo mimo.

Za vožnjo mimo bi se smatralo, da kolona vozi že vsaj 200 metrov po desnem pasu.

Shegevara ::

bambam20 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

jest10 je izjavil:

, je po tej logiki torej to vožnja mimo.

ni

Kolona 1 mimo kolone 2. Simple


V tem primeru mora kolona vozil voziti po densnem pasu in ne, da se kolona vozil preusmeri na desni pas. To je potem prehitevanje. Vožnja mimo je , ko kolona vozil že vozi po desni nekaj časa in dohiti kolono vozil na levi, ki vozi počasneje.

Če kolona vozil vozi po levem pasu in dohiti kolono, ki vozi počasneje na levem in se nato preusmerijo na desni pas je prehitevanje, ker so se odločili za prehitevanje in ne za vožnjo mimo.

Za vožnjo mimo bi se smatralo, da kolona vozi že vsaj 200 metrov po desnem pasu.


Oboji so predtem prehitevali nekoga drugega (logično, saj so na prehitevalnem), le da ena kolona vztraja v prekršku in ostaja na prehitevalnem pasu, druga kolona pa zavije na desnega in se temu izogne. Prvo kot prvo: tu ne gre ne za vožnjo mimo, ne za prehitevanje. Vsaj v tem koraku še ne. Drugič, uporabljaš termine "bi se smatralo" in "nekaj časa". Zato, da sva na isti valovni dolžini sem jih primoran uporabljati tudi jaz. Torej, ko je druga skupina vozil "že nekaj časa" na desnem pasu. (50, 100, 200, 500, 700m) pride do situacije, da pusti za sabo tudi oviro na cesti, ki vozi po prehitevalnem pasu 120 km/h.

Itak se smatra, da je časovni interval 130kmh vs. 120kmh prehitevanja obupno dolg, tako da niti nima smisla opozarjati na "nekaj časa", ker temu ad-hoc pravilu "nekaj časa" v tem primeru vsekakor je zadoščeno.

r3dkv1c4 ::

SimplyMiha je izjavil:

V četrtek sem na AC naletel na kolono - na prehitevalnem pasu. Na desnem pa - nič. Nekaj časa držim hitrost (vozili so 110), potem pa pogruntam, da tisti spredaj nimajo namena zamenjat pasu, zato sem jih kratko malo prehitel in šel naprej.

Še danes mi ni jasno, kako je sploh lahko prišlo do tega. Zakaj nikomur ne kapne, da bi šli nazaj na prazen vozni pas? A zaradi unega tovornjaka, ki je še vsaj 2 km daleč? Jaz sem lepo do kamiona šel, potem pa je bilo dovolj prostora da sem ga prehitel in vse skupaj pustil daleč zadaj.

Super, toooooo toooooo, uspelo ti je........
.......prišparat točno 3 sekunde in postal si cepec še večji od tistega prvega, po vsej verjetnosti je bil to Solatko.:))

Oboji so predtem prehitevali nekoga drugega (logično, saj so na prehitevalnem)


Ravno to je problem, kar nakazuje tudi fotografija zgoraj.
Sprašujem se le, kdo zaboga se vozi po voznem pasu, da ga vsi prehitevajo......najbrž je photoshop slike...pa je avtor izbrisal kamion na voznem pasu.:));((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

69charger ::

Sploh nevem zakaj osredotočanje na tiste, ki prehitevajo po voznem pasu. Prehitevanje po voznem je posledica talentov, ki vozijo počasi po prehitevalnem in ne po voznem tako kot določa zakon in ga tudi kršijo. Ko se bodo tisti vozili tako kot je treba pa tudi prehitevanja po voznem ne bo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

facepalm ::

Se vedno je to eden od nevarnejsih prekrskov na avtocesti. Ne glede na izgovor, tisti ki to zagovarja je mentalno premalo razvit za udelezenca v cestnem prometu. Zakaj? Ker ne razume zakaj je to pocetje izredno nevarno.

Utk ::

Ni nevarno, ce naredis tako da ni nevarno. Pac ves da imas na levi bedaka, ce ne bi bil, ga ne bi blo tam. Ta je nevaren tudi ko ni na levi, samo da tam ga lazje prepoznas.

facepalm ::

Ego ti v tistih sekundah pri 100+kmph ne pomaga.

negotiator ::

facepalm je izjavil:

Se vedno je to eden od nevarnejsih prekrskov na avtocesti. Ne glede na izgovor, tisti ki to zagovarja je mentalno premalo razvit za udelezenca v cestnem prometu. Zakaj? Ker ne razume zakaj je to pocetje izredno nevarno.


Zakaj pa je tako nevarno? Najbrž boš rekel, da zato, ker vsi predvidevajo, da po desnem ne bo nihče prehiteval, saj je prepovedano in jim zato ni treba pogledat na desni pas, preden zavijejo tja. Kljub temu pa najbrž veš, da to ne drži - čeprav je prehitevanje po desni prepovedano, še ne pomeni, da tisti, ki vozi po levem pasu ne more spregledat nekoga, ki se je ravno vključil iz pospeševalnega, na desni pas in sedaj vozi njemu vzporedno ali pa, da ne more spregledat nekoga, ki se je preprosto v koloni, na desnem pasu pripeljal do njega, saj je "prehitevanje", ko prehiteva kolona vozil, dovoljeno tudi na desnem pasu. Preprosto obstajajo tudi situacije, ko desni ni prehiteval, a se je kljub temu znašel vzporedno z levim, na koncu pa pridemo še do tega, da bo kljub prepovedi prehitevanja po desni, nekdo še vedno prehiteval po desni in že iz tega razloga je dobro pogledati, če je pas prost, preden se nanj vključiš - ni cestnega pravila, ki pravi, da nikoli ne boš imel drugega voznika desno od sebe, in ta "desni voznik" se lahko ob tebi pojavi čisto legalno, kar pomeni, da definitivno ne gre brez gledanja okoli sebe, preden greš nazaj na vozni pas. Lahko še tako poudarjaš, kako nevarno je prehitevanje po desni (in nelegalno, obenem), pa je še vedno bolj neumen tisti, ki misli, da lahko pasove menja brez, da bi se prepričal, če lahko to varno stori, kot pa tisti, ki prehiteva po desni - slednji ima v večini primerov vsaj konkreten razlog za tako početje (npr. to, da se na prehitevalnem pasu promet premika počasneje, saj nekdo ne pozna pravil in s tem seveda upočasnjuje promet). Tisti, ki pa menja pas in ne pogleda okoli sebe, ko gre na vozni pas, pa predvidevam, da nima konkretnega razloga za to, da ne pogleda okoli sebe, ali pač? Ker to, da prehitevanje po desni ni dovoljeno, zame in še za koga drugega, ki ima kaj soli v glavi, ni in ne more biti razlog za nepozornost na cesti.

Na koncu vse skupaj izpade smešno... Nekdo pravi, da je prehitevanje po desni prepovedano, kar pomeni, da bi morali voziti kilometre, za nekom, ki ne pozna cpp-ja (za tistimi, ki se vozijo 110km/h po prehitevalnem), hkrati pa ne zna razložiti, zakaj je tako početje nevarno, oz. to razloži tako, da reče, da nekdo lahko brez, da bi se prepričal, da je to varno storiti, preide iz prehitevalnega, na vozni pas in se s tem zaleti v tistega, ki je ilegalno prehiteval (po desni). Pa smo spet tam... Da, seveda bi bil kriv tudi tisti, ki je prehiteval ilegalno, a to še ne pomeni, da je legalno menjati pasove, brez, da se prepričamo, da lahko to varno storimo. Pa ko smo že pri tem, da bi nekdo menjal pas, brez, da bi se prepričal, da lahko to varno stori, kdo pa je sploh tak? Kdo bi to naredil? Hja, najbrž ravno tisti, ki je malo prej še vozil 110km/h po prehitevalnem pasu - evo ti pravila in pravičnost za normalnega človeka. Očitno tisti z manj soli v glavi preprosto lažje pridejo skozi. Vožnja s prenizko hitrostjo, po prehitevalnem pasu, oviranje prometa, menjava pasu, brez, da bi se prepričal, če je varno, pa še vseeno je na koncu vsa krivda na tistemu, ki je "bedaka" hotel le prehiteti na nelegalen način, saj je "bedak" v tem trenutku že vozil nelegalno. Prepovedano prehitevanje po desni bi razumel, zaradi stvari, kot so vhodi in izhodi iz AC, nikakor pa ne razumem, zakaj bi nekdo to prepoved razumel, kot dovoljenje, da mu ni treba gledat okoli sebe, ko se odloči menjat pas.
All easy problems have already been solved.

Heavy ::

Utk je izjavil:

Ni nevarno, ce naredis tako da ni nevarno.


Če ni prej zavil iz prehitevalnega in opazil kolone za seboj, tudi potem verjetno ne bo :))
#TeamFelix

GupeM ::

@Shegevara: To se v praksi ne bo zgodilo. Spodnja skica prikazuje, kaj se bo zgodilo, ko boš ti s 130 km/h zapeljal na desni pas. Takoj si v prekršku.
 Prehitevanje po desni, ne vožnja mimo.

Prehitevanje po desni, ne vožnja mimo.

pegasus ::

Dajte že dojet, da vožnja s 130km/h po avtocesti ni vaša ustavna pravica, pač pa zgolj srečno naključje. Vozite se raje 90-100km/h in vaša vožnja bo veliko bolj umirjena in sproščena, vaše življenje pa bolj varno in srečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

feryz ::

To je tvoja trditev? Najbrž znanstveno podprta.
Jaz se rad vozim z avtom. In to ne 90 ali 100 km/h. To mi je muka. Ok, po makadamu je še sprejemljivo s tako brzino.

GupeM ::

Potem imaš verjetno edini avto, ki gre 100 km/h po makadamu. Reče se mu služben avto.

broken/link ::

si me spomnu na Clarksona https://imgur.com/gallery/72JvE

nevone ::

Prosim privarcuj tistih 100 evrov in se spelji z avtoceste. Hvala.


Japajade. Tisti ta naspidani si raje naredite poligone za divjanje, da bodo umirjeni ljudje lahko uživali v varni vožnji.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Invictus ::

130km/h je na avtocesti normalna vožnja.

Počasnejši raje šparajte denar na regionalkah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nevone ::

130km/h je na avtocesti normalna vožnja.


Sej so lahko oboji na cesti, ne vem čemu se sploh koga kam podi. Če je včasih kakšen počasen se pa pač prilagodiš. A te bo konec zaradi tega?

Lažje in varneje se lahko hitrejši prilagodi počasnejšemu, kot obratno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

next3steps ::

Tudi če se voziš 130, prosim ne ovirati drugih vozil na prehitevalnem.
Na regionalkah sem se dva dni nazaj spopadal z jajčarji, ki so furali 35-40 po urejenih suhih stezah.
Me ne moti, dokler ne dela gužve na cesti to je ne spusti drugih naprej.

edi45 ::

Brez problema tam 160-170kmh po avtocesti, ker če te že speče radar, vsaj pik ne dobiš pri taki hitrosti8-) Nimam ne časa ne živcev da se bom vleko ko megla 90-100kmh po avtocesti lol? Zaradi takih "nedeljskih voznikov" pa so vedno kolone, ko pridete ovirat normalne voznike na AC, vozi se po stari cesti pa tam uživaj ob razgledu.

Invictus ::

nevone je izjavil:


Sej so lahko oboji na cesti, ne vem čemu se sploh koga kam podi. Če je včasih kakšen počasen se pa pač prilagodiš. A te bo konec zaradi tega?

Saj se, če ne gre drugače.

Ampak, da nekdo sanja na prehitevalnem pasu in se noče umaknit, čeprav je prostor, oz. je naslednji tovornjak 500m naprej, tega pa ne toleriram...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pika na i ::

Ne bi bilo slabo, ko bi na avtomobile lepili poleg vinjet še oznake - bedak/norec v avtu.

nevone ::

Saj ne rečem. Voziti se po prehitevalnem pasu ko polž je dejansko oviranje. Ampak hec nastane potem, ko se začnejo ta naspidani pri 200 zmerjat, zakaj pa eden vozi 180. Pa tudi sedaj, ko je omejitev 130, so nekateri naspidani žičvni ko hudič, če morajo nekaj časa peljati za nekom, ki po prehitevalnem pasu s hitrostjo 130 prehiteva nekoga počasnejšega pred seboj. To je pretiravanje, ker se redko komu tako mudi, da ne bi mogel občasno malo spustiti noge s plina.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Han ::

Ko pa skačejo tovornjakarji z 90 ali 100 km/h na prehitevalni pas, se pa lahko vsi mirno cijazite za njimi po 2 minuti, da se skidajo pred vami? ;((

ramiz?! ::

Han je izjavil:

Ko pa skačejo tovornjakarji z 90 ali 100 km/h na prehitevalni pas, se pa lahko vsi mirno cijazite za njimi po 2 minuti, da se skidajo pred vami? ;((

ne ... jst prehitim po odstavnem :) *(šala)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Machete ::

nevone je izjavil:

Saj ne rečem. Voziti se po prehitevalnem pasu ko polž je dejansko oviranje. Ampak hec nastane potem, ko se začnejo ta naspidani pri 200 zmerjat, zakaj pa eden vozi 180. Pa tudi sedaj, ko je omejitev 130, so nekateri naspidani žičvni ko hudič, če morajo nekaj časa peljati za nekom, ki po prehitevalnem pasu s hitrostjo 130 prehiteva nekoga počasnejšega pred seboj. To je pretiravanje, ker se redko komu tako mudi, da ne bi mogel občasno malo spustiti noge s plina.
o+ nevone


Med 160+ vozniki vlada velika kolegialnost in si ne blendamo, ker vsak ve da bo kojci naredil plac pred njim ko in bo šansa in 180 ali 200 ni taka velika razlika, da bi rabili biti nestrpni.
Nenaspidirani niso generalno problem, če tako izberejo, ampak finta je da par takih anredi več KM počasne kolone na prehitevalnem. Samo eno bedno prehitevanje z 90-100kmh naredi daljšo upočasnjeno kačo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Pika na i je izjavil:

Ne bi bilo slabo, ko bi na avtomobile lepili poleg vinjet še oznake - bedak/norec v avtu.
Se popolnoma strinjam, le kriterije za bedak/norec v avtu, imava verjetno različne.
««
4 / 291
»»