» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
2 / 291
»»

bambam20 ::

shadeX je izjavil:



Dokler se nekdo ne odloči zapeljati nazaj na desni pas.



Ja, in? Kaj ti misliš, da bo krivec v primeru trka desno vozeče vozilo. lol.

shadeX ::

Normalno. Desni pas == vozni pas != prehitevalni pas.

Kaj tukaj ni jasno?

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Normalno. Desni pas == vozni pas != prehitevalni pas.

Kaj tukaj ni jasno?


Če je vozilo na voznem pasu hitrejše potem ti ne prehitevaš. Kaj potem počneš na levem pasu?

Utk ::

shadeX je izjavil:

Normalno. Desni pas == vozni pas != prehitevalni pas.

Kaj tukaj ni jasno?

Ni jasno samo kdo ti je dal izpit, kolk si mu placal in zakaj ga ne vrnes, ce ne poznas pravil.

shadeX ::

Se pravi, vi prehitevate avtomobile, ki vozijo po levem pasu, kar po desni?

A to po novem v avtošoli učijo?

Utk ::

Ne, nikakor jih ne prehitevamo, vozimo se mimo njih po desnem pasu.

shadeX ::

Super. Še en "Talent", ki spada v to temo, redno krši CPP in ogroža ostale udeležence v prometu.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Se pravi, vi prehitevate avtomobile, ki vozijo po levem pasu, kar po desni?

A to po novem v avtošoli učijo?


Kako boš v okviru najvišje dovoljenje hitrosti, se pravi z vožnjo 130 km/h prehiteval vozeče vozilo na levem pasu, ki bi moralo prehitevat?

Veš kaj tvoja logika pravi? Da če se jaz peljem po desnem pasu po omejitvi 130 km/H in opazim na levem pasu vozilo, da moram znižati hitrost? LOOOOOOOOOOOOOOL.

Utk ::

shadeX je izjavil:

Super. Še en "Talent", ki spada v to temo, redno krši CPP in ogroža ostale udeležence v prometu.


»prehitevanje« je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu. Hitrejša vožnja ene kolone vozil od druge na cesti, ki ima najmanj dva prometna pasova za vožnjo v isto smer, ni prehitevanje;

Pa tudi ce prehitevam po desni, zato ti nimas pravice menjat pasu, ce je ze nekdo na njem, ne glede na to kako se je tam znasel.

Tudi ce zanemarimo, da itak nimas kaj delat na levem pasu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

shadeX ::

Veš kaj tvoja logika pravi? Da če se jaz peljem po desnem pasu po omejitvi 130 km/H in opazim na levem pasu vozilo, da moram znižati hitrost? LOOOOOOOOOOOOOOL.


Tvoja logika pa pravi, da če nekdo krši CPP oz. neko pravilo, da ga moraš tudi sam? Zakaj delaš debila iz sebe?

Prosim naredi nam uslugo in jutri vrni izpit na UE. Boš vsaj prihranil kakšno nedolžno življenje (za tvojega nam sicer ni žal).

- Vožnja po levem voznem pasu, ko voznik ne prehiteva nobenega vozila, je prepovedana. Za vožnjo je namenjen desni vozni pas.

- Prehitevanje po desni strani na avtocesti in cesti, rezervirani za motorna vozila, ni dovoljeno (izjema je ploščad pred cestninsko postajo - v skladu s 3. alineo 2. odstavka 36. člena ZVCP-1-UPB5).

Pa tudi ce prehitevam po desni, zato ti nimas pravice menjat pasu, ce je ze nekdo na njem, ne glede na to kako se je tam znasel.


- Normalno. Ne upoštevaš pa tega, da večina ljudi ne pričakuje da jih bo po desni kdo prehitel. Kakorkoli obrneš, prehitevanje po desni je skrajno debilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Utk ::

Sej ti pise, da voznja kolone mimo ni prehitevanje. Da bi na levem pasu bila kolona, na desnem pa ne, je skoraj nemogoce. Ce nekdo na levem pasu nekaj ne pricakuje in gre desno na slepo, je pac bolj slab sofer, in tak lahko naredi neumnost kadarkoli, tudi ce ga nihce po desni ne prehiti. Je samo vprasanje casa.
V tistem primeru na sliki jaz sicer ne bi picil 140 po desnem do kamiona, zmanjsal bi priblizno na hitrost leve kolone, ampak najmanj do 100, da se bi pocasi priblizeval kamionu. Ce bi medtem leva kolona upocasnila na 80, bi mi pa res prav dol viselo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Han ::

Po prehitevalnem vozimo nekateri zato, ker je vozni pas ena sama jama zaradi pretežkih tovornjakov in poddimezionirane izgradnje. Vozni pas v starejših trojanskih predorih je že nekaj let zrel za preplastitev...

Han ::

krneki0001 ::

Han je izjavil:

Po prehitevalnem vozimo nekateri zato, ker je vozni pas ena sama jama zaradi pretežkih tovornjakov in poddimezionirane izgradnje. Vozni pas v starejših trojanskih predorih je že nekaj let zrel za preplastitev...


Torej zavestno vsi kršite CPP.

Han ::

Divjakom se umaknem(o) na vozni pas...

Dr_M ::

Divjakom, ki vozijo po predpisih?
Vrni voznisko dovoljenje na upravno enoto, hvala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Han ::

Divjakom, ki ne vozijo po predpisih, ki žgejo 150+ km/h.

GupeM ::

Han je izjavil:

Divjakom, ki ne vozijo po predpisih, ki žgejo 150+ km/h.

Reče divjak, ki neprestano vozi po prehitevalnem pasu... V Slo avtoceste niso tako slabe (v smislu neravnin), da bi moral voziti po prehitevalnem pasu. Slabe so v smislu števila pasov.

Han ::

Ne vozim neprestano po prehitevalnem, ampak samo tam, kjer je vozni preveč jamast, in takrat, ko je prehitevalni prost.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:



Tvoja logika pa pravi, da če nekdo krši CPP oz. neko pravilo, da ga moraš tudi sam? Zakaj delaš debila iz sebe?



Katero pravilo kršim jaz, če se peljem po omejitvi mi povej? Zakaj se ti delaš debila. Kaj ti želiš povedat sedaj? Da se ne smem peljati 130 km/h po desnem pasu?

Han je izjavil:

Po prehitevalnem vozimo nekateri zato, ker je vozni pas ena sama jama zaradi pretežkih tovornjakov in poddimezionirane izgradnje. Vozni pas v starejših trojanskih predorih je že nekaj let zrel za preplastitev...


Ne smeš vozit po prehitevalnem, če ne prehitevaš. Kaj tebi tudi ni jasno, da se mu reče prehitevalni, ker se uporablja za prehitevanje? In ni res, da so jame na desnem pasu. To si se se zdaj tako zlagal, da te je lahko sram.

Jame imaš ti v glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

Utk je izjavil:

Sej ti pise, da voznja kolone mimo ni prehitevanje. Da bi na levem pasu bila kolona, na desnem pa ne, je skoraj nemogoce.



Mogoče. mogoče. ker kekci kot @shadeX prehitevajo s hitrostjo 115-120 km/h in delajo kolono.

krneki0001 je izjavil:



Torej zavestno vsi kršite CPP.


Tisti, ki tako vozijo v avtošoli niso bili na avtocesti. Samo zaradi napačne vožnje bi Provide lahko mesečno pokasirale lepo število €. Da ne omenjamo, da vozniki ne dajejo smernikov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

krneki0001 ::

Smerniki so dodatna oprema in potem bi preveč praznili akumulatorje, če bi jih za vsako stvar prižigali. :))

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:



Tvoja logika pa pravi, da če nekdo krši CPP oz. neko pravilo, da ga moraš tudi sam? Zakaj delaš debila iz sebe?


Katero pravilo kršim jaz, če se peljem po omejitvi mi povej? Zakaj se ti delaš debila. Kaj ti želiš povedat sedaj? Da se ne smem peljati 130 km/h po desnem pasu?

Pravilo, da je po voznem (desnem) pasu prepovedano prehitevati. Pa ni pomembno, ali voziš 10, 80, 130 ali 300 km/h. In ne, če se na prehitevalnem pasu vozi vozilo z 80 km/h, ti pa greš po voznem pasu 130 km/h, MORAŠ hitrost zmanjšati na 80 km/h, ker ga NE SMEŠ prehiteti. Do takrat je v prekršku samo voznik, ki vozi po prehitevalnem pasu. V trenutku, ko ga začneš prehitevati po desni, si v prekršku samo ti, ker tam ne smeš prehitevati, on pa ni v prekršku, ker ne more zapeljati na vozni pas. Ko ga prehitiš po desni, je spet v prekršku voznik, ki vozi po prehitevalnem pasu, ti pa ne več. Povedano na kratko: Oba sta debila, ki ju na cesti nočemo in lahko vrneta izpit. Je pa večji debil, vsaj zame, tisti, ki vozi po prehitevalnem pasu, čeprav je vozni pas prazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Han ::

bambam20 je izjavil:

Ne smeš vozit po prehitevalnem, če ne prehitevaš. Kaj tebi tudi ni jasno, da se mu reče prehitevalni, ker se uporablja za prehitevanje? In ni res, da so jame na desnem pasu. To si se se zdaj tako zlagal, da te je lahko sram. Jame imaš ti v glavi.
Meni je vse jasno, predvsem to, da je vozni pas v predorih Jasovnik in Ločica ena sama jama, da te na njih tako premetava, da to ni res. Hvala lepa za takšno cesto, katero še mastno plačujem. Zato nastavim tempomat na 105 km/h in se peljem po prehitevalnem.

Heavy ::

GupeM je izjavil:

In ne, če se na prehitevalnem pasu vozi vozilo z 80 km/h, ti pa greš po voznem pasu 130 km/h, MORAŠ hitrost zmanjšati na 80 km/h, ker ga NE SMEŠ prehiteti.


V kakor pelješ po voznem z višjo hitrostjo, kot tisti na prehitevalnem je to vožnja mimo. V prekršek padeš šele, če zapelješ pred počasneža na prehitevalnem. Mislim da smo to že v drugih temah obdelali.
#TeamFelix

bambam20 ::

GupeM je izjavil:


In ne, če se na prehitevalnem pasu vozi vozilo z 80 km/h, ti pa greš po voznem pasu 130 km/h, MORAŠ hitrost zmanjšati na 80 km/h, ker ga NE SMEŠ prehiteti.


:)) pa kje si ti izpit delu mene zanima? V kakšnem majhnem karju z 2 semaforjema ali pa si dejansko ga kupil na črno.

Ti bi na avtocesti bremzu. Za tabo pa avtomobili: Bravo.

Han je izjavil:

[Meni je vse jasno, predvsem to, da je vozni pas v predorih Jasovnik in Ločica ena sama jama, da te na njih tako premetava, da to ni res. Hvala lepa za takšno cesto, katero še mastno plačujem. Zato nastavim tempomat na 105 km/h in se peljem po prehitevalnem.


Noben predor pri Trojanah nima lukenj. Še nisem videl na naši avtocesti lukenj na cestišču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Han ::

Jama ni enako luknja! 20 metrov za cestninsko na Vranskem je bila več kot 2 leti konkretna udarna jama na voznem pasu. Sanirali so jo šele prejšnji mesec. Podobno velika udarna jama je bila prav tako 2 leti pred izvozom Blagovica... Tudi kakšna luknja se kdaj pojavi, sanirajo pa jo najprej v enem tednu.

Če se pelješ od Vranskega proti Šentrupertu po voznem pasu, te še vedno večkrat "zabije", ker modeli iz DARS-a rajši (slabo) flikajo cesto po koščkih, namesto da bi jo preplastili istočasno, ko so imeli razkopanih nekaj 10 km AC le par km naprej...

Če mene vprašaš, na AC ne bi smel videt prometnega znaka za "nevarno vozišče", pa jih je (bilo) kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TESKAn ::

shadeX je izjavil:

Tako vozimo slovenci...


Na tej sliki manjka oblaček nad vsakim avtom, v katerem piše "Pa umakni se že, kreten!".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

IL_DIAVOLO ::

GupeM je izjavil:

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:



Tvoja logika pa pravi, da če nekdo krši CPP oz. neko pravilo, da ga moraš tudi sam? Zakaj delaš debila iz sebe?


Katero pravilo kršim jaz, če se peljem po omejitvi mi povej? Zakaj se ti delaš debila. Kaj ti želiš povedat sedaj? Da se ne smem peljati 130 km/h po desnem pasu?

Pravilo, da je po voznem (desnem) pasu prepovedano prehitevati. Pa ni pomembno, ali voziš 10, 80, 130 ali 300 km/h. In ne, če se na prehitevalnem pasu vozi vozilo z 80 km/h, ti pa greš po voznem pasu 130 km/h, MORAŠ hitrost zmanjšati na 80 km/h, ker ga NE SMEŠ prehiteti. Do takrat je v prekršku samo voznik, ki vozi po prehitevalnem pasu. V trenutku, ko ga začneš prehitevati po desni, si v prekršku samo ti, ker tam ne smeš prehitevati, on pa ni v prekršku, ker ne more zapeljati na vozni pas. Ko ga prehitiš po desni, je spet v prekršku voznik, ki vozi po prehitevalnem pasu, ti pa ne več. Povedano na kratko: Oba sta debila, ki ju na cesti nočemo in lahko vrneta izpit. Je pa večji debil, vsaj zame, tisti, ki vozi po prehitevalnem pasu, čeprav je vozni pas prazen.


Ti si milo receno zabit.

pegasus ::

Sami eksperti ... agresija v večini postov ... zaradi vas moram voziti defenzivno in skrajno previdno, 70km/h po avtocesti, ker je vse kar je več zaradi vas smrtno nevarno!

Han ::

Pri 70 km/h te bo na AC hitro kdo "naložil" od zadaj... :P

Je pa takšna hitrost primerna za prej omenjena predora in prvo polovico voznega pasu od Vranskega do Šentruperta.

bambam20 ::

Han je izjavil:

Jama ni enako luknja! 20 metrov za cestninsko na Vranskem je bila več kot 2 leti konkretna udarna jama na voznem pasu. Sanirali so jo šele prejšnji mesec. Podobno velika udarna jama je bila prav tako 2 leti pred izvozom Blagovica... Tudi kakšna luknja se kdaj pojavi, sanirajo pa jo najprej v enem tednu.

Če se pelješ od Vranskega proti Šentrupertu po voznem pasu, te še vedno večkrat "zabije", ker modeli iz DARS-a rajši (slabo) flikajo cesto po koščkih, namesto da bi jo preplastili istočasno, ko so imeli razkopanih nekaj 10 km AC le par km naprej...

Če mene vprašaš, na AC ne bi smel videt prometnega znaka za "nevarno vozišče", pa jih je (bilo) kar nekaj.


Tega sploh nisem opazil. da bi bile kakšne udarne jame. Niti pri izvozu za Blagovico. Niti Vramsko- Šentrupert. Mi je čudno, da tega ne bi opazil, pa se precej vozim smer Ce-lj in Lj -Ce po Ac-ju.

69charger ::

Haha spet v akciji cestni bojevniki, o pravici na cesti bo odločav le policaj, ostali se pa odstranite na vozni pas pa se vozite kokr vam paše, al pa še bolš na odstavnega pa vse 4 pa ven pa porivat da bote ziher z varno hitrostjo se premikal, pa še dobro je za okolje.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Han ::

bambam20 je izjavil:

Tega sploh nisem opazil. da bi bile kakšne udarne jame. Niti pri izvozu za Blagovico. Niti Vramsko- Šentrupert. Mi je čudno, da tega ne bi opazil, pa se precej vozim smer Ce-lj in Lj -Ce po Ac-ju.
Očitno se tam voziš na prehitevalnem pasu... >:D

jurre ::

@rupsi31
pelji se od Vranskega proti Šentrupertu po voznem pasu... tam na dnu "klanca" dol od cestnine te kar pretrese. Flikal so malo višje gor, tam ko so večje luknje dol pa ne...

Han ::

Še večji in konstanten rompompom je v Jasovniku na voznem pasu v smeri proti Celju...

GupeM ::

Heavy je izjavil:

GupeM je izjavil:

In ne, če se na prehitevalnem pasu vozi vozilo z 80 km/h, ti pa greš po voznem pasu 130 km/h, MORAŠ hitrost zmanjšati na 80 km/h, ker ga NE SMEŠ prehiteti.


V kakor pelješ po voznem z višjo hitrostjo, kot tisti na prehitevalnem je to vožnja mimo. V prekršek padeš šele, če zapelješ pred počasneža na prehitevalnem. Mislim da smo to že v drugih temah obdelali.

Preberi si, kaj je prehitevanje:
Prehitevanje je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se premika v isti smeri po prometnem pasu ali delu smernega vozišča, ki je namenjen prometu.

In kaj je vožnja mimo:
Vožnja mimo je vožnja mimo drugega udeleženca cestnega prometa, ki se ne premika, objekta ali ovire na vozišču.

To pomeni: Če greš mimo vozila, ki se premika v isto smer kot ti, je to prehitevanje. Ne glede na to, ali si šel po desni ali po levi. Če greš mimo vozila ali druge ovire, ki stoji pri miru, je to vožnja mimo. Ne glede na to, ali si šel po desni ali po levi. Če greš pa mimo vozila, ki se pelje v nasprotni smeri kot ti, je to srečanje. Ne glede na to, ali si šel po desni ali po levi.

bambam20 je izjavil:

GupeM je izjavil:


In ne, če se na prehitevalnem pasu vozi vozilo z 80 km/h, ti pa greš po voznem pasu 130 km/h, MORAŠ hitrost zmanjšati na 80 km/h, ker ga NE SMEŠ prehiteti.


:)) pa kje si ti izpit delu mene zanima? V kakšnem majhnem karju z 2 semaforjema ali pa si dejansko ga kupil na črno.

Ti bi na avtocesti bremzu. Za tabo pa avtomobili: Bravo.

Kje si ti izpit delal? Ja, tudi na avtocesti je treba zavirati, tudi če so avtomobili za tabo. Če je nekje (skoraj) stoječa kolona, si verjetno ti eden tisti, ki vozijo mimo po odstavnem pasu. Na avtocesti pa menda res ne boš zaviral.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ti si milo receno zabit.

Razloži prosim! Moderatorje pa prosim, da brišejo uporabnika, ki žali druge brez argumenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bambam20 ::

GupeM je izjavil:


Kje si ti izpit delal? Ja, tudi na avtocesti je treba zavirati, tudi če so avtomobili za tabo.


V Celju in okolice sem delal izpit. V to je bilo vključeno tudi 4 ure vožnje po avtocesti.

Zakaj že? A ti ne veš, da brez razloga ne smeš zavirat? A greva na policijsko postajo pa boš še policajem malce potrolal.

jurre je izjavil:

@rupsi31
pelji se od Vranskega proti Šentrupertu po voznem pasu... tam na dnu "klanca" dol od cestnine te kar pretrese. Flikal so malo višje gor, tam ko so večje luknje dol pa ne...


Nisem opazil sploh nikol, da bi kaj posebej potresavalo.

Han je izjavil:

Očitno se tam voziš na prehitevalnem pasu... >:D


Ni potrebe. V 90% sem na potovalnem pasu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

GupeM ::

bambam20 je izjavil:

GupeM je izjavil:


Kje si ti izpit delal? Ja, tudi na avtocesti je treba zavirati, tudi če so avtomobili za tabo.


V Celju in okolice sem delal izpit. V to je bilo vključeno tudi 4 ure vožnje po avtocesti.

Zakaj že? A ti ne veš, da brez razloga ne smeš zavirat? A greva na policijsko postajo pa boš še policajem malce potrolal.

Lahko greva. Če ti nekdo vozi po prehitevalnem pasu 80 km/h, ti pa po voznem pasu 130 km/h in ti začneš zavirati na 80 km/h, nisi zaviral brez razloga, ampak zato, ker po desni NE SMEŠ prehitevati. To mi bo potrdil vsak policaj. Lahko pa greva stavit 500 EUR. Sem se pripravljen pripeljati v Celje, da greva na policijsko postajo vprašati. Seveda, če mi boš, v primeru da se motiš, res izplačal teh 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Han ::

bambam20 je izjavil:

Nisem opazil sploh nikol, da bi kaj posebej potresavalo.
Hmm, potem si ali popolnoma neobčutljiv na tresljaje ali pa imaš tak fenomenalen avto oziroma vzmetenje, ki vse jame, luknje in grbine brezhibno zgladi. Mogoče pri 200 km/h tega res ne opaziš. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bambam20 ::

Han je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Nisem opazil sploh nikol, da bi kaj posebej potresavalo.
Hmm, potem si ali popolnoma neobčutljiv na tresljaje ali pa imaš tak fenomenalen avto oziroma vzmetenje ;((


Pri Renaltu ne čutiš nič. Proti temu je še vožnja z run flat gumami mehka. :))

GupeM je izjavil:


Lahko greva. Če ti nekdo vozi po prehitevalnem pasu 80 km/h, ti pa po voznem pasu 130 km/h in ti začneš zavirati na 80 km/h, nisi zaviral brez razloga, ampak zato, ker po desni NE SMEŠ prehitevati. To mi bo potrdil vsak policaj. Lahko pa greva stavit 500 EUR. Sem se pripravljen pripeljati v Celje, da greva na policijsko postajo vprašati. Seveda, če mi boš, v primeru da se motiš, res izplačal teh 500EUR.


Tole bo meni jutri razjasnil policijski inšpektor v Sektorju za cestni promet. Pa da vidimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Ribicija ::

GupeM je izjavil:

bambam20 je izjavil:

GupeM je izjavil:


Kje si ti izpit delal? Ja, tudi na avtocesti je treba zavirati, tudi če so avtomobili za tabo.


V Celju in okolice sem delal izpit. V to je bilo vključeno tudi 4 ure vožnje po avtocesti.

Zakaj že? A ti ne veš, da brez razloga ne smeš zavirat? A greva na policijsko postajo pa boš še policajem malce potrolal.

Lahko greva. Če ti nekdo vozi po prehitevalnem pasu 80 km/h, ti pa po voznem pasu 130 km/h in ti začneš zavirati na 80 km/h, nisi zaviral brez razloga, ampak zato, ker po desni NE SMEŠ prehitevati. To mi bo potrdil vsak policaj. Lahko pa greva stavit 500 EUR. Sem se pripravljen pripeljati v Celje, da greva na policijsko postajo vprašati. Seveda, če mi boš, v primeru da se motiš, res izplačal teh 500EUR.


Saj ga ne prehitevaš, ampak si ga dohitel in peljal mimo :)

IL_DIAVOLO ::

@GupeM

Prosim, ce prihranis 100 evrov in se vozis po regionalkih, ker vec kot ocitno se ne znas voziti po avtocesti. In ce bi imel kakrsnekoli izkusnje z avtocesto bi vedel, da se NOBEN ne pelje 80 km/h ne po voznem pasu, se manj pa po prehitevalnem. 80 km/h je minimum, ko se vkljucujes na avtocesto. Razen ce so dela na cesti in je odprt en pas. Ampak kaj bom to tebi govoril, ko pa si omejen s teoreticnim znanjem in teorijo, ki v realnosti odpade.

Ne le da ogrozas sebe, ampak delas tudi guzvo na avtocesti, ki je namenjena hitremu pretoku prometa.

GupeM ::

Se strinjam, 80 km/h res nihče ne vozi, čeprav je minimalna hitrost na avtocesti določena na 60 km/h. 80 km/h je bil samo primer. Tudi, če vozi 129 km/h, ga po desni ne smeš prehiteti. In ne, Ribicija. Nisi peljal mimo. Prehitel si ga. Vožnja mimo je samo v primeru, če drug objekt stoji na mestu. Če se premika v isto smer kot ti, je to prehitevanje, ne glede na to, ali si na njegovi desni ali na njegovi levi.

@IL_DIAVOLO: Glede na to, da na leto naredim med 35.000 in 40.000 km, mi ne govori, kdo ima izkušnje z vožnjo po avtocesti in kdo ne. Upam, da vas vse policaj ustavi, ko boste dohiteli počasnejše vozilo na prehitevalnem pasu in boste po voznem pasu "peljali mimo". Tako kot upam, da bo ustavil tudi tistega, ki je vozil po prehitevalnem pasu in se ni umaknil na voznega, čeprav je bil ta prazen.

Ti pa si omejen z žaljenjem drugih in z neupoštevanjem prometnih predpisov, ker če nekdo vozi po predpisih, je zate omejen.

@rupsi31: Mene boli kurac, kaj boš ti rekel, da ti je povedal policijski inšektor. Na internet lahko napišeš kar hočeš, pa če ti je on rekel da imam prav jaz, ali pa ne. Če si tako pogumen in 100% prepričan v svoj prav, zakaj ne sprejmeš moje ponudbe? 500 EUR boš lažje težko dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bambam20 ::

GupeM je izjavil:



@rupsi31: Mene boli kurac, kaj boš ti rekel, da ti je povedal policijski inšektor. Na internet lahko napišeš kar hočeš, pa če ti je on rekel da imam prav jaz, ali pa ne. Če si tako pogumen in 100% prepričan v svoj prav, zakaj ne sprejmeš moje ponudbe? 500 EUR boš lažje težko dobil.


Jaz ti bom citiral točno kako bo policijski inšektor povedal v sektorju policije za cestni promet. Potem pa lahko greva skupaj v sektor policiej za cestni promet pa ti bo še enkrat povedal na 4-i oči.

IL_DIAVOLO ::

Je velika razlika ce voznik pelje 80 ali pa 130 na prehitevalnem pasu, pa ga se vedno prehitevas, ceprav ne v enem ne v drugem primeru ni nevarno.

Je veliko bolj nevarno ce na regionalki pospesujes, medtem ko te nekdo prehiteva. To pa je res nekaj, kar lahko ima nesreco s smrtnim izidom.

Kar pa ti govoris, je pa iskanje dlake v jajcu in ni nevarno za nikogar.

In potem se sprasujes, da te ne jemljemo resno, nekateri te celo zalijo :D

facepalm ::

Ne morem verjet, da tukaj nekdo zagovarja prehitevanje po desnem (voznem) pasu na AC. Se hujse pa je to, da nekateri trdijo, da je tako pocetje zakonsko dovoljeno. Vrnite voznisko!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

IL_DIAVOLO ::

Ja in kaj pol? Koga ogrozas?

Raje se brigaj, da bos pravilno vozil po regionalnih cestah, ki so same po sebi bolj nevarne.

Utk ::

facepalm je izjavil:

Ne morem verjet, da tukaj nekdo zagovarja prehitevanje po desnem (voznem) pasu na AC. Se hujse pa je to, da nekateri trdijo, da je tako pocetje zakonsko dovoljeno. Vrnite voznisko!

Ce vozis po pravilih te je skoraj nemogoce prehitet po desni. Ce te pa ze, je v tistih primerih samo prehitevanje najmanjsi problem, vecji problemi so varnostne razdalje, izsiljevanje in podobno.

dottor ::



Ena že kar stara slika (na poti ankaran - koper).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
2 / 291
»»