» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
18 / 293
»»

Invictus ::

Definicija varnostne razdalje:

Razmak med dvema avtoma kamor se lahko stlači vsaj še eden...

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vsak pameten voznik predvidi, da se bo voznik ki ga prehiteva, vrinil nekje in temu se tudi prilagodi varnostna razdalja.

Pameten voznik bo vozil dovolj hitro, da ne bo potrebno vozit po voznem pasu na avtocesti ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

IL_DIAVOLO ::

Govorim o regionalkah.

shadeX ::

"Mating" go wrong

GupeM ::

Na vsak način jih je hotel podreti.

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Govorim o regionalkah.

Na regionalkah se ne prehiteva.. Se ne splača. Razen, če naletiš na res počasneta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Ja, če imaš 102 konja v toni pa pol se res ne.

IL_DIAVOLO ::

Ne mislim diskusirat s kavc soferji.

m0LN4r ::

Tist ki prehiteva se naj pazi, vecinoma ne prehiteva pod 90. Pa bo problem se to + to da se nisi preprical ce lahko varno prehitis in se vrines.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

Jaz sem pred kratkim prehiteval pri 40kmph. Manever pa dokoncal 400m kasneje (skoraj v skarje) pri 110kmph, ker se je kreten ravno takrat odlocil, da ne bo vec vozil 30kmph pod omejitijo ampak raje 20kmph preko omejitve.

IL_DIAVOLO ::

Aja zdaj pa je on kriv, da ti ne znas oceniti razdalje? Svasta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

Mare2 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja zdaj pa je on kriv, da ti ne znas oceniti razdalje? Svasta.


Vsako prehitevanje je tvegano. Tam bi morala biti tudi določba, da ne smeš pričeti prehitevati, dokler se ne prepričaš, da voznik pred tabo ni budala. :)

IL_DIAVOLO ::

Če znaš, ni nobeno prehitevanje tvegano. Če pa greš v prehitevanje pri brzini, kjer je treba vmes 2x šaltat, pa seveda pride do zakasnitve in škarje.

GupeM ::

Mare2 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja zdaj pa je on kriv, da ti ne znas oceniti razdalje? Svasta.


Vsako prehitevanje je tvegano. Tam bi morala biti tudi določba, da ne smeš pričeti prehitevati, dokler se ne prepričaš, da voznik pred tabo ni budala. :)

Bolj koristna bi bila določba, da na cesto ne smeš, dokler ne dokažeš, da nisi budala. Obvezni bi morali biti tudi psihotesti, kjer bi se dalo z veliko natančnostjo ugotoviti, ali si tip voznika 10%+ preko omejitve, 10%- pod omejitvijo, ali nekje vmes. Testi bi morali biti vsaj na vsakih 5 let in kdor ne pade znoraj teh +- 10%, izpita nima.

Seveda bi bilo dobro testirati še veliko drugih dejavnikov: Verjetnost uporabe mobilnega telefona, verjetnost opitosti za volanom, velikost ega, refleksi, ...

IL_DIAVOLO je izjavil:

Če znaš, ni nobeno prehitevanje tvegano. Če pa greš v prehitevanje pri brzini, kjer je treba vmes 2x šaltat, pa seveda pride do zakasnitve in škarje.

Tudi če znaš, te lahko nekdo zajebe in ti pospeši medtem, ko ga prehitevaš. Tam ti ne pomaga nobeno znanje, še manj moč avta, če ima tudi drugi primerljiv avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

negotiator ::

Mare2 je izjavil:

David83 je izjavil:


seveda je normalno, če se noče umaknit bedak. Rajši mu blendam kot da bi šel po desnem pasu prehitevat.


Verjetno sta se ujela ravno s prijateljem od negotiator-ja. Glej sporočilo zgoraj. Hehe. :)

Po desnem pasu prehitevat je zelo nevarno.


Mislim, da ne, ker od negotiatorja prijatelj je imel zaseden desni pas, torej se ni mogel umaknit, ne, da se ni hotel - v tem je velika razlika.
All easy problems have already been solved.

IL_DIAVOLO ::

GupeM je izjavil:

Mare2 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja zdaj pa je on kriv, da ti ne znas oceniti razdalje? Svasta.


Vsako prehitevanje je tvegano. Tam bi morala biti tudi določba, da ne smeš pričeti prehitevati, dokler se ne prepričaš, da voznik pred tabo ni budala. :)

Bolj koristna bi bila določba, da na cesto ne smeš, dokler ne dokažeš, da nisi budala. Obvezni bi morali biti tudi psihotesti, kjer bi se dalo z veliko natančnostjo ugotoviti, ali si tip voznika 10%+ preko omejitve, 10%- pod omejitvijo, ali nekje vmes. Testi bi morali biti vsaj na vsakih 5 let in kdor ne pade znoraj teh +- 10%, izpita nima.

Seveda bi bilo dobro testirati še veliko drugih dejavnikov: Verjetnost uporabe mobilnega telefona, verjetnost opitosti za volanom, velikost ega, refleksi, ...

IL_DIAVOLO je izjavil:

Če znaš, ni nobeno prehitevanje tvegano. Če pa greš v prehitevanje pri brzini, kjer je treba vmes 2x šaltat, pa seveda pride do zakasnitve in škarje.

Tudi če znaš, te lahko nekdo zajebe in ti pospeši medtem, ko ga prehitevaš. Tam ti ne pomaga nobeno znanje, še manj moč avta, če ima tudi drugi primerljiv avto.


Še enkrat, če znaš prehitevat, se to ne dogaja. Če pa boš neprestano prehiteval po ovinkih in drugih nepreglednih sestah, se boš pač slej kot prej razkantal in še koga ubil poleg. Tu ti pa ne pomaga noben navor in znanje.

negotiator ::

neverjetni99 je izjavil:

dinamik85 je izjavil:

Odgovori Lakotnika so meni tudi brezvezni, na cesti bodo vedno ljudje, ti pa imajo vsi manjše ali večje psihične motnje. Lahko je pisat za tipkovnico, realni svet je drugo.
Možnosti, ki jih imaš:
1. Voziš po voznem pasu z normalno varnostno razdaljo do tega na prehitevalnem pasu. Ampak tukaj je pogoj, da si zelo umirjen voznik ali pa da se ti res nikamor ne mudi in si na cesti samo zato, da delaš še večje zastoje kot so že.
2. Pokličeš policijo, če nekdo vozi samo 100 po prehitevalnem, se verjetno naredi kar velika kolona in bodo sigurno hitro ukrepali.
3. Preprosto prehitiš po desni. Zakaj naj bi bilo to nevarno ne vem, sam ob tem še nikoli nisem prišel kakorkoli blizu nevarnosti.
Vsak z vsaj približno malo pameti mora vedet, da rabiš pri tem vsaj 1m, če ne 2m bočne razdalje. Pa seveda delaš to, ko ni okoli drugih voznikov in že dovolj zgodaj vklopiš desni smernik. Pa seveda se tega ne dela z avtom s 100KM, ampak mora imet nujno vsaj 10s do 100, raje 7s. Kaj se lahko pri tem zgodi veste samo zgornji.
Meni ni treba moralizirat, vem da ni v skladu z zakonom, vem pa tudi kakšna je potencialna nevarnost, praktično nična, mogoče če bi iz neba padel tank na vozni pas, bolje da ne govorim kolikšna je možnost za to.
Lahko pa tudi končno naštejete potencialne nevarnosti ali daste kak video primer, da bomo tudi ostali vedeli kakšna nevarnost nas lahko čaka.

Recimo kje je pa res nevarno, okoli avtocestnih uvozov in izvozov, par primerov:
1. pred Brezjami po pasu za zavijanje levo
Ne tak problem če bi vsi znali vozit, spremljat promet okoli sebe in pravočasno dajat levi smernik, ampak vemo da temu ni tako. Pa seveda se nevarnost stopnjuje s povečano gostoto prometa, če je samo en pred tabo ni tolk nevarno kot pa če uletavajo iz avtoceste, jih gre 5 nasproti in jih je 5 pred tabo.
2. pred Brezjami po poševnih črtah pred pasom za zavijanje levo
Recimo da sta 2 pred tabo, prehitiš prvega, potem pa vidiš da je dal drugi levi smernik, zaviraš in se hitro, brez pogleda v desno ogledalo (vsa čast kdor je to sposoben v taki situaciji), vrneš nazaj na desni pas pred prvega.

Oz. na splošno povsod po pasovih za zavijanje levo in poševnih črtah, ali mimo AC odcepov ali kjerkoli kjer je hitrost omejena na 50 ali 90, recimo mimo nakupovalnih centrov kjer je sploh povečan obseg prometa.
Okoli AC odcepov se promet zelo upočasni, večina mora zmanjšat na 40 že dosti prej, da lahko zavijejo na AC, gor se pa da BP zapeljat da malo prej iz 90 zmanjšaš na 60. In je zato prehitevanje tam zelo mamljivo.
Kdor ima 50-60KM avto, to itak ne pride v poštev, ampak če imaš karkoli z vsaj 10s do 100, je pa smotano se vozit mimo teh odcepov za ostalimi 50-60, ko pa greš lahko, če ni nobenega pred tabo, komot 90 in zmanjšuješ in pospešuješ glede na tiste, ki vozijo dol iz AC.

Potem je postalo nevarno vozit hitro še okoli avtobusnih postaj, kjer če vidiš avtobus, lahko že kar predvidevaš, da bo dal levi smernik in speljal tik za tem ravno ko boš ti nekje pred avtobusno.
On ima težje prevozno sredstvo in avtobus ni njegov, tako da se mu jebe zate in kam se boš ti umaknil.
Tako da vozit karkoli hitreje kot 80, je zelo nevarno v takih primerih.

Pa z 200KM avtom, ki pospeši praktično takoj iz 90 na 140 (cca. 5s), je treba imeti dobro samokontrolo, da ne prehitevaš vsaj tistih, ki vozijo 100-110. Ker včeraj sem to naredil, čeprav je šel nasproti avto, ne vem kolk je še blo, nekje 100m. Nekje tolk kot ta kombi tukaj, to je po merjenju 130m.
Tudi ne vem koliko metrov mora bit da se šteje za "v škarje", na omejitvi 90 verjetno vse kar je manj kot 200m, ko končaš prehitevanje.
V tem primeru sem pač ocenil, da imam dovolj moči, ampak če bi to ponavljal vsak dan, se ti pa sigurno kdaj zalomi. To je bil sicer redek primer, če ne kar edini, drugače gledam da je vsaj nekje 2x tolk prostora.
Tudi sem potem razmišljal zakaj bi kdo rabil več moči, ker sem bil v 3. prestavi praktično v trenutku mimo, kot rečeno je bil pa to že primer kjer sploh ne bi smel iti prehitevat.
Tako da ko si enkrat pri tej moči je pomembno samo se še naučit samokontrole ter pač preprosto se ne obnašat kot psihič.

To je to kar sem se naučil ta teden, kako ravnat v primeru, če kdo pred tabo vozi 80-90, bom pa ugotavljal naslednji teden. Zdajle za tipkovnico bi rekel, da bom sigurno prehitel takoj ko bo možno, ker kdor je kdaj vozil 200KM avto, ve da je to res nikakva hitrost.


Kakšno prehitevanje po desni, to je enako nenevarno kot če na popolnoma praznem (ob 6-ih zjutraj), majhnem (recimo radovljiški) semaforiziranem križišču ob rdeči zaviješ desno.
Eni morate res dati glavo iz riti in gledati na promet malo bolj človeško kjer ni vse ničla in enka.

Jaz blendam nikoli ne, razen če moram zjutraj v temi opozorit na nevarnost na cesti, recimo kakšna povožena divjad ali večja skala. Kdo the fuck bo pa upošteval utripanje navadnih belih luči, še če bi imel utripajoče modre, težko verjamem. Trobljo uporabim sem pa tja, ampak je tudi vseeno če je ne bi, ker po mojih opažanjih vsaj 50% voznikov ob tem niti ne usmeri pogleda na srednje ali levo ogledalo.

Drugače jih pa že izven AC veliko vozi 100-110, ta teden mi je prišla nasproti tudi kamikaza s 130, pač da na AC voziš 100 in to celo po prehitevalnem pasu, je retardizem brez meja.
Pa kaj ti je potem sploh fora AC, ker po desni, kjer ti največkrat pride prav, sploh ne smeš prehitevat. Greš na regionalko, pa če imaš dovolj hiter avto, ne more prit do tega, da bi te kdo dlje časa oviral, ker preprosto noben ne vozi po levem pasu v tvoji smeri.


Torej ko se že določeni osebki počutite nadpovprečne z 200KM te si lahko samo predstavljaš kak je šele vozit 350KM, čist drugi filing, ker veš da maš več konjev od 3/4 ostalih v prometu če še ne več.


Lol 350 konjev v kravi, kot je X5 (težak avto z velikim zračnim uporom) ni nič drugače, kot 200 konjev v lažjem, bolj aerodinamičnem avtu.
All easy problems have already been solved.

Invictus ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem pred kratkim prehiteval pri 40kmph. Manever pa dokoncal 400m kasneje (skoraj v skarje) pri 110kmph, ker se je kreten ravno takrat odlocil, da ne bo vec vozil 30kmph pod omejitijo ampak raje 20kmph preko omejitve.

To je eden od razlogov zakaj na regionalki zelo redko prehitevam...

Prekratki tiči v prevelikih avtih. Glede na ženske izjave obstaja med tem zelo veliko korelacija ;).

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja zdaj pa je on kriv, da ti ne znas oceniti razdalje? Svasta.

On je kriv, ker ni pustil biti prehiten...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

facepalm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja zdaj pa je on kriv, da ti ne znas oceniti razdalje? Svasta.

seveda, ker na razdalji, ki bi jo jaz prevozil dokler bi njega prehitel (ce on nebi zacel nalasc pospesevat) ni bilo vozila. po zakonu on ne sme pospesevat, ko ga nekdo prehiteva. da vozi konstantno 40kph in nato pospesi na (vsaj) 90kmph pri omejitvi 70kmph, ni bilo mogoce predvidevat. zato sem ga tudi prehiteval. in ravno zato, ker prehitevam le takrat, ko je 101% varno, sem manever izpeljal brez "pizdarije" kljub njegovem pispesevanju in moji podhranjeni masini.

IL_DIAVOLO ::

Pardon, nisem pravilno razumel situacije.

Mare2 ::

epecar, dobo si to izpeljal. Kje pa si delal izpit za avto?
:)

facepalm ::

kupil v bosni.
cakam da se najde kaksen teoretik s kavca, da zine, kako bi on v doticnem primeru zabremzal in se vrnil za prehitevano vozilo ker ve, da drugi voznik sigurno nebi namenoma tudi zmanjsal hitrost in bi se lahko vrnil za njega. da bi kdo vozil za njim pa je itak nemogoce.
kako sem si drznil vozit preko omejitve.
jutri vrnem izpit. bom ze konec tedna skocil v bosno po drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Markus386 ::

Prehitevanje in ego pri tem je meni zanimiv fenonmen. Pomojem sem že pisal, ampak ajde.
Vozim 130 po AC, pozno ponoči, vse prazno, dohitim sivega BMWja ki pelje nekje 110, začnem prehitevat, in stisne po gasu, da ga slučajno ne bom prehitel. Se vrnem nazaj na desni pas za njim, par km kasneje, ga dohitim in brez težave prehitim. Je gledal očitno v telefon, pa me ni videl. 1 km za tem on mene prehiti z nekje 160+. Par km za tem jaz njega, ker je očitno spet imel telefon. Pa on mene, s tem da mi je najprej vozil še nekaj 100m na riti na desnem pasu. Mislim da sva se prehitela vsaj ene 5x.

... jaz sem imel ves ta čas prižgan tempomat na 130, brez kakršnegakoli pospeševanja ali bremzanja.

next3steps ::

scipascapa je izjavil:

vsi policisti, rešilci in gasilci bi morali imeti kamere....gearbest po 20-30€ kolikor hočeš......

Goodride varianta?
Najcenejše kvalitetne ponuja Xiaomi, ki so vsaj 2x tega.

Markus386 je izjavil:

Prehitevanje in ego pri tem je meni zanimiv fenonmen. Pomojem sem že pisal, ampak ajde.
Vozim 130 po AC, pozno ponoči, vse prazno, dohitim sivega BMWja ki pelje nekje 110, začnem prehitevat

Lepa. Na štajerskem je problem po avtocesti prehitevati, če ne voziš vsaj 160. Razen na Pomurski, tam si z 160 na levi v eno, razen ko za tabo pride ali madžar ali italijan.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

A ni na pomurski omejitev 110km/h?

m0LN4r ::

Je, samo premalo radarjev
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem pred kratkim prehiteval pri 40kmph. Manever pa dokoncal 400m kasneje (skoraj v skarje) pri 110kmph, ker se je kreten ravno takrat odlocil, da ne bo vec vozil 30kmph pod omejitijo ampak raje 20kmph preko omejitve.



Nekaj podobnega je meni lani en debil iz maribora naredil na hrvaski magistralki, ko sem sel iz paga. Samo da sem pospeseval od 70km/h pa do enih 140, po klancu navzdol. Pri 90km/h sem bil vstric z njim in tako sva se kar nekaj casa peljala skupaj. Kako sem zvozil tisti ovinek na koncu, mi ni jasno, ce ga nebi, odnesel avtodom sabo v prepad.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

krneki0001 ::

To je pač slovenska mentaliteta zadnjih 25 let. Človek misli, da ima dober avto in potem ko ga nekdo s slabšim avtom začne prehitevat, začne pospeševati, češ, jajca me pa ne bodo prehitela.
V bistvu je tisti avto vse kar revež ima. In to je treba razumet, da ni dbro, da še tam popuši od nekih jajc, ki gredo mimo njega. :))

In v tujini kadarkoli se mi je to že zgodilo, je bil avto s slovensko registracijo. Pa naj bo na hrvaškem (na ali iz morja), Avstrija (Ljubelj recimo - tam kak gorenjc kr krili z rokami, če ga hočeš prehitet, medtem ko se vozi 30km/h gor v hrib), ...

Zgodovina sprememb…

shotalick ::

krneki0001 je izjavil:

To je pač slovenska mentaliteta zadnjih 25 let. Človek misli, da ima dober avto in potem ko ga nekdo s slabšim avtom začne prehitevat, začne pospeševati, češ, jajca me pa ne bodo prehitela.
V bistvu je tisti avto vse kar revež ima. In to je treba razumet, da ni dbro, da še tam popuši od nekih jajc, ki gredo mimo njega. :))

In v tujini kadarkoli se mi je to že zgodilo, je bil avto s slovensko registracijo. Pa naj bo na hrvaškem (na ali iz morja), Avstrija (Ljubelj recimo - tam kak gorenjc kr krili z rokami, če ga hočeš prehitet, medtem ko se vozi 30km/h gor v hrib), ...


this!

bambam20 ::

next3steps je izjavil:


Lepa. Na štajerskem je problem po avtocesti prehitevati, če ne voziš vsaj 160.


To si si sedaj zmislil.

shadeX ::

David83 ::

Prekleti stari ljudje ej, vsem jim bi bilo treba izpite pobrat!
Danes okoli 12h ure pred Celjem na avtocesti.
Prvo kot prvo kolono naredi ko prehiteva 3 tovornjake in se vzporedno pelje z njimi, potem se noče umaknit, ko mu blendam pa še upa na zavoro stisnit, takrat sem mu že plozal kolega pa sredinca kazal čez okno. Naletimo še na nekega romuna z kombijem na voznem pasu in sta se par minut vzporedno vozla in stari je skoz gledal nazaj v ogledalo, tako da na koncu nam ni druga preostalo kot da smo trije avti šli mimo po odstavnem pasu in en kolega z audijem se pred starega vrinil in na zavoro da se je posral verjetno. Prekleti narod brez obrazni nič več spoštovanja ni do svete trojice(audi bmw mercedes), ko vidiš boljši avto za sabo(sploh če ima angel eyes;) ) pa če vidiš da se mu mudi pa ti že blenda pa čist po levi vozi, normalno da se boš umaknil ali pa vsaj po gasu dal da prehitiš nekoga na voznem pasu da se lahko vrneš na desni pas, če se mogoče trenutno ne moreš. GROZA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David83 ()

b3D_950 ::

Če imaš možnost se umakneš nazaj na vozni pas in pustiš, da čas naredi svoje.
A ni celo v zakonu, da če nekdo nekoga prehiteva moraš počakat, da ta prehiti do konca in greš šele nato prehitevat? Mogoče je za AC drugače.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Utk ::

David83 je izjavil:

Prekleti stari ljudje ej, vsem jim bi bilo treba izpite pobrat!
Danes okoli 12h ure pred Celjem na avtocesti.
Prvo kot prvo kolono naredi ko prehiteva 3 tovornjake in se vzporedno pelje z njimi, potem se noče umaknit, ko mu blendam pa še upa na zavoro stisnit, takrat sem mu že plozal kolega pa sredinca kazal čez okno. Naletimo še na nekega romuna z kombijem na voznem pasu in sta se par minut vzporedno vozla in stari je skoz gledal nazaj v ogledalo, tako da na koncu nam ni druga preostalo kot da smo trije avti šli mimo po odstavnem pasu in en kolega z audijem se pred starega vrinil in na zavoro da se je posral verjetno. Prekleti narod brez obrazni nič več spoštovanja ni do svete trojice(audi bmw mercedes), ko vidiš boljši avto za sabo(sploh če ima angel eyes;) ) pa če vidiš da se mu mudi pa ti že blenda pa čist po levi vozi, normalno da se boš umaknil ali pa vsaj po gasu dal da prehitiš nekoga na voznem pasu da se lahko vrneš na desni pas, če se mogoče trenutno ne moreš. GROZA

Butec in butec 1 in 2. Tist kemper, romun, ti in tvoj kolega.

IL_DIAVOLO ::

David83 je izjavil:

Prekleti stari ljudje ej, vsem jim bi bilo treba izpite pobrat!
Danes okoli 12h ure pred Celjem na avtocesti.
Prvo kot prvo kolono naredi ko prehiteva 3 tovornjake in se vzporedno pelje z njimi, potem se noče umaknit, ko mu blendam pa še upa na zavoro stisnit, takrat sem mu že plozal kolega pa sredinca kazal čez okno. Naletimo še na nekega romuna z kombijem na voznem pasu in sta se par minut vzporedno vozla in stari je skoz gledal nazaj v ogledalo, tako da na koncu nam ni druga preostalo kot da smo trije avti šli mimo po odstavnem pasu in en kolega z audijem se pred starega vrinil in na zavoro da se je posral verjetno. Prekleti narod brez obrazni nič več spoštovanja ni do svete trojice(audi bmw mercedes), ko vidiš boljši avto za sabo(sploh če ima angel eyes;) ) pa če vidiš da se mu mudi pa ti že blenda pa čist po levi vozi, normalno da se boš umaknil ali pa vsaj po gasu dal da prehitiš nekoga na voznem pasu da se lahko vrneš na desni pas, če se mogoče trenutno ne moreš. GROZA


Tudi ti bos nekoc star, bedak narcisoidni.

Oba bi vaju moral sklofutat na licu mesta.

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

V takih primerih se vprašam, kako sploh prijaviti take voznike na policijo, če ne smemo telefonirat med vožnjo.

Utk ::

Sej ne rabis, se sami javijo na forumih.

shadeX ::

tazga sam direkt nabiješ, pa nima veze a zabremza al ne...če so ljudje nepismeni in ne poznajo osnovnih pravil (znakov in talnih označb), potem naj pa plačujejo...glih zarad takih sem si kupil avto za 200EUR


dobiš izplačano totalko in greš po drug avto pa še piješ cel vikend :D kaj je problem?


Nek talent pa celo pravi da je ogroženost v tej ulici ista kot na AC, kjer so hitrosti nepremerljivo večje.

Je tako, ampak tu je tudi vožnja v napačno smer in ogroženost je ista.


Folk linčal žensko kot da bi naredila največjo pizdarijo.




Faith in humanity restored..

Če vidiš situacijo kot je na sliki, mamco ustaviš in ji poveš, da vozi v napačno smer in je spregledala prometni znak. Jaz bi ji še avto pomagal obrniti v pravo smer. Vse je v kulturi ljudi. Jo premoremo. Glede na večino komentarjev zelo malo ljudi. Tudi vi boste nekoč stari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

p1nky ::

a mi lahko samo nekaj razložite, kako lahko nekateri na AC zapeljete s prehitevalnega na vozni pas, brez da pogledate, če je prost? meni se zdi menjava pasu, brez da preverim, ali je prost, in to v kakršnikoli situaciji, izjemno nevarna (vsaj glede na komentarje tukaj nekateri tega ne počnejo)

Vas ni nič strah, tistih, ki tega ne počnete? Mene bi bilo zelo...

SimplyMiha ::

Ali pa zavijanje desno brez pogleda čez ramo. Tega nihče ne počne, dokler ne zbijejo svojega prvega kolesarja.

m0LN4r ::

Al pa se kolesar zabije v avto :O

David83 je izjavil:

Prekleti stari ljudje ej, vsem jim bi bilo treba izpite pobrat!
Danes okoli 12h ure pred Celjem na avtocesti.
Prvo kot prvo kolono naredi ko prehiteva 3 tovornjake in se vzporedno pelje z njimi, potem se noče umaknit, ko mu blendam pa še upa na zavoro stisnit, takrat sem mu že plozal kolega pa sredinca kazal čez okno. Naletimo še na nekega romuna z kombijem na voznem pasu in sta se par minut vzporedno vozla in stari je skoz gledal nazaj v ogledalo, tako da na koncu nam ni druga preostalo kot da smo trije avti šli mimo po odstavnem pasu in en kolega z audijem se pred starega vrinil in na zavoro da se je posral verjetno. Prekleti narod brez obrazni nič več spoštovanja ni do svete trojice(audi bmw mercedes), ko vidiš boljši avto za sabo(sploh če ima angel eyes;) ) pa če vidiš da se mu mudi pa ti že blenda pa čist po levi vozi, normalno da se boš umaknil ali pa vsaj po gasu dal da prehitiš nekoga na voznem pasu da se lahko vrneš na desni pas, če se mogoče trenutno ne moreš. GROZA


Bogi, koliko minut si pa izgubil ? Nam zaupas se svojo reg. tablico za vsak slucaj, da te spustim naprej?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

negotiator ::

Če vidiš situacijo kot je na sliki, mamco ustaviš in ji poveš, da vozi v napačno smer in je spregledala prometni znak. Jaz bi ji še avto pomagal obrniti v pravo smer. Vse je v kulturi ljudi. Jo premoremo. Glede na večino komentarjev zelo malo ljudi. Tudi vi boste nekoč stari.


O, kako prijazno, a bi to naredil tudi, ko bi ti po avtocesti priletela nasproti iz napačne smeri?
All easy problems have already been solved.

David83 ::

m0LN4r je izjavil:

Al pa se kolesar zabije v avto :O

David83 je izjavil:

Prekleti stari ljudje ej, vsem jim bi bilo treba izpite pobrat!
Danes okoli 12h ure pred Celjem na avtocesti.
Prvo kot prvo kolono naredi ko prehiteva 3 tovornjake in se vzporedno pelje z njimi, potem se noče umaknit, ko mu blendam pa še upa na zavoro stisnit, takrat sem mu že plozal kolega pa sredinca kazal čez okno. Naletimo še na nekega romuna z kombijem na voznem pasu in sta se par minut vzporedno vozla in stari je skoz gledal nazaj v ogledalo, tako da na koncu nam ni druga preostalo kot da smo trije avti šli mimo po odstavnem pasu in en kolega z audijem se pred starega vrinil in na zavoro da se je posral verjetno. Prekleti narod brez obrazni nič več spoštovanja ni do svete trojice(audi bmw mercedes), ko vidiš boljši avto za sabo(sploh če ima angel eyes;) ) pa če vidiš da se mu mudi pa ti že blenda pa čist po levi vozi, normalno da se boš umaknil ali pa vsaj po gasu dal da prehitiš nekoga na voznem pasu da se lahko vrneš na desni pas, če se mogoče trenutno ne moreš. GROZA


Bogi, koliko minut si pa izgubil ? Nam zaupas se svojo reg. tablico za vsak slucaj, da te spustim naprej?


Ogromno časa in še več živcev. Ni treba, kak vidiš črnega BMW-ja sploh če je 7 serija se preprosto umakni na vozni pas med navadne smrtnike:) Ker folk se ne zaveda, kdo vozi takšen avto nima dosti prostega časa(posel itd) in posledično čas je denar in s tem ko se jajčkam 100 po prehitevalnem pasu, zgubljam čas torej zgubljam denar!! Naj rajši se seveda vozim v Nemčijo sploh na predelih kjer ni omejitve, tam glih pride do izraza takšen avto z 400 konji, ko ga stisneš do blokade-260km/h in sploh nimaš občutka da se voziš nad 200kmh. Pri nas pa zelo zelo poredko da uspem priti vsaj do 240, edino če grem na pot sred tedna ponoči.:(

Utk ::

Ti si en revez. Na vec nivojih.

David83 ::

Utk je izjavil:

Ti si en revez. Na vec nivojih.


Kaj si zdaj jezen poba?

bambam20 ::

David83 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti si en revez. Na vec nivojih.


Kaj si zdaj jezen poba?



Saj ni jezen. Samo napisal ti je, glede na vse bedarije, ki si jih spisal, da si revež v razmišljanju in dejanjih v prometu.

David83 ::

bambam20 je izjavil:

David83 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti si en revez. Na vec nivojih.


Kaj si zdaj jezen poba?



Saj ni jezen. Samo napisal ti je, glede na vse bedarije, ki si jih spisal, da si revež v razmišljanju in dejanjih v prometu.


Se opravičujem, ker sem povedal resnico. Pač sem zelo tempiran človek in se mi zdi brez veze zgubljat čas po nepotrebnem, par minut tu in par minut tam in na koncu dneva si urco ali dve vstran vrgel.

next3steps ::

Utk je izjavil:

Sej ne rabis, se sami javijo na forumih.

CCTV oziroma avtokamera.
Xiaomi Mijia ima zelo dober produkt glede na P/P.

krneki0001 je izjavil:

A ni na pomurski omejitev 110km/h?

Da.

Utk ::

Se opravičujem, ker sem povedal resnico. Pač sem zelo tempiran človek in se mi zdi brez veze zgubljat čas po nepotrebnem, par minut tu in par minut tam in na koncu dneva si urco ali dve vstran vrgel.

Jaz se pa ne opravičujem, ker sem povedal resnico.

next3steps ::

SimplyMiha je izjavil:

Ali pa zavijanje desno brez pogleda čez ramo. Tega nihče ne počne, dokler ne zbijejo svojega prvega kolesarja.

Samo, ko je potrebno. Večekrat kot je, ponavadi ni.

p1nky ::

negotiator je izjavil:

Če vidiš situacijo kot je na sliki, mamco ustaviš in ji poveš, da vozi v napačno smer in je spregledala prometni znak. Jaz bi ji še avto pomagal obrniti v pravo smer. Vse je v kulturi ljudi. Jo premoremo. Glede na večino komentarjev zelo malo ljudi. Tudi vi boste nekoč stari.


O, kako prijazno, a bi to naredil tudi, ko bi ti po avtocesti priletela nasproti iz napačne smeri?


Točno to. Cesta žal ni igračkanje.

In tudi če nekdo vozi prepočasi (mislim, da celo obstaja zakon, ki v primeru, da vozilo ustavlja tok ostale kolone, torej vsaj 2h vozil za sabo in ni primernih razmer za prehitevanje, se mora ob prvi priložnosti umakniti s ceste in spustiti preostalo kolono naprej), zakaj bi se morali vsi ostali mirno voziti za njim?
Ne vem, kako je lahko normalno, da ena oseba zaustavlja veliko več drugih oseb (tudi po 10 in več avtomobilov se nabere zadaj), ostali naj pa vsi mirno izgubljamo čas in živce, ker ne nam ne da jajcat 60, če je pač možno (in dovoljeno) 90?
Hvala bogu imam zdaj vsaj malo več konjev in lažje prehitim, prej je bila pa katastrofa, saj kljub jajčku nisem ravno najpočasnejši voznik. In osebno se veliko bolj bojim takih, ki se jajčkajo 60 in v nepredvidljivi situaciji ne znajo odreagirat, ker so pač slabi vozniki, kot pa malo bolj dinamičnih voznikov (ne govorim o kretenih), ki bodo znali tudi boljše odreagirati situaciji primerno.
««
18 / 293
»»