» »

"Talenti" na slovenskih cestah

"Talenti" na slovenskih cestah

Temo vidijo: vsi
««
35 / 293
»»

m0LN4r ::

Dovolj je da streseš umazanijo iz tepihov, pospraviš smeti in avto posesaš. Nimaš kaj delat 10minut. Razumem pa da te je moj komentar spravil v neprijetno stanje, ker si se tudi videl v mojem komentarju in tudi na njega komentiral in celo sam priznal kakšna svinja si.

Za posteno sesanje rabis vsaj pol ure, da posesas vsako rezo, lukno v celem avtu. 10 minut rabim da odprem vsa stiri vrata, potegnem kabel od sesalca in se sploh pripravim na sesanje (poberem ven drobnarije).
Razen ce sesas, samo tam kjer se samo od dalec vidi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadeX ::

Eno je generalka, drugo je da pobereš oz. posesaš smeti, ki se naključno naberejo po avtu in večjih mestih, npr pod sprednjimi sedeži, tepihi, na sedežih, prtljažniku.. Največ smeti pade po teh mestih, tist kar maš med režami in na težko dostopnih krajih se pa itak ne vidi in si za to počistit vzameš enkrat kadar maš več časa oz. pač po potrebi (ob predpostavki, da na takem mestu ni kakšenga kosa salame, ostanka kebaba ali kaj tretjega, ki začne gnit in smrdet). Ja tudi take talente sem že srečal. Ustavili smo se na petrolu ob avtocesti in ugotavljali kaj smrdi.

Nagravžno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

St235 ::

shadeX je izjavil:

jizzer je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jaz ga imam za vozit, ne za kazat sosedom.

Nikjer ni noben napisal, da moraš avto kazat sosedom, to si si sam gladko izmislil. Kot že rečeno, če ti je kul da se valjaš v svinjaku o tebi in tvojih navadah pove veliko.

Zakaj pa je poved napisana, kot da je to dejstvo? Če ti tak misliš je to trdno zabetonirano, al' kak? Kdo si sploh da boš govoril, da umazan avto o posamezniku marsikaj pove?
Ne bluzi in ne impliciraj svojega mnenja kot mnenja večine. Pri nas, kjer živim in v krogu ki se gibljem, je tudi mogoče enih ~20% takih kot ti. Še tebi povem kar sem že njim (ker me to pač "gane", hočem nočem) - avto imam zato da služi meni, ne da bom jaz služil njemu.
Na dan preživim 2 uri v avtu, nabere se tekom tedna papirčkov od sendvičev, kozarci od "to-go" kave, drobtine na tepihih (pazim pač da čim manj), škatel takih in drugačnih, itn. Ko vidim da mi ne ugaja več ker se je že preveč nabralo, poberem ven, lahko je to mesec dni lahko je to že v enem tednu, tudi odvisno od počutja. Zvapam ga, tu pa tam, mimogrede v tistih 3 minutah za en žeton, če mi je kje na poti slučajno in imam čas. 2x letno malo bolj resno pri sosedu, ki ima avtopralnico - to pa je to. Na živce mi recimo gre da je neprijeten vonj, za kar pa itak poskrbim.
Da pa bi vsako nedeljo vzel 2 uri časa, za pucanje avta, da mi potlej shadeX na forumu potrdi, da sem vestna, odgovorna in desciplinirana oseba - ne hvala.:))
- - - - -
Keramični in nano premaz je enako? Namreč v naslednjem vikendu grem do soseda, ki ima avtopralnico ker sem zadnjič slišal da ima nano premaze. Razmišljam da bi probal, ker menda drži kar dolgo, pa še ugodno bi verjetno zrihtal. Ko probam poročam kako se odnese.:)





Še en, ki uživa v valjanju v svinjaku.

Ne bluzi in ne impliciraj svojega mnenja kot mnenja večine.


Sej to ni moje mnenje. Človek, ki uživa v umazaniji oz. ga ne motijo smeti v okolju v katerem se trenutno nahaja, potem je zelo očitno da je tak človek izredno neurejen in z veliko gotovostjo te navade aplicira tudi drugje.

Da pa bi vsako nedeljo vzel 2 uri časa, za pucanje avta, da mi potlej shadeX na forumu potrdi, da sem vestna, odgovorna in desciplinirana oseba - ne hvala.


2 uri? A si invalid?

Dovolj je da streseš umazanijo iz tepihov, pospraviš smeti in avto posesaš. Nimaš kaj delat 10minut. Razumem pa da te je moj komentar spravil v neprijetno stanje, ker si se tudi videl v mojem komentarju in tudi na njega komentiral in celo sam priznal kakšna svinja si.

Pri nas, kjer živim in v krogu ki se gibljem, je tudi mogoče enih ~20% takih kot ti.


Ni čudno, da si potem tak kot si, če nimaš čistih ljudi za vzor. Žal mi je zate.


In do vsega tega nakladanja si prišel na podlagi tega, da ima voznik tovornega vozila (ali pa avtobusa) na armaturki en ovitek od sladoleda? Stari pa ti bi bil za vedeževalca.

jizzer ::

shadeX je izjavil:


Dovolj je da streseš umazanijo iz tepihov, pospraviš smeti in avto posesaš. Nimaš kaj delat 10minut. Razumem pa da te je moj komentar spravil v neprijetno stanje, ker si se tudi videl v mojem komentarju in tudi na njega komentiral in celo sam priznal kakšna svinja si.

Bolje preberi naslednjič, to je 10 minut dela ja.

jizzer je izjavil:

/.../ Ko vidim da mi ne ugaja več ker se je že preveč nabralo, poberem ven, lahko je to mesec dni lahko je to že v enem tednu, tudi odvisno od počutja. /.../

Če pa ti avto posesaš v 10 minutah, pa kaj dosti več ne narediš kot če ga nebi. No razen, če maš avto tipa "smart" - manjši - pa še to dvomim da se glih pozna, al?
Ko se dela generalka, se rezervira cel dan pa se spuca kot je potrebno. Sploh, če se dela kemično, tudi 2 dni.

shadeX je izjavil:

Sej to ni moje mnenje. Človek, ki uživa v umazaniji oz. ga ne motijo smeti v okolju v katerem se trenutno nahaja, potem je zelo očitno da je tak človek izredno neurejen in z veliko gotovostjo te navade aplicira tudi drugje.

Čakaj, kako da ni tvoje mnenje, če si ti to izjavil? Torej misliš al ne misliš, kar si napisal?
Se pa strinjam ja, takšen ki uživa v umazaniji, bo konec koncev verjetno res neurejen. Can't argue here.

shadeX je izjavil:

Pri nas, kjer živim in v krogu ki se gibljem, je tudi mogoče enih ~20% takih kot ti.

Ni čudno, da si potem tak kot si, če nimaš čistih ljudi za vzor. Žal mi je zate.

Da je tebi zame žal je za debato čisto brez pomena. Lahko bi bilo tudi obratno.

Moj reply na tvoj post je nastal zaradi tega, ker je tvoj avto hvalabogu(no sarcasm) očitno kot iz škatlice. Hočem pa reči da se je brezveze sekirat tudi če je umazan, če se 90% cajta voziš sam. Kar pa ne pomeni, da v njem prevazaš gnojnico še manj pa da bi to nakazovalo da je človek nasplošno neurejen. Če pa imaš informacije o kaki raziskavi ki kaže korelacijo med umazanim avtom in umazanim načinom življenja pa jo bom z veseljem prebral, mogoče pa celo kaj spremenim. (googlanje na hitro mi ni naneslo rezultatov)

Dr_M ::


Dovolj je da streseš umazanijo iz tepihov, pospraviš smeti in avto posesaš. Nimaš kaj delat 10minut.


Stari pa ti si fenomen. Ce bi mel avtopralnico, bi zasluzil vec kot sluzis sedaj, ker bi v 8 urah spucal vec avtov, kot kdorkoli na tem svetu.
Prejsnji vikend sem samo pesek posesal iz tal, pa sem potreboval pol ure samo za voznikovo stran, pa nimam najslabsega sesalca (tudi najboljsi ni, to je res), kje je se vse ostalo. Ce se pa spravim generalno spucat avto, hja, od jutra do vecera recimo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IL_DIAVOLO ::

2 uri nimas kaj za delat in ne govorim o povrsnem ciscenju. Edino ce se ne znas organizirat.

shadeX ::

In do vsega tega nakladanja si prišel na podlagi tega, da ima voznik tovornega vozila (ali pa avtobusa) na armaturki en ovitek od sladoleda? Stari pa ti bi bil za vedeževalca.


Nop. Če bi spremljal potek teme, bi videl da se je javilo nekaj talentov, ki so priznali da jim ni problem kadar vozijo avto poln smeti in ostankov hrane. Seveda jim je vse to težko parkrat potegnit s sesalcem, da svinjarijo pospravijo za sabo istočasno pa bentijo, da je nemogoče posesat nekaj drobtin in papirčkov v 10 minutah.

To je tako če žene večinoma pospravljajo za tipi, sami pa so potem nesposobni nekaj pospravit za sabo in trdijo da za to porabijo cel dan.

m0LN4r ::

Ma bolj prakticno bi bilo, da se v avtu sploh ne hranite, predvsem pa ne med voznjo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

donvito ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

2 uri nimas kaj za delat in ne govorim o povrsnem ciscenju. Edino ce se ne znas organizirat.

Tako je, sicer bi vse avtporalnice propadle. Zunanje pranje + notranje čiščenje ti zrihtajo v cca pol ure ali malo več. Res, da znotraj ponavadi, ne zmeraj, čistita dva, samo vseeno nimaš 2 uri doma kaj delat sam.
Ko ga perem na petrolu na krtače, pa vzamem kdaj še žeton za sesanje znotraj, ki dela cca 10min in zadostuje da posesaš pesek, kakšne papirčke in druge smeti, tako, da avto na oko zgleda čist.

Dr_M ::

shadeX je izjavil:

In do vsega tega nakladanja si prišel na podlagi tega, da ima voznik tovornega vozila (ali pa avtobusa) na armaturki en ovitek od sladoleda? Stari pa ti bi bil za vedeževalca.


Nop. Če bi spremljal potek teme, bi videl da se je javilo nekaj talentov, ki so priznali da jim ni problem kadar vozijo avto poln smeti in ostankov hrane. Seveda jim je vse to težko parkrat potegnit s sesalcem, da svinjarijo pospravijo za sabo istočasno pa bentijo, da je nemogoče posesat nekaj drobtin in papirčkov v 10 minutah.

To je tako če žene večinoma pospravljajo za tipi, sami pa so potem nesposobni nekaj pospravit za sabo in trdijo da za to porabijo cel dan.



Pol pa povej, da vsako stvar naredis povrsno, to pojasni potem tvojih 10 minut. No, sej bi si za vsako stvar vzel vec kot 10 minut, bi tudi ti babo mel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pegasus ::

m0LN4r je izjavil:

Ma bolj prakticno bi bilo, da se v avtu sploh ne hranite, predvsem pa ne med voznjo.
Se ne hranimo, ampak se pustimo hranit ;)

shadeX ::

Pol pa povej, da vsako stvar naredis povrsno, to pojasni potem tvojih 10 minut


Če ti nisi dovolj sposoben posesat nekaj papirčkov, kamenčkov in druge svinjarije, da avto zgleda čist v 10 minutah delaš nekaj hudo narobe. Uporabljam sesalec za 60EUR , 800W s priloženo krtačo, kar pomeni da z vsakim dražjim sesalcem lahko še prej posesaš, če nimaš dveh levih rok.

Drugo pa je če si toliko časa odlašal s čiščenjem, da se je svinjarija že zažrla v blago, potem ti 10 minut zagotovo ne bo dovolj. O površinskem čiščenju je 10 minut čez glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

David83 ::

Meni osebno, da avto dobro operem in posesam, ter umijem še vsa stekla od znotraj mi vzame 3-4 ure. Samo tako generalko, imam glih 2-3x na leto. Drugače samo smeti poberem ven, tepihe stresem, malo jih splahnem z vapom, posesam na hitro, ter od zunaj operem, ter poknem neki novi osvežilec zraka noter.

m0LN4r ::

Dr_M je izjavil:

shadeX je izjavil:

In do vsega tega nakladanja si prišel na podlagi tega, da ima voznik tovornega vozila (ali pa avtobusa) na armaturki en ovitek od sladoleda? Stari pa ti bi bil za vedeževalca.


Nop. Če bi spremljal potek teme, bi videl da se je javilo nekaj talentov, ki so priznali da jim ni problem kadar vozijo avto poln smeti in ostankov hrane. Seveda jim je vse to težko parkrat potegnit s sesalcem, da svinjarijo pospravijo za sabo istočasno pa bentijo, da je nemogoče posesat nekaj drobtin in papirčkov v 10 minutah.

To je tako če žene večinoma pospravljajo za tipi, sami pa so potem nesposobni nekaj pospravit za sabo in trdijo da za to porabijo cel dan.



Pol pa povej, da vsako stvar naredis povrsno, to pojasni potem tvojih 10 minut. No, sej bi si za vsako stvar vzel vec kot 10 minut, bi tudi ti babo mel.

THB, 10 minut je malomarno in povrsno delo, realno ogledalo kaksen je clovek v resnici, izjeme skorajda ne obstajajo. Mislm pizda, ne mores samo 10 minut pucat, ce ze nekaj delas naredi tako kot treba.
Mislim otreses tepihe, pa povrsinsko posesat ni problem, potem pa nekje v robovih sranje se bolj bode v oci... kdor to zagovarja je povrsnez.
:):)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SimplyMiha ::

Avto zapeljem v čistilnico, se zmenim, grem na pijačo in ko se vrnem, se že tako blešči da rabim sončna da sploh pridem do njega 8-)

martincek1 ::

Sej niste resni. Torej če že pucate avto, ga pucate 2-3 ure? Glede na to, da je avto ob normalni uporabi usran po par dnevih, ga 2x+ na mesec pucate po 2-3h?

Baja ::

če ne voziš smeti in umazanije, obenem pa je avto spoliran v nulo spije pol deci manj. če greš pred vožnjo še na potrebo se lahko pozna dodatnih 0.1dcl

IL_DIAVOLO ::

1x na 3 mesece znotraj in 1x na mesec od zunaj.

Bolj poredko, ampak takrat spucam kot se zagre.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Baja je izjavil:

če ne voziš smeti in umazanije, obenem pa je avto spoliran v nulo spije pol deci manj. če greš pred vožnjo še na potrebo se lahko pozna dodatnih 0.1dcl


Hm ja.. sarkazma ne manjka, svinjarije v vaših avtih tud ne. Uboge vaše žene ali pa celo matere katere pospravljajo za vami. Še nekdo naj omeni, da školjke ne spuca za sabo ko na njej ostane kos dreka, pa smo zmagal.

krneki0001 ::

shadeX je izjavil:

Baja je izjavil:

če ne voziš smeti in umazanije, obenem pa je avto spoliran v nulo spije pol deci manj. če greš pred vožnjo še na potrebo se lahko pozna dodatnih 0.1dcl


Hm ja.. sarkazma ne manjka, svinjarije v vaših avtih tud ne. Uboge vaše žene ali pa celo matere katere pospravljajo za vami. Še nekdo naj omeni, da školjke ne spuca za sabo ko na njej ostane kos dreka, pa smo zmagal.


Ne smeš vsega po sebi sklepat. Če ti puščaš usrano školjko, ne predvidevaj, da to vsi počnemo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

tryhard ::

m0LN4r je izjavil:

Dr_M je izjavil:

shadeX je izjavil:

In do vsega tega nakladanja si prišel na podlagi tega, da ima voznik tovornega vozila (ali pa avtobusa) na armaturki en ovitek od sladoleda? Stari pa ti bi bil za vedeževalca.


Nop. Če bi spremljal potek teme, bi videl da se je javilo nekaj talentov, ki so priznali da jim ni problem kadar vozijo avto poln smeti in ostankov hrane. Seveda jim je vse to težko parkrat potegnit s sesalcem, da svinjarijo pospravijo za sabo istočasno pa bentijo, da je nemogoče posesat nekaj drobtin in papirčkov v 10 minutah.

To je tako če žene večinoma pospravljajo za tipi, sami pa so potem nesposobni nekaj pospravit za sabo in trdijo da za to porabijo cel dan.



Pol pa povej, da vsako stvar naredis povrsno, to pojasni potem tvojih 10 minut. No, sej bi si za vsako stvar vzel vec kot 10 minut, bi tudi ti babo mel.

THB, 10 minut je malomarno in povrsno delo, realno ogledalo kaksen je clovek v resnici, izjeme skorajda ne obstajajo. Mislm pizda, ne mores samo 10 minut pucat, ce ze nekaj delas naredi tako kot treba.
Mislim otreses tepihe, pa povrsinsko posesat ni problem, potem pa nekje v robovih sranje se bolj bode v oci... kdor to zagovarja je povrsnez.
:):)

Odprem vsa vrata, spiham vse s kompresorjem, prebrišem površino s stelexem. 15 minute.
God damn life hax

bambam20 ::

NImaš kaj delat 10 minut.

KAVINSKY ::

Vsaj trdi svoje, nihče pa ne pomisli, na razlike

- gumijasti tepihi so enostavni za čiščenje, otreseš, ter greš čez z vlažno krpo. Tkaninaste lahko sesaš kot majmun
- parkiraš na asfaltu ali grušču vpliva koliko kamenčkov prineseš na copatih v avto
- število potnikov
- kako pogosto čistiš avto
- kompleksnost armaturke
- prah v okolici, odprte šipe...

Shegevara ::

Tole 10-minutno čiščenje bi tud jst rad vidu v praksi kako to zgleda. Recimo moj mulo tudi zelo hitro konca s pospravljanjem svoje sobe ampak sej veste kako to zgleda pri tamalih :))
Kaj hocem rect je, da ce bi se jaz moral ze hvalit s cistoco avta, kot da nimam drugega za pocet v življenju, bi sigurno za čednost še kako temeljito poskrbel. Sosed naprimer ima vsako soboto dopoldan veliko ciscenje svojih konjickov, pa ni noben germofob in ostalim ne najeda, ce kdaj vidi kak papircek v avtu.

Markus386 ::

Mislim, da se kregate glede dveh popolnoma ločenih stvari. Imaš dve vrsti čiščenj:


    Površno - kjer vsake toliko streseš tepihe, in pobereš umazanijo spodaj s sesalcem, zraven posesaš še sedeže, ker je sesalec že zunaj. Ni zdaj glanc, da se sveti, je pa dosti bolje kot prej



    "popolno" - kjer se lotiš zares, rabiš 5+ različnih čistil, in hočeš, da se avto sveti... to pa pač traja.


Večina ljudi pomojem parkrat letno spuca vse, sploh tam, konec zime, ko spere sol, pa se lotiš ene generalne čistke, pa po povratku z morja, ipd. Ampak če parkiraš na makadamu, ali pa jeseni, ko je listje po tleh, pa blato, ipd, pa skoraj da moraš vsak teden ali dva še "na hitro" potegnit s sesalcem, vsaj pod tepihi in bližnjo okolico.

shadeX ::

Seveda ampak ljudje v tej temi tega ne razumejo. In če smo že pri tem, isto je s pospravljanjem sobe. Eno je da posesaš kar je vidne umazanije oz. smeti, pospraviš obleke v omaro, ki so se slučajno nabrale povsod po sobi, igrače na svoje mesto, itd toliko da ne spiš v neredu.

Again, nimaš kaj delat 15 minut, razen če si res nesposoben, neorganiziran ali pa imaš ogromno sobo in dost nereda da sam pospravljanje igrač traja celo uro.

Drugo je da si parkrat na leto dejansko vzameš cel dan čas in greš pomivat tla (tisti ki imajo parket ali kaj podobnega, pospravljat omare in tam zložit vsako cunjo posebej, brisat prah na vseh možnih in težko dostopnih mestih itd.

Isto je pri avtu, ampak ja so ljudje, ki to težko razumejo ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

GupeM ::

shadeX je izjavil:

Seveda ampak ljudje v tej temi tega ne razumejo. In če smo že pri tem, isto je s pospravljanjem sobe. Eno je da posesaš kar je vidne umazanije oz. smeti, pospraviš obleke v omaro, ki so se slučajno nabrale povsod po sobi, igrače na svoje mesto, itd toliko da ne spiš v neredu.

Again, nimaš kaj delat 15 minut, razen če si res nesposoben, neorganiziran ali pa imaš ogromno sobo in dost nereda da sam pospravljanje igrač traja celo uro.

Drugo je da si parkrat na leto dejansko vzameš cel dan čas in greš pomivat tla (tisti ki imajo parket ali kaj podobnega, pospravljat omare in tam zložit vsako cunjo posebej, brisat prah na vseh možnih in težko dostopnih mestih itd.

Isto je pri avtu, ampak ja so ljudje, ki to težko razumejo ja.

Ti pa si en pacek nemarni. Smeti po sobi nimam, ker jih spotoma mečem v koš. Če kakšna po nesreči pade na tla, jo poberem in vržem v koš. Obleke sproti pospravljam v omaro oz. jih dam v koš za pranje, tako da se niti slučajno nikoli ne naberejo povsod po sobi. Igrač v sobi nimam. Z igračami sem zaključil pred 15 leti. Ne razumem te, kako si lahko v sobi, kjer ti obleke, smeti in igrače več kot 3 sekunde ležijo naokrog. To pove marsikaj o tebi in o tvoji urejenosti/higieni/IQ-ju. Se mi kar malo gravžaš, kako lahko živiš v takšnem svinjaku.

m0LN4r ::

tryhard je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Dr_M je izjavil:

shadeX je izjavil:

In do vsega tega nakladanja si prišel na podlagi tega, da ima voznik tovornega vozila (ali pa avtobusa) na armaturki en ovitek od sladoleda? Stari pa ti bi bil za vedeževalca.


Nop. Če bi spremljal potek teme, bi videl da se je javilo nekaj talentov, ki so priznali da jim ni problem kadar vozijo avto poln smeti in ostankov hrane. Seveda jim je vse to težko parkrat potegnit s sesalcem, da svinjarijo pospravijo za sabo istočasno pa bentijo, da je nemogoče posesat nekaj drobtin in papirčkov v 10 minutah.

To je tako če žene večinoma pospravljajo za tipi, sami pa so potem nesposobni nekaj pospravit za sabo in trdijo da za to porabijo cel dan.



Pol pa povej, da vsako stvar naredis povrsno, to pojasni potem tvojih 10 minut. No, sej bi si za vsako stvar vzel vec kot 10 minut, bi tudi ti babo mel.

THB, 10 minut je malomarno in povrsno delo, realno ogledalo kaksen je clovek v resnici, izjeme skorajda ne obstajajo. Mislm pizda, ne mores samo 10 minut pucat, ce ze nekaj delas naredi tako kot treba.
Mislim otreses tepihe, pa povrsinsko posesat ni problem, potem pa nekje v robovih sranje se bolj bode v oci... kdor to zagovarja je povrsnez.
:):)

Odprem vsa vrata, spiham vse s kompresorjem, prebrišem površino s stelexem. 15 minute.
God damn life hax

Kaksen kompresor uporabljas to, da ti ne razpiha vsega po kabini, predvsem ko se lotis tepihov? Kje si ga kupil?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

shadeX je izjavil:

Seveda ampak ljudje v tej temi tega ne razumejo. In če smo že pri tem, isto je s pospravljanjem sobe. Eno je da posesaš kar je vidne umazanije oz. smeti, pospraviš obleke v omaro, ki so se slučajno nabrale povsod po sobi, igrače na svoje mesto, itd toliko da ne spiš v neredu.

Again, nimaš kaj delat 15 minut, razen če si res nesposoben, neorganiziran ali pa imaš ogromno sobo in dost nereda da sam pospravljanje igrač traja celo uro.

Drugo je da si parkrat na leto dejansko vzameš cel dan čas in greš pomivat tla (tisti ki imajo parket ali kaj podobnega, pospravljat omare in tam zložit vsako cunjo posebej, brisat prah na vseh možnih in težko dostopnih mestih itd.

Isto je pri avtu, ampak ja so ljudje, ki to težko razumejo ja.

Jaz rabim samo 15 minut, da posesam macje dlake iz enega tepiha. Potem se 15 minut, da jih posesam iz oblek in 15 minut za drugi tepih in 15 minut za odeje. Da ne zacnem o tem, koliko casa traja vodni kamen spucat iz ploscic v mojem 1,75x1,75m velikem tusu in kamen se nabere, tedensko. Pa lahko bi nadaljevali, ampak v 15 minutah, ce se ti dogaja v zivljenju in doma tudi zivis, ne spucas nicesar.
Ajd za pomest teraso in pobrisat mizo, je 15 minut res dovolj, ker nocem da se pticji kakci zasusijo.
Posplosevanje je fino. Sem se menil s sodelavko, debata je naletela, da ona puca kuhinjo 1x na mesec, ko se prah nabere. V nadaljevanju debate smo ugotovili, da ona sploh ne kuha doma, pa hrani se tudi vecinoma zunaj. Jaz kuham v povprecju 1,5x na dan in 1x na dam tudi jem doma.
Vceraj sem rabil 15 minut, samo da sem z sipe in luci zribal dol razmazane insekte.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Markus386 ::

Torej, vsak dan, po kuhanju porabiš uro, dve, tri, da to še spucaš?

Ali pa vsak dan po kuhanju v 5, 10, 15ih minutah pobrišeš pult, štedilnik in okolico pomivalnega korita, enkrat na vsake toliko (teden, dva, tri,..) pa se lotiš vodnega kamna, čiščenja nape, hladilnika, odtajevanja skrinje, ipd.?

GupeM ::

Da gremo nazaj na temo: Kdo ima prednost na koncu tega parkirišča?



krneki0001 ::

Markus386 je izjavil:

Ali pa vsak dan po kuhanju v 5, 10, 15ih minutah pobrišeš pult, štedilnik in okolico pomivalnega korita


A ti tega ne počneš? Po vsakem kuhanju se mora kuhinja pospravit. Ne moreš puščat umazanega štedilnika ali imeti zasušene hrane na okolici pomivalnega korita. To je svinjarija, ne pa tistih par kamenčkov na podnu v avtomobilu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Markus386 ::

Seveda to počnem, ampak isto počnem z avtom. Po koncu zime, po morju, pa nekje jeseni enkrat gre generalno pucanje, makxibrilli, penice, gume, polirne pastice, tesnila, podvozje, ipd. in to traja par ur. Vmes pa vsake toliko stresewm tepihe ven, posesam okoli, in sem v pet, deset minutah fertik.

@GupeM:
a ne vidiš, da ima drevo prednost? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

krneki0001 ::

Ščepec zadnje dnevnih zgod in prigod me je vodilo k pripravi krajših avtomobilističnih, kolesarskih, pešpotnih navodil, katera si zaslužijo svojo temo. Upoštevajoč vsaj nekatera bodo vodila (najbrž) posledično v zmanjšanem obisku motivacijskih treningov Smiljana Morija, manjšem udejstvovanju na notranjepolitičnih spletnih forumih najbolj obiskanih spletnih strani v Sloveniji ter večji delovni vnemi:

1. Vljudno pozivam vse voznice in voznike osebnih vozil, ki niso sposobni voziti na avtocestah hitreje od 60 km/h, da izberejo alternativne poti oziroma cenejši javni prevoz. Vsaka vaša avantura na prehitevalnem pasu povzroči ustavitev časa v vesolju, kar veselo izkoristi George Popescu ter s svojim, po bukareštanskih standardih, tehnično izpravnim tovornjakom veselo prehiteva svoje sotrpine na svoji 72 urni brezspalni trasi. Sicer me veseli, da nam omogočate dolgotrajen ogled vseh možnih prevoznih sredstev iz nekdaj nam sosednje dežele ter hkrati priznam, da je bilo pred 21 leti, po likvidaciji ljubljenega para Ceauscesco izjemno zanimivo opazovati prve registracije z označbo RO, danes pa sem se jih žal že naveličal.

2. Hkrati pozivam takiste voznice in voznike, da upoštevajo večjo naseljenost slovenske deželice od primerjalno Mongolije ter veliko verjetnost, da je pri vključevanju na avtocesto morda še kakšen voznik za vami. 20 - 30 km/h bi bila primerna hitrost vključevanja za kakšen skiro.

3. Voznice in voznike modelov znamk, ki se prvenstveno začnejo na črke X in Q, vljudno prosim, če pustijo pred trgovskimi centri še kakšno parkirno mesto za invalide. Sicer je fino parkirati na njih, ker so blizu vhoda, zaradi večjih dimenzij parkirnega mesta pa vam ne bo nihče poškodoval vašega preljubega konjička z butanjem vrat. Drive-in shopping centrov žal še ne bo kmalu.

4. Voznice in vozniki, ki se vam v petek popoldne in soboto zjutraj tako neizmerno mudi na kavico v mondeno portoroško marino, vljudno prosim, če ne uporabljajo odstavnega pasu za prehitevanje, kajti lahko se vam zgodi, da boste naguzili kakšnega izgubljenega stoječega ferragostnega Giussepeja, ki brez vklopljenih štirih smernikov razmišlja na Ravbarkomandi, zakaj še ni v Italiji: "Madonna, saj smo jo osvobodili!"

5. Dragi kolesarji, cesta ni trening poligon, prometna signalizacija pa menda velja za vse udeležence (razen na kakšnem Touru, Giru, Franji). Saj razumem, da zdrav posameznik daje dodano vrednost družbi...samo marsikaterega rekreativca bi rad povprašal po MENTALNEM zdravju.

6. Za vse zadrteže, ki ne vedo, kaj je zadrga, nosite pa hlače na gumbe: "Zadrga je mehanizem, ki je sestavljen iz dveh zobčastih zapiralnih verižic (zapenjač), ki ju mehanično spenjamo ali odpenjamo z drsnikom in na tak način združimo ali ločimo dva ločena kosa blaga ali podobnega upogljivega materiala." Razumem, da marsikomu ni ravno povsem jasno, kaj dela zadrga v prometu, razumljiveje bo morda tole: "Pravilo zadrge narekuje, da ob zožitvi vsak voznik spusti predse vozilo z drugega voznega pasu. Za največjo pretočnost prometa morajo vozniki peljati do zapore in se šele tam vključiti na drug pas. Na slednjem morajo vozniki med seboj pustiti dovolj veliko razdaljo, da omogočijo vključitev po enega vozila z drugega pasu."

7. Voznice in vozniki, ki radi vozite pri kateri koli hitrosti 2 cm od avtomobila, vabim da se ustavimo in da si skupaj ogledamo moje vozilo ter vse napise na zadnji havbi. Verjamem, da vam je ali
A) zanimiv model avtomobila ali
B) imate par metersko havbo in ne znate oceniti razdalje ali
C) bi radi prebrali model avtomobila ali celo prepoznali grb na registraciji, pa imate preslabo dioptrijo.

8. Morda na koncu še to: vsem nadebudnežem, ki uspejo spraskati zadnje pfeninge, rupije in leke za nakup nekdaj zelo prestižnega voza, danes pa s 6-mestno kilometrsko številko - ne, in še enkrat NE, s tem niste postali direktorji / tajkuni / pomembneži, vaš status se ni spremenil...žal...

9. Voznice in voznike, katerih spomin vsakodnevno peša ter zavedno ali nezavedno pozabljajo, kje so v službi oziroma doma, prosim da ali jedo ogromno česna ali si kupijo navigacijo ter vso potrebno kartografijo, da ne bodo več 2 metra pred izhodom z avtoceste na vso moč zavirali na prehitevalnem pasu.

10. Neuporabnike smernikov v krožiščih, križiščih, avtocestah, parkiriščih,... vljudno prosim, da se zglasijo v avtosalonih / servisih svojih znamk ter poprosijo trgovce / serviserje, da jim pokažejo zadnji tehnološki krik - ročico za smernike. Velik naval že pričakujejo v trgovinah / servisih s 4 krogci ter modro-belimi propelerji.

11. Vse vestne poznavalce pravilnega vključevanja in vožnje v krožiščih prosim, da vsakogar, ki ne bo upošteval pravilne uporabe smernikov - blokirate pri izhodu! Opozorilo: lahko se zgodi, da bo kdo naredil 486 krogov in se mu bo vrtelo v glavi!

12. Božično-novoletna osvetlitev avtomobila z meglenkami je sicer domača folklora italijanskih in paragvajskih voznikov. Vljudno prosim, da jih v jasnem vremenu, v mestu, ob rahlih meglicah, rahlem pršenju dežja izklopite, razen če niste Miran Stanovnik med pripravami na rally Pariz - Dakar. Če ne znate izklopiti meglenk, glej tč. 10. Saj ne želite zgledati na cesti kot Italijani?!?

13. Vsem enoprostorskim mamicam ter tudi nekaterim očetom sporočam, da se vrtci NE zapirajo ob 16.15! Na forumu Moj malček je prišlo do dezinformacije, vaših otrok po 16.16 uri NE bodo prodali na Kosovo, če ne pridete po njih.

Vsem prizadetim pa se že vnaprej globoko opravičujem!
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

shadeX ::

Jaz rabim samo 15 minut, da posesam macje dlake iz enega tepiha. Potem se 15 minut, da jih posesam iz oblek in 15 minut za drugi tepih in 15 minut za odeje. Da ne zacnem o tem, koliko casa traja vodni kamen spucat iz ploscic v mojem 1,75x1,75m velikem tusu in kamen se nabere, tedensko. Pa lahko bi nadaljevali, ampak v 15 minutah, ce se ti dogaja v zivljenju in doma tudi zivis, ne spucas nicesar.
Ajd za pomest teraso in pobrisat mizo, je 15 minut res dovolj, ker nocem da se pticji kakci zasusijo.


Sem ljubitelj živali (imam psa) ampak v stanovanju jih ne prenesem, niti jih nočem. Ni važno kolk so urejene, še vedno dlake letijo vsepovsod, če ne drugega kadar menjajo dlako.

Da ne zacnem o tem, koliko casa traja vodni kamen spucat iz ploscic v mojem 1,75x1,75m velikem tusu in kamen se nabere, tedensko.


Vodni kamen ni na "top priority" listi, da bi ga bilo potrebno pucat tedensko. Sicer pa si sedaj debato razširil na celotno stanovanje, kar je nekaj popolnoma drugega kot soba ali avto. V celem stanovanju živi načeloma živi več ljudi in si te naloge med sabo razporedijo.

Ti pa si en pacek nemarni. Smeti po sobi nimam, ker jih spotoma mečem v koš.


Prah tudi pobiraš in mečeš v koš?

Igrač v sobi nimam. Z igračami sem zaključil pred 15 leti. Ne razumem te, kako si lahko v sobi, kjer ti obleke, smeti in igrače več kot 3 sekunde ležijo naokrog. To pove marsikaj o tebi in o tvoji urejenosti/higieni/IQ-ju. Se mi kar malo gravžaš, kako lahko živiš v takšnem svinjaku.


Vem, da so te moji komentarji glede neurejenosti vozila spravili "na obrate" (ker si v njih opazil svoje navade) in mi nekako moraš sedaj vračat v nekako drugačni obliki (čeprav popolnoma z istimi besedami kot sem jih sam uporabil), sploh če si izmišljaš stvari in preko foruma ocenjuješ moj IQ. Igrače so bile primer, zgornjega posta ker je nekdo omenil da njegov sin hitro pospravi sobo, kar predvidevam da ni še toliko star, da ne bi imel igrač v sobi, kjer načeloma naredijo največji nered, sploh če jih je polno.

Drugač pa "Keep calm and clean your car".

krneki0001 ::

shadeX je izjavil:

Jaz rabim samo 15 minut, da posesam macje dlake iz enega tepiha. Potem se 15 minut, da jih posesam iz oblek in 15 minut za drugi tepih in 15 minut za odeje. Da ne zacnem o tem, koliko casa traja vodni kamen spucat iz ploscic v mojem 1,75x1,75m velikem tusu in kamen se nabere, tedensko. Pa lahko bi nadaljevali, ampak v 15 minutah, ce se ti dogaja v zivljenju in doma tudi zivis, ne spucas nicesar.
Ajd za pomest teraso in pobrisat mizo, je 15 minut res dovolj, ker nocem da se pticji kakci zasusijo.


Sem ljubitelj živali (imam psa) ampak v stanovanju jih ne prenesem, niti jih nočem. Ni važno kolk so urejene, še vedno dlake letijo vsepovsod, če ne drugega kadar menjajo dlako..


Vsak dan posesaš. 10 minut nimaš kaj delat. :))
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

zk_eu ::

Bolj redno kot sesaš oziroma avto čistiš avto, manj časa boš porabil za vsakokratno čiščenje (govorim sedaj samo o notranjosti). Preračunano mesečno pa si časovno na istem.

Med študentskimi časi, ko še torej nisem delal in nisem imel otroka, sem skoraj vsak teden ali pa vsaj enkrat na 14 dni si vzel čas in posesal avto in pobrisal prah v njem. To sem naredil v max 15 - 20 minutah. Ker si sproti sesal, si bil zelo hitro konec. Še zdaj mi sicer ni čez čisto notranjost avta, za zunanjost pa mi bolj kot ne vseeno, če se ravno mi golob ne userje oziroma na avtu ni blata. Sedaj, ko notranjost čistim nekje na 1,5 do 2 meseca (pa razne papirčke in ostale smeti vedno sproti pospravim, ker jih še vedno ne prenesem), pa pod 1,5 ure nisem konec, ker je nabrane več umazanije in rabiš veliko več časa, da nabran pesek/kamečke i.p.d. posesaš.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

GupeM ::

shadeX je izjavil:

Prah tudi pobiraš in mečeš v koš?


Omenjal si vse ostalo, prahu ne.

shadeX je izjavil:


Vem, da so te moji komentarji glede neurejenosti vozila spravili "na obrate" (ker si v njih opazil svoje navade) in mi nekako moraš sedaj vračat v nekako drugačni obliki (čeprav popolnoma z istimi besedami kot sem jih sam uporabil), sploh če si izmišljaš stvari in preko foruma ocenjuješ moj IQ. Igrače so bile primer, zgornjega posta ker je nekdo omenil da njegov sin hitro pospravi sobo, kar predvidevam da ni še toliko star, da ne bi imel igrač v sobi, kjer načeloma naredijo največji nered, sploh če jih je polno.

Drugač pa "Keep calm and clean your car".

Ne, sam imam pospravljen tako avto, kot sobo. In tudi meni gre na živce, če se mi valjajo smeti po avtu. Za druge me pa boli kurac, in vem, da to ne pomeni, kako urejen človek si drugače. Vidim pri svoji dragi, ki ima avto precej umazan, pa je drugače urejena ženska. Samo pokazal sem ti, da tvoje nebuloze in obleke po sobi kažejo na IQ povprečne januarske temperature v Sloveniji. Zadnja izjava je ravno toliko relevantna, kot tvoja o urejenosti človeka glede na njegov avto.

Edit: Se oproščam. Omenjal si tudi prah na težko dostopnih mestih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

bambam20 ::

jaz počnem v življenju veliko stvari in se ne rabim hvalit s čiščočo svojega avta , ker je to meni samoummnevno, da je čist in dišec. Ravno tako ne rabim 1 teden, da očistim stanovanje , ker to redno počnem tedensko oz na 4 do 5 dni.

Ne vem za tebe. Sam imam čistilne krpice za brisanje prahu in to počnem redno. 1 krat tedensko vsaj. V avtu se vozim sam. Predno sedem v avto si otresem čevlje. V Avtu ne jem, zato dorbtin in ostale v njemu nimam. Večkrat letno očistim tudi stekla.

Jaz svoj avto 1 tedensko očistim v 10-ih minutah, ker nisem pujs in živim v čistoči, za razliko od večine.

Problem večine je, ker si časa ne znajo organizirat.

Ni skrrivnost, da večina ljudi živi v nesnagi in jim čiščenje avta, stanovanja povzroča nelagodje in dopor. Meni je to v užitek.

m0LN4r je izjavil:


Jaz rabim samo 15 minut, da posesam macje dlake iz enega tepiha. Potem se 15 minut, da jih posesam iz oblek in 15 minut za drugi tepih in 15 minut za odeje. Da ne zacnem o tem, koliko casa traja vodni kamen spucat iz ploscic v mojem 1,75x1,75m velikem tusu in kamen se nabere, tedensko.

Vceraj sem rabil 15 minut, samo da sem z sipe in luci zribal dol razmazane insekte.


kaj vse človek ne prebere. LEj. Ti si se sam odloču, da boš mel mačko v stanovanju. jaz je ne bi mel. Niti psa. Seveda maš potem 4krat več dela kot jaz. Hehe..

Ljudje si sami radi komplicirate življenje in potem mislite, da ste mučeniki. lol.

Nisme zasledil, da bi se nabiral vodni kamen na ploščicah. V tem primeru imaš ene pocen ploščice, ker to prvič slišim.

Ti rabiš 1 uro, pa nis naredil nič. Jaz tepihov nimam. Sama svinjarija se nabira v njih. V 1 uri jaz očistim stanovanje .

Tako je. Ni čudno, da vam zmanjkuje časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

GupeM je izjavil:

Za druge me pa boli kurac, in vem, da to ne pomeni, kako urejen človek si drugače. Vidim pri svoji dragi, ki ima avto precej umazan, pa je drugače urejena ženska.


Kdor ima v notrnajosti avtomobila umazano ni urejen sploh. To dvoje ne gre skupaj. Kot ne rge skupaj, da ima človek umazane čevlje in reče da je redoljuben.

m0LN4r ::

Nisme zasledil, da bi se nabiral vodni kamen na ploščicah. V tem primeru imaš ene pocen ploščice, ker to prvič slišim.

Ce se nisi videl vodnega kamna, imas sreco in dobro vodo. Jaz vidim kamen na steklu in ploscicah ze po enem tednu. Ce ti kamna ne vidis, ker imas svetle ploscice, se ne pomeni da ni tam.
V avtu se vozim sam.

E vidis, to je velika razlika. Eni se vozimo, vecinoma dva, pogosto stirje, v dezju, snegu, blatu vsepovsod. Po makedamih, do njive, do goric, po gozdu po neasfaltiranih cestah. Vozimo motorno zago, kosilnico, orodje, zemljo za rastline, domace zivali, poljscine, pridelke in izdelke itn. Vglavnem nekateri avto uporabljamo in se ne vozimo samo z lakiranimi cevlji in v obleki v njem.
Tudi kolegom ne mislim rect, ej pubeci, preden se vsedete v avto imate tam eno malo metlico pa si spucajte cevlje, medtem ko ga zunaj naliva.
Ti si se sam odloču, da boš mel mačko v stanovanju. jaz je ne bi mel. Niti psa. Seveda maš potem 4krat več dela kot jaz. Hehe..

Tocno to je bila poanta napisanega. Ne mores zadeve posplosevat glede na sebe, ki nimas nicesar in ne delas nicesar umazanega.

bambam20 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Za druge me pa boli kurac, in vem, da to ne pomeni, kako urejen človek si drugače. Vidim pri svoji dragi, ki ima avto precej umazan, pa je drugače urejena ženska.


Kdor ima v notrnajosti avtomobila umazano ni urejen sploh. To dvoje ne gre skupaj. Kot ne rge skupaj, da ima človek umazane čevlje in reče da je redoljuben.

Seveda, ce se z avtom vozis samo na lep soncen dan iz ene garazne hise v drugo garazno hiso, se kaj drugega kot prah na armaturki ne more nabrat.

Vsak clovek ima prioritete razlicno postavljene in je avto najnizje na lestvici. Mene umazan avto moti manj, kot tebe vodni kamen in plesnive fuge, ki jih ne vidis.

Poznamo mi tudi take, ki samo povrsinsko in sproti pucajo. V skrite kote, vogale in tisto kaj se od dalec ne vidi pa se spravijo zraven mogoce 1x na leto.

Jaz tepihov nimam. Sama svinjarija se nabira v njih

TOP SHOP, ce nimate tepihov se vam nabere manj svinjarije.
V 1 uri jaz očistim stanovanje .

V eni uri, lahko spucas samo 50m2 na katerih zivis/bivas sam in nimas nikoli gostov. Sam zivis in hodis samo spat domov, je to to, vse si povedal.

Tipicna mestna srajca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

PS:
Se ena za top shop. Ce nimas polic ali regalov ali oken, jih ne rabis spucat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

facepalm ::

prodas avto in imas eno obveznost manj:D

rosomah ::

facepalm je izjavil:

prodas avto in imas eno obveznost manj:D



ta je pa strateška.... hehe

Ganon ::

Je to zdaj tema o čiščenju avtomobila? ;((

GupeM ::

In stanovanja...

KAVINSKY ::

Zakonodaja ni poznala zavrnitev žaljivih in drugih neprimernih registrskih tablic, zato lahko danes na cestah vidimo marsikaj. Zavrnitev do zdaj ni bilo, po 19. oktobru pa bo marsikaj drugače.


https://siol.net/avtomoto/novice/sporne...


Oni z BMWjem ga pa zmaga, lahko bi še SS dopisal - Super Sport :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: codeMonkey ()

shadeX ::

Jaz si z njim ne bi upal na cesto. +1 za "jaka muda".

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: codeMonkey ()

D3m ::

Car. Hitler did nothing wrong.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: codeMonkey ()

KAVINSKY ::

D3m je izjavil:

Car. Hitler did nothing wrong.


Ali pa je domačin Nazi Ustaspahinovič, kateri hoče pokazati, kaj mu je pekarna prinesla. Seveda mu pamet ne nese dlje od dolžine francoske štruce :))

PS: kaj pa si codeMonkey tako triggered?
««
35 / 293
»»