» »

Sinhronizacija Apple iCloud Calendar -> Google Calendar?

Sinhronizacija Apple iCloud Calendar -> Google Calendar?

Step2en Wolf ::

Kako sinhronizirati Applov koledar, da bi bil viden na Googlovem koledarju?

Cilj: Da je Applov koledar na iPadu viden na Androidnemu telefonu. Je sicer nakaj plačljivih rešitev (a so nazadnje bile posodobljene pod 4.0.4. KiteKat Androidom)

Eden izmed nasvetov je namestitev Google Calendarja na iOS napravo (v rem primeru iPad), kot svetujejo tukaj:
https://www.imore.com/how-sync-reminder...
Žal so iCalendar stvari vidne le v APP-likacij na tablici, ne pa tudi na Googlovem koledarju na spletu, Android telefonu. APP-likacija nekako ne uspe vidno spraviti v Googlov oblak - Calendar.

Mnogo je tudi ročnih postopkov, ko skopiraš stvari iz iClouda ter preneseš na Google. Samo to ni cilj.. ker moraš potem ob vsakem novem vnosu ponovno ročno prenašati datoteke.

Žleht Apple sicer omogoča obratno sinhronizacijo Google->iCloud.. ne pa tudi obratno :(

Tribal ::

Ti samo iz beri na iosu koledar google in to je to ne kompliciraj kjer ni potrebno...

Step2en Wolf ::

S tem žal ne preneseš - sinhroniziraš vse ustvarjene koledarje iz iClouda na Google.

Mavrik ::

Ne razumem problema - izklopi iCloud koledar v celoti in vse sihroiziraj a Googlov koledar (na vseh napravah). Kateri del ti dela težave?
The truth is rarely pure and never simple.

Tribal ::

Ustvarjene na icloud pač pretipkaj na google če drugače ne gre.

modelno1 ::

Gre, gre, samo malo telovadbe je treba. Na androida si namestiš enega od calDAV appov (jaz sem uporabljal tega), potem pa slediš navodilom, da najdeš potrebne podatke za prijavo v calDAV clientu. Če imaš vklopljen 2FA, boš moral za prijavo verjetno ustvariti posebno geslo: navodila.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Step2en Wolf ::

@Mavrik & Tribal - Meni se zdi, da sem že v naslov teme dovolj jasno poudaril smer.

V iCloudu se ves čas kreira koledarsko okolje drugih ljudi, ki bi si ga želel videti tudi na Androidnem telefonu.
Ročno prenašanje vsak dan sproti ni smiselno. Zato potreba po SINHRONIZACIJI v omenjeni smeri. Obratno, kot že vemo, gre "bez muke".
Nosit s seboj ves čas iPad je tečno..
Vpogled preko spleta na www.icloud.com je sicer opcija, a je cilj elegantnejša sinhronizacija.

@Modelno1
S calDAV clienti sem že telovadil, pretežno neuspešno, ker Apple blokira dostop. Resda ne s ponujenimi applikacijami in navodili. Hvala.
Bom malce potelovadil še s temi in sporočim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V pričakovanju Apple iCloud

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
125942 (3292) Kocka
»

V končni verziji iOS 7 najdeni že dve luknji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2312682 (8965) driver_x
»

Apple WWDC: iCloud (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6927805 (25361) Lonsarg

Več podobnih tem