» »

gaming (igričarski) komp

gaming (igričarski) komp

RegulusDraco ::

zakaj?

bo toliko boljši? Se ob manj grel?

tistih 15% višje hitrosti, ki jo obljubljajo, me ne zrajca da bi čakal. Če pa ponudijo še kaj drugega pa bom pač čakal :P :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Specse ma ryzen boljše (btw. lahko vzameš 1700 in naviješ do 1700X) ampak ker je to new amd tech ma pač porodne krče. Intel 8700 je bolj preverjena roba, ampak je tud relativno sveže in še ma navite cene. Če se za X platformo (7800k) odločaš, pol moraš vzet več od 6 jeder (ali planirat CPU upgrade v prihodnje) da se ti splača. Za workstation je boljše, pri gamingu pa ne dobiš kaj preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

RegulusDraco ::

CPU upgrade planiram zdaj. Ne mislim kupit nečesa in planirat ponovne menjave CPUja :) Kar bom vtaknil v PC bo zagotovo služilo kakšnih 5-7 let vsakodnevne uporabe.

Zato slo-tech sprašujm kaj je best-buy... :)

evo grafično sm naročil...asus gtx 1060 6 gb.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Ryzen je best buy.

RegulusDraco ::

To praviš ja, ne poveš pa zakaj. 8700 je hitrejši. zakaj je ryzen boljši?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

To praviš ja, ne poveš pa zakaj. 8700 je hitrejši. zakaj je ryzen boljši?


ker je cenejši.

RegulusDraco ::

ryzen 7 1700x ima isto ceno. ryzen 5 je slabši.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

ryzen 7 1700x ima isto ceno. ryzen 5 je slabši.


Pa zakaj sprašuješ potem?

RegulusDraco ::

because of reasons.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

because of reasons.


Kupi potem i7 8700 za 370EUR, da boš imel tistih 10-15% boljši perf od R5 1600X. Mogoče maš srečo z R5 1600X pa dobiš 8 jedernika.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Ma kaj ni r5 30% slabši od i7-8700?

ali pa passmark testi ne povedo več nič?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

za kakšno uporabo bo sploh nov cpu?

RegulusDraco ::

RegulusDraco je izjavil:

Vsak dan:
- Windows 10
- VirtualBox (lahko tudi Vmware Player), na katerem bo redno tekla neka verzija Ubuntuja. 16.04 ali pa 17.10, zaenkrat.
- Največ uporabljam IDE Eclipse, občasno Visual Studio ali Netbeans.
- Firefox ali Chrome
- Vlc ali Mpc kjer se vrti nek bluray. Ali pa kak fullHD stream preko brskalnika.
- Netflix, (fullHd) ali kak drug stream. To sicer najbrž na novejših cpujih ni zahtevno, na trenutni mašini pa rabi nekaj %.

Igre (igram občasno ampak ko igram hočem da dela gladko, da se ne zajebavam z grafičnimi nastavitvami več kot potem igram).
Zapisal bom grafično najzahtevnejše naslove, ki jih imam. Ostalo vse dela povsem normalno tudi na trenutni Radeon 6950.
- Witcher 3
- Crysis (1,2,3)
- Tomb Raider
- Assassins Creed 4: Black Flag
- Dirt Rally
- Shadow of Mordor
- Dragon age Inqusition



zato nevem čisto točno.... za virtualke bi bil AMD najbrž boljši, za vse ostalo pa i7 najbrž :)
Je pa res da je razlika med r7 in 8700 majhna. Zato nevem kaj kupit.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

Ma kaj ni r5 30% slabši od i7-8700?

ali pa passmark testi ne povedo več nič?


nope.

Predator X ::

Cinebech R15
Ryzen zaostaja 6% IPC, SMT to nadoknadi v prid ryzena ~1%
- Šibka točka ryzena je počasn ram. Frekvenca rama 2:1 DF. DF - North bridge = večja latenca (2133MHz ~ 105ns), 3200MHz (~70ns).

Ryzen je soldered.

i7 8700 MT 4,3 GHz vs R5 1600X MT 3,6GHz + (XFR +100MHz) = (štel sem 3,6GHz ryzena) = 19,5% MT - 3,7GHz = 16%
i7 8700 ST 4,6 GHz vs R5 1600X ST 4GHz + (XFR) = 1.06 (IPC) * 1.15 (clock advantage) = 21% ST

Počasnejši ram na ryzenu je advantage i7 8700. Hitrejši ram to razliko nadoknadi.

Zdej tud ryzen ma nek MCE, mes ne R7 1700 na ASUS plati navije na 3,2GHz all core turbo.

Zna bit pa ryzen za virtualke celo boljši kot pa i7 8700. Ja tudi z nižjimi clocki.
IMC je super good na ryzenu.

Na hitro :
- i7 8700 rabi konkreten cooler na kurit preko 100W, pa vrjem, da ga je kr težko hladit. +40EUR za dober air cooler vs R5 1600X ma 20EUR air cooler čist dovolj.
- AM4 vs Z370 (tuki sta oba na istem, lahko se odločiš za cenejšo B350 plato, ampak če že kupuješ za dlje časa bi da vsaj nekak 130-140EUR za plato).
- CENA 236EUR vs 372EUR (136EUR = plata,ssd)


Lp

Samo zakaj bi ravno zdej menjal proc za 16GB DDR4 boš dal vsaj 180€. Saj imaš i7 haswell?

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Sem bil vedno vajen kupiti Scythe hlailnike. Do zdaj sem imel zelo star Scythe Mugen 2, ki še vedno deluje perfektno. Za nov CPU bom najbrž kupil Scythe Kotetsu.... ne glede na to ali bo AMD ali i7 (moram preveriti, če ima ta hladilnik kakšne omejitve CPUjev).

Plato bom kupil nekaj tam okoli 130-150 EUR. Odvisno od kvalitete zvočne kartice....to moram še raziskat. Nočem imeti več dodatne Creative ampak bi rad imel kar vgrajeno.....najbrž bo manj težav z gonilniki. Ali pa ne. (Imam zaenkrat zunanjo zvočno Creative X-Fi Pro).

Zdaj imam namizni PC s q9400 s 4 gb rama in radeon 6950 grafično. Antična reč, pa vseeno je Skyrim delal perfektno na max nastavitvah. Zdaj, ko so izdali Special edicijo pa niti Skyrim ne dela več :D


Nisem imel potrebe po novi kišti, imam prenosnik z 8 gb rama in i7-4770HQ. Za resno delo perfektna reč. Iger se absolutno ne da igrat na njem, ker nima dedicated grafične. Zdaj pa sem se nekako odločil da bi rad imel PC, saj se manj selim. Pa še kakšno igro bi rad spet pognal.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

r5 pomoje ni treba gledat, torej 1700 vs 8700...če bi uporabljal programe, kjer ti več jeder/threadov pomeni manj cajta/večji performace, potem bi rekel da vzameš 1700, če ne pa pomoje komot vzameš 8700, pa še v gejmingu zna bit v ospredju, sploh ko kasneje menjaš na kak highend gpu..

RegulusDraco ::

gpu sem naročil danes....asus gtx 1060 6 gb :)

CPU se še izbira =)

Najlepša hvala vsem za pomoč. Že na začetku sem izbiral med i7-8700 in AMD R7, samo nisem bil siguren, če je to res to.

Mislim da ste mi dali več kot dovolj informacij za se odločit....bom moral pač razmislit kaj mi je pomembnejše. Nekaj % več fps ali nekaj sekund/minut manj pri izvajanju kakšnih kompleksnih reči. whatever the fuck that will be :D

Hvala!
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Več fps? GPu bottleneck.
+ Rabil boš hiter ram za več fps.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

lej, mogoče ti bo čez dv leti 1060ka premal in boš vzel eno highend

RegulusDraco ::

gddr85 je izjavil:

lej, mogoče ti bo čez dv leti 1060ka premal in boš vzel eno highend


1060 je high end.

1070 in 1080 sta že prestiž :D

Ali pa sem res že za cajtom, ko še nismo dajali toliko EUR za grafične...
Radeon 6950 je bila zverinsko dobra takrat, pa ni bila niti blizu temu kar bom dal zdaj za 1060 6gb.

Mislim da je bila takrat Radeon 6950 okoli 300 dolarjev ko so jo izdali, ko sem jo kupil pa sm dal zanjo 200 EUR?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Če že R7
Jst bi vzel tole pa navil na 3,6GHz 1,25V, s priloženim coolerjem.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

RegulusDraco ::

AMDja ne poznam več dobro, nazadnje sem imel AMD pred 10 let....

Kaj zavraga pomeni r7 1700 in r7 1700x? Ali ima 1700 samo nižjo stock frekvenco (in s tem najbrž nižje stock voltaže)? Oba pa se da navijat? Še kakšna druga razlika?

Razlika med CPUjema (1700 in 1700x) pa je 80-100 EUR?

:) Ok, now we are getting somewhere.

Za prihranek 100 eurov si morda nabavim še kak Bitfenix Prodigy ohišje
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

R7 1700 je 65W TDP oziroma pri polni obremenitvi ima ~65W porabe. Meni se je navil na 3,2GHz s kr dost visoko voltažo pa je blo okol ~70W avg prek software.

i7 8700 je tud 65W TDP samo pričakuj porabo preko 100W.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

1700 vs 1700x me zanima.. kaj je sploh razlika v modelu brez x in modelu z x? Je samo stock hitrost malce drugačna? Navijat pa se da oba (vidim da je navijanje še vedno popularno tako da...zakaj pa ne :D )?

Kakor raziskujem zdejle mi zgledata pravzaprav identična, samo da je razlika med njima skoraj 100 EUR?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

1700 vs 1700x me zanima.. kaj je sploh razlika v modelu brez x in modelu z x? Je samo stock hitrost malce drugačna? Navijat pa se da oba (vidim da je navijanje še vedno popularno tako da...zakaj pa ne :D )?


Višji clocki.
višji XFR boost.

Ostalo ==

RegulusDraco ::

tnx! r7 1700 mi je zelo zanimiv. Sem se osredotočal samo na ryzen z oznako X, vmesnih modelov nisem niti gledal (se mi ne ljubi... preveč izbire).

Če pa sta dejansko ista, pa se mogoče res splača 1700 vzet in ga pač naviti na 1700x.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

RegulusDraco ::

tnx! r7 1700 mi je zelo zanimiv. Sem se osredotočal samo na ryzen z oznako X, vmesnih modelov nisem niti gledal (se mi ne ljubi... preveč izbire).

Če pa sta dejansko ista, pa se mogoče res splača 1700 vzet in ga pač naviti na 1700x.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Predator X ::

Skratka za gaming mogoče fajn,da vzameš mal hitrejše rame 2933MHz + . Sicer pa verjamem, da uporabljaš 60hz monitor.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Jap, 60 hz zaslon. Več kot toliko najbrž ne rabim.
Razlika se bo opazila šele ko se bo sistem začel starat. Je bistvena razlika, če neka igra dela na average 25 ali 35 fps.

Samo to pa dvomim, da bo hitrejši ram kaj spremenil. Saj res...8 gb rama bo dovolj za gaming ali raje vzamem 16 gb?
Za delo je 8 gb vrh glave.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

TOP ::

Obvezno uzemi 16 gb rama,tole hitrejši ram je par fps razlike spet odvisno tud pri kaki grafi.Razlika med 1700 in 1700X je,da X so izbrani proci bolši overclock višja frekvenca.Sepravi če rabiš PC večinoma za gaming vzem drugi tabor višja frekvenca bolše za gaming,tole 1700 nov gov.Potem vzemi X.

RegulusDraco ::

ram bo najbrž tako ali tako Kingston Hyper Fury ali pa Crucial Ballistix. Kakor sem danes uspel na hitro raziskati vidim da ni neke razlike v ceni ramov med 2133 in 2666 mhz, tako da bom najbrž kar 2666 mhz verzijo vzel ene ali druge znamke. Najbrž res 16 gb.

Samo še o 8700 vs 1700(x?) se moram odločit. Se ne mudi tako zelo, da bi se moral odločit prav na vrat na nos.

tnx.

Predator X je izjavil:

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
cenovno trenutno kr okey.



super cena. Nekje sem videl hyper Fury 16 gb, 2666 mhz za podoben denar. Ne najdem več kje. :D
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^ moj odgovor poznaš tako, da mi ni treba ponavljat
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Alien123 ::

Jaz bi vzel intelov proc.. preveč zadovoljen z mojim, da bi prešaltal na amd

ziga1990 ::

^^ saj sem jaz tudi s svojim procesorjem pa je tu Intel boljša opcija
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

D3m ::

Z nobenim procesorjem ne bo falil. Sam bi vzel 8/16 core.

Z razliko pa boljšo grafo ali ohišje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

RegulusDraco ::

poznam vaše odgovore že ja :) Bom moral prespati in se odločit....... v 3/4 primerih je i7-8700 nekoliko hitrejši od Ryzen 7. Se bo pa Ryzen 7 najbrž manj grel in 4 dodatni threadi (niti) znajo biti zelo, zelo seksi za virtualke :)

Ne bom več mešal megle o tem tu, se moram sam odločit.

Hvala vsem za vse informacije! :)
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

To je res. Greje se manj in manj porabi.

Ni problema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

Poraba ni nek problem.
Računalnik, ki je prižgan 8 ur vsak dan (realno je manj ampak se mi ne da premišljevat točno) bi v primeru, da porabi:
- NONSTOP 500 watt, v 1 letu porabil kakšnih 1450 kWh, kar je približno 160 EUR elektrike.
- NONSTOP 600 watt, v 1 letu porabil kakšnih 1750 kWh, kar je približno 190 EUR elektrike.

Pa v realnosti, razlika še mnogo, mnogo manjša, ker je CPU (no v bistvu cel računalnik) večino časa itak v idle.

Je pa fajn če se ventilatorji lahko povsem ugasnejo. Ampak mislim, da je to možno tudi na i7-8700 s Scythe Kotetsu ali Mugen hladilnikom. (vodno hlajenje se mi gnusi že samo ko slišim zanj..zakaj zavraga bi to bilokdo rabil, če obstajajo tako perfektna zračna hlajenja...). Najbrž je potem manj problema s prahom v ohišju, to je pa tudi edini + vodnega hlajenja, ki ga vidim.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

RegulusDraco je izjavil:

ram bo najbrž tako ali tako Kingston Hyper Fury ali pa Crucial Ballistix. Kakor sem danes uspel na hitro raziskati vidim da ni neke razlike v ceni ramov med 2133 in 2666 mhz, tako da bom najbrž kar 2666 mhz verzijo vzel ene ali druge znamke. Najbrž res 16 gb.

Samo še o 8700 vs 1700(x?) se moram odločit. Se ne mudi tako zelo, da bi se moral odločit prav na vrat na nos.

tnx.

Predator X je izjavil:

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
cenovno trenutno kr okey.



super cena. Nekje sem videl hyper Fury 16 gb, 2666 mhz za podoben denar. Ne najdem več kje. :D


Kork sm že povedal, trenutno je AMD res odlična izbira in težko je to ignorirat. Odloči se sam.
Mogoče raj mal več € kasneje za upgrade GPu, SSD.

RegulusDraco ::

512 gb Samsung Evo pa res upam da ne bom rabil upgradat nekaj let.

GPU pa itak, ja. Čez par let.

Me mika da, če bi vzel AMD in privarčeval iz tega, bi potem kupil Bitfenix Prodigy ohišje.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Med enim in drugim bo razlike kvečjemu za 20-25W, torej tam 8eur na leto pri 8h/dan max. obremenitve. Problem večje porabe ni denar, ampak odvečna toplota. Ampak spet gre tu za par stopinj celzija, ki jih odtehta boljši cooler.
Z vodnim hlajenjem maš isto praha kot z zračnim. Prednost vodnih je višji potencial za navijanje in morda izgled (odvisno od okusa seveda).

ziga1990 ::

problem zračnega hlajenja ki se kosa z odličnimi AIO vodnimi je velikost in teža moja Noctua NH-D15 je okvirno(P/P) boljša od veseh AIO vodnih. in ne ventilatorji na CPU hladilniku se nikoli čisto ne ugasnejo jaz svojih ročno ne morem dati pod 450 RPM.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

smacker ::

Na bequiet dark rock 3 ga lahko izklopiš >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

RegulusDraco ::

no saj 450 rpm je povsem silent, če le nimaš neverjetno obrabljenih bearingov :) Imam tako skonfiguriran sistem trenutno na q9400.... 4 x 12cm in 2x 14cm ventilatorjev v sistemu in ne slišim nobenega, dokler ne mučim sistema na 100% doooooolgo časa :) Nevem zakaj jih imam toliko niti.... se mi je pred mnogimi leto zdelo zabavno imeti toliko jih.

Smacker> se strinjam. lepo urejen računalnik je seksi as fuck. Kar pa meni pomeni čim manj vidne notranjosti računalnika, čim manj vidnih kablov, čim manj ledic....
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

smacker je izjavil:

Na bequiet dark rock 3 ga lahko izklopiš >:D


saj zakaj bi ga sploh izklopil?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

edi45 ::

Seba22 je izjavil:

smacker je izjavil:

Seba22 je izjavil:

ja kje le,mogoče na pašniku?Pri nas ziher ne,mogoče na markosoft ki je trenurno najcenješi shop v slo glede rač. opreme pa še tam teško za tako ceno

Marsikje: https://geizhals.eu/intel-core-i7-8700k...


A ti si mogoče nepismen?Jas sem pisal za slo cene ne tujino a veš?Pa jas itak ne kupujem nič v slo a misliš da jas neznam iz tujine naročevat ali kaj jas naročujem vso rač. robo iz nizozemske btw


ne laži seba, 980ti sem ti jaz prodal v Sloveniji>:D:))

Predator X ::

Hehe glede porabe 20W? LoL, pri RX 480 je blo pa 30W več cela frka...

Ryzen je zelo učinkovit.


Threadripper fura 4x 3600MHz ddr4. Ryzen 2000 bo zanimiv.

smacker ::

Eni delajo frko za 5W, normalni pa vemo, da to ni pomemben faktor pri izbiri.
Ryzen 2000 bo zanimiv, če odpravijo porodne krče in ohranijo trenutne cene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za 1400evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8611942 (9115) bojsi
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510391 (9347) Predator X

Več podobnih tem