» »

gaming (igričarski) komp

gaming (igričarski) komp

ziga1990 ::

matr je napeto moram po novo skledo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dxx ()

dxx ::

Predatorx, res, beremo mi kaj pišemo. Preberi še ti in nam končno posreduj informacijo, katere so tiste nove igre ki upravičijo 12t.
Dajmo no.

dxx ::

PredatorX:

Obračamo besede? Kdo skozi "tupi" o latencah med CCX-i in kako nujno je kupiti 3200 ram. Kar naenkrat pa je 2133 OK?!!!
Hočeš vsem dopovedat, kako "fajn" je imet 12t za gaming, primera pa ni in ni.

Predator X ::

Še enkrat samo za vaju (tisti, ki so na voljo) :

DDR4 2133MHz - se nesplača kupit.
DC
quad dimms
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... - 84€ * 2 = 168€ (single rank)
dual dimms
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... - 88€ * 2 = 176€ (single rank)

SC
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k... - 163€

DDR4 2400MHz
Ubistvu je cenejši za 79€ CL17 *2 = 158€

DDR4 2666MHz
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
91€ * 182€
dual rank, vrjetn bi se tale model dal dobit na istih latencah na 2933MHz z 1.35V. Dual rank je mal bolj za gaming.


Latence med CCX naredijo majjhne razlike, edin latence do rama so malce večji problem.

ziga1990 ::

Fantje kolikor je tole zanimivo in napeto za brat in bom party pooper za vse nas ki se zabavamo ob branju te teme, ampak ali se nebi malo ohladili ker naenkrat bo MOD začel brisat
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

dxx ::

ziga1990 je izjavil:

matr je napeto moram po novo skledo

Ti pa rajši, kot novo skledo kokic, zaženi BIOS in OC-jaj to tvojo pošast, ki jo tako hvalite, ker je overclock-abilna, porabi nič, kullr pa imaš itak najboljši.

Ajde, preizkusi. Boš vsaj enkrat nekaj povedal iz prve roke, kot da pišeš stvari, ki jih bereš drugje.

Predator X ::

dxx je izjavil:

Predatorx, res, beremo mi kaj pišemo. Preberi še ti in nam končno posreduj informacijo, katere so tiste nove igre ki upravičijo 12t.
Dajmo no.


Vse kar je nad 50% loada je za 6C/6T 100% load. No pa tale fant je tu uporabil počasn ram.

Zgodovina sprememb…

TOP ::

To kar se vidva prerekata je BP,ker tisti ki kupuje bo itak kupu Intel,zakaj bo verjetno kdo uprašal,ker tako pač je,pri INtelu samo pokneš vse noter prižgaš dela pri AMD prvo sranje kake rame kupit najbolje je vzet tiste,ki so prov za Ryzen narejeni,delajo 100% sam so dragi ko hudič.Se strinjam z dxx,kaj ti rabi 12T kje v igrah ziher ne,rabi pa ti čim višja frekvenca,to pa je tisto kar AMD stock nema je treba naviti,če hočeš navit rabiš bolšo plato,tako da o plati 85e ne sanjat in plato spet tako ki nima problemov z pregrevanjem VRM,kar pri INtelu ni.

Predator X ::

TOP je izjavil:

To kar se vidva prerekata je BP,ker tisti ki kupuje bo itak kupu Intel,zakaj bo verjetno kdo uprašal,ker tako pač je,pri INtelu samo pokneš vse noter prižgaš dela pri AMD prvo sranje kake rame kupit najbolje je vzet tiste,ki so prov za Ryzen narejeni,delajo 100% sam so dragi ko hudič.Se strinjam z dxx,kaj ti rabi 12T kje v igrah ziher ne,rabi pa ti čim višja frekvenca,to pa je tisto kar AMD stock nema je treba naviti,če hočeš navit rabiš bolšo plato,tako da o plati 85e ne sanjat in plato spet tako ki nima problemov z pregrevanjem VRM,kar pri INtelu ni.


Jst sm sestavu nekaj buildov na cheap B350 platah z R5 1600.
Dal sem gor pa hiter ram @ 3200Mhz. Takrat je bil še za 150-160EUR.

Še vsejn pa ne pomen, da če ti vzamerš R5 1600 cenejšo plato ter enak ram. Prišparaš 40EUR+, kar ti prinese že pol SSDja oziroma zdej bo v akciji za 50EUR 240GB.

R5 1600 dobi zravn boljši cooler (in je soldered), pri intelu se ti splača vzet, da ne bo laufal na 75-80C+ (sicer pa to ni nič narobe).

V obeh primerih bo špil tekel gladko, brez problemov razlike pa neboš opazil. 12T ti lahko pride prav, če uporabjaš še kakšen program, al pa kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Meiniken ()

dxx ::

Ubistvu, kar si povedal, kako si sestavil nekaj buildov, me kar skrbi. Sploh ker take klobasaš.
Skrbi me pa predvsem , da ima folk za minolovca verjetno 4c8t in ko reče kdo, da bi pa CS:GO igral, pa takoj noter 6/12 ali 8/16.
Jaz sem izpostavil, da trenutno za gaming , je pač kralj i58400. Moti me predvsem to bluzenje, da igre kadarkoli izkoristijo kaj več kot 4 jedra. Zato pa težim, zakaj je res tako nujno(po Predatorx-ovo) imeti "fajnih" 12 threads.
Fino je gledat cinebench, ko pa igre igraš, je pa 8400 p/p king.

Aja, predatorx:

PROSIM, NE LIMAJ MI TUKAJ VEČ TEH TVOJI KVAZI YOUTUBE POVEZAV.
HVALA.

Nihče tega ne gleda, pogovarjamo se o budget non-oc mašinah, ti pa limaš linke kako je 1600@3,9ghz, 3466 ram c14, hiter in vsesplošno priporočljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

MostWanted ::

zakaj ste nehali? nadaljujte, pred sabo imam smokije in kokakolo ?

i5 8400 ftw, ryzna je treba ocjat da mu je lahk sploh blizu ali pazi to 1 ali 2 fpsja spredaj. ?

The Player ::

jao ste zasvinjal to temo, sem mislil, da se bom česa novega naučil, mi je pa še manj jasno kot prej.

kako veš kateri procesor profitira od hitrega rama? V spodnjem videu so ugotovili, da je nekako 2666MHz ram sweet spot, ampak glede na sliko iz par strani nazaj so razlike v FPSjih v videu minimalne v primerjavi z omenjeno sliko, kjer je tudi več kot 20 FPSjev razlike med rami.



Nekdo je omenjal poceni matične plošče. Kaj je narobe z njimi? Kateri podatek je ključen pri nabavi matične plošče (ki ni namenjena navijanju)?

Pa še en izziv za vse:
Vsi ste omenjali procesor za gaming. Kateri procesor bi pa priporočili v primeru, če bi hotel imeti PC in za igre in za resno delo, kot npr. renderiranje? Kaj se splača kupit?

gddr85 ::

rendriranje in gejming, imho best p/p 1700 ryzen

Predator X ::

The Player je izjavil:

jao ste zasvinjal to temo, sem mislil, da se bom česa novega naučil, mi je pa še manj jasno kot prej.

kako veš kateri procesor profitira od hitrega rama? V spodnjem videu so ugotovili, da je nekako 2666MHz ram sweet spot, ampak glede na sliko iz par strani nazaj so razlike v FPSjih v videu minimalne v primerjavi z omenjeno sliko, kjer je tudi več kot 20 FPSjev razlike med rami.



Nekdo je omenjal poceni matične plošče. Kaj je narobe z njimi? Kateri podatek je ključen pri nabavi matične plošče (ki ni namenjena navijanju)?

Pa še en izziv za vse:
Vsi ste omenjali procesor za gaming. Kateri procesor bi pa priporočili v primeru, če bi hotel imeti PC in za igre in za resno delo, kot npr. renderiranje? Kaj se splača kupit?


Intel ma Z370 board za navijanje.
AMD ima za navijanje B350 in X370, problem : Well, 8C/16T bo pokuru preko 130-140W ko enkrat dosežeš kritično točko zdej plata pa niso temu kos.

Glede rama - GPu bottleneck ti nič ne pokaže.

Lp

Zgodovina sprememb…

dxx ::

gddr85 je izjavil:

rendriranje in gejming, imho best p/p 1700 ryzen

Še en glas za Ryzen 1700. Če ne ocjaš pa 1700x.

The Player je izjavil:

jao ste zasvinjal to temo, sem mislil, da se bom česa novega naucil

Ko pride predatorx in klapa v temo, se navadi na brezpomenske poste. To je današnja učna snov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

TOP ::

Še vedno nekaterim ne potegne,da večina folka kupi pokne noter in prižge,zelo malo jih gleda kako bo navil proc in rame.Predator X meni se zdi,da zagovarjaš svoj nakup,čeprav sam veš,da so redki ki kupijo Ryzen.

Meiniken ::

Mal preveč se že kregate :D

Intelovi procesorji so že od nekdaj bli boljši in bolj zanesljivi. Odkar je ryzen prišel ven je pa govor tako samo še o tem - "za gaming intel, za content creation ryzen". Če greš po ryzen poti boš pač malo manj plačal, performance bo pa tudi temu primeren.

Trenutna jeba je samo malce s platami za cofee lake, ker so pač samo OC plate in je za čakat(če hočeš prišparat na plati). Sej je že zdej za gaming i5 8400 bomba. V primerjavi z ryzen 5 1600 ima pa ta tako samo 6 niti več ter intelov proc je s frekvenco v prednosti za 0.4ghz (če primerjamo ko sta oba v turbo boostu).

Predator X ::

TOP je izjavil:

Še vedno nekaterim ne potegne,da večina folka kupi pokne noter in prižge,zelo malo jih gleda kako bo navil proc in rame.Predator X meni se zdi,da zagovarjaš svoj nakup,čeprav sam veš,da so redki ki kupijo Ryzen.


Jap, ryzen se zelo slabo prodaja, to mi je čudno. Super proc, ampak vsi kupijo Intla. Heh, mogoče je pa čas, da prodam in ubavil Z370 ter i5 ali i7 8700K, mogoče pa raj Z390 ter 8C.
Drgač pa tud z 3,8Ghz ter hitrimi rami komaj dosegam 30fpsjev. Igram pa minecraft. Nevem zakaj mi 1 jedro šopa na 100%, če jih mam pa 8. Mislim, a se norca delajo?!

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

Kak ste dosadni z amd sranjem, če hoče človek intel si naj intel kupi, vsaj ve ka je kvaliteta :) za igre so še vedno i7 in i5 the best

Predator X ::

edi45 je izjavil:

Kak ste dosadni z amd sranjem, če hoče človek intel si naj intel kupi, vsaj ve ka je kvaliteta :) za igre so še vedno i7 in i5 the best


Za info
i3 8th = i5 7th
i5 8th = 6C/6T ~i7 7th 4C/8T

ziga1990 ::

Predator X pusti ga pri miru saj vidiš da trolla in hoče prepir
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

edi45 ::

i7 6c/12t
8c/16t

za igre so pa tak najboljši 8700k 7700k in 6700k

ziga1990 ::

^^ I5 8700K se strinjam a nisem prepričan o 7700k in 6700k, ker proti njima je Ryzen zelo dober
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

edi45 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ I5 8700K se strinjam a nisem prepričan o 7700k in 6700k, ker proti njima je Ryzen zelo dober


i7 8700k ne i5, 7700k in 6700k sta ubistvo identična procesorja vendar ima 7700k 200hz višjo frekvenco in še vedno za igre boljša izbira, ker ima še vedno večji single core performance kot ryzen in threadripper

ziga1990 ::

eh itak vse postaja odvisno od resolucije zaslona takoj ko greš višje od FULLHD manj je CPU pomemben in bolj vse visi na GPU-ju
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

chucki ::

Moj podpis je top dečki :P
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ziga1990 ::

^^ imava kar podobni konfiguraciji:D
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Predator X ::

Bi mogla kupt Intel, pa bi vedla kaj je gaming mašina.

ziga1990 ::

^^eh jaz nimam težav z Ryzenom v gamingu
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

TOP ::

Nobeden nima težav z gamingu z AMD celo nekateri ,ki še vedno uporabljajo stare 2 jedrne proce ala 775 serija,ker tisto imaš in stistim igraš,če bi pa imel 2 mašini doma ,da lahko primerjaš je pa druga pesem.

Predator X ::

TOP je izjavil:

Nobeden nima težav z gamingu z AMD celo nekateri ,ki še vedno uporabljajo stare 2 jedrne proce ala 775 serija,ker tisto imaš in stistim igraš,če bi pa imel 2 mašini doma ,da lahko primerjaš je pa druga pesem.


zdej pa že mal pretiravaš.

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

chucki je izjavil:

Moj podpis je top dečki :P


edini stvari, ki se mi dopadeta sta ohišje in ps4 pro :))

Predator X ::

edi45 je izjavil:

chucki je izjavil:

Moj podpis je top dečki :P


edini stvari, ki se mi dopadeta sta ohišje in ps4 pro :))


PS4 pro je AMD sranje;((

Alien123 ::

Predator X je izjavil:

edi45 je izjavil:

chucki je izjavil:

Moj podpis je top dečki :P


edini stvari, ki se mi dopadeta sta ohišje in ps4 pro :))


PS4 pro je AMD sranje;((


Isto xbox :D

vres.ales ::

Zato pa ventilatorji na ps4 dosegajo takšne decibele, kot avion pri vzletu, greje pa kot reaktivec :))

Predator X ::

vres.ales je izjavil:

Zato pa ventilatorji na ps4 dosegajo takšne decibele, kot avion pri vzletu, greje pa kot reaktivec :))


Jah če niso naredil coolerja za 150W @4K @WALL potem so res šparal.

mailer ::

Kateri procesor od intla bi priporočili 7700K ali 8700? Cenovno nista veliko razlike je pa tako tdp kot število jeder v prid 8700. Osnovna plošča bo verjetno 270Z miniITX ASUS ROG Strix Z270I.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

smacker ::

8700 pa z370 plata

Predator X ::

mailer je izjavil:

Kateri procesor od intla bi priporočili 7700K ali 8700? Cenovno nista veliko razlike je pa tako tdp kot število jeder v prid 8700. Osnovna plošča bo verjetno 270Z miniITX ASUS ROG Strix Z270I.


Z270I ne podpira coffee laka, boš rabil kupit Z370 za i7 8700. Sicer pa, če imaš GTX 660TI, bi raje upgradal GPU.

mailer ::

GPU pride na vrsto kasneje, ker mi ta služi odlično. Grem iz mATX na mini ITX platformo, ker SLI ni več aktualen.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gddr85 ::

imaš strix, fatal1ty itx 370 ipd.

Predator X ::

Zdej, ko so cene v višavah.

next3steps ::

mailer je izjavil:

GPU pride na vrsto kasneje, ker mi ta služi odlično. Grem iz mATX na mini ITX platformo, ker SLI ni več aktualen.

MULTI GPU zna postati popularen v naslednjih letih.
Sploh ker graf, ki bi znale gnati 4K na spodobnih frejmih ni na vidiku .

edi45 ::

next3steps je izjavil:

mailer je izjavil:

GPU pride na vrsto kasneje, ker mi ta služi odlično. Grem iz mATX na mini ITX platformo, ker SLI ni več aktualen.

MULTI GPU zna postati popularen v naslednjih letih.
Sploh ker graf, ki bi znale gnati 4K na spodobnih frejmih ni na vidiku .


1080Ti je prva prava 4k grafična

Alien123 ::

edi45 je izjavil:

next3steps je izjavil:

mailer je izjavil:

GPU pride na vrsto kasneje, ker mi ta služi odlično. Grem iz mATX na mini ITX platformo, ker SLI ni več aktualen.

MULTI GPU zna postati popularen v naslednjih letih.
Sploh ker graf, ki bi znale gnati 4K na spodobnih frejmih ni na vidiku .


1080Ti je prva prava 4k grafična


Mhm

RegulusDraco ::

samo resno...ali bi vi kupili Intel i7 (gledam 6700 do 8700) ali Amd? Slišal sem, da so novi threadriperji kul zadeva.

Igre...Witcher3, Skyrim Special Edition, Crysis 3, Tomb Raider in podobno.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

Za gaming vzemi 8700
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

RegulusDraco ::

In grafična?

Amd Radeon RX 570 OC, 4 gb GDDR5
Amd radeon RX 570 Gaming 4G

ali

Nvidia GTX 1060 OC, 3 GB GDDR5
(ali pač kakšna podobna 1060)

ali kaj drugega?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

Me od teh dveh bi jaz vzel GTX 1060, sicer pa najboljša GTX je 1070, ker je ravno v sredini po ceni in perf
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

RegulusDraco ::

500 € za grafično?
A coding sequence cannot be revised once it's been established.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za 1400evrov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8611940 (9113) bojsi
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510391 (9347) Predator X

Več podobnih tem