» »

Php my admin like dekstop app ?

Php my admin like dekstop app ?

Netrunner ::

Pozna kdo kakšen desktop program za delo z mySql bazami ki je vizualno podoben phpMyAdmin-u oz. da ima kakšen simple interface? Sem sprobal kar nekaj programov kot je mysql work bench vendar imajo vsi preveč vsega in šreveč detajlno prikazžejo vse skupaj da je na koncu nepregledno. Nekaj simple kot je phpMyAdmin samo da je kot namizna aplikacija in seveda da se lahko povezuje preko SSH tunel-a na DB.

dukedl ::

lp dukedl

blackbfm ::

še en glas za heidisql

da se lahko povezuje preko SSH tunel-a na DB


dostkrat imajo appi slabo podporo za povezavo direktno čez ssh.. ampak obstaja odlična alternativa, s puttyem narediš tunnel in se lepo povežeš na localhost, ti bo delala vsaka aplikacija

Netrunner ::

blackbfm je izjavil:

s puttyem narediš tunnel in se lepo povežeš na localhost, ti bo delala vsaka aplikacija


hm.. teoretično bi se potem lahko povezoval tudi z phpMyAdmin-om kateri teče lokalno na mojem računalniku preko ssh tunela na remote DB?

blackbfm ::

Netrunner je izjavil:

blackbfm je izjavil:

s puttyem narediš tunnel in se lepo povežeš na localhost, ti bo delala vsaka aplikacija


hm.. teoretično bi se potem lahko povezoval tudi z phpMyAdmin-om kateri teče lokalno na mojem računalniku preko ssh tunela na remote DB?


haha dobra ideja, sem testiral za foro in dela :p

XS!D3 ::

Seveda. Na MacOS/Linux imaš običajno že nameščenega ssh odjemalca, ki ga lahko uporabiš za port forwarding (stikalo -L), tako da poljuben lokalni port forwardiraš preko SSH tunela na remote port 3306 oziroma kar pač rabiš. Potem se pa s poljubno lokalno aplikacijo (tudi phpMyAdmin) povežeš na localhost in forwardiran port. Na Win pa lahko isto dosežeš z odjemalcem Putty.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92154 (1732) M01O
»

WampServer

Oddelek: Programiranje
121152 (740) jizzer
»

HTTP tunnel - ve kdo kaj o tem?

Oddelek: Omrežja in internet
394103 (2637) ABX
»

VNC+ varnost + dinamični IP. Kako ??

Oddelek: Omrežja in internet
354250 (3266) flisko
»

ssh -X

Oddelek: Operacijski sistemi
82290 (2144) mangaldar

Več podobnih tem