» »

Problem z phpmyadmin

Problem z phpmyadmin

denisek123 ::

Pozdravljeni

Izdelujem spletno stran v wordpressu v phpmyadminu pa imam podatkovno bazo. Prvo sem delal na enem računalniku in sem si to bazo iz phpmyadmina izvozil in jo uvozil na drugem računalniku. Izvozil sem si tudi mapo za wordpress, ki jo imam v programu xampp. Ko pa želim dostopati do te strani mi napiše da ne more vzpostaviti povezave s podatkovno bazo. Ni mi jasno zakaj?
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

msjr ::

Za začetek, phpmyadmin je samo orodje za MySql baze, torej si iz enega uvozil in v dugega uvozil v bazo. Zdaj pa probaj:

- ali je isto ime baze kot prej ?
- ali je isto uporabniško ime / geslo za dostop kot prej?
- se baza nahaja na istem naslovu in portu kot prej (običajno da)?

Če ni isto, potem zamenjaj v datoteki, kjer imaš podatke za povezavo z bazo.

Oz naredi novega uporabnika z istim uporabniškim in geslom kot prej, pa pazi da mu boš dal pravice za branje in pisanje po bazi.

denisek123 ::

Ja, imate prav, napačno sem se izrazil. Ime baze je isto, nič nisem spreminjal, tudi uporabnik je isti. Me pa zanima v kateri datoteki je potrebno zamenjati ?
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

msjr ::

Pa ima uporabnik pravice branja/pisanja po bazi? Če je wordpress zna bit da je wp-config.php

Za začetek:

- če ne drugega probaj vpisati isto uporabniško ime in geslo, ki ga uporabljaš ko se prijaviš v phpMyAdmin.
- pa če laufa na domači mašini namesto localhost:3306 vpiši 127.0.0.1:3306 (nekateri OS imajo težave)
- default port je v nekaterih blesavih primerih lahko 3307

denisek123 ::

Hvala. Naredil sem novega uporabnika z istim imenom in geslom, kot je bilo zapisano v wp-config.php Hvala še enkrat. :)
Intel Core i3 3217u/GeForce 720M/WIN 10

BivšiUser2 ::

Nekje sem se spet zatipkal, pa ne vem kje. V glavnem, ko hočem dostopati do phpmyadmina dobim tole: http://prntscr.com/hah9dx

Naredil backup, purgal vse in rešil zadevo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos wordpress strani na drug strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
101734 (1422) p1nky
»

migracija strani

Oddelek: Izdelava spletišč
61083 (996) neoserv
»

worpress nova baza

Oddelek: Izdelava spletišč
9764 (698) Ziga Dolhar
»

Localhost wordpress stran - kako jo dati online ?

Oddelek: Izdelava spletišč
192144 (1958) Domina
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292523 (2128) la_mer

Več podobnih tem