» »

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10

Slo-Tech - Poltretje leto po izidu bo možnosti za brezplačno nadgradnjo na Windows 10, kot kaže, vendarle konec. Spomnimo, da je Microsoft v prvem letu po izidu vsem uporabnikom Windows 7 in 8 ponujal brezplačno nadgradnjo na Windows 10, pri čemer je bil tako vztrajen, da se je marsikomu nova verzija namestila nehote. Ko se je lani julija ta možnost iztekla, je Microsoft pustil odprto veliko luknjo, kako smo lahko še vedno zakonito prišli do brezplačnega Windows 10. Kdor je uporabljal kakršnokoli posebno tehnologijo (assistive technology), je lahko brez časovne omejitve nadgradil na Windows 10. Na spletnih straneh je pisalo le, da bodo o spremembi pogojev pravočasno obvestili.

Microsoft je tedaj uradno zapisal, da ta luknja ni namenjena izkoriščanju. Vladalo je prepričanje, da je Microsoft to storil zato, ker v Windows 10 od samega začetka tehnologije za ljudi s posebnimi potrebami niso bile popolnoma razvite, zato so ljudem pustili možnost kasnejše nadgradnje. Novejše verzije Windows 10 so te težave odpravile. A hkrati se Microsoft nikoli ni pretirano trudil zapreti možnosti za nadgradnjo na Windows 10.

Microsoft je zato sedaj brez velikega pompa popravil tozadevne spletne strani in po novem zapisal, da bo ta možnost nadgradnje obstajala le do konca tega leta. To pomeni, da prihodnje leto Windows 10 ne bo mogoče več dobiti brezplačno kot nadgradnjo. V praksi najbrž velikanskih sprememb ne bo, saj kdor je Windows 10 želel, si ga je verjetno do danes že namestil, medtem ko drugi iz različnih razlogov vztrajajo na starejših verzijah in bo tako tudi ostalo. Postavlja pa se vprašanje, ali bo Microsoft prihodnje leto zaostril politiko aktivacijskih kod za Windows 10, kjer je bil doslej precej liberalen.

71 komentarjev

«
1
2

tikitoki ::

Katero puratsko verzijo se lahko nadgradi?

Saul Goodman ::

katerokoli. če je aktivirana, bo šla assistive technology nadgradnja čez. po nadgradnji pa format in clean install windows 10 in ostane aktiviran. voila.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Miha 333 ()

LeQuack ::

A zdaj ko bo dejansko za plačat bo še vedno imel oglase in prodajal podatke uporabnika?
Quack !

Saul Goodman ::

a jebiga, skopiral bodo vse slabosti epla, pa še svoje dodal. :-) minus in minus je plus. mogoče pa tud oni zaupajo matematiki, kot mi, crypto fanatiki.

dexterboy ::

Glupo, ampak delujoče; obstoječi disk (če ni veeelik) se klonira na drug disk, izvirnega vzameš ven, daš notri kloniranega in nadgradiš na 10-ko. Res, da imaš potlej dva diska, ampak je na enem še vedno sedmica, na drugem pa desetka, pa čeprav je daš notri dvakrat na leto zaradi namestitve popravkov :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

twom ::

Jaz imam dual boot z Win 7 in 10...

subby ::

Nadgradnja je itak brezvezna, za svežo namestitev pa ne vidim razloga, da nebi še naprej delala s ključi od Win7 ter 8. Am i right?

737 ::

Zahvaljujoč MS-jevi agresivni politiki smo migrirali na linux, trenutno Lubuntu. Škatle imamo zopet pod kontrolo, namesto one nas, hvalabogu. :-)

ziga1990 ::

brezplačno nagradnjo sem imel na prejšnem PC-ju sedaj imam na novem WIN 10 Home kupljen
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

opeter ::

LeQuack je izjavil:

A zdaj ko bo dejansko za plačat bo še vedno imel oglase in prodajal podatke uporabnika?


Logično, to sploh ni vprašanje.

subby je izjavil:

Nadgradnja je itak brezvezna, za svežo namestitev pa ne vidim razloga, da nebi še naprej delala s ključi od Win7 ter 8. Am i right?


Kolikor vem, bo s tem ta možnost zaprta.
Več pa tukaj:

You Can Still Use a Windows 7/8.x Product Key to Activate Windows 10

Note: Please understand that the loophole that allows this to work could (and should, I think) close at any time: All Microsoft has to do is to is turn it off from the cloud, it wouldn’t even require an update to Windows 10.

In točno to se bo zgodilo proti koncu leta. To opcijo bodo zaprli.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Lonsarg ::

Ko nameščaš sveže z ključem od 7/8 se seveda windows avtomatsko poveže na W10 upgrade server in naredi upgrade, skratka ja, tudi to ne bo več možno. To je isti upgrade server, kot se uporablja če sam ročno zaženeš upgrade (tam te sicer dodatno še vpraša, če uporabljaš asistive tehnologies, eno ekence več ampak ista zadeva v bistvu).

Še vedno pa ni nobenega uradnega odgovora, kaj bo z prenosljivostjo W10 licenc, ki so bile narejena na osnovi Retail ključev. Tehnično gledano je upgradan W10 ključ sicer OEM(vezan na hardware), če pa bereš pogoje licence si pa v bistvu svoj retail Windows 7/8 ključ nadgradil v Retail W10. Zdaj a Microsoft misli kršit lastne pogoje upgrade licence al pa bo možno z retail W7/8 ključem, ki je že bil nadgrajen aktivirati W10 tudi na čisto novo mašini (aka. prenos Retail ključa na drug PC). Bom treba ta scenarij zgleda testirat po ukinitvi tega update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Evolve ::

Lonsarg je izjavil:

Ko nameščaš sveže z ključem od 7/8 se seveda windows avtomatsko poveže na W10 upgrade server in naredi upgrade, skratka ja, tudi to ne bo več možno. To je isti upgrade server, kot se uporablja če sam ročno zaženeš upgrade (tam te sicer dodatno še vpraša, če uporabljaš asistive tehnologies, eno ekence več ampak ista zadeva v bistvu).

Še vedno pa ni nobenega uradnega odgovora, kaj bo z prenosljivostjo W10 licenc, ki so bile narejena na osnovi Retail ključev. Tehnično gledano je upgradan W10 ključ sicer OEM(vezan na hardware), če pa bereš pogoje licence si pa v bistvu svoj retail Windows 7/8 ključ nadgradil v Retail W10. Zdaj a Microsoft misli kršit lastne pogoje upgrade licence al pa bo možno z retail W7/8 ključem, ki je že bil nadgrajen aktivirati W10 tudi na čisto novo mašini (aka. prenos Retail ključa na drug PC). Bom treba ta scenarij zgleda testirat po ukinitvi tega update.


You Can’t Move a Free Windows 10 License to Another PC

RELATED ARTICLE
What’s the Difference Between the “System Builder” and “Full Version” Editions of Windows?
Bear in mind that this will only work on the same PC. This does create some an inconvenient situation for people who bought a full retail license–not an OEM license–of Windows 7, 8, or 8.1. Most people don’t do this, though–even people building their own PCs usually seem to buy OEM copies of Windows.

Those retail licenses are portable between different PCs, so you can take them with you from PC to PC. You might have purchased a Windows 7 license and built your own PC. Build a new PC a few years later and you can take that Windows 7 license with you as long as you remove it from the first machine. Rinse and repeat over and over–as long as you’d like to continue using Windows 7.

However, that free Windows 10 license you get as part of the upgrade process is tied to an individual PC. Even if you upgraded from a retail copy of Windows 7, 8, or 8.1, you won’t be given a retail copy of Windows 10. You just can’t move that free Windows 10 license to another PC. Now that the free Windows 10 upgrade offer is over, you’ll have to buy a new copy of Windows 10 if you want to move it to an entirely different PC.

This may feel a bit inconvenient. But, on the other hand, that Windows 10 license was just a free bonus in the first place. Retail licenses of Windows 10 you purchase can be moved between PCs in the same way.

In the past, Microsoft told people to contact its support staff. Gabriel Aul, Vice President of Engineering for the Windows & Devices group at Microsoft, tweeted that you could contact support from within Windows 10, explain the situation, and they’ll activate Windows 10 for you. This is no longer the officially encouraged way to reactivate Windows 10 after a hardware change now that the automatic troubleshooter is here.

Lonsarg ::

OK vsaj uradno izjavo so dali, me zanima če so splošne pogoje ko klikneš upgrade popravili, ker tam je takrat pisalo da dobiš Retail. Nič moram tastu zrihtat novi komp še letos:)

Jst ::

Upam, da kje najdem tabelo z vsemi možnostmi, ker se mi ne da za vsako varianto posebej iskati - in še na različnih straneh interpretirajo drugače. Cela zmeda je nastala s temi w10...

edit: Ko sem že imel MS v malo lepšem pogledu, glede na vse kur**ve probleme z aktivacijami, ko sem moral klicati po telefonu,... so spet vse zakomplicirali.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Alexius Heristalski ::

Kolikor se spomnim, so oglaševali v smislu, da imaš brezplačno W10 "on this device". To si razlagam, kot da velja samo za nadgrajeni računalnik. Po drugi strani lahko od različice 1607 naprej digitalno licenco vežeš na Microsoftov račun in po spremembi hardvera aktiviraš s troubleshooterjem, ta naj bi potegnil digitalno licenco iz Microsoftovega računa.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Uporabnix ::

Torej: Instaliras W8.1, ga aktiviras z nekim poratebay aktivatorjem. Nato preneses orodje za nadgradnjo na W10. Namestis, vneses key od W8.1 in ga bo sprejel? In to je to?

opeter ::

Uporabnix je izjavil:

Torej: Instaliras W8.1, ga aktiviras z nekim poratebay aktivatorjem. Nato preneses orodje za nadgradnjo na W10. Namestis, vneses key od W8.1 in ga bo sprejel? In to je to?


To več ne bo delovalo. Beri zgornje komentarje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Lonsarg ::

Začetna brezplačna ponudba in vsi ti loopholi so bli zgolj za zgradit bazo ljudi, malo zato da se je hitreje nadgradilo, malo pa tusi za take, ki imajo sedaj "original"(vsaj tehnično, čeprav je koriščenje teh loopholov vsekakor kršitev licence) kljub temu da so bli prej striktni pirati.

Zdaj morda štartajo nazaj z staro politiko, morda celo bolj ostro glede na to da imamo sedaj upgrade na 6 mesecev in lahko vsakič odstranijo vse aktivatorje piratske. Kar osebno podpiram, bomo videli čez eno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

bbbbbb2015 ::

Lonsarg je izjavil:

Začetna brezplačna ponudba in vsi ti loopholi so bli zgolj za zgradit bazo ljudi, malo zato da se je hitreje nadgradilo, malo pa tusi za take, ki imajo sedaj "original"(vsaj tehnično, čeprav je koriščenje teh loopholov vsekakor kršitev licence) kljub temu da so bli prej striktni pirati.

Zdaj morda štartajo nazaj z staro politiko, morda celo bolj ostro glede na to da imamo sedaj upgrade na 6 mesecev in lahko vsakič odstranijo vse aktivatorje piratske. Kar osebno podpiram, bomo videli čez eno leto.


Dvomim sicer.
HP je nekje deaktiviral tiskalnike, ki so imeli fake kartuše. To je ljudem povzročilo nenormalne težave.
Marsikoga (tudi mene) je odvrnilo, da bi sploh kaj HPjevega še kupil (pa sploh nisem imel težav, ker imam originalne tonerje).

MS je bilo dosti do tega, da si zgradi user base, ki je na W10. Verjetno zaradi spletnih trgovin.
In najmanj kar lahko rečem, zaradi sistema popravkov.

Imel sem eno late W7 prof instalacijo. Na enem laptopu. Koliko je to bilo popravkov. In potem je tam nekje na 2/3 popravkov crknilo. Original HP, original windowsi, business class laptop, ne neki šund.

Potem sem to 3 dni reševal in popravke zopet spravil k sebi.

Vendar je sedaj Linux že zelo močan, Google gre notri s ChromeOS, folk, ko ima denar si kupi Maca. Kup alternativ je.
Tako da dvomim, da bodo odškrtnili folk.

Da ne govorim o kupu ljudi, ki bodo po krivici izključeni.
Mojemu sorodniku sem svojčas prodal W7 pro laptop, preinstaliran HP, laufalo 3 leta dobro. Potem se mu je ekran obrnil v črno, češ da ima fake kopijo.

Ne vem, morda je on probal kaj instalirati. Problem je bil, ker si človek ni naredil instalacijskih medijev, jaz pa mu jih tudi nisem. HP se ne spomnim, kako je reagiral, vem da je imel Lenovo program, da si medije lahko kupil.

Kakorkoli, da sem mu takrat eno licenco, kar smo imeli na firmi, pa je bil mir.

Vendar mislim, da mu je MS zjebal PC ali licenco.

To ljudi neznansko zjezi. Razumem, da MS poskuša obvladati piratstvo in ima problem, ker ne obvladuje hardvera (kot recimo Apple). Ne vem, kako to rešiti, to je pač njihov problem.

Uporabnix ::

opeter je izjavil:

Uporabnix je izjavil:

Torej: Instaliras W8.1, ga aktiviras z nekim poratebay aktivatorjem. Nato preneses orodje za nadgradnjo na W10. Namestis, vneses key od W8.1 in ga bo sprejel? In to je to?


To več ne bo delovalo. Beri zgornje komentarje.

Ne bo več, ampak ta trenutek še deluje?

opeter ::

@Uporabnikx: Do konca leta verjetno res.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Looooooka ::

Vendar je sedaj Linux že zelo močan, Google gre notri s ChromeOS, folk, ko ima denar si kupi Maca. Kup alternativ je.
Tako da dvomim, da bodo odškrtnili folk.

Linux desktop jim ni nobena konkurenca. Njih jebe dejstvo, da je za folk dovolj telefon, email in twitter/facebook.
Apple jim tud ni konkurenca, ker ce nisi pripravljen dat 100-200 eur za licenco potem za maca in njihov cost of ownership tako ali tako nimas denarja. Apple fanu lahko microsoft ponudi zgolj office, drugega nima...no ima surface ampam again. Applov user ma verjetno vsaj 2 napravi in bo zato ostal pri Applu.
Vse kar berem je to, da ste eni preskrti, da pricakujete 15 let zastonj podpore in da boste zdaj, ko ni vec moznosti zastonj nadgradnje lovili ovinke.
Ista zgodba kot ze 20 let. 60 eur za spil np. Za licenco, kjer se bo furalo 10+ takih spilov oz delalo in sluzilo denar pa ne.
Pirati so vsaj fer. Lepo recejo, da nimajo denarja/nameba placat. Brez celofana.

Berserker ::

Nimam časa brat celotne teme. Zanima me a to deluje, če kupim na razni cdkey straneh 8.1 licenco, potem pa upgrejdam na 10?

darkolord ::

Deluje ja, ni pa legalno.

beni ::

Lani sem nadgradil 4 računala z W7 na W10, aktivacija je šla skozi brez težav, z original ključi za W7.

Če bi hotel na katerem od teh ponovno namestiti W10, npr na nov disk, bo to naslednje leto še možno aktivirati s ključem, dobljenim pred leti za W7, s katerim sem posamezna računala že nadgradil na W10 ?

LP
Pojma nimam ...

borut_p ::

verjetno je tukajle še najbolje razloženo

https://www.howtogeek.com/226510/how-to...

Saul Goodman ::

beni je izjavil:

Lani sem nadgradil 4 računala z W7 na W10, aktivacija je šla skozi brez težav, z original ključi za W7.

Če bi hotel na katerem od teh ponovno namestiti W10, npr na nov disk, bo to naslednje leto še možno aktivirati s ključem, dobljenim pred leti za W7, s katerim sem posamezna računala že nadgradil na W10 ?

LP


dokler ne menjaš matične plošče ne rabiš pri ponovni namestitvi niti vpisovat nobenega ključa. preskočiš korak in windowsi se aktivirajo sami. pogoj je le, da so bili že prej aktivirani na tej isti mašini. menjava diska ni problem. licenca se pri nadgradnji in prvi aktivaciji zapiše in shrani v bios, tako da ključa ne vpisuješ več.

Ahim ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Da ne govorim o kupu ljudi, ki bodo po krivici izključeni.
Mojemu sorodniku sem svojčas prodal W7 pro laptop, preinstaliran HP, laufalo 3 leta dobro. Potem se mu je ekran obrnil v črno, češ da ima fake kopijo.

Ne vem, morda je on probal kaj instalirati. Problem je bil, ker si človek ni naredil instalacijskih medijev, jaz pa mu jih tudi nisem. HP se ne spomnim, kako je reagiral, vem da je imel Lenovo program, da si medije lahko kupil.

Kakorkoli, da sem mu takrat eno licenco, kar smo imeli na firmi, pa je bil mir.

Vendar mislim, da mu je MS zjebal PC ali licenco.


Na racunalniku, na katerem si imel namescene originalne W7, jih lahko kadarkoli legalno namestis ponovno. Ce ima racunalnik nalepko z licencno kodo, jo vpises, ce nalepljene aktivacijske kode nima, pa licenco pobere sam.

Kaj sta ti in tvoj sorodnik carala ...

Han ::

Saul Goodman je izjavil:

licenca se pri nadgradnji in prvi aktivaciji zapiše in shrani v bios, tako da ključa ne vpisuješ več.
Licenca se seveda ob aktivaciji ne zapiše v BIOS, temveč se na M$ aktivacijskem strežniku shranijo podatki o računalniku (osnovni plošči), na katerem je bil sistem aktiviran...

Saul Goodman ::

torej se nič ne doda v /sys/firmware/acpi/tables/MSDM ? vsak dan zveš nekaj novega na slo-techu.

Jupito ::

Ja oz. ne, v BIOS-u ipd. se ob nadgradnji na 10 ne zgodi nič. Tam si imel samo pri "marken" OEM-ih (Lenovo, HP, Dell...) oembios string (xp) ali slic (od viste dalje). Do vključno 7 si imel tako možnost popolne offline aktivacije (zato se mi vedno smeji, kadar vidim, kake akrobacije so izvajali nekateri, ko so reaktivirali... aj jaj jaj) V bistvu nisi rabil niti oem medija, niti tistega ključa z nalepke, rabil si samo generičen .iso, certifikat v pravi mapi, generičen oem ključ (shranjeno iz prejšnje inštalacije ali gooble in tpb) in pa en ukaz v cmd. Ali pa daz loader installer (ki v tem primeru ni inštaliral loaderja, ampak je uporabil obstoječo slic tabelo).
Mali OEM-i so imeli pa neko "štarcunsko" OEM verzijo (aka. zlat CD, sys builder, itditd), ki je vsem najbolj poznana, in se aktivira preko interneta. Od 8 dalje je pa vsaka OEM aktivacija možna samo še preko interneta. Zato so potem gusarji tudi prešaltali na VL ključe in key server emulatorje...

Nadgrajena 10-ka se pa aktivira, kot je bilo povedano, tako da ms-jev server prepozna tvoj računalnik. (win 7 ali 8 ključ se pa ob nadgradnji nadomesti z generičnim win 10 ključem, ne glede na to, če si nadgradil z OEM ali FPP/full/retail, tako da nima nobenega efekta). Za upgrade je bilo bistveno samo to, da je bila predhodna verzija aktivirana.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Berserker ::

Kje bi recimo lahko kupil poceni kay da bi nagradil na 10? Zdaj če pogledam te key strani, je vse po 20€ sumljivo malo.

Smartydug ::

Kako pa je v bussiness vodah, če imajo več HP pcjev nadgradijo in to pač ni legalno, v primeru kontrole.

Invictus ::

Seveda je legalno... ne seri...

Pač pokažeš licenco za Win 7.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Smartydug je izjavil:

Kako pa je v bussiness vodah, če imajo več HP pcjev nadgradijo in to pač ni legalno, v primeru kontrole.

Če imaš legalno Win 7 licenco, je nadgradnja na Win 10 legalna.

Če nimaš legalne Win 7 licence, je nadgradnja na Win 10 nelegalna, čeprav deluje, kot bi bila legalna.

misek ::

Berem, da lahko Windows 10 aktiviram s ključem od Windows 7. Bom to lahko naredil tudi čez kakšno leto ali dve?

darkolord ::

Ne se zanašati na to.

Najbolje je, da poženeš nadgradnjo oz. instalacijo 10 sedaj, ko je to še mogoče. Kasneje boš tako lahko brez težav instaliral tako 7 kot 10 z istim ključem.

misek ::

darkolord, sedaj nočem uporabljati Windows 10 saj mi delovno okolje deluje kot želim. In se ne želim ukvarjati z operacijskim sistemom.
Ena ideja je, da disk kloniram in na kloniranem disku naredim nadgradnjo. Potem pa ta disk dam v predal. Vendar ne vem ali bodo Windows 7 na starem disku delovali še naprej (torej ostali aktivirani). Je pa retail verzija če to kaj pomeni.

Jupito ::

misek je izjavil:

darkolord, sedaj nočem uporabljati Windows 10 saj mi delovno okolje deluje kot želim. In se ne želim ukvarjati z operacijskim sistemom.
Ena ideja je, da disk kloniram in na kloniranem disku naredim nadgradnjo. Potem pa ta disk dam v predal. Vendar ne vem ali bodo Windows 7 na starem disku delovali še naprej (torej ostali aktivirani). Je pa retail verzija če to kaj pomeni.


Jaz sem naredil točno to (in kar nekaj znancev, zaposlenih in kolegov tudi). Prejšnja verzija ostane aktivirana. Za 10-ko se pa podatki o tvojem hardware-u se shranijo pri MS (seveda ne povedo kaj in kako). Ko ga enkrat reinštaliraš, spet preveri hardware in se reaktivira avtomatsko. Inštalacije 10 lahko magari shraniš kot image (.iso), ali pa uporabiš njegov vgrajen backup, če hočeš, jaz jih nisem. Da bi pa npr. MS začel ugašati free licence na mašinah, ki se ne povezujejo ali primerjati z HW, ki laufa druge verzije, je malo verjetno (to bi šele povzročilo kaos).
Po novem se tudi ta free licenca (digital entitlement) veže na MS račun http://www.zdnet.com/article/microsoft-..., ampak tega ne uporabljam (prej bom priznal, da oni (inter)nazi in "I hate ICE" party thred-i niso samo peskovnik za trop prepotentnih otrok z resnimi psihičnimi problemi in nenavadnimi fetiši).

Berserker je izjavil:

Kje bi recimo lahko kupil poceni kay da bi nagradil na 10? Zdaj če pogledam te key strani, je vse po 20EUR sumljivo malo.


Za smešno majhen denar dobiš v najslabšem primeru email z OEM ključem, ki bo morda deloval, morda ne. V najboljšem primeru pa OEM nalepko od enega večjih proizvjalcev (Lenovo, HP...), s katero se da aktivirati win7 po telefonu. Ni pa to v skladu z MS-jevimi pogoji licenciranja nikakor in nikoli.
Posebej pa, če se greš kak biznis in imaš potem npr. tako Lenovo nalepljeno nalepljeno na npr. HP, Mlacomovi ali diy mašini, si lahko predstavljaš, kaki smehi bodo, če te obišče inšpekcija. Bombenziher varianta, kar se tega tiče, je račun (kjer je naveden operacijski sistem oz. tip mašine, ki pride z predinštaliranim os). Isto tudi če si kupil digitalno kopijo direkt, ni sploh vprašanje kakih nalepk, ključev itd. Samo dokazilo, da je zadeva kupljena od MS oz. pooblaščenega preprodajalca.

Če te nič od tega ne briga, je nalepka tehnično nekoliko bolj ziher (ne veliko). V obeh primerih lahko neskrupolozna podgana od prodajalca proda isti ključ večkrat. Logično bi se bilo zato izogniti zelo frišnim profilom na ebayu ipd. In ne, ne pravim, da se to dogaja vedno ali super pogosto (mr. troljavi, ki ravno tole bereš in se že pripravljaš, da vletiš in začneš blebetati, bež proč, bež!), ne smeš pa biti presenečen, če imaš kasneje probleme.

Če te briga manj kot nič (oz. si na tej točki pogruntal, da nisi za MS in državne organe v nobenem primeru nič drugega kot umazan pirat), te nalepke oz. ključa morda niti ne rabiš...

Skrajno teoretično seveda - vse skupaj. To fuj in fej, grdi, grdi, plačat je treba, digitalček ti bo odnesel šunko iz kleti in pobrisal vse .mp3, če ne boš priden. In še dobro, da imamo moderatorje, ki znajo ločiti teoretično razpravo od spodbujanja piratstva in izmenjave konkretnih informacij za potrebe piratiziranja (da ne boš slučajno šel delat kakih bedarij na podlagi mojega prejšnjega sporočila, bom policijo klical!).
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Berserker ::

Jupito je izjavil:

misek je izjavil:

darkolord, sedaj nočem uporabljati Windows 10 saj mi delovno okolje deluje kot želim. In se ne želim ukvarjati z operacijskim sistemom.
Ena ideja je, da disk kloniram in na kloniranem disku naredim nadgradnjo. Potem pa ta disk dam v predal. Vendar ne vem ali bodo Windows 7 na starem disku delovali še naprej (torej ostali aktivirani). Je pa retail verzija če to kaj pomeni.


Jaz sem naredil točno to (in kar nekaj znancev, zaposlenih in kolegov tudi). Prejšnja verzija ostane aktivirana. Za 10-ko se pa podatki o tvojem hardware-u se shranijo pri MS (seveda ne povedo kaj in kako). Ko ga enkrat reinštaliraš, spet preveri hardware in se reaktivira avtomatsko. Inštalacije 10 lahko magari shraniš kot image (.iso), ali pa uporabiš njegov vgrajen backup, če hočeš, jaz jih nisem. Da bi pa npr. MS začel ugašati free licence na mašinah, ki se ne povezujejo ali primerjati z HW, ki laufa druge verzije, je malo verjetno (to bi šele povzročilo kaos).
Po novem se tudi ta free licenca (digital entitlement) veže na MS račun http://www.zdnet.com/article/microsoft-..., ampak tega ne uporabljam (prej bom priznal, da oni (inter)nazi in "I hate ICE" party thred-i niso samo peskovnik za trop prepotentnih otrok z resnimi psihičnimi problemi in nenavadnimi fetiši).

Berserker je izjavil:

Kje bi recimo lahko kupil poceni kay da bi nagradil na 10? Zdaj če pogledam te key strani, je vse po 20EUR sumljivo malo.


Za smešno majhen denar dobiš v najslabšem primeru email z OEM ključem, ki bo morda deloval, morda ne. V najboljšem primeru pa OEM nalepko od enega večjih proizvjalcev (Lenovo, HP...), s katero se da aktivirati win7 po telefonu. Ni pa to v skladu z MS-jevimi pogoji licenciranja nikakor in nikoli.
Posebej pa, če se greš kak biznis in imaš potem npr. tako Lenovo nalepljeno nalepljeno na npr. HP, Mlacomovi ali diy mašini, si lahko predstavljaš, kaki smehi bodo, če te obišče inšpekcija. Bombenziher varianta, kar se tega tiče, je račun (kjer je naveden operacijski sistem oz. tip mašine, ki pride z predinštaliranim os). Isto tudi če si kupil digitalno kopijo direkt, ni sploh vprašanje kakih nalepk, ključev itd. Samo dokazilo, da je zadeva kupljena od MS oz. pooblaščenega preprodajalca.

Če te nič od tega ne briga, je nalepka tehnično nekoliko bolj ziher (ne veliko). V obeh primerih lahko neskrupolozna podgana od prodajalca proda isti ključ večkrat. Logično bi se bilo zato izogniti zelo frišnim profilom na ebayu ipd. In ne, ne pravim, da se to dogaja vedno ali super pogosto (mr. troljavi, ki ravno tole bereš in se že pripravljaš, da vletiš in začneš blebetati, bež proč, bež!), ne smeš pa biti presenečen, če imaš kasneje probleme.

Če te briga manj kot nič (oz. si na tej točki pogruntal, da nisi za MS in državne organe v nobenem primeru nič drugega kot umazan pirat), te nalepke oz. ključa morda niti ne rabiš...

Skrajno teoretično seveda - vse skupaj. To fuj in fej, grdi, grdi, plačat je treba, digitalček ti bo odnesel šunko iz kleti in pobrisal vse .mp3, če ne boš priden. In še dobro, da imamo moderatorje, ki znajo ločiti teoretično razpravo od spodbujanja piratstva in izmenjave konkretnih informacij za potrebe piratiziranja (da ne boš slučajno šel delat kakih bedarij na podlagi mojega prejšnjega sporočila, bom policijo klical!).


Kaj zdaj ja ali ne? Uporabljen bo za osebni pc doma, pač ne da se bi zajebavat več s temi udpejti.

Jst ::

>Kje bi recimo lahko kupil poceni kay da bi nagradil na 10? Zdaj če pogledam te key strani, je vse
>po 20EUR sumljivo malo.

Po Nemški zakonodaji so licence prenosljive, tako da po EU zakonih ne delaš nič nelegalnega. In te licence se lepo aktivirajo in delajo.

Če imaš pa podjetje, pa inšpektorju pokažeš račun z Win+Office, drugo jih ne zanima.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Markoff ::

Zdaj, ko je Win Phone skoraj mrtev, lahko pričakujemo nazaj klasični UI in upravljanje nastavitev OS skozi Control Panel ter posodabljanje OS največ 1x na teden in ne 2x na dan?

Alora pridem več k'sno.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

darkolord ::

Jst je izjavil:

>Kje bi recimo lahko kupil poceni kay da bi nagradil na 10? Zdaj če pogledam te key strani, je vse
>po 20EUR sumljivo malo.

Po Nemški zakonodaji so licence prenosljive, tako da po EU zakonih ne delaš nič nelegalnega. In te licence se lepo aktivirajo in delajo.
Nemški zakoni niso EU zakoni!

Prenos je dovoljen samo v Nemčiji. To je napisano tudi v EULA.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Markoff je izjavil:

Zdaj, ko je Win Phone skoraj mrtev, lahko pričakujemo nazaj klasični UI in upravljanje nastavitev OS skozi Control Panel ter posodabljanje OS največ 1x na teden in ne 2x na dan?

Alora pridem več k'sno.

Narobe to razumete, zgolj "novi" UI bo/je vedno bolj prilagojen desktopu. Prav tako bo novi UWP API vedno bolj prijazen bolj resnim aplikacijam.

Reset APIja in UIja nima nobene veze z telefoni ali tableti, reset je tu da se 30 let stari balast počasi odstrani iz codebase. To da je novi API in UI bolj prijazen modernim platformam je zgolj dodatni bonus in ne primarni razlog zakaj so šli v to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

darkolord je izjavil:


Prenos je dovoljen samo v Nemčiji. To je napisano tudi v EULA.

Greš v Nemčijo, preneseš, se vrneš. ;)

Morebitni inšpektor bo:
- moral dokazati, da tega nisi naredil
- nato bo moral pokazati razlike med SI in DE zakoni, ki bi naj obstajale in te bremenile
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

darkolord ::

Ja, pa kaj še.

Prenos velja, če računalnik kupiš v Nemčiji kot potrošnik. Če ga tja samo preneseš, ne velja.

Poleg tega se ne dokazuje negativnih dejstev. Pri nas veljavna licenčna pogodba jasno omenja, v kakšnih primerih se lahko prenos izvede. Če ga izvedeš drugače, moraš ti dokazati, da je to še vedno v okviru pogodbe.

MrStein ::

Nisem pravnik, zato pa sem smajli napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Berserker ::

Jst je izjavil:

>Kje bi recimo lahko kupil poceni kay da bi nagradil na 10? Zdaj če pogledam te key strani, je vse
>po 20EUR sumljivo malo.

Po Nemški zakonodaji so licence prenosljive, tako da po EU zakonih ne delaš nič nelegalnega. In te licence se lepo aktivirajo in delajo.

Če imaš pa podjetje, pa inšpektorju pokažeš račun z Win+Office, drugo jih ne zanima.


Zakaj vsi pišete o enih podjetjih? Zanima me striktno za osebno rabo, če deluje tak postopek, saj so novi čez 100€ v štacuni.

Jupito ::

Človek, deluje, deluje tudi brez ključa. Vsak majmun in njegova mama sta to naredila na frišno inštalirani sp1 7-ki, aktivirani z daz loaderjem za 0 Eur.

Ampak tega ne smeš. Ni legalno. In na tem forumu načeloma ni dovoljeno spraševat za piraterijo in pomagat ljudem piratizirat. OK? Mi ti samo želimo povedat, česa ne smeš in zakaj ne! ;)
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačna nadgradnja na Windows 10 še vedno mogoča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924337 (14195) floyd1
»

Microsoft še vdrugo podaljšal podporo za Skylake na starejših Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
95570 (4513) Jupito
»

Zaradi slabe prodaje telefonov razmah Windows 10 nekoliko za pričakovanji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12031383 (27628) klinker
»

Microsoft z novimi triki za namestitev Windows 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13149821 (42216) opeter
»

Hočeš nočeš je Windows 10 tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7643684 (36545) b3D_950

Več podobnih tem