» »

Plextor ali Yamaha ?!

Plextor ali Yamaha ?!

sleby ::

V kratkem si mislm ubost eng roštilj pa zdej nevem kterga .. Plextor 12/10/32 ali Yamaha 16/10/40 .. glede na to, da je Plextor dodobra stestiran, pa se na 16x Yamaha na IDE sploh ne bo potegnila .. kerga bi vi ? Je ze kdo probu kej z Yamaho telovadit ?

JLP ::

Plextorji so zakon.
Pa tud mislm da se 16x ne splača kupvat.
Live long and prosper!

Loki ::

Plextorja, je res zakon.

OldSkul ::

Plextorja absolutno!!

miranpozar ::

Zgodovina nas je naučila, da je Plextor zakon, kar je tudi res.
Yamahe se preveč pokvarljive, poleg tega je 16x snemanje (OK, tudi 12x) nonsense - obstaja namreč večja možnost, da bo (uspešno zapisan) CDR neberljiv zaradi medijev, ki ne prenesejo takšnih hitrosti.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

singular ::

plextor, ga ma moj frend in je zlo happy :))

Reso ::

Jyst pa mam plextorja, mitsumi IDE pa teac-a pa mi je plexrtor najslabsi.

Pr plextorju mam probleme k kr na ene CDje ye na zacetku noce pect.
Teac je zlo dobr, pa nimam nc proti njem..
Mitsumija mam pa v moji kisti(obcasno) pa dost zdrzi k ga tut naokol posojam...

andrej ::

Zamene sta obe firmi zelo dobro in bi se zelo tezko odlocil...
Vendar je v zadnjem casu sel razvoj naprej in na svet je prisel Burn Proof, ki ga Yamaha pogoni nimajo. Prav zaradi tega, se ti bolj splaca kupit Plextor 12x.

Alec999 ::

6:1 za plextor :))
pa se jst mu dam en glas pa je 7:1

luni ::

Ta nova Yamaha ma tud neko podobno tehnologijo Burn Proofu!
Artificial Intelligentia

matevzm ::

Yamaha nima burn-proofa. Ima sicer 8MB cachea, kar bi moralo preprciti vecje tezave.
Yamaha mislim da je imela vedno ene svoje drive, burno-proof pa je naredil Sanyo, katerega dele uporablja precej proizvajalcev.
Se nihce ni uspel napisati nicesar, razen da je dober.. A ma kdo kaksne rezultate? Sicer je verjetno res najbolj zanesljiv Plextor, za novo Yamaho pa se nisem nasel testov. Po testih na iXBTju (prevod v anglescini je Testing of CD-RW drives with IDE interface (part IV) je Plextor 1210 naredil najboljsi zapis, zadnja je bila Yamaha 84, 88 je nekoliko boljsa.. Kot receno za novo Yamaho nisem se videl rezultatov (se posebno takega testa ne), a tudi ce so se popravili, verjetno kvalitet Plextorja niso se dosegli, vsaj pri kvaliteti zapisa ne.
Glede trajanja nimam veliko izkusenj, poznam nekaj Yamah, ne pa drugega, tako da tezko komentiram dolgozivost napram drugim.. Meni je ena 6416 umrla kmalu (mogoce prevoz? takrat sem racunalnik vozil in mi je cez nekaj ur umrla, ni vec prepoznala, da je vstavljen disk), pa sem dobil brez problema novo (pohvala Birgu, so samo vprasali, kaj je narobe, sem pokazal log in podatke in so mi takoj dali novo.. cool). Druga mi sedaj po letu dela lepo. Prijatelj ima isto 6416 in jo tudi uporablja vec, pa ima sedaj tezave. Tezko ze pise, vecinoma mora znizati hitrost na 4x. Prijatelj, ki ima v sluzbi ze kar staro 4416, pa mora muziko pisati na 2x. Kot kaze, pogoni s casom opesajo.. Zal.

XtX ::

x

Tr0n ::

Heh, jaz mam istega pekaca (Teac 4x) in se tudi nisem nobenega CDja unicil. Vedno ko vprasam koga ki ga ima pravi, da so zelo zadovoljni. Pa ceprav je 4x :). Audio je super, samo moras met Teac, TDK ali Mitsui CDR-e. Za podatke pa je vseeno.

JohnyB ::

Plextor je zakon to zagotovo drži !!!
Jest mam 8/4/32 pa dela zakon :))
Apple iMac

Sergio ::

moj teac 8x je zakon! odkar sem pa nainstaliral Nero Burning ROM pa itak ne rabis burn proof :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515427 (4740) wilecoyot
»

CDRW LiteOn

Oddelek: Kaj kupiti
181329 (1055) matevzm
»

CD rekorder - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
181428 (1146) Boky
»

CD pekača

Oddelek: Kaj kupiti
261534 (1225) G[e]c
»

Kateri CDR kupiti ?

Oddelek: Zvok in slika
312092 (1678) Mate

Več podobnih tem