» »

Sem lastnik WIN10 Dvd...

Sem lastnik WIN10 Dvd...

aokorn ::

Ne vem zakaj, ampak včasih imam raje, da so stvari po pravilih, kar mi je pri mojih 57 letih že večkrat olašalo, če že ne 'rešilo' življenje. Zato sem tudi sedaj po dolgem času, ko sem si nabavil nov PC šel v to, da sem kupil originalen hologramski Win 10 DVD z ključem (ca. 119€)

Zadevo sem lepo instaliral in sedaj lepo delam...

Imam pa vprašanje. Kaj se zgodi, če zamenjam računalnik ali matično ploščo? Upam, da sem s svojo lojalnostjo Microsoftu pridobil tudi njihovo kredibilnost in mi bo le-ta omogočil še instalacijo na novem PC ali novi matični plošči!?

Če temu ni tako, se verjetno res bolj splača kupiti skrekane Windowse in bo v tem primeru volk manj sit in koza bolj cela...

NSA_Agent ::

Svoje dni, je Microsoft dovolil trikratno instalacijo z istim ključem. Če je bilo instalacij več, se je izpisala telefonska številka microsoftove pomoči kamor si poklical, povedal da je bil menjan računalnik ali komponenta in so povedali geslo za telefonsko aktivacijo. Ponavadi sem to rešil prej kot v dveh minutah.

Vedran ::

aokorn,

odvisno kaj si kupil, če si kupil OEM Windows potem licenca ni prenosljiva, če si vzel FPP potem lahko prenašaš.
Razlika v ceni je okrog 10€.

pviran3 ::

Če je OEM, potem je vezana na ta računalnik, računalnik pa mora imeti nalepko s ključem. Če zamenjaš matično, potem boš moral ponovno aktivirati, če ne gre avtomatsko, pokličeš na m$ in razložiš problem, da je crknila matična in da naj ti aktivirajo.

aokorn ::

Kupil sem OEM. Torej, če prav razumem ne bo prav veliko težav, če vsaj še enkrat namestim... Seveda je nalepka, ki sem jo nalepil na računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aokorn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izteka se možnost brezplačne nadgradnje na Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7124198 (17394) orreel
»

iz win10 nazaj na win7

Oddelek: Pomoč in nasveti
298920 (8058) Frenckie
»

Je mozen prenos licence? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5214739 (13073) grizl
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29054577 (36318) mtosev
»

Izgubil Windows Visto za vedno?

Oddelek: Operacijski sistemi
182561 (1855) ender

Več podobnih tem