» »

Opcije izdelave spletne strani za podjetje

Opcije izdelave spletne strani za podjetje

1
2
»

Netrunner ::

Dejstvo je to da vsak lahko naredi spletno stran, vendar kvaliteta se plača. Za 300-500€ dobiš študenta ali nekega frišnega SP-ja kateri ti namesti wordpress ter vključi kakšno free temo.

V bistvu to je kot da bi kupoval avtomobil. Lahko kupiš najcenejši jajček za 8.000€ ali pa avto višjega cenovnega razreda za 50.000 € ali več. Oba ti bosta lepo služila in te pripeljala kamor boš želel :) Zdaj je od tebe odvisno koliko komot se želiš peljati, kako boš izgledal v javnosti in koliko težav boš imel v življenski dobi. ok.. ni ravno na mestu primerjava vendar upam da veš kaj mislim

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

Pustite zgodbo marketinga pri miru. Tisto je druga zadeva. Mene samo zanimajo opcije primerne za postabitev websajta in konec.

Ok, glej. Tam spodaj ti je nekdo rekel 'dejte narest site na https' in ce se ti je to zdel resnicno dober nasvet, potem si definitivno poisci pomoc pri tem projektu. Resno, drugace bo slaba volja pri tvojih nadrejenih, ti bos pa zafrustriran, ker neki ne dela tko kot treba in ti ne bo nihce znal pomagat.

Reseval sem ze kakih deset takih primerov, ko so se ljudje sami spravli delat page z enim templatom. V stilu 'lako cemo' in so stvar pripeljali na 70% recimo, tistih zajebanih 30% je pa ostalo nedokoncanih. Na koncu dobis stran, ki zgleda amatersko.


Unknown_001 je izjavil:

Vprašal sem še za WIX. Any opinions?

Jah, Karlie Kloss je top model in si je sama nardila page na Wixu. Ce je za njo dobr, je tud za vas najbrz.

blackbfm ::

Če finance omogočajo (~100€/leto), postavi stran preko HTTPSja (z 301 redirectom, če pride request po HTTPju).

SSL certifikat se da dobit tudi for free, samo je nekaj več dela...



za spletno predstavitev ne rabiš sslja, sploh pa ne takega za 100e letno..

letsencrypt sem na vpsju zrihtal v minuti, dveh in to za več hostov naenkrat..bolj enostavno sploh ne more bit.. nevem pa kako je s ponudniki gostovanj ali omogočajo te certifikate...

V bistvu to je kot da bi kupoval avtomobil. Lahko kupiš najcenejši jajček za 8.000€ ali pa avto višjega cenovnega razreda za 50.000 € ali več. Oba ti bosta lepo služila in te pripeljala kamor boš želel :) Zdaj je od tebe odvisno koliko komot se želiš peljati, kako boš izgledal v javnosti in koliko težav boš imel v življenski dobi. ok.. ni ravno na mestu primerjava vendar upam da veš kaj mislim


realno, na tem za 8k škrtarijo z materiali/kvaliteto, tistega za 50k pa vsaj polovico preplačaš:))

HotBurek ::

SEO tips...

- celoten URL naj ne bo daljši od 115 znakov
- url naj vsebuje samo črke (ameriške), številke ter minus znak (-)
- za URLje (imena podsajtov) vnesi besede, ki so keywordi, po katerih želiš biti najden (npr. za kozji sir www.mlekarna-planika.si/kozji-sir.html)
- title naj ne bo daljši od 55 znakov
- dodaj meta description v html header (meta name="description" content="Pridelujemo vrhunski kozji sir iz domačega mleka")
- meta description naj ne bo dalši od 145 znakov
- v meta description "dodaj" keyworde, po katerih želiš bit najden (npr. kozji sir, kot je zgoraj)
- vse slike naj imajo alt tag, ki opisuje sliko (npr. alt="kozji sir")
- prav tako naj bo ime slike tako/podobno poimenovan (npr. kozji-sir.jpg)
- na posamezni strani postavi zgolj en H1 header, ki v glavnem opisuje stran
- postavi "ključno besedo/besede" v h1 header
- stran lahko ima več h2-h6 header-jov
- glej, da bo text-to-html ratio +25%

Za tiste cifre, (55, 115, 145) nisem 100% ziher. So pa tam tam. Ostalo pa mislim, da kr drži.

Pa ena mini zadevca še. Config serverja, da lepo vrača "nice site" za razne 404 not found errorje.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

Tam spodaj ti je nekdo rekel 'dejte narest site na https' in ce se ti je to zdel resnicno dober nasvet, potem si definitivno poisci pomoc pri tem projektu. Resno, drugace bo slaba volja pri tvojih nadrejenih, ti bos pa zafrustriran, ker neki ne dela tko kot treba in ti ne bo nihce znal pomagat.




Jah če si sam svoj nadrejeni si lahko potem sam nase jezen... I am kinda used to it...:P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Stari89 ::

Primer strani za 500€: hribsi.si
Landing page, par podstrani in kontaktni obrazec. Tako stvar je treba nardit v enem tednu, sicer si ne pokriješ stroškov.

Sestavljena besedila in lepe slike? Naj kar stranka priskrbi.
Originalen dizajn? Odpade.
Varnost? Joomla, lol, kaj pričakujete.
SEO? Pajade.

Kaj ima stranka od take strani? Z njo se lahko považi svojim poslovnim partnerjem (beri: stricu s trgovino s cigli in tašči z računovodstvom), ki tega še nimajo. To je to. Stran izgleda kot vse ostale, na Googlu so na 5. strani (če iščeš "nadstreški"), pa še vsake pol leta jim bo nekdo vdrl not, ker nalagajo vtičnike v Joomlo.

Nekdo je dal dobro analogijo: Lahko greš poceni in kupiš zjahano Renault 5. Od A do B te ne bo pripeljala, saj bo dlje časa na servisu kot pa v uporabi, pa še na servisu te bojo obrali. Lahko pa vložiš malo več za novega Cliota z garancijo, ki ti bo nekaj let služil zelo dobro.

Vglavnem stran za 500€ pokaže zelo slab performance, navkljub opozorilom pa je na koncu kriv razvijalec. S tem se zato ukvarjajo samo še študenti in copy-paste-nateguni. Vso srečo.

Miha 333 ::

In kaj točno je s to stranjo narobe? Pregledno, clean design, vse potrebne informacije so gor. Videl sem že podobne ali slabše rešitve za 2k+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Stari89 ::

Problem je, da na dolgi rok taka stran proizvaja več stroškov (hosting, vdori, etc.), kot pa privablja potencialnih strank. Vseeno hvala za kompliment; takrat sem še verjel, da lahko živim od izdelave spletnih strani za mala podjetja.

Miha 333 ::

Seveda, spletna stran ni enkraten strošek, ampak vzdrževanje tudi stane. To je pač potrebno stranki pravilno predstaviti in morda urediti s pogodbo. Če tega niso pripravljeni plačat, naj si najdejo nekoga, ki jim bo to zastonj delal.

Glede vdorov lahko pomaga kvaliteten hosting, ki ponuja zaščite proti temu. Ampak kaj, ko ljudje gledajo samo na ceno in potem pač vzamejo nekaj za par 10 EUR letno, samo da je, pa še "unlimited" mora bit po možnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Yakamashi ::

Stari89 je izjavil:

Primer strani za 500€: hribsi.si
Landing page, par podstrani in kontaktni obrazec.

...

Kaj ima stranka od take strani? Z njo se lahko považi svojim poslovnim partnerjem (beri: stricu s trgovino s cigli in tašči z računovodstvom), ki tega še nimajo. To je to.


Lahko pa pogledas z drugega zornega kota: tvoj izdelek je berljiv oz se ga da kar hitro skenirat, ravno dovolj informativen in, kar je najbolj vazno, brez nepotrebne vsebinske navlake; to pomeni, da je idealen za responsive naprave, kar pomeni, da se stranka s tem tvojim izdelkom brez sramu lahko pojavi na bilokojem razstavnem prostoru na bilokojem sejmu z enim laptopom, tablico in bigass monitorjem in bo zadeva vidna popolnoma vsem. Pravilno zasnovan page bo stranki v najslabsem primeru znizal stroske promo materiala, da ne govorimo o tem, kaj vse lahko v zivo pridobis z enim orenk contact obrazcem.

No evo, pa smo dodal dva jurja dodane vrednosti izdelku, ki si ga prodal za petsto flik.

Stari89 ::

Yakamashi je izjavil:

No evo, pa smo dodal dva jurja dodane vrednosti izdelku, ki si ga prodal za petsto flik.

To ti dopovej stranki, ne meni. ;) Morda pa mi nismo znali prodajat, saj se nismo šli nategunstva tipa "stran za 200€, vsaka naslednja podstran, widget, modifikacija in prdec 50€ ekstra". Ven smo dajali kvalitetne izdelke, česar stranke niti slučajno niso cenile in zato smo raje odnehali. OP je v prvem postu nekje napisal, da mu je škoda dat 300-500€, kar me je seveda triggnilo. :P
LP

Invictus ::

Glavni problem vseh projektov, kot tudi tukaj, je, da stranka preprosto ne ve kaj bi rada in kakšne so možnosti določene tehnologije.

Če pa zraven vključimo še spar mode, potem je zadevo obsojena na propad ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::

Landing page, par podstrani in kontaktni obrazec. Tako stvar je treba nardit v enem tednu, sicer si ne pokriješ stroškov.

Vidiš ravno v tem je problem. Imaš dve možnosti - lahko tako stran narediš v enem dnevu in računaš 500EUR. Če rabiš en teden, potem si računal ene štirikrat premalo.

Seveda je potrebno računati, da boš porabil vsaj en dan za komunikacijo s stranko in morebitne popravke, bolj laična kot je stranka več časa boš rabil.

Edini način, da bi lahko take stvari prodajal za 500EUR je pod pogojem, da imaš par tipskih templatov in je vse kar spreminjaš za stranko logotip in barvna shema. Sicer je pa tale stran zelo fajn in tvoja stranka je dobila izjemen ROI.

To bi potem pomenilo, da lahko projekt spraviš skozi efektivno v "enem dnevu". Potem imaš pa težavo filat pipeline.

Skratka uštel si se v ekonomiji kar si tudi sam ugotovil.

Jaz zato majhnim ribam redno priporočam stvari kot so zgoraj omenjeni Wix, Squarespace,...

Ker kot smo rekli, na koncu šteje vsebina.

> Morda pa mi nismo znali prodajat, saj se nismo šli nategunstva tipa "stran za 200EUR, vsaka naslednja podstran, widget, modifikacija in prdec 50EUR ekstra".

To ni nategunstvo ampak enostavno način kako obrzdaš stranko, da nista na koncu oba nesrečna. Stranki lahko poveš, da če vzamejo tipsko stran je neprimerno cenejša, če mislijo da rabijo vse custom potem se pa stvari podražijo za določen faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

Glavni problem vseh projektov, kot tudi tukaj, je, da stranka preprosto ne ve kaj bi rada in kakšne so možnosti določene tehnologije.

Če pa zraven vključimo še spar mode, potem je zadevo obsojena na propad ;).


Točno vem kaj želim. Vse strani (približen izgled) so že zasnovane, približno skicirane, text pripravljen. Treba je samo postaviti na noge in prilepit not. Čez vikend bo zbrano še slikovno gradivo in to je to.

Kot sem rekel. Želel sem raziskati opcije kako postaviti vsebino na splet. Ker očitno nisem "familiar" s temi stvarmi tudi nimam občutka za cenitev dela. Ne vem zakaj takšna preobčutljivostna reakcija s cinizmom. Taki ste mi zadnja opcija za posel. Če se že v štartu ne razumemo, potem je bolje, da sploh ne poskušamo.

Ps. Imam že eno resno ponudbo. Če bo potreba denar ni ovira, moram pa vedeti kaj kupujem, preden komu dam peneze.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

49106 ::

Sicer je pa tale stran zelo fajn in tvoja stranka je dobila izjemen ROI.

Koliko je stranka pridobila na račun te investicije? Ker to moraš vedet, če hočeš vedet kakšen je ROI.

To ni nategunstvo ampak enostavno način kako obrzdaš stranko, da nista na koncu oba nesrečna.


Če drek lepo zaviješ, je še vedno drek. Če me podjetje prepriča v nakup tovornjaka, čeprav jaz v resnici potrebujem furgona, potem me je podjetje nategnilo.

Ali kdo od ne-nategatorjev nudi garancijo za kodo, ki ste jo spisali? Ker če ne, zakaj bi bil romun/indijec s podobnimi referencami slabši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ZaphodBB ::

Koliko je stranka pridobila na račun te investicije? Ker to moraš vedet, če hočeš vedet kakšen je ROI.

To je tveganje stranke. Ostaja dejstvo da X > X/4, ok? Če razmišljaš tako kot ti, potem se ne zmeniš za X, temveč izvajalec pobira procente.


Če drek lepo zaviješ, je še vedno drek. Če me podjetje prepriča v nakup tovornjaka, čeprav jaz v resnici potrebujem furgona, potem me je podjetje nategnilo.

To nima nobenega smisla. Mogoče je pa v tem razlog, da se skregaš z vsakim katerega srečaš?


Ali kdo od ne-nategatorjev nudi garancijo za kodo, ki ste jo spisali? Ker če ne, zakaj bi bil romun/indijec s podobnimi referencami slabši?

Stranke dobijo garancijo, kadar delamo "po moje" in kadar jo plačajo. Če stranke hočejo, da delam po njihovem, potem nosijo tveganje same. To razume vsak dober gospodar.

49106 ::

Pojma nimaš kakšen je ROI. Vse kar veš je, da je ROI 4x višji, kot če bi storitev naročil pri tebi.

Če razmišljaš tako kot ti, potem se ne zmeniš za X, temveč izvajalec pobira procente.

Kdo od vas ne-nategatorjev, je raptorju predlagal to možnost, ki je zanj verjetno boljša, za vas pa slabša?


To nima nobenega smisla. Mogoče je pa v tem razlog, da se skregaš z vsakim katerega srečaš?


Velika večina prodaja lepo zapakiran drek za premium ceno. Tu pa tam se najde kakšen, ki za premium ceno nudi tudi premium storitve, še vedno pa je nategator, če hoče stranki, ki potrebuje furgona(10keur), prodat šleperja v vrednosti 200k eur. Ko boš skušal nekoga nategniti, takrat se bova spet skregala, ja.


Stranke dobijo garancijo, kadar delamo "po moje" in kadar jo plačajo. Če stranke hočejo, da delam po njihovem, potem nosijo tveganje same. To razume vsak dober gospodar.


Kaj obsega garancija, ki jo nudiš in koliko stane storitev v OP-ovem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

ZaphodBB ::


Kdo od vas ne-nategatorjev, je raptorju predlagal to možnost, ki je zanj verjetno boljša, za vas pa slabša?

Vidiš, da nimaš pojma. Jaz bom tako opcijo sprejel samo, če obstaja znatna možnost, da je zame boljša. Sicer pa, zakaj misliš, da je raptorju v interesu, da mene čez eno leto ni več na trgu?


Velika večina prodaja lepo zapakiran drek za premium ceno. Tu pa tam se najde kakšen, ki za premium ceno nudi tudi premium storitve, še vedno pa je nategator, če hoče stranki, ki potrebuje furgona(10keur), prodat šleperja v vrednosti 200k eur. Ko boš skušal nekoga nategniti, takrat se bova spet skregala, ja.

Če dve osebi skleneta posel, potem to po definiciji ni nateg - dokler se oba držita dogovorjenih parametrov. Sicer, pa tvoja vztrajna uporaba trapastih analogij nakazuje, da nimaš pojma kaj govoriš. Sicer bi uporabljal konkretne primere.

Kaj obsega garancija, ki jo nudiš in koliko stane storitev v OP-ovem primeru.

Mislim, da smo že prišli do zaključka, da jaz z OP-jem ne bi sodeloval, ker ne potrebuje mojih storitev.

49106 ::

Vidiš, da nimaš pojma. Jaz bom tako opcijo sprejel samo, če obstaja znatna možnost, da je zame boljša. Sicer pa, zakaj misliš, da je raptorju v interesu, da mene čez eno leto ni več na trgu?


Zakaj naj podpira nekonkurenčne programerje/podjetja?

Če dve osebi skleneta posel, potem to po definiciji ni nateg - dokler se oba držita dogovorjenih parametrov. .


Če skleneš super dogovor z nevednežem, je to nateg.


Sicer, pa tvoja vztrajna uporaba trapastih analogij nakazuje, da nimaš pojma kaj govoriš. Sicer bi uporabljal konkretne primere.


Nakazuje, da stranko prepričujeŠ v nekaj, kar v resnic sploh ne rab.

NikolormousB ::

Če skleneš super dogovor z nevednežem, je to nateg.


Dokler ima nevednež na razpolago vse informacije, to ni noben nateg. Prepričevanje stranke v nakup ni nateg.

ZaphodBB ::

Zakaj naj podpira nekonkurenčne programerje/podjetja?

Saj zato pa noben sposoben noče delat takih poslov. Ker so stranke nekonkurenčne.

Če skleneš super dogovor z nevednežem, je to nateg.

Ti torej praviš, da zdravniki smejo zdravit samo svoje profesorje al kako?

Nakazuje, da stranko prepričujeŠ v nekaj, kar v resnic sploh ne rab.

Jaz nisem prodal še nobenega šleparja. To nakazuje, da nisem ne nekonkurenčen, niti nategun.

49106 ::

NikolormousB je izjavil:

Če skleneš super dogovor z nevednežem, je to nateg.


Dokler ima nevednež na razpolago vse informacije, to ni noben nateg. Prepričevanje stranke v nakup ni nateg.


A zato mu dajete toliko dezinformacij? Da se človek ne more informirat. Če žrtvi prodam gram zlata za 500eur, sem jo opeharil.

A lahko vidmo tvoje reference, ker 5000eur ni mau za stran nakucano v WP.

ZaphodBB je izjavil:


Če skleneš super dogovor z nevednežem, je to nateg.

Ti torej praviš, da zdravniki smejo zdravit samo svoje profesorje al kako?


Naenkrat je analogija kul 8-)

Saj zato pa noben sposoben noče delat takih poslov. Ker so stranke nekonkurenčne.


Ja, takšne stranke so nekonkurenčne, predvsem zato, ker niso tvoj profil strank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::


Ti torej praviš, da zdravniki smejo zdravit samo svoje profesorje al kako?


Nateg je, če mi dohtr predpiše zdravila/operacijo, ki jih ne potrebujem.

ZaphodBB ::

Nateg je, da moramo mi brat tvoje nesmiselne analogije.

49106 ::

Ne spremeni dejstva, da raptor išče budget rešitev oziroma, najraje bi jo sam skucal, vi pa ponujate premium. ;)

NikolormousB ::

A zato mu dajete toliko dezinformacij? Da se človek ne more informirat. Če žrtvi prodam gram zlata za 500eur, sem jo opeharil.


Ne, nisi. Cena zlata na borzi je dostopna s 3 kliki. Če človek vseeno kupi gram zlata za 500€, je to njegova zavestna odločitev.

ZaphodBB ::

49106 je izjavil:

Ne spremeni dejstva, da raptor išče budget rešitev oziroma, najraje bi jo sam skucal, vi pa ponujate premium. ;)

Saj ima navedenih vsaj pet budget rešitev, če si pozorno bral si videl, da sem mu jaz ponudil enako budget rešitev kot jo uporabljam sam.

Ti se v bistvu repenčiš, ker mu govorimo, da to kar si on predstavlja kot budget rešitev ni budget rešitev. To mu govorimo iz lastnih izkušenj, ker imamo in smo imeli mnogo strank, ki so želele budget rešitev, na koncu so pa zabile tisoče evrov več, kot če bi že v začetku bodisi vzeli neko SAAS ponudbo (kar mimogrede, zagovarjam jaz) ali pa šli po premium poti.

Za 500€ pa danes profesionalne rešitve ne moreš dobiti - razen, če si zadovoljen z eno statično HTML stranjo.

Unknown_001 ::

Ok, da poročam. Malo bolje sem se uspel pozanimati glede ostalih opcij predvsem kar se tiče stroškov. Final conclusion is... F* CMS ponudnike ala WP, WIX. HTML vizitka in basta. Vse je mnogo ceneje in manj dela z vzdrževanjem. Posvetoval sem se tudi pri kolegu s katerim sva naredila računico in prišla do sklepa da je to to. Well, many thanks za vse.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

Unknown_001 je izjavil:

Ok, da poročam. Malo bolje sem se uspel pozanimati glede ostalih opcij predvsem kar se tiče stroškov. Final conclusion is... F* CMS ponudnike ala WP, WIX. HTML vizitka in basta. Vse je mnogo ceneje in manj dela z vzdrževanjem. Posvetoval sem se tudi pri kolegu s katerim sva naredila računico in prišla do sklepa da je to to. Well, many thanks za vse.

Čestitam za pravilno odločitev.

BigWhale ::

49106 je izjavil:


A lahko vidmo tvoje reference, ker 5000eur ni mau za stran nakucano v WP.


V cem je stran narejena je pravzaprav vseeno. 5000 EUR je lahko povsem sprejemljiva cena za neko spletno stran, tudi pri nas. Pomembno je kaj vse je bilo vkljuceno v izdelavo te spletne strani. A je izdelovalec vzel nek generic wordpress template in ga mal nahekal in je to to? A je bil vkljucen graficni oblikovalec in je celotna izdelava spletne strani sla skozi design postopek, UX studijo strani, in je bilo napisano polno neke custom kode? V slednjem primeru je 5000 EUR v bistvu kar poceni.

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

49106 je izjavil:


A lahko vidmo tvoje reference, ker 5000eur ni mau za stran nakucano v WP.


V cem je stran narejena je pravzaprav vseeno. 5000 EUR je lahko povsem sprejemljiva cena za neko spletno stran, tudi pri nas. Pomembno je kaj vse je bilo vkljuceno v izdelavo te spletne strani. A je izdelovalec vzel nek generic wordpress template in ga mal nahekal in je to to? A je bil vkljucen graficni oblikovalec in je celotna izdelava spletne strani sla skozi design postopek, UX studijo strani, in je bilo napisano polno neke custom kode? V slednjem primeru je 5000 EUR v bistvu kar poceni.


Manj se komplicira, bolje je.
HTML je zakon :D !
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

blackbfm ::

Manj se komplicira, bolje je.
HTML je zakon :D !


za enostaven one page site je ok, čim začneš dodajat neke menije, obrazce in podobna jajca potem hitro rabiš php.. no takoj ko pa začneš s phpjem prčkat pa vidiš da v bistvu ure in ure lahko izumljaš toplo vodo, namesto da bi se ukvarjal z vsebino

če nočeš komplicirat naloži wp, z original temami, lepo deluje, VSA struktura je že narejena, vse osnove pokrite..

Stari89 ::

ZaphodBB je izjavil:

Čestitam za pravilno odločitev.

+1

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

Manj se komplicira, bolje je.
HTML je zakon :D !


Ce bos 'ne kompliciral' z w3schools bos kar hitro rabil pomoc. :) In ce potrebujes w3schools, potem verjetno nisi pravi naslov za izdelavo spletne strani. Karsnekoli, tudi tiste najbolj preproste. :)

Šmorn ::

Poslušaj jypa.

OrkAA ::

Problem: Naša firma ima premalo posla
Solution: Grem se učit HTML

Oprosti, ker trolam, ampak priložnost je res dobra. :)

D3m ::

Pardon. Firma ima dovolj posla. Treba je malo na prepoznavnosti delati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Manj se komplicira, bolje je.
HTML je zakon :D !


Ce bos 'ne kompliciral' z w3schools bos kar hitro rabil pomoc. :) In ce potrebujes w3schools, potem verjetno nisi pravi naslov za izdelavo spletne strani. Karsnekoli, tudi tiste najbolj preproste. :)


Moj izdelek dokazuje, da se motiš.

OrkAA je izjavil:

Problem: Naša firma ima premalo posla
Solution: Grem se učit HTML

Oprosti, ker trolam, ampak priložnost je res dobra. :)


Trolaš zato, ker nisi sposoben pomagati.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

knesz ::

Katera pa je ta firma? Kaj delate?

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Manj se komplicira, bolje je.
HTML je zakon :D !


Ce bos 'ne kompliciral' z w3schools bos kar hitro rabil pomoc. :) In ce potrebujes w3schools, potem verjetno nisi pravi naslov za izdelavo spletne strani. Karsnekoli, tudi tiste najbolj preproste. :)


Moj izdelek dokazuje, da se motiš.


urlpls, da vidimo.

Resno, ce imas v tem casu ze izdelek, potem bi te jaz najel za kak projekt ali dva.

OrkAA ::

Unknown_001 je izjavil:


Trolaš zato, ker nisi sposoben pomagati.


Sposoben .. uf, tezke besede :)

Se mi zdi, da sem ti poskusal pomagat v veliko postih, pa pac menis, da sam znas bolje. Mnogi so ti tudi predlagali wix.com, ki je odlicna resitev napram tem, da sam izumljas toplo vodo. Ampak jebiga, si ze bolj sposoben. Ne vem zakaj potem sploh sprasujes za nasvete.

vezalke ::

Unknown_001 je izjavil:


Zaenkart se spogledujem z Wordpressom, me pa zanima če je nemara bolje nekomu plačati da vse skupaj naredi ampak le v primeru, če res ne gre drugače, ker vseeno 300-500 EUR je škoda kar nekomu dat, da bo nekaj po svoje spacal na koncu pa ne bomo zadovoljni. Še kakšna opcija?


Povsem enostavna opcija. Das poprasevanje pri parih (dobrih)ponudnikih, dejansko poves kaj rabite, kaksne funkcionalnosti pricakujete, itd... Dobis ponudbe in vidis koliko vas bo to kostalo, ce zelis, da je dobro narejeno. Lahko mi v ZS posljes, pa ti napisem kaj vec o tem in dam neko ponudbo, da vidis pri cem si.

ZeneDel ::

Raptor F16 kakšne strani ima pa konkurenca? Imajo enostavne, vizitke (kot praviš ti), ali imajo kaj bolj obsežno predstavitev z možnostjo pošiljanja povpraševanj in naročanja v spletni trgovini?

sarma832 ::

Sam se za glavo primem ko gledam slovenska podjetja, včasih še kontakt težko najdeš na spletu 8-O Mislim halooo....

Najpametneje in najceneje je da kupiš gostovanje ali nek vps za 5eur/mesec, lepo namestiš preko cloudflara in imaš še zastonj HTTPS. Pa 90% strani niti tega nima :|

Za dizajn pa greš na themeforest ali kakšno podobno stran in iščeš "HTML template", če želiš da se stran prilagaja in deluje normalno tudi na mobilnih napravah potem dodaš še keyword "responsive".
Editat je pa to zelo preprosto, tekst le nadomestiš in linke od slikc.

To je če rabiš samo preprosto stran, pomoje tako najboljše. Če želiš po meri za 300-500eur z našo delovno silo ne bo šlo. Lahko pa dobiš relativno dobro in poceni narejeno izpod rok indijcev če imaš prave kontakte in poznaš

Saul Goodman ::

čakam temo v prihodnjih nekaj dneh "bug v wordpress templejtu, mi zna kdo pomagat?". upam, da obvladaš tudi osnove php/js/html/css, da ti ne bo vsaka malenkost na poti do izdelane spletne strani vzela par ur googlanja in utrujanja po slo-techu, ali avtorjem teme. :-)

learning curve sicer ni strm, ampak nekaj ga je tudi z WP. očitno imaš na šihtu preveč cajta in blesavga šefa, da ti bo pustil učenje izdelovanja spletnih strani med delovnim časom. :-) problemov ne vidiš sedaj, jih boš pa med izdelovanjem. 99,99%

blackbfm ::

čakam temo v prihodnjih nekaj dneh "bug v wordpress templejtu, mi zna kdo pomagat?".


Za miljon trgovin na woocommercu je wp uredu, za eno zanikrno vizitko pa kao ne bo..

:))

vres.ales ::

sarma832 je izjavil:

Sam se za glavo primem ko gledam slovenska podjetja, včasih še kontakt težko najdeš na spletu 8-O Mislim halooo....

Najpametneje in najceneje je da kupiš gostovanje ali nek vps za 5eur/mesec, lepo namestiš preko cloudflara in imaš še zastonj HTTPS. Pa 90% strani niti tega nima :|

Za dizajn pa greš na themeforest ali kakšno podobno stran in iščeš "HTML template", če želiš da se stran prilagaja in deluje normalno tudi na mobilnih napravah potem dodaš še keyword "responsive".
Editat je pa to zelo preprosto, tekst le nadomestiš in linke od slikc.



Tako sem tudi jaz naredil. Čisto brez vsega predznanja sem si vzel en html5 template, ki mi je bil všeč in sem ga prikrojil svojim potrebam. Za vse kar se spomniš imaš HTML5 vodiče po netu in so večinoma vsi zelo jasni. Uporabljal sem Dreamweaver, ker mi je bil nekak najbolj enostaven. Prvo je koda zgledala kot en kup dreka, potem pa sem malo pridobil na znanju in sem jo uredil do neke mere. Kakšen drek imaš v kodi pa se na designu ne vidi :)
Je pa res, da gre ogromno časa not.

Stran sem letos zaprl, ker sem nehal igrati tisto igro je pa še vedno na https://web.archive.org/web/20161123164...

blackbfm ::

Kakšen drek imaš v kodi pa se na designu ne vidi :)


te pa google nižje rangira če imaš zanič strukturo

vres.ales ::

Jaz nisem imel problema z rangom, ker sem tak imel namensko stran katero so soigralci poznali.
Sem pa dal stran vedno skozi google page speed tools pa je tam pisalo, kaj še je potrebno postoriti

BigWhale ::

vres.ales je izjavil:

Kakšen drek imaš v kodi pa se na designu ne vidi :)


*Jennifer Lawrence yeah sure reaction gif*

vres.ales je izjavil:

https://web.archive.org/web/20161123164...


Ce bo Raptor naredil tak site firmo, potem sem ziher, da bo biznis vzcvetel! :))
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo izdeluje klasične HTML/CSS/JS spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
222442 (1558) Phantomeye
»

"Oglaševanje" svoje strani kot fizična oseba

Oddelek: Izdelava spletišč
294506 (3568) blackbfm
»

Spletna stran - cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
597300 (5153) GrX
»

Cena izdelave spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5115052 (8102) FX6300B
»

izdelava strani

Oddelek: Izdelava spletišč
243755 (3011) mihec87

Več podobnih tem