» »

Kateri so kaj Slovenski "kontraverzni" umetniki

Kateri so kaj Slovenski "kontraverzni" umetniki

1 2
3
4

next3steps ::

bambam20 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Denise dame

Vsak, ki nekaj blebeta v kamero še ni umetnik. Za umetnost moraš nekaj ustvarit.

Ustvarila je odličen alter ego. Tako kot Damjan Murko.

jype ::

Pika na i je izjavil:

Očita zlorabo, sama pa počne isto.
Ko bo pomorila 50 milijard prašičev za umetniško inštalacijo, bomo lahko vihali nos.

SimplyMiha je izjavil:

Na kateri šoli pa je ta študirala? Je čas, da jim malo okrnimo proračun...
Je zoprno, ko nekdo pokaže na tvoje početje, kajne?

Pika na i ::

jype je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Očita zlorabo, sama pa počne isto.
Ko bo pomorila 50 milijard prašičev za umetniško inštalacijo, bomo lahko vihali nos

Kako lahko zagovarjaš tako neumnost?
Tvoj gruzinski prijatelj je trdil, da je že eden tragedija.

jype ::

Pika na i je izjavil:

Kako lahko zagovarjaš tako neumnost?
Zato, ker na najbolj boleče očiten način slika našo brezbrižnost do trpljenja milijonov živali, ker smo se odločili, da jih bomo organizirano mučili za stenami klavnic, ker imamo radi rebrca in pečenko in kar je še teh reči. Dovolj nagravžno je, da se bo morda kdo zaradi take intervencije odrekel mesu in s tem zmanjšal profitabilnost industrije, ki muči živali, kar pomeni samo eno: Mučenih živali bo manj, ker se tako zniža tudi stroške.

Pika na i ::

jype je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Kako lahko zagovarjaš tako neumnost?
Zato, ker na najbolj boleče očiten način slika našo brezbrižnost do trpljenja milijonov živali, ker smo se odločili, da jih bomo organizirano mučili za stenami klavnic, ker imamo radi rebrca in pečenko in kar je še teh reči. Dovolj nagravžno je, da se bo morda kdo zaradi take intervencije odrekel mesu in s tem zmanjšal profitabilnost industrije, ki muči živali, kar pomeni samo eno: Mučenih živali bo manj, ker se tako zniža tudi stroške.

Zaradi take neumnosti, se nihče ne bo odrekel mesu. Kako ti to ni jasno?
Človek se odreče mesu, brez posiljevanja bumbarjev.

jype ::

Pika na i je izjavil:

Zaradi take neumnosti, se nihče ne bo odrekel mesu. Kako ti to ni jasno?
Smisel umetnosti skoraj nikoli ni tako neposreden. Kultura se spreminja skozi generacije, ne iz minute v minuto.

Pika na i je izjavil:

Človek se odreče mesu, brez posiljevanja bumbarjev.
Trenutno še vedno močno potrebujemo umetnost, ki izzove ogorčenje, kakršno je zdaj tvoje.

Pika na i ::

Daj ne budali. Kakšno ogorčenje mi hočeš spet pripisati?
Neumnosti ne bom podpirala nikdar. Pa če ji ti 100x rečeš umetnost, to še ne pomeni, da to je.

flyby ::

postavi se v kožo očeta na eni od slik, ki svojega 3 letnega sina pelje po Čopovi, medtem ko ima ona s prašičem svoj 'performance'...

jype ::

flyby je izjavil:

postavi se v kožo očeta na eni od slik, ki svojega 3 letnega sina pelje po Čopovi, medtem ko ima ona s prašičem svoj 'performance'...
Z največjim veseljem! Sine bi me vprašal, kaj to je, jaz bi pa razložil, da so tako videti milijoni živali, ki jih vsak dan morimo, da potem en del pojemo, ostalo gre pa za surovine za vse živo, od gumi medvedkov, pa vse do sveč. Sine bi lahko sklenil, da je to grozno, ter dobil odpor do mesa.

Pika na i je izjavil:

Neumnosti ne bom podpirala nikdar. Pa če ji ti 100x rečeš umetnost, to še ne pomeni, da to je.
Bolj, ko se jeziš, bolj je umetnost.

Pika na i ::

jype je izjavil:

Bolj, ko se jeziš, bolj je umetnost.

Ne.

jype ::

O, ja.

Theory of art @ Wikipedia

Ves smisel umetnosti je, da te čustveno premakne - kam te premakne, pa ni tako zelo pomembno.

Pika na i ::

jype je izjavil:

O, ja.

Theory of art @ Wikipedia

Ves smisel umetnosti je, da te čustveno premakne - kam te premakne, pa ni tako zelo pomembno.

Ne.

jype ::

Ko bo naslednja generacija pojedla manj mesa, tako kot ta generacija vozi manj avtomobilov, boš tudi ti razumela.

http://www.mladina.si/104259/koleno-je-...

Pika na i ::

jype je izjavil:

Ko bo naslednja generacija pojedla manj mesa, tako kot ta generacija vozi manj avtomobilov, boš tudi ti razumela.

http://www.mladina.si/104259/koleno-je-...

Še ena neumnost, ki naj spada pod umetnost?
Ne.

jype ::

Sklicevanje na lastno avtoriteto je na tem forumu privilegij svetih krav.

Jaz sem, ti pa ne.

Pika na i ::

jype je izjavil:


Jaz sem, ti pa ne.

Ne bodi tako prepričan.
Za potrebe umetnosti, lahko odpreva tekmovanje. Kdo je sveta krava in kdo ne.

bambam20 ::

Saj ne, da se imam osebno za lepega, ker nisem.

Zanimivo je, da so vsi tile, ki se tako izpostavljajo vedno grdi , ne znajo se oblečt, čudne frizure, ki niso za nikamor.. pač čudaki po izgledu in razmišljanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

ZaphodBB ::

Joj, ko levičarje pripraviš, da o govorjenja o trpljenju tedaj je čas za kokice.

Zelo hitro ugotoviš, da so nihilisti, ki bi v imenu boja proti trpljenju morili dojenčke in zaporov izpuščali serijske morilce.

Ker "dojenčki pač ne poznajo trpljenja", "serijski morilci ga pa".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

Desničar, ki ni pismen?

Kakšno presenečenje.

thramos ::

flyby je izjavil:

postavi se v kožo očeta na eni od slik, ki svojega 3 letnega sina pelje po Čopovi, medtem ko ima ona s prašičem svoj 'performance'...


Taisti oče, ki v vrečki iz Špara na Čopovi nese v plastiko zavite dele telesa bratca prašiča iz performanca?

Precej neumno se mora počutit, ja.

bambam20 ::

thramos je izjavil:

flyby je izjavil:

postavi se v kožo očeta na eni od slik, ki svojega 3 letnega sina pelje po Čopovi, medtem ko ima ona s prašičem svoj 'performance'...


Taisti oče, ki v vrečki iz Špara na Čopovi nese v plastiko zavite dele telesa bratca prašiča iz performanca?



Kako veš, da je njegov brat?

stjan ::

Verjetno je tisti očka razmišljal, kako nekateri ne znajo delati z hrano.

Ali nebi bila boljša kulturna predstava, kjer bi ta "umetnica" prikazala predelavo človeškega odojka v klobase?
Bi bilo še bolj udarno...

jype ::

stjan je izjavil:

Ali nebi bila boljša kulturna predstava, kjer bi ta "umetnica" prikazala predelavo človeškega odojka v klobase?
Bi bilo še bolj udarno...
To bi bilo super, a je k sreči z zakonom prepovedano. Če ne bi bilo, sem prepričan, da bi mnogi ljudje, ki danes z veseljem uživajo sadove industrije gorja in trpljenja, z navdušenjem posegli tudi po "begunskih klobasah".

ZaphodBB ::

To bi bilo super, a je k sreči z zakonom prepovedano. Če ne bi bilo, sem prepričan, da bi mnogi ljudje, ki danes z veseljem uživajo sadove industrije gorja in trpljenja, z navdušenjem posegli tudi po "begunskih klobasah".

Otroke se je predvsem v komunizmu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

jype je izjavil:

To bi bilo super, a je k sreči z zakonom prepovedano. Če ne bi bilo, sem prepričan, da bi mnogi ljudje, ki danes z veseljem uživajo sadove industrije gorja in trpljenja, z navdušenjem posegli tudi po "begunskih klobasah".


No no, pa saj si, kolikor vem, sam med njimi. "Nisem kupil" in "stran ne bomo vrgli" prav v ničemer ne izničita gorja in trpljenja.

Pravzaprav bi bilo metanje stran zelo podoben statement kot tale performance.

jype ::

thramos je izjavil:

No no, pa saj si, kolikor vem, sam med njimi. "Nisem kupil" in "stran ne bomo vrgli" prav v ničemer ne izničita gorja in trpljenja.
Ja, sem. Ampak jaz ne obsojam tistih, ki poskušajo to zmanjšati, ravno nasprotno.

thramos je izjavil:

Pravzaprav bi bilo metanje stran zelo podoben statement kot tale performance.
Če bi to počel javno, vsekakor.

thramos ::

jype je izjavil:

Ja, sem. Ampak jaz ne obsojam tistih, ki poskušajo to zmanjšati, ravno nasprotno.


In? Precej hinavsko iz ust človeka, ki ne naredi precej preproste stvari, ki je v njegovi moči.

jype je izjavil:

Če bi to počel javno, vsekakor.


In zakaj ga ne izvedeš pred publiko, ki se je to dotika?

jype ::

thramos je izjavil:

In? Precej hinavsko iz ust človeka, ki ne naredi precej preproste stvari, ki je v njegovi moči.
Reče nekdo, ki bi rad, da nam vlada stranka, ki bi legalizirala posilstvo.

thramos je izjavil:

In zakaj ga ne izvedeš pred publiko, ki se je to dotika?
Ker nisem umetnik.

thramos ::

jype je izjavil:

Reče nekdo, ki bi rad, da nam vlada stranka, ki bi legalizirala posilstvo.


Spinning?

Dejmo se fokusirat: uživaš sadove gorja in trpljenja, ljudem, ki uživajo sadove gorja in posilstva pa podtikaš, da bi "z navdušenjem posegli tudi po "begunskih klobasah"."

jype je izjavil:

Ker nisem umetnik.


A moraš bit, da zmanjšaš gorje in trpljenje?

jype ::

thramos je izjavil:

Dejmo se fokusirat: uživaš sadove gorja in trpljenja, ljudem, ki uživajo sadove gorja in posilstva pa podtikaš, da bi "z navdušenjem posegli tudi po "begunskih klobasah"."
Ja, saj verjetno bi tudi jaz, če bi bila prevladujoča kultura taka. Pojma nimam.

thramos je izjavil:

A moraš bit, da zmanjšaš gorje in trpljenje?
Če hočeš drugim dopovedat, da naj ne počnejo reči, ki povzročajo trpljenje, moraš bit, ja, še posebej, če si domišljajo, da niso oni krivi za tako početje.

Jaz nisem umetnik, jaz samo rad jezim ljudi.

ZaphodBB ::

Ja, saj verjetno bi tudi jaz, če bi bila prevladujoča kultura taka. Pojma nimam.

To več pove o tebi kot o "prevladujoči kulturi".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

thramos ::

jype je izjavil:

Jaz nisem umetnik, jaz samo rad jezim ljudi.


Nom, nom.

jype ::

ZaphodBB je izjavil:

To več pove o tebi kot o "prevladujoči kulturi".
Pomembno je, da ti kljub svojim prepričanjem ne pobijaš drugačnih od sebe. Prevladujoča kultura je super.

thramos je izjavil:

Nom, nom.
Ja, tako.

Vanich ::

nononono - čisto ste zašli s teme, vrnimo se k slovenskim kontraverznim umetnikom!
Meni je, recimo, bila izjemno interesantna in kontraverzna v pravem pomenu besede: Tjasha Zhidan samo, žal, zadnje čase ni več aktivna in jo prav pogrešam, rad bi videl še kaj od nje. I'd hit on her also, in a blink of an eye, yes I would!:)

Njene (kontraverzne) umetnije na YouTubu.

ginekk ::

Jype daje čisto pravilne odgovore, brez heca. In ne bi imel težav razložit otroku.

Ženska je dosegla precej ogorčenja oz. čustvenega premika, kar je eno od bistev sleherne umetnosti.

Kmalu bomo itak imeli umetno laboratorijsko vzrejeno meso, od kobe govedine do lososa.

Uživanje ali neuživanje mesa, že dolgo ni več nujna biološka potreba ampak stvar kulture, družbenih navad.

Zakaj pasjega mesa večina noče jest pri nas, morda je še slajši kot pujs? Pa mora bit kakšna žival bolj donosna, koliko kg mesa/EUR vložka dobimo, zakaj ne bi vzrejali hrčkov namesto piščancev?

Pri otrocih se začne, mrda še bolje če bi vse te živali - na katere gledamo kot produkte - imeli za domače živali, ljubljenčke z imeni po vrtcih.

SimplyMiha ::

Nesmisel.

vostok_1 ::

Saj se strinjam, da mesa je potrebno zmerno jest. Ampak brez njega...da bi postal soyboy kot jype....groza.

Sicer pa jem pretežno manjše živali, ki so ekološko manj obremenjujoče ter po kognitivnosti nižje razvite. Prašiči so recimo relativno pametne živali in je res prav, da se jih čim manj konzumira.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

No, evo, umetnost se obrestuje! Vostok se že zgleduje po Julesu, čeprav je temnopolt.

Rat meat? Pumpkin pie.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

No, evo, umetnost se obrestuje! Vostok se že zgleduje po Julesu, čeprav je temnopolt.

Rat meat? Pumpkin pie.


Saj mislim, da podgane jedo tudi sojo...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

vander ::

zdravo jype, "jebo ti pas mater" ali je to zate kompliment ali žaljivka?

ZaphodBB ::

vander je izjavil:

zdravo jype, "jebo ti pas mater" ali je to zate kompliment ali žaljivka?

To je umetnost.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

vander je izjavil:

zdravo jype, "jebo ti pas mater" ali je to zate kompliment ali žaljivka?
Ja odvisno. Katero mojo mamo imaš v mislih? Kakšne pasme je pes? Ima vzrejno dovoljenje?

vander ::

Uf, a še izbiral bi?

vander ::

Betina Habjanič "umetnica" je umorila prašiča za svoj performans, umetniško inštalacijo in podobne izraze, ki so vedno bolj senonim za bedarije zadetih tipov. Ja, verjetno je naročila umor prašiča, ki jih tako zagovarja ali pa ga je - se opravičujem - nekje našla. Upam, da je prašič umrl nenasilne smrti, naprimer, da ga je kap. Pričakujem, da bo v bodoče vlekla tudi piščance, ovce in mogoče tudi krave vendar bi ji pri tem moral nekdo pomagati naprimer... se ve kdo. Predlagam ji tudi naj vleče smrekovo deblo, ker ljudje tako nehumano ravnamo z lubadarjem.

jype ::

vander je izjavil:

senonim
Vsebina tvoje glave je na tem mestu neslavno razgaljena.

vander ::

Se opravičujem, sem se zatipkal, kaj pa krava?

bambam20 ::

ginekk je izjavil:


Zakaj pasjega mesa večina noče jest pri nas, morda je še slajši kot pujs?


Kdo je pa rekel, da ga ne ješ , če kdaj zaviješ v kitajsko restvracijo. :))

Drugače pa mora biti pasje meso zateglo. Jedel ga nisem. Samo mislim si, da ni ravno užitno.

vander je izjavil:

Ja, verjetno je naročila umor prašiča,


Živali ne moreš umoriti. Umoriš lahko samo človeka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

noraguta ::

Živali ne moreš umoriti. Umoriš lahko samo človeka.

Po pričevanju transparanetov se globiko motiš. V tem je bil point performansa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

LordTado ::

a pozna kdo to slovenko?

D3m ::

Wtf is this shit?

P. S. Ne poznam je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Diskrimjnacija žensk (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10813436 (12576) BigWhale
»

Umrl Robin Williams (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112218 (9565) Phantomeye
»

Filmska industrija lani rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7018874 (15462) kitaj

Več podobnih tem