» »

S čim narediti popoln image?

S čim narediti popoln image?

CyberPunk ::

Kaj se danes priporoča za izdelavo komplet imagea "diska" (od novega Windows laptopa ali tablice), preden se lotiš podiranja particij in postavljanja vsega po svoje? So lahko kakšne težave zaradi UEFI? Imel bi rad nekje shranjeno default postavitev sistema, če bi rabil zadevo prodati ali pa poslati na servis.

Nekaj let je že, odkar sem nazadnje kupil nov prenosnik z Windowsi, in takrat sem naredil image celotne postavitve s Clonezillo...

primozzzz ::

AOMEI
NI PODPISA

Qcube ::

Imaš možnost tudi vgrajeno v Windows -> Nadzorna plošča\Sistem in varnost\Varnostno kopiranje in obnavljanje (Windows 7)\Ustvari posnetek sistema

bili_39a ::

Macrium reflect free

Mesar ::

Težav načeloma ni, moreš ap seveda pazit kako delaš.
Your turn to burn!

Iatromantis ::

Acronis je dober a je plačljiv..

Han ::

ISO je zastonj. Za zagonski USB ključ uporabiš RUFUS.

imagodei ::

Clonezilla je fajn, samo (še vedno) trpi za tem, da mora biti velikost ciljnega diska najmanj tolikšna, kot je bila velikost izvornega diska. Dostikrat to ni problem. Se pa pojavijo težave če pa npr. disk (CF kartico, itd) menjaš z isto velikostjo, vendar uporabiš drug model/vendorja. Par bytov manjši destinacijski disk, na katerega želiš razširiti Clonezillin image, je lahko izvor precejšnjega glavobola. Po mojih izkušnjah je priporočljivo velikost particij na disku zmanjšati za nekaj kilobytov/Megabytov (gparted?), preden se lotiš izdelave imagea. Ali pa, seveda, vedno razširjati image na večji disk (npr, izdelaš image 250 GB SSD-ja, razširiš pa ga na 500 GB in naknadno povečaš velikosti particij).

Zaradi teh komplikacij sem jaz začel uporabljat Acronis True image, ki zna image ustrezno razširiti tudi na manjši disk - v postopku razširjanja lahko prilagodiš velikosti particij.

Ne vem, kako se Clonezilla obnese za izdelavo imagea na tablicah... Če ne drugače, dd vedno deluje.
- Hoc est qui sumus -

misek ::

imagodei je izjavil:

Po mojih izkušnjah je priporočljivo velikost particij na disku zmanjšati za nekaj kilobytov/Megabytov (gparted?), preden se lotiš izdelave imagea.
Za Armbian distribucijo sem pred nekaj časa prebral:
On cards with just 4GB or less we leave 5 percent unpartitioned, with 8 GB it is 2% and above 1%.

opeter ::

Jaz uporabljam nemški O&O DiskImage že nekaj let. Za moje potrebe je okej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474945 (3951) gruntfürmich
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174073 (3675) imagodei
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354560 (3690) solatko
»

program za kopiranje disk

Oddelek: Programska oprema
464177 (3610) imagodei
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537025 (5445) thebaloh

Več podobnih tem