» »

avto za vožnjo treh otrok

avto za vožnjo treh otrok

«
1
2

liana ::

Pozdravljeni,

potrebovala bi nasvet. Imamo že en večji avto, drugi je VW Touran. V touramu se vozim jaz in trije otroci (5, 5 in 4 let), vsi trije v sedežih, ki jih kar težko pripnem. Razmišljam o drugem, rabljenem avtomobilu. Nekaj velikega ne potrebujemo, ker že imamo. Pomislek imam, če bi enega otroka vozila spredaj. Veliko enoprostorcev pa nima v drugi vrsti enakovrednih sedežev. Če pa že, so pa ogromni.
Avo bi kupili za cca. 10 000,oo €. Vsak dan pa prevozim 35-50 km.
  • spremenilo: liana ()

jype ::

https://multimac.co.uk/p/superclub_3_se... bo pomoje najcenejša rešitev.

Unknown_001 ::

Jure a ta klop se montira Isofix sistem?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

liana ::

jype, to je že res, da je najcenejša rešitev, vendar ni racionalno, ker imam avto že kar star (12 let) in so ti sedeži 1/3 vrednosti avta. Če bi imela novejšega, bi bilo pa najbrž res najbolje to kupiti.

Unknown_001 ::

Kakšne so kaj želje potem glede avtomobila? Vam se v bistvu gre za nov avto, če prav razumem? Za froce se kup sedež in ga daš naprej ko zrasejo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

jype ::

liana je izjavil:

jype, to je že res, da je najcenejša rešitev, vendar ni racionalno, ker imam avto že kar star (12 let) in so ti sedeži 1/3 vrednosti avta. Če bi imela novejšega, bi bilo pa najbrž res najbolje to kupiti.
Ne, mislil sem v smislu, da lahko kupiš precej manjšega (novega ali malo rabljenega) enoprostorca in vanj montiraš tako klop - in ti zato ni treba zapraviti precej več za večjega enoprostorca.

Unknown_001 je izjavil:

Jure a ta klop se montira Isofix sistem?
Tudi lahko, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

crniangeo ::

C4 grande picasso.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

D3m ::

Opel Meriva.

Sem jo vzel in v zameno prodal VW Golfa.
|HP EliteBook|R5 6650U|

branc ::

Si glavo že več mesecev razbijam s podobnim vprašanjem. Je pa jype dal sicer super, a zelo drago rešitev.
Bi izkoristil temo, ker menim, da bo tudi OP prišla do določenih odgovorov.
Trenutno se mi zdi v Mondeo karavan (2012) dati tri otroke zadaj, misija nemogoče (age 0,3,5). Avta bi ne menjal.

DamijanD ::

A nimajo določeni avti zadaj samostojnih sedežev (torej 3 enake). In če jih razporediš malo naprej malo nazaj je potem na vsakem sedežu lahko še otroški sedež. Mislim, da mi je pred leti en kolega razlagal, da je v scenicu to izvedljivo...

r3dkv1c4 ::

D3m je izjavil:

Opel Meriva.

Sem jo vzel in v zameno prodal VW Golfa.

Merivo kupiš, če želiš ženo pustit doma.;)

DamijanD je izjavil:

A nimajo določeni avti zadaj samostojnih sedežev (torej 3 enake). In če jih razporediš malo naprej malo nazaj je potem na vsakem sedežu lahko še otroški sedež. Mislim, da mi je pred leti en kolega razlagal, da je v scenicu to izvedljivo...

Določeni srednjega višjega ali višjega razreda...vmes se najde tudi kakšen srednji s full opremo, recimo c4 picasso, itd...

Ampak to je specifika, da imajo zadaj 3 ločene sedeže.....ponavadi so klopi in so deljive 1/3, 2/3.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

codeMonkey ::

C-Max. Z malo sreče bi se lahko našel kakšen dober za ta denar.

r3dkv1c4 ::

Drugače pa Berlingo...noben problem s prostorom.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

D3m ::

Saj žena vozi Merivo. So mi pa zadnja vrata z kontra odpiranjem zelo praktična.
|HP EliteBook|R5 6650U|

...:TOMI:... ::

Touran je kar velik avto. Ne razumem, kako ne morete spraviti otrok vanj. Kaj šele, da bi imeli npr. 3 vratni avto, clio, twingo.

Se mi pa tudi zdi, da novodobni starši vse preveč komplicirate.
Tomi

liana ::

Touran ima tri ločene sedeže, le srednji je nekoliko ožji od ostalih dveh, tudi pomakne se naprej, nazaj. Mogoče je "problem" v avtosedežih, saj so precej široki zaradi vseh varnostnih zaščit in je pripenjanje z varnostnim pasom precej težko. Ja, in imela bi drug avto. :)

pegasus ::

Fiat doblo maxi.

cekr ::

Sharan
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jype ::

Malo dražja, a okolju prijaznejša rešitev:

https://www.babboe.nl/bakfietsen/curve-...

liana ::

jype je izjavil:

Malo dražja, a okolju prijaznejša rešitev:

https://www.babboe.nl/bakfietsen/curve-...


Super, imam veliko klancev na poti v službo/vrtec. :) Otroci naj kar sami kolesarijo. :) :)

Drugače pa imamo še Sharana poleg Tourana. Tako da ne bi rada imela dve "ladji". ;)

Brala sem različna mnenja o vožnji otroka na sovoznikovem sedežu. Npr. novi senic ima na sovoznikovem sedežu isofix, ker v drugo vrsto ne gredo trije sedeži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: liana ()

jype ::

liana je izjavil:

Super, imam veliko klancev na poti v službo/vrtec. :)
Saj ta bicikl gre sam v klanec, je pa res, da za resne klance potrebuješ močnejšo, švicarsko različico:

https://www.babboe.nl/bakfietsen/curve-...

knesz ::

jype je izjavil:

liana je izjavil:

Super, imam veliko klancev na poti v službo/vrtec. :)
Saj ta bicikl gre sam v klanec, je pa res, da za resne klance potrebuješ močnejšo, švicarsko različico:

https://www.babboe.nl/bakfietsen/curve-...

OP sprašuje za avto, ne bicikel/tricikel.

r3dkv1c4 ::

liana je izjavil:

Touran ima tri ločene sedeže, le srednji je nekoliko ožji od ostalih dveh, tudi pomakne se naprej, nazaj. Mogoče je "problem" v avtosedežih, saj so precej široki zaradi vseh varnostnih zaščit in je pripenjanje z varnostnim pasom precej težko. Ja, in imela bi drug avto. :)

Bolj, ko berem vaše prispevke, manj se mi sanja, kaj želite.

Brezvezna tema.

V bistvu vsa fora celotnega odprtja teme je:

in imela bi drug avto
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

jype ::

knesz je izjavil:

OP sprašuje za avto, ne bicikel/tricikel.
Ne. OP razmišlja o "drugem avtomobilu" kot o rešitvi, ki je manj glomazna od trenutne, predvidoma zato, da je bolj udobna in manj potratna.

Bolj udobna od bicikla na elektriko je seveda težko: Stroški lastništva so skoraj nični, obratovalni stroški prav tako, udobje na lep dan se z avtomobilom sploh primerjati ne more, otroci so v povprečju bistveno manj zateženi, če jih voziš z biciklom (pa še pred seboj jih imaš in se lahko med vožnjo z njimi normalno pogovarjaš), rešitev je znatno bolj varna, ker se lahko vozi po poteh, ki so namenjene vozilom brez motorja, za tistih 15-20 odstotkov primerov, ko je neprimerna, pa lahko vedno uporabi svoje trenutno vozilo.

knesz ::

jype je izjavil:

knesz je izjavil:

OP sprašuje za avto, ne bicikel/tricikel.
Ne. OP razmišlja o "drugem avtomobilu" kot o rešitvi, ki je manj glomazna od trenutne, predvidoma zato, da je bolj udobna in manj potratna.

Bolj udobna od bicikla na elektriko je seveda težko: Stroški lastništva so skoraj nični, obratovalni stroški prav tako, udobje na lep dan se z avtomobilom sploh primerjati ne more, otroci so v povprečju bistveno manj zateženi, če jih voziš z biciklom (pa še pred seboj jih imaš in se lahko med vožnjo z njimi normalno pogovarjaš), rešitev je znatno bolj varna, ker se lahko vozi po poteh, ki so namenjene vozilom brez motorja, za tistih 15-20 odstotkov primerov, ko je neprimerna, pa lahko vedno uporabi svoje trenutno vozilo.


Avo bi kupili za cca. 10 000,oo €. Vsak dan pa prevozim 35-50 km.

Išče avto. A pa je potrebno vlačiti bicikle v vsako temo? Hujši si od veganov :)

red_baron ::

jaz imam Tourana 1.6 bencinar za tri otroke starosti 9,6 in 3 leta. Priporočam!

NikolormousB ::

Tisti trojni sedež od jypeta je genialna zadeva. Namesto za 10 jurjev kupiš nov avto za 8,5k + tiste sedeže. Na ta račun lahko kupiš novejši, manjši in bolj varčen avto, sedeže pa čez par let z lahkoto prodaš za pol cene.

red_baron je izjavil:

jaz imam Tourana 1.6 bencinar za tri otroke starosti 9,6 in 3 leta. Priporočam!


A ne bi vsaj prvega stavka prebral, preden komentiraš :)

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Tale sedež, ko je jype podal ni primeren za isofix. Kaj si nihče ne ve malce pogledat? Saj vse piše na strani.

https://multimac.co.uk/fitting

The ISO fix points are NOT strong enough and MUST NOT be used under any circumstances.

konspirator ::

Fiat multipla, Renault grand espace.
--

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Kmalu bodo na jahačih. Menjat avto sedaj, najbrž ni smotrno. Pri teh kilometrih pa se najbrž tudi poraba blazno ne pozna. Nov Fiat Doblo bi se skoraj dobil za 10k.
Kaj?

liana ::

O.K. Berem, da se dviguje prah. ;) ;)

Trije otroci v touranu stari 4/5 let ali pa 3/6/9 je razlika, ker starejši ne potrebuje velikega avtosedeža, ampak le jahač. In to je zelo enostavno, ker je lahko ta otrok na sredini. Mi imamo pa vse enakovredne sedeže. Do vrtca imamo preko 20 km in jih imam namen čim dlje voziti v varnejših sedežih.
Kolo ipd. odpade zaradi lokacije, razdalij, cest ...
Zanima me, ali kdo vozi spredaj enega otroka (no, tu pa tam kakšnega redkega vidim), ker mislila sem, da bi kupila avto, kjer bi se en otrok vozil spredaj, dva pa udobno zadaj. Ker sedaj, je sedež čisto do roba vrat in nekako razmišljam, da najbrž tudi ni najbolj varno.

Pa hvala za vse raznolike predloge. :)

Rupa ::

Verjetno ni problem v avtu, ampak preširokih sedežih. Sedeži so široki po 40cm ali pa 70 cm, odvisno, koliko je zaščite, luksuza itd.
Osebno vozim Berlingota, zadaj imam vse v sedežih, starost 4,2,2. Drži pa, da sem porabil kar nekaj časa, da sem našel pravo kombinacijo sedežev. Drži tudi, da zapenjanje ni trivialno, imam pa v dveh minutah vse not.

Kot kaže imate dva zelo velika avtomobila. Vsaj v enega izmed njih bi morali brez težav iti trije sedeži.

liana ::

V oba avtomobila gredo trije sedeži, le v toranu se težko zapne pas, ker je nekoliko ožji od sharana. Touran ima srednji sedež 39 cm. Nimamo pa najcenejših sedežev, to je res. In ker so varnejši, so tudi širši. Vem pa, da ima berlingo, C4 picasso pa še kakšen eno široke sedeže, vendar sedaj ne bi kupovala tako velikega avtomobila. Zato je bil pomislek o vožnji otroka na sprednjem sedežu, ker sicer imamo še sharana.

Mesar ::

Kaj pa če dobiš en oni sedež ki se montira v prtljažnik?
Your turn to burn!

NikolormousB ::

Vožnja otrok na sprednjem sedežu je načeloma manj varna. Verjetno je bolj smiselno kupiti ožje otroške sedeže. Za par 100€ rešiš problem.

borut_p ::

Peugeot 3008?

energetik ::

liana je izjavil:

Zanima me, ali kdo vozi spredaj enega otroka (no, tu pa tam kakšnega redkega vidim), ker mislila sem, da bi kupila avto, kjer bi se en otrok vozil spredaj, dva pa udobno zadaj. Ker sedaj, je sedež čisto do roba vrat in nekako razmišljam, da najbrž tudi ni najbolj varno.
Na šoli za starše so predstavniki AMZS izrecno poudarili, da se otrok komot vozi na sprednjem sedežu, izjema je le lupinica, ki zahteva izklop sovoznikovega airbaga. Če se ne motim, je enako mnenje tudi s strani policije.
Jaz sem tamalo (4leta) že večkrat peljal spredaj, npr. ko sem moral podreti zadnjo klop za prevoz večjih zadev iz štacune (omare itd). Seveda je otrok neznansko užival v pogledu naprej.
Tako da to je ena od rešitev, če 3 otroški sedeži ne gredo zadaj v vrsto.

springfield ::

Kaj pa ce bi jih vozila Sharanu in bi partner(ka) vozil(a) manjsi avto? Saj ti otroke prevazas.

liana ::

Mož mi je že rekel, da bova zamenjala avtomobile. :) Samo tudi on vozi otroke.
Moj namen je bil prodati tourana in kupiti drug avto, samo kateri ??? Pa da je dovolj varen, da se v njem poleg mene vozijo še otroci.
Glede vožnje na sprednjem sedežu pa nekateri trdijo, da je celo bolj varno kot zadaj, drugi pa nasprotno. Pomembno je le, da je sprednji sedež čim bolj pomaknjen nazaj, če se sproži airbag.

springfield ::

Ce prav razumem, hoces nov avto in imas otroke samo za izgovor?

liana ::

Ne, nikakor. Rada bi drug avto iz čisto drugih razlogov.
Otroci vsekakor niso izgovor, je pa vožnja treh otrok + mene pomemben podatek pri nakupu novega oz. drugega avta. Ker če se vozim sama, se lahko v dvosedu. ;)

jype ::

liana je izjavil:

Ker če se vozim sama, se lahko v dvosedu. ;)
Saj se zavedaš, da se to bere, kot da en sedež ni dovolj širok, ane? :)

Pika na i ::

Če prav razumem, je OP dolgčas in se dela norca.
- Varnost ob vključenem airbagu?

Če je slučajno že četri na poti, si preberi http://www.telegraph.co.uk/motoring/new...

springfield ::

liana je izjavil:

Ker če se vozim sama, se lahko v dvosedu. ;)

Ja, ko pa vozis otroke, pa vzames Sharana. Pa ne rabi bit dvosed, je lahko malo vecje, vsekakor pa se ne rabi 2 avta sposobna vozit treh avtosedezev. Je pa res, da ne razumem trenutne logike, da morajo vsi imeti velike avte, po moznosti SUV.

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

liana je izjavil:

Ker če se vozim sama, se lahko v dvosedu. ;)
Saj se zavedaš, da se to bere, kot da en sedež ni dovolj širok, ane? :)


Sej... traktor je zakon. Vrhunski enosed primeren za še tako široko rit premaknit :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

springfield ::

Pa na prikolico lahko za cel razred otrok nalozis >:D

liana ::

springfield je izjavil:

liana je izjavil:

Ker če se vozim sama, se lahko v dvosedu. ;)

Ja, ko pa vozis otroke, pa vzames Sharana. Pa ne rabi bit dvosed, je lahko malo vecje, vsekakor pa se ne rabi 2 avta sposobna vozit treh avtosedezev. Je pa res, da ne razumem trenutne logike, da morajo vsi imeti velike avte, po moznosti SUV.


Eden otroke pelje v vrtec, drugi domov. Vsak dan. Torej, oba potrebujeva tri otroške sedeže v avtu.

branc ::

liana je izjavil:

V oba avtomobila gredo trije sedeži, le v toranu se težko zapne pas, ker je nekoliko ožji od sharana. Touran ima srednji sedež 39 cm. Nimamo pa najcenejših sedežev, to je res. In ker so varnejši, so tudi širši. Vem pa, da ima berlingo, C4 picasso pa še kakšen eno široke sedeže, vendar sedaj ne bi kupovala tako velikega avtomobila. Zato je bil pomislek o vožnji otroka na sprednjem sedežu, ker sicer imamo še sharana.


Kaj pa tole?

Unknown_001 ::

Honda Jazz bo čist kul za froce vozit okoli.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

liana ::

Vem, da obstajajo tudi podaljški za pripenjanje pasu, ker je ravno to največja težava pri treh sedežih. Je pa res, da niso homologirani in tudi naj ne bi bili dovoljeni. Tukaj malo več piše: http://www.zurnal24.si/avto/podaljseval...

Unknown_001 je izjavil:

Honda Jazz bo čist kul za froce vozit okoli.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...


Hvala. Mi je všeč. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: liana ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6922893 (4476) TheBlueOne
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25742454 (25113) GR2
»

C4 Grand Picasso ali Touran (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116407 (9646) RedDrake
»

Vožnja nepripetih otrok v avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10015126 (11913) r3dkv1c4
»

avto za družino s tremi otroki

Oddelek: Na cesti
338053 (4519) klemenSLO

Več podobnih tem