» »

Google play - nakup igre za otroka

Google play - nakup igre za otroka

Bojan xxxx ::

Zdravo,
morda kdo ve, kako bi lahko kupil igro iz GooglePlay store-a za otroka. Torej da se igra naloži na otrokov telefon.

Do zdaj sem probal to, da sem na Google Payments dodal mojo kreditno kartico in otroku dodelil dostop do mojega profila za plačila; s tem je moj otrok postal "uporabnik s polnim dostopom". Kljub temu še vedno ne more kupit igre v GooglePlay-u.

Rad bi se izognil temu, da bi otrok vtipkal številko moje kreditne v njegov account.

Je komu že uspelo opraviti takšen nakup za otroka?

Mavrik ::

Daj njegov račun v Family skupino (play store -> Account -> Family -> Manage Family Members). Potem na svojem telefonu kupiš igrico in označiš da je v Family Library.

(Pred nakupom preveri a se igro da sharati v family library, mora imeti eno ikono.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Bojan xxxx ::

Dobra novica je to, da je Minecraft (to hočem otroku naložit) menda dostopen za vse člane družine.

Slaba novica pa je to, da pridem le do PlaySore -> Account in tu ne vidim nobene kategorije Family.

Mavrik ::

Hrmf, možno je da ni na voljo v Sloveniji :/
The truth is rarely pure and never simple.

Bojan xxxx ::

Najverjetneje res :(

Moj prvi poskus je bil, da bi otroku nakazal denar preko Google wallet. To ni šlo, ker je to možno samo če si iz US ali UK.

Obstaja sicer možnost nakupa "gift codes" preko par različnih web strani, ampak hkrati je tam opozorilo, da so te kode zaklenjene na regije, Slovenije na žalost ni med njimi.

errhec ::

Popravil, ne gre preko gift carda.
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

Lonsarg ::

Nism še osebno probal, ampak če prav vem ima Android že kar nekaj časa multi-user podporo. In če prav vem ta deluje podobno kot Windows 10, torej da so aplikacije skupne(en inštalira oba uporabljata):
https://android.gadgethacks.com/how-to/...

Je pa res da je ta funkcija precej skrita in nerodna pri Androidu, ampak ti bi jo itak uporabil zgolj takrat, ko hočeš neko aplikaciji kupljeno inštalirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bojan xxxx ::

Trenutno gledam predplačniške kao MasterCard, npr. SmartPayCard. Upam, da Google to prebavlja.
Če to ne bo šlo, poskusim multi-user rešitev. To bo najverjetneje prava rešitev. Thanks.

specing ::

Naložiš Minetest ali Freeminer (FOSS klona infiniminerja - minecraft je tudi klon, samo plačljiv) in nimaš teh težav.

Bojan xxxx ::

Ja, Minetest ipd. je OK. V teoriji. Praksa je ta, da vsi njegovi sošolci uporabljajo Minecraft.
Osebno pa bi dal seveda Minetest-u prednost.

Mavrik ::

Meni je uspelo plačevati z Entropay, morda še dela.
The truth is rarely pure and never simple.

RC37 ::

Bo otrok slej ko prej našel stvar, ki sliši na ime aptoide in bo dobil plačljive igrce zastonj. Sicer to ni ravno najboljši način pridobivanja stvari na telefon, ampak kaj češ... po novem piratstvo naj ne bi škodovalo prodaji tako da...

Sem si s tem naložu tudi minecraft.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC37 ()

shadeX ::

po novem piratstvo naj ne bi škodovalo prodaji tako da...


Aha. In kdo bo mene financiral, ko bo nekdo snel mojo app zastonj od tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Lonsarg ::

A ni noben probal kar sem predlagal, da bi imel več kot en Google account na telefonu, en od otroka en od starša za kupovanje iger? (nimam Android telefona trenutno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Matevz96 ::

Kaj pa če bi dodal kartico na otrokov račun opravil nakup in jo nato odstranil.
#hooldthedoor

Mavrik ::

Lonsarg je izjavil:

A ni noben probal kar sem predlagal, da bi imel več kot en Google account na telefonu, en od otroka en od starša za kupovanje iger? (nimam Android telefona trenutno)


Računi imajo ločene aplikacije in mora vsak kupiti ločeno. (Razen če se gre za t.i. restricted account, ki pa nima vseh zmožnosti).
The truth is rarely pure and never simple.

RC37 ::

ShadeX vprašaj evropsko komisijo. Oni so meli to študijo tako da je odgovor na tvoje vprašanje njihov problem. More pa aplikacijo en na svetu kupit da dobi apk ko ga da na aptoide.

Če si naredil dobro aplikacijo ti piratstvo ne bo nevem kaj škodilo, ker bo veliko uporabnikov vseeno kupilo potem ko bo preizkusilo na aptoide, če je pa tvoj app nekaj, kar je brezveze oz. je že 1000 istih pa tako ali tako ne boš imel uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC37 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMAZON KindleFire tablice

Oddelek: Pomoč in nasveti
51123 (641) bmartinez
»

Blokada otroškega Google računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6210542 (9178) vahid
»

IPAD

Oddelek: Loža
235704 (4789) Zheegec
»

#AndroidRage (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6824126 (20083) Tilen

Več podobnih tem