» »

Placevanje poloznic

Placevanje poloznic

1
2
»

Manu ::

Svoje račune trenutno preko spletne banke, provizija 25 centov.
Račune za nekoga drugega na bančnem okencu, provizija 60 centov. (Ta oseba hoče dokazilo o plačilu računa)

bambam20 je izjavil:

To razumem. Sprašujem te zato, ker ima mercator in OMV provizije 60 centov.

Mercator ima provizijo 65 centov.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

stara mama ::

Manu je izjavil:

Svoje račune trenutno preko spletne banke, provizija 25 centov.
Račune za nekoga drugega na bančnem okencu, provizija 60 centov. (Ta oseba hoče dokazilo o plačilu računa)

Sj ne, da imajo vse spletne banke skupaj z N26 in Revolutom izpis izjave o plačilu...

Manu je izjavil:


Mercator ima provizijo 65 centov.


Plačevanje kakršnekoli provizije na plačilo položnic je samo davek na bedake.
Sploh uni, ki jih plačujejo po 0.65€ zraven kruha in krompirja.

GregiB ::

Tilen je izjavil:

Preko spletne banke. Provizija 0 EUR.
Ktera spletna banka pa ima 0€ provizije???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

amacar ::

N26

Tilen ::

GregiB je izjavil:

Tilen je izjavil:

Preko spletne banke. Provizija 0 EUR.
Ktera spletna banka pa ima 0€ provizije???


Erste, Avstrija.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

konspirator ::

GregiB je izjavil:

Tilen je izjavil:

Preko spletne banke. Provizija 0 EUR.
Ktera spletna banka pa ima 0EUR provizije???

Raje vprašaj koliko banke zaračunavajo za mesečno vodenje računa, da imaš spletno/mobilno banko in provizijo pri položnicah 0 eur.

Razen n26 (in Revolut, ki ni banka) ne vem, če še kdo drug to omogoča.
--

Zgodovina sprememb…

delfinus ::

Danes odprem N26 account pa da vidmo, ker mam dost teh bancnih zajedalcev.

Manu ::

stara mama je izjavil:


Sj ne, da imajo vse spletne banke skupaj z N26 in Revolutom izpis izjave o plačilu...


Gre za starejšo osebo v povezavi z neko organizacijo (ni sorodnik). Mentaliteta določenih je taka, da delajo s tem kar poznajo. Odrezki so pač alfa in omega. Pa naj jim bo. Nimam časa se ukvarjat in prepričevat.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

MrStein ::

Tribal je izjavil:

Sparkasse spletna banka brez provizije

Kateri paket/račun?
Ker vsak mesec nekaj podražijo in zdaj skoraj nič več nimajo brez provizije.

Oberyn je izjavil:


A nihče ne uporablja Hal mBills? Provizija je 25 centov, vendar se plačilni nalog plača samo s fotografiranjem, torej nobenega tipkanja. Pri N26 je treba še vedno vpisati sklic in znesek.

Amen. Eni pa še živijo v srednjem veku.
Sicer vsaj ena slovenska banka tudi podpira fotografiranje "položnice".

Ko bo prišel bančni uber, pa vsi v jok in na drevo...

PS: 65 (in več) centov na položnico!??? Jaz pa sem jamral, da je NLB Klik predrag. :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mayne ::

Plačujem 1,6€ za svoj DH račun + ebanko, položnice so v poslovalnici brez provizije na spletni banki pa 0,25€.

Mare2 ::

mayne je izjavil:

Plačujem 1,6€ za svoj DH račun + ebanko, položnice so v poslovalnici brez provizije na spletni banki pa 0,25€.


Tule notri v tem sporočilu ena stvar ne drži. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

OvCa77 ::

Mare2 je izjavil:

mayne je izjavil:

Plačujem 1,6€ za svoj DH račun + ebanko, položnice so v poslovalnici brez provizije na spletni banki pa 0,25€.


Tule notri v tem sporočilu ena stvar ne drži. :)

Nekatere občine imajo v DH javno blagajno in zato so nekateri računi brez provizije. Mislim, da je imel to v mislih
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

buttcrack ::

Baje da je v kranju tako. Nisem komitent DH ker sem lenčina in imam raje N26.

mayne ::

OvCa77 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

mayne je izjavil:

Plačujem 1,6EUR za svoj DH račun + ebanko, položnice so v poslovalnici brez provizije na spletni banki pa 0,25EUR.


Tule notri v tem sporočilu ena stvar ne drži. :)

Nekatere občine imajo v DH javno blagajno in zato so nekateri računi brez provizije. Mislim, da je imel to v mislih


Točno to, v naši občini so zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayne ()

IL_DIAVOLO ::

Nisem penzionist, samo nerazgledan na tem podrocju :)

Torej spletna banka...slo ali tuja banka? So kake komplikacije recimo z n26?

Oberyn ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem penzionist, samo nerazgledan na tem podrocju :)
Torej spletna banka...slo ali tuja banka? So kake komplikacije recimo z n26?

Komplikacij z N26 ni, edino za prijavo boš moral iti skozi kratko video konferenco v angleščini ali nemščini, kjer po navodilih filmaš osebni dokument in nekaj malega odgovarjaš na vprašanja. Če ti ne gre od prve, lahko probaš večkrat.

buttcrack ::

edin verifikacija je zoprna ja. brez tega bi verjetno vsi moji bližnji že presedlali na N26, tako pa enim antišpraharjem niti omenit ne upam :)

IL_DIAVOLO ::

Uff to pa mi ni vsec

Mare2 ::

Oberyn je izjavil:

S telefonom, preko N26, brez provizije. Zdi se prelepo, da bi trajalo.

A nihče ne uporablja Hal mBills? Provizija je 25 centov, vendar se plačilni nalog plača samo s fotografiranjem, torej nobenega tipkanja. Pri N26 je treba še vedno vpisati sklic in znesek. Če bi bil mBills bolj razširjen, bi bil kar zanimiv, ker se lahko recimo v oštariji ali trgovini plača direktno s telefonom. Ampak ni videti, da bi se prijemal.


Jaz si sklic skopiram iz položnice (računa) ki sem ga dobil po emailu. (copy/Paste) Mogoče porabim 5 sekund. :)

S kartico Mastercard od N26 lahko plačaš brezstično. :) Pri mBills tudi?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

buttcrack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Uff to pa mi ni vsec

Dejstvo je, da ce si antisprahar pol bos tut v appu izgubljen, bog ne daj da ti se kaksna rec zasteka. Kako bos to reseval.
Vsaka stvar ima svoj davek, ce stekas...

konspirator ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Uff to pa mi ni vsec

Ali greste na družinski izlet v Žermani in opravite verifikacijo osebno.

Drugače je online postopek verifikacije precej zoprn, vprašajo za email, potem moraš z roko počasi mahati pred osebno, skenirajo preko kamere telefona osebno na vse možne načine, svetloba mora biti zelo dobra (skoraj tako kot pri fotografiranju za osebno).
1 mbit uploada je minimum, skoraj na meji.
--

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Kdo leta 2017 nima 1 mega uploada?
Če drugo ne, kupiš 1GB mobilnega interneta za 5 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

Kar je par km iz mesta, kjer je na voljo samo a/v_dsl, kjer ti +10 mbit DL (če je tel. parica ok) nič ne pomaga, saj je UP komaj 1 mbit (ali manj).
Ne zanašaj se preveč na mobilni interneta, ponekod so bazne precej zapolnjene.
--

šernk ::

z 1mbit uploadom je šlo ok mi skozi. No razen da sem skoraj kričat moral moj mail, da so ga razpoznali - slušalke so obvezne. v končni fazi odpiraš bančni račun in ne acc na forumu in morajo pač to opravit zaradi zaščite.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

delfinus ::

Evo info za sirso javnost.
http://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/...

Ja nic, bye bye SI banke, vse transakcije bom od sedaj naprej izvajal zgolj samo se preko N26. Edino eno na mesec ali pa celo manj, ko si bom nakazal potreben znesek na N26.
lp, D.

IL_DIAVOLO ::

Evo sem si naredil racun na banka.net. Kar kul in napredna zadeva. Security je na res visokem nivoju. Posebej tisti kljucek je dobra pogruntavščina, ki konstantno spreminja kodo.

stara mama ::

delfinus je izjavil:

Evo info za sirso javnost.
http://4d.rtvslo.si/arhiv/prvi-dnevnik/...

Ja nic, bye bye SI banke, vse transakcije bom od sedaj naprej izvajal zgolj samo se preko N26. Edino eno na mesec ali pa celo manj, ko si bom nakazal potreben znesek na N26.
lp, D.

Kak sem včeraj z veseljem skenslal mastercard. Rečem na banki da bi odjavil, pa men uslužbenka: ja kok pa to...
Rečem da je predraga. Po celem kupu podatkov in vseh mahinacij me vpraša če bi mel kako drugo kartico. Na moj NE, začne naštevat katere vse kartice imajo in jo še enkrat zavrnem, da ne rabim nič. Pol pa že skor mal užaljeno, da pač sam vpraša če bi mel kaj....
Naj imajo svoje kartice in vse skup, js imam pa svoj N26.
Še s to mislijo se poigravam, da bi vse skup prestavil tja in čisto skinil račun....

jeanslo ::

Oberyn je izjavil:

A nihče ne uporablja Hal mBills? Provizija je 25 centov, vendar se plačilni nalog plača samo s fotografiranjem, torej nobenega tipkanja. Pri N26 je treba še vedno vpisati sklic in znesek. Če bi bil mBills bolj razširjen, bi bil kar zanimiv, ker se lahko recimo v oštariji ali trgovini plača direktno s telefonom. Ampak ni videti, da bi se prijemal.

Že od samega začetka uporabljam mBills in vse moje račune, razen Simobil (A1) dobivam direktno v aplikacijo in plačam samo s pritiskom na gumba Plačaj-Potrdi :)

Drugače podpira tudi PhotoPay - slikanje položnic

BuDi79 ::

Oberyn je izjavil:

A nihče ne uporablja Hal mBills? Provizija je 25 centov... ni videti, da bi se prijemal.

Mislim, da si si odgovoril. 25c ni tako poceni (oziroma cenejše) da bi bilo vredno 10 sekund pretipkavanja sklica pri normalni banki + treba si je nakazat denar na mbills, kar je neudobno in pri večini bank povezano s stroški.

Edina morebitna rešitev za mbills je da postanejo tako ali drugače brezplačni - ampak pri Halcomu to ni za pričakovat. Storitev lahko prodajo bankam (če bi bili 2005 bi itak takoj prodali NLB, ne glede na njihove bizarne cene) ali pa odkrijejo kako se preživljati s tem kar imajo ljudje prednaloženo na mbillsih. Pa še potem vprašanje če se da ljudem "*ebat" z dodatnim posrednikom.

Z mbillsi so šli reševat problem, ki ni tako velik da bi bil vreden toliko kot ga računajo sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Mare2 ::

stara mama je izjavil:


Naj imajo svoje kartice in vse skup, js imam pa svoj N26.
Še s to mislijo se poigravam, da bi vse skup prestavil tja in čisto skinil račun....


Stara mama, jaz sem že prestavil na N6. Je kar dober občutek, čeprav prihranek je pa le nekaj sto EUR letno.

Evo, kako se izvede plačilo:

Plačevanje

Vpišeš račun IBAN, tam pod "Message" napišeš sklic:
SI00 23032017 (pač pravi sklic, ki ga imaš) 4 mestna referenca je npr. SI00, drugi del reference pa (jaz naredim samo presledek in dodam) 23032017. Še najlažje narediš copy/paste iz položnice, če jo dobiš elektronsko.

Prvič plačaj s takojšnjim plačilom, da se ti račun zapiše v TRANSFERS My contacts, da je naslednjič lažje plačevat. Naslednjič uporabiš Transfers, izbereš “kontakt”, vpišeš znesek in dodaš sklic. :) Če želiš plačati s kasnejšim datumom, obkljukaj "Want to save this as a standing order?" in izbereš datum.

Pri plačevanju preko spleta moraš potrditi plačilo še v mobilni aplikaciji. Seveda lahko plačaš tudi kar z mobilno aplikacijo.

Vse skupaj traja le nekaj sekund. :)

Potrdilo o nakazilu (PDF s podatki o plačilu) se dobi iz mobilne aplikacije, pri vpogledu v transakcijo (Transfer confirmation). Če javi "Internal server error: Error" je lahko krivda uporaba ŠČŽ- jev. Sicer pa uporabi screenshot.

https://docs.google.com/document/d/1pfY...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

cortez ::

Mesečni izpisek se že da preko spleta, za ostalo bo treba pa še mal počakat...

a_borlak ::

Hal mBills, fotografiraš, plačaš. Vsake toliko si nakažeš ali pa narediš trajnik, saj so praviloma številke zelo podobne.

jeanslo ::

BuDi79 je izjavil:

Z mbillsi so šli reševat problem, ki ni tako velik da bi bil vreden toliko kot ga računajo sami.

Tukaj se pa ne moram strinjati.
Ne rešujejo le problema poceni plačevanja položnic, rešujejo probleme udobja plačevanja položnic (torej ne samo photopay temveč to, da papirnatih sploh več ni treba imeti).
Ni več problema, ko si na poti ali dopustu - če se ti zabaše poštni nabiralnik, ali poteče rok zapadlosti ko te ni doma, ali enostavno izgubiš nekje položnico.
Rešuje problem nakazila iz denarnice v denarnico - tako poravnam s parimi prijatelji kakšne male zneske (piajče, ali da mi kdo gre iskati mojo malico za v službo spotoma, etc...)

Pa če (ko) menjam banko (ozaradi kreditov), mi zgodovina plačanih računov ostane na telefonu.

OK, to je mojih 5 centov k debati :)

shintaro ::

če uporablja kdo Hall M bills ... Mnenje (če ni blo že omenjeno nism bral).. Edit: bom verjetno ga probal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

jeanslo ::

shintaro je izjavil:

če uporablja kdo Hall M bills ... Mnenje (če ni blo že omenjeno nism bral).. Edit: bom verjetno ga probal

Sem navdušen uporabnik mBills že od samega začetka ;)

shintaro ::

hvala za mnenje.

IL_DIAVOLO ::

Je to normalno, da ti na nkb odtegnejo slabih 60 evrov za viso kao premium? Danes sem namreč dobil izpisek in vidim odtegljaj 5 evrov za vodenje računa, tistih 57 evrov pa mi ni jasno od kod.

Na letni ravni, da se razumemo.

Zgodovina sprememb…

OvCa77 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Je to normalno, da ti na nkb odtegnejo slabih 60 evrov za viso kao premium? Danes em namreč dobil izpisek in vidim odtegljaj 5 evrov za vodenje računa, tistih 57 evrov pa mi ni jasno od kod.

To ti je zlata visa kartica, če je nimaš jih pojdi vprašat, drugače pa je vse v redu.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

IL_DIAVOLO ::

Ok, hvala.

drekodovce ::

vrni jo in vzemi pri novi kbm predplačniško. 10€ za 4 leta brez stroškov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617119505 (8810) Karen
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14943500 (16072) Excavator
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204618 (3081) LitralSM
»

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12818685 (15748) opeter
»

Najenostavnejše plačevanje položnic

Oddelek: Loža
429578 (6491) Alien123

Več podobnih tem