» »

Linux (RH9) problem z AudioCDji in pravice za datoteke...

Linux (RH9) problem z AudioCDji in pravice za datoteke...

_Marko_ ::

Ker sem newbie me mučijo naslednji stvarci:
1. Imam dva cd pogona. Ko vstavim v prvega AudioCD, se mi odpre predvajalnik in mi zašpila muziko. Ko vstavim AudioCD v drugega (Pečka) mi CDja noče predvajat... Any clue?
2. Imam še majhen problemček s pravicami... Potem ko sem si namestil podporo za NTFS sem si mountal obe particiji in --
hda1 lahko berem kot navaden user, hda5 pa ne saj mi v properties kaže da ni obkljkano da lahko bereš datoteke. Potem sem se prijavil kot root in spet odšel na hda5 in kliknil na properties -- obljukam vse pravice kliknem ok, in mi zateži da je prišlo do napake. wtf? no enivej, lepo prosim za pomoč! :D

LP, Mare.

moj_nick ::

2. poglej datoteko /etc/fstab in pri options pri ntfs particiji dodaj users,umask=0

za 1. nism zihr - mislim, da je to zato, ker maš posebn kabl iz cd-roma v plato oz. zvočno kartico, ki je zaslužen za branje audio-cdjev. Imaš pa samo enega, zato ti dela samo 1 cdrom
110111001001010001010000

_Marko_ ::

uuu... na to pa sploh nisem pomislil... :D ok, bom prešaltu kabl, pa bo verjetno delalo :\ .
Hvala za pomoč!

_Marko_ ::

v bistvu mi tole ne dela... 8-O em odprem fstab pa nikjer ne najdem hda1 oz. hda5 (ntfs). tudi če jih mountam :\

help?

moj_nick ::

čudn...

probi mountat in poglej v /etc/mtab

verjetno bo potrebno dodat vrstici v /etc/fstab
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ntfs mount suse 10.2

Oddelek: Operacijski sistemi
131349 (1226) karafeka
»

dostop iz linuxa do datotek v win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
232208 (1757) palma
»

Ubuntu in win particije

Oddelek: Operacijski sistemi
131141 (997) ZGI
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395830 (4425) TICKO
»

nOOb rabi pomoč pri redhat 9!

Oddelek: Operacijski sistemi
71303 (1194) dr.J

Več podobnih tem