» »

Kako naviti PII procesor...?

Kako naviti PII procesor...?

D3m0|is3n ::

Jaz imam procesor Intel PII ~300MHz, pa
sem nekje bral, da so na enih servisih oz.
firmah nardil neki takega, da so PII ~300MHz neki odzadaj pocinkal tako da je delal na originalni frekvenci okoli 500MHz.Me zanima, ce je to obstaja, pa ce kdo kej ve oz. ma kaksna navodila v zvezi s tem, ga lepo prosim, da mi poslje
oz. kaj napise na mail. Thnx;)

webcreator ::

V triki (oz. člankih) si malo preber Slot 1 hack.
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

element ::

O tem jest nič ne vem. Sam imam P2 400 navitega na FSB 133mhz. P2 procesorje boš itak lahko navijal samo prek FSBja, ker majo množilnik zaklenen. Zdej samo povej, kero plato maš, pa kakšen P2. Nekateri P2 300 imajo FSB 66mhz (4,5*66), novejši pa 100mhz (3*100). Ko boš navijal navij v prvem primeru, bi ti mogl delat na FSB 83, v drugem pa na 133mhz. Na plati pa malo podmaži greenyja s termalno pasto, ker se pri višjih FSBjih bolj greje. Tako bi ti moral procesor delat v prvem primeru na 373mhz, v drugem pa 399mhz. Če ga boš pa lahko še bolj navil, je pa samo še bolš.:P

VASkO ::

noben p2 300 nima FSBja 100mhz. To se je pojavilo komaj z izidom p2 350. Poglej pod triki Slot1 hack in bos ga lahko gnal na 100mhz FSB, kar je 450mhz.

D3m0|is3n ::

Sej jaz vse to vem, zato k ga sam laufam
na 112MHz FSB in ~504MHz .
:D
Pa prov malo se greje, pri 2h kvake 3 je temperatura prilezla na skromnih 32°C. Sam jaz bi ga rad laufu na default na 504MHz,to je to. Thnx vseeno.

VASkO ::

ja pa poglej slot1 hack, drugace ce pa se ti ne da, pa povzetek: prelepi pin b21, da bo default 100mhz FSB

element ::

Jest samo na plati jumper premaknem in (če bi meu celerona) dobim default 100mhz! That easy!:D

D3m0|is3n ::

Hmm. Jaz imam pa štekarje na plati, samo to je žalostno, da nobeden nedela, tako kot bi bilo traba.

element ::

Kako to misliš, da jumper ne dela8-O? A maš tapravo kombinacijo, pa kakšne jumperje maš?

D3m0|is3n ::

Jah nevem. Zraven proca so 4. switchi, za katere v navodilih piše, da so za spreminjanje FSB pa mnogokratnika pa sm jih premaknu, pa se ni nic zgodilo.:|

VASkO ::

mnogokratnika ne mores spreminjat, lahko samo FSB

element ::

Jah, jest mam 3 switche za FSB spreminjat (350mhz proc. mam trenutno), 4 za množilnik (ki ga pri intelih ne moreš), pa 1ga za spreminjat iz 66/100 default. Jest mam 350 tko že itak 3,5*100, tko da mi to nč ne pomaga. Teb pa bi... :\

D3m0|is3n ::

OK, kaj je pa za narest, če ti naenkrat pr špilannju kvake3 pokaže kernel od NT-jev in ti pise dumping memory, pol se pa zadeva resetera? To je na 112MHz FSB in ~504MHz?

megane1 ::

mene zanima ce se da to tudi na moji plati
ki je qdi legend 5 in v biosu podpira
frekvenco samo do 83

lepo bi blo da bi spravo mojega p2 333 na malo vec kot 416

caio

VASkO ::

ce je cipset LX, potem ne bo slo, ker komaj BX podpira 100mhz FSB.

element ::

A ni tko, da BX uradno podpira 100mhz FSB, neuradno pa do 150? Vsaj jest sm lahko na moji plati dau do 150mhz FSBja. :\

VASkO ::

ja, poglej, neuradno podpira, do kolko ga spravis. Uradna podpora pomeni samo to, da ima cipset take delitelje za PCI in AGP, da ti dve vodili pac delujeta na standardni hitrosti - to je uradna podpora.

Na LX platah pa 100mhz ni mogoce, ne samo zaradi nepodprtih deliteljev za AGP pa PCI pac pa tudi zato, ker se takrat niso razmisljali, da bo enkrat 100mhz FSB prisel pa potem sploh na LX plate niso dajali clock generatorjev, ki imajo moznost 100mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

epox p2-112a & Celeron 300a RAM in OVERCLOCK

Oddelek: Navijanje
7920 (830) ru7
»

P2 266 Mhz

Oddelek: Navijanje
15938 (797) A.J.
»

Bo ali ne bo to je sedaj vprasanje! 350>500?

Oddelek: Navijanje
191112 (888) EvilK|NG
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251386 (1051) MiKi
»

SLOT 1 hack?

Oddelek: Navijanje
91086 (910) AvAkI

Več podobnih tem