» »

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus

««
3 / 18
»»

shadeX ::

Zanimivo kako poizkušate prepričat epl fan-e da je Android boljši


Ga ni zmagovalca in hvala bogu da ga ni, če ne bi imeli samo Apple, Samsung ali pa nekaj tretjega. Odkrito povedano nekje 30% mojih kolegov ima iPhone drugo se porazgubi med Android in Windows (več droid). Tisti, ki so na droidu in so probali iOS oz. iPhone jim pač ni odgovarjal in podobno je bilo pač pri tistih ki so imeli androida. Pa noben ne pljuva en čez drugega, samo pač ne morejo se navadit al jim pa neki ne odgovarja, to pa še ne pomeni da je kateri slab.

In tukaj denar ne igra popolnoma nobene vloge. Applov iPhone SE, dobiš že za 300EUR. In maš ravno tako najnovejši iOS in dolgo podporo. S tem telefonom, ciljajo na kupce, ki imajo manjši budget pa še vedno bi želeli imeti Applov telefon. In še vedno lahko kupiš iPhone 8 po konkurečni ceni high end flagshipov. iPhone X obstaja za tiste kupce, ki si želijo "več" in so za to pripravljeni odšteti toliko več denarja. Glede na to da so telefoni že mini PC-ji, ki jih uporabljamo vedno več, se je Apple odločil da je ta poteza popolnoma smiselna. Koliko se je o tem zmotil, bodo pa samo številke pokazale.

Ne bi me pa čudilo če:
- Bi konkurenca ponudila podoben flagship po podobni ceni
- Bi cena telefonov v prihodnosti ŠE narasla... in jaz odkrito verjamem da bo. Ko se to zgodi, bom takrat citiral tale post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Modri dirkač ::

Saj je samsung ponudil s8++ (note) za jurja, pa nobeden ne jamra.
Samo to je pa zdaj Apple.
Everybody lies!

MxxW5 ::

Ok, še nekaj resnega razmišljanja...

Qi brezžično polnjenje:
Čeprav ne gre za ravno novo tehnologijo, se milo rečeno, do danes ni prijela. Verjetno količina telefonov (uporabnikov) s to tehnologijo ni bila dovolj velika, da bi se splačalo iti v neke hude investicije. Kolikor mi je znano, wireless charging resno podpira le Starbucks, pa še to konkurenčni standard (PowerMat). Pričakovati je, da bo z novimi iPhoni dosežena kritična masa releavantnih uporabnikov (vsaj v Ameriki), da se bo takšnim in drugačnim proizvajalcem začelo izplačati vlagati v to tehnologijo. Predvsem tukaj ciljam na avtomobilsko industrijo. Brezžično polnjenje telefonov je za avto dobesedno idealna reč; telefon v avtu itak odložiš na primerno mesto in fino je, če se vmes polni. Američani npr. precej časa preživijo v avtih. nekdo, ki preživi v avtu vsak dan uro ali dve, mu klasičnega polnjenja sploh ne bi bilo treba več uporabljati. Upati je, da bo ta tehnologija v avtih čez par let vseprisotna, tudi v najosnovnejših modelih (skupaj s parom USB-C vhodov).

FaceID:
Tule mi par stvari ne gre v račun. Applu je treba priznati, da v svoje produkte (bolj kot ostali proizvajalci) vgrajuje tehnologijo, ki je dovolj robustna in zrela, ne pa po Samsungovem principu "poskusimo kaj bo". Povedano drugače, pričakoval bi, da bo Apple TouchID nadomestil s tehnologijo, ki bo boljša od njega ali mu bo vsaj enakovredna. Pričakovati je torej najmanj to, da FaceID dela 100% (ali vsaj 90%, tako kot fingerprint readerji na telefonih za 200 EUR) v vseh razmerah: tema, kapa, očala, ruta, šal...itd. To je najmanj. Ampak po mojem ni zadosti. Če mora uporabnik telefon dvigniti do obraza, zato, da se telefon odklene, je to IMO še vedno slabše kot fingerprint reader. No ja, bomo videli v praksi. Se mi pa cela stvar zdi resnično čudna. Logično bi namreč pričakoval, da bo imel iPhone FaceID poleg TouchID-ja, ne pa namesto njega. Kaj lahko se zgodi (ni pa nujno), da bodo uporabniki najprej navdušeni in zadevo kazali vsem svojim prijateljem, nato pa bodo zadevo ugasnili in se vrnili h geslom, ali pa še huje, nosili s sabo povsem odklenjen telefon.

Lightning konektor:
Jaz bi fasa popozditis, če bi bil uporabnik Apple produktov. Medtem, ko je Apple na svojih prenosnikih povsem ukinil konektorje, ki niso USB-C, na svojih telefonih forsira lightning. Macbooke je tako lažje povezati z modernim Android telefonom, kot z iPhonom. Noro. Tako blatantnega zafrkavanja potrošnikov (strank!) že dolgo nismo videli.

RoccoC ::

Modri dirkač je izjavil:

Saj je samsung ponudil s8++ (note) za jurja, pa nobeden ne jamra.
Samo to je pa zdaj Apple.


Apple X bo v Evropi 1319€ (priporočena cena v Nemčiji) - mal razlika ali ne....Pa tudi za Note seveda jamrajo da je drag ;)

sirotka ::

RoccoC je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Saj je samsung ponudil s8++ (note) za jurja, pa nobeden ne jamra.
Samo to je pa zdaj Apple.


Apple X bo v Evropi 1319€ (priporočena cena v Nemčiji) - mal razlika ali ne....Pa tudi za Note seveda jamrajo da je drag ;)

Kaj se to tebe tiče (če ti je predrag)? Naj plača, kdor hoče. Meni osebno je tud predrag in mi je 1000+€ za telefon bolno, sam vsakemu svoje.

RoccoC ::

sirotka je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Saj je samsung ponudil s8++ (note) za jurja, pa nobeden ne jamra.
Samo to je pa zdaj Apple.


Apple X bo v Evropi 1319€ (priporočena cena v Nemčiji) - mal razlika ali ne....Pa tudi za Note seveda jamrajo da je drag ;)

Kaj se to tebe tiče (če ti je predrag)? Naj plača, kdor hoče. Meni osebno je tud predrag in mi je 1000+€ za telefon bolno, sam vsakemu svoje.


?? Prav nič sem me ne tiče, le odgovoril sem modremu dirkaču. Applovi produkti me zanimajo čisto iz tehničnega stališča.

Furbo ::

cekr je izjavil:

Ne vem, kaj delate probleme. Če ti na bo zagrabilo buče, imaš še vedno možnost vpisa starega dobrega gesla.

Apple ima odličen senzor za prstni odtis, ki so ga zdaj nadomestili s čungalungo. To je problem.
Dobro staro geslo? Kdo, ki je razvajen z odličnim senzorjem, se bo šel drkat vtipkavati 6 številk?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

pirlo ::

gddr85 je izjavil:

edino kar ima apple je res smooth os in dolga software podpora, ostalo ti naredi kitajček za 3/4 manj keša :P

99% android appov je še vedno vsaj 4.4 (2013) kompatibilnih, kar pomeni okoli 4 leta... Na 4 do 5 let pa tako moraš napravo menjat, ker če ne druga vsaj baterija gre. Večina pa še ekran vmes zlomi :)

sirotka ::

pirlo je izjavil:

gddr85 je izjavil:

edino kar ima apple je res smooth os in dolga software podpora, ostalo ti naredi kitajček za 3/4 manj keša :P

99% android appov je še vedno vsaj 4.4 (2013) kompatibilnih, kar pomeni okoli 4 leta... Na 4 do 5 let pa tako moraš napravo menjat, ker če ne druga vsaj baterija gre. Večina pa še ekran vmes zlomi :)


Ni fora v appih, ampak v OS. Recimo 4s je dobil vse do IOS 9 posodobitve, mokre sanje drugje.

RoccoC ::

sirotka je izjavil:

pirlo je izjavil:

gddr85 je izjavil:

edino kar ima apple je res smooth os in dolga software podpora, ostalo ti naredi kitajček za 3/4 manj keša :P

99% android appov je še vedno vsaj 4.4 (2013) kompatibilnih, kar pomeni okoli 4 leta... Na 4 do 5 let pa tako moraš napravo menjat, ker če ne druga vsaj baterija gre. Večina pa še ekran vmes zlomi :)


Ni fora v appih, ampak v OS. Recimo 4s je dobil vse do IOS 9 posodobitve, mokre sanje drugje.


Ja sam je bil praktično neuporaben - štekal za pop...4s je bil zadnji iPhone ki sem ga imel sam in je to iz prve roke...

Golaz ::

shadeX je izjavil:


Prejšni androidov lastnik toliko let tudi jaz. Ampak je potreba po tem kmalu izginila, ker raje kot odprtost imam varnost.


Hahaha, ta je pa dobra ;-)

Pa kaj vi ljudje vsako leto menjate telefone? Zakaj? Jaz imam že 6 let Galaxy Ace, pa ne vidim potrebe po menjavi, dokler telefon deluje...

Tako iz radovednosti, kakšne so funkcije, ki jih uporabljate na telefonu, da potrebujete telefon za 500€ in več? Pa to vprašanje je naslovljeno na odrasle ljudi, ne mi zdaj z facebook pa snapchat pa temi bedarijami.

CoolBits ::

Kaj imajo veze funkcije? Če imaš denar in si lahko privoščiš, si privoščiš, če ne pa pač nergaš po forumih.

Golaz ::

Aha, torej telefon je zate statusni simbol? Bravo.
Nerganje? Se ti že malo blede?

VaeVictis ::

BTW, zanimivi komentarji glede cene.

Po drugi strani imaš napravo vsak dan in večina ljudi uporablja telefon vsaj 1 uro na dan, če ne še več...

Torej, če je naprava 1300 EIUR in jo imaš 2 leti je to približno 1,4 EUR na dan ali pa ena kava z mlekom na dan.

Tako veliko spet ni.

Sedaj zgoraj so primerjave z laptopon, sedaj je pa odlično vprašanje, kaj bolj pogosto in več uporabljaš, laptop ali telefon!?

ps: V vsakem primeru pa, če imaš denar in ti paše kupit telefon, ga kupi, če ne pa STFU!

ps2: Sem pa skoraj 100% prepričan, da bomo naslednje leto videli Samsung Galaxy X, ki bo skopiral polovico zadev, dodal nekaj polpripravljenih zadev, za katere bodo spet vsi trdili, da so oh in sploh, ki pa jih ne bo noben uporabljal in stal približno 1000 USD.

shadeX ::

Hahaha, ta je pa dobra ;-)


Dobra ampak resnična :)

kakšne so funkcije, ki jih uporabljate na telefonu, da potrebujete telefon za 500€ in več?


Video streaming services ( Twitch, YT), Google Docs, Spreadsheet, Fb, Messenger, Sygic, Mobia TV (gledanje TV), Paypal, Abanet, GDrive, Quora... lahko še nekaj časa naštevam.

Vse to mora shendlat v delčku sekunde (ko preklapljam/vklapljam appe), zahtevan je smooth UI experience, da ne omenjam minimalno 128GB storega (je že ratal premal).

Pa to vprašanje je naslovljeno na odrasle ljudi, ne mi zdaj z facebook pa snapchat pa temi bedarijami.


Facebook uporabljamo tudi odrasli. Je odličen tool za posredno generiranje denarja. Kjer je denar, tam sem jaz.

Jaz imam že 6 let Galaxy Ace


Uf,.. ga ima moja mama. Za klicanje je super.

RoccoC ::

VaeVictis je izjavil:


ps2: Sem pa skoraj 100% prepričan, da bomo naslednje leto videli Samsung Galaxy X, ki bo skopiral polovico zadev, dodal nekaj polpripravljenih zadev, za katere bodo spet vsi trdili, da so oh in sploh, ki pa jih ne bo noben uporabljal in stal približno 1000 USD.


Se ti ne zdi da je tokrat X kopiral na veliko: brezžično polnjenje (imel recimo že Nexus 5 leta 2014), prepoznavanje obraza (žnj androidov ima to, sicer vsaj po Apple marketingu ne na tem nivoju, ampak zadeva še na predstavitvi applu ni delala), ekran do roba (Xiaomi Mi mix, essential)... Praktično nič izvirnega ni tokrat Apple pokazal, škoda.

Manu ::

Glede FaceID.

Primarni način za odklep iPhona je geslo (privzeto 6 mestno število). Sekundarno pa TouchID in v iPhonu X FaceID.
(Geslo lahko tudi izklopiš, ampak ne vem, če v tem primeru lahko uporabljaš le TouchID. Mislim, da ne.)

Če ti bo nekdo hotel ukrast telefon in ga odklenit, to že danes lahko naredi na nasilen način s prstnim odtisom. Ti zvije roko in pritisne palec na TouchID in ti ga tako odklene. To pomeni, da FaceID ni nič slabši v tem ekstremnem primeru. Agresivnežu ti pravzaprav ni treba zvijat roko, ampak samo nastavi pred obraz, kar je bolje zate; manjša možnost za poškodbe. Če ima nasilnež namen ukrast telefon in ga odklenit, bo to naredil ne glede na tehnologijo, ki se uporablja za odklep telefona.
Če se bojiš nasilnežev (recimo da si raziskovalni novinar in v nevarnosti, ker pišeš članek o lokalnem politiku, ki si dovoli preveč), potem izklopiš TouchID ali FaceID in uporabljaš samo geslo, ki ga lahko tudi nastaviš na večmestno z alfa-numeričnimi znaki.


Če mora uporabnik telefon dvigniti do obraza, zato, da se telefon odklene, je to IMO še vedno slabše kot fingerprint reader.

Zato pa imaš na voljo vsebine/aplikacije, ki se pokažejo na zaklenjenem zaslonu:
- (notifications, reply with message, wallet, home control, today view),
- ura, datum, zgornja vrstica (signal, baterija),
- control center, če to omogočiš (airplane mode, wifi on/off, bluetooth, svetilka, kalkulator...)
- kamera

Za to zgoraj ne rabiš TouchID že zdaj.

Kako bo to uporabno z FaceID, bomo pa še videli. Vendar, če hočeš pogledat vsebino na ekranu, telefon malo bolj obrneš proti očem. Že zdaj je tako. Vsaj pri meni je tako. Mislim, da ne bi smelo bit nekih problemov.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

shadeX ::

Agresivnežu ti pravzaprav ni treba zvijat roko, ampak samo nastavi pred obraz, kar je bolje zate; manjša možnost za poškodbe.


Glede na to da telefon zna prepoznat obrazne poteze (glej animojis), se ne bi čudil, če bi lahko v tem primeru kot "varnost" nastavil določeno obrazno potezo (npr angry face) in tako preprečil odklep telefona.

CoolBits ::

Lahko zamižiš pa ne odklene. Važno da ne pogledaš v telefon.

Jerry000 ::

Modri dirkač je izjavil:

Saj je samsung ponudil s8++ (note) za jurja, pa nobeden ne jamra.
Samo to je pa zdaj Apple.

tut pixel je bil jurja

MrNighthawk ::

Ma ne vem no. Glede na ceno 1200EUR ki pravijo, da bo. Dobiš za tak denar Oneplus 5 (ali pa npr iphone 6/5se) in solidnega laptopa in ne vem,če si ful na slabšem, ker nimaš iphona x. Tako pač jaz razmišljam no :) i could be wrong

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Tud rabljen avto dobiš, al pa dva.
Lahko pa kupiš tudi telefon za 10.000€ al pa 15M... vsakemu svoje.
https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2...

pirlo ::

sirotka je izjavil:

pirlo je izjavil:

gddr85 je izjavil:

edino kar ima apple je res smooth os in dolga software podpora, ostalo ti naredi kitajček za 3/4 manj keša :P

99% android appov je še vedno vsaj 4.4 (2013) kompatibilnih, kar pomeni okoli 4 leta... Na 4 do 5 let pa tako moraš napravo menjat, ker če ne druga vsaj baterija gre. Večina pa še ekran vmes zlomi :)


Ni fora v appih, ampak v OS. Recimo 4s je dobil vse do IOS 9 posodobitve, mokre sanje drugje.

Valda je fora v appih, zakaj se pa gre druga na telefonu? Na Androidu lahko uporabljaš zadnjo verzijo appa na "starem" OSu, pri Applu pa ne. In zakaj bi moral posodobit OS, da dobiš zadnjo verzijo aplikacije? Zakaj bi človek moral met takšne mokre sanje?

Jerry000 ::

MrNighthawk je izjavil:

Ma ne vem no. Glede na ceno 1200EUR ki pravijo, da bo. Dobiš za tak denar Oneplus 5 (ali pa npr iphone 6/5se) in solidnega laptopa in ne vem,če si ful na slabšem, ker nimaš iphona x. Tako pač jaz razmišljam no :) i could be wrong

Tesla je tudi 100.000€, za ta denar dobiš cca 90 cliotov...your point?

Golaz je izjavil:

Aha, torej telefon je zate statusni simbol? Bravo.
Nerganje? Se ti že malo blede?

Nekateri kupijo Teslo, drugi BMW, nekateri pa Clio...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Stari maček ::

U2ros je izjavil:

Jaz sem pa pred kratkim (po dolgem času) presedlal iz appla na android (galaxy s8+) in moram rečt da je android bolj uporaben. Ni hitrejši, ni bolj smooth, ni lepši, je pa bolj uporaben in to mi trenutno največ pomeni. Kar se pa tiče novih modelov... 8-ka bi se po logiki novosti ki jih ima morala imenovati 7S, sicer pa se mi ne zdi nič posebnega. X je pač novi flagship. Apple je moral step-upat svoj game glede na konkurenco. Imam pa občutek da glede na to kdaj bo X dejansko na voljo, jim je kar malo tekla voda v grlo in so hiteli s predstavitvijo. Se pa gotovo vsi strinjamo, da je za napredek na področju kar dobro, da imamo tako vojno med Applom in ostalimi na Androidu.

Enako sem sam naredil že pri 3GS. In mi ni žal. IPhone je telefon za omejene t....Tehnološko prednost je že zdavnaj izgubil, novih idej ni, platforma je pa za moj okus preveč zaprta.

Jerry000 ::

RoccoC je izjavil:

VaeVictis je izjavil:


ps2: Sem pa skoraj 100% prepričan, da bomo naslednje leto videli Samsung Galaxy X, ki bo skopiral polovico zadev, dodal nekaj polpripravljenih zadev, za katere bodo spet vsi trdili, da so oh in sploh, ki pa jih ne bo noben uporabljal in stal približno 1000 USD.


Se ti ne zdi da je tokrat X kopiral na veliko: brezžično polnjenje (imel recimo že Nexus 5 leta 2014), prepoznavanje obraza (žnj androidov ima to, sicer vsaj po Apple marketingu ne na tem nivoju, ampak zadeva še na predstavitvi applu ni delala), ekran do roba (Xiaomi Mi mix, essential)... Praktično nič izvirnega ni tokrat Apple pokazal, škoda.

Samo tokrat?

Stari maček ::

pirlo je izjavil:

sirotka je izjavil:

pirlo je izjavil:

gddr85 je izjavil:

edino kar ima apple je res smooth os in dolga software podpora, ostalo ti naredi kitajček za 3/4 manj keša :P

99% android appov je še vedno vsaj 4.4 (2013) kompatibilnih, kar pomeni okoli 4 leta... Na 4 do 5 let pa tako moraš napravo menjat, ker če ne druga vsaj baterija gre. Večina pa še ekran vmes zlomi :)


Ni fora v appih, ampak v OS. Recimo 4s je dobil vse do IOS 9 posodobitve, mokre sanje drugje.

Valda je fora v appih, zakaj se pa gre druga na telefonu? Na Androidu lahko uporabljaš zadnjo verzijo appa na "starem" OSu, pri Applu pa ne. In zakaj bi moral posodobit OS, da dobiš zadnjo verzijo aplikacije? Zakaj bi človek moral met takšne mokre sanje?

tega, da je star fon z novim upgradejom praktično neuporaben, seveda nihče ne omeni...saj nismo od včeraj.

shadeX ::

Tesla je tudi 100.000€, za ta denar dobiš cca 90 cliotov...your point?


Primerjaš rabljeno z novim. Za 100k, dobiš 10 novih cliotov.

Jerry000 ::

shadeX je izjavil:

Tesla je tudi 100.000€, za ta denar dobiš cca 90 cliotov...your point?


Primerjaš rabljeno z novim. Za 100k, dobiš 10 novih cliotov.

Imaš prav, ampak vseeno

sirotka ::

pirlo je izjavil:

sirotka je izjavil:

pirlo je izjavil:

gddr85 je izjavil:

edino kar ima apple je res smooth os in dolga software podpora, ostalo ti naredi kitajček za 3/4 manj keša :P

99% android appov je še vedno vsaj 4.4 (2013) kompatibilnih, kar pomeni okoli 4 leta... Na 4 do 5 let pa tako moraš napravo menjat, ker če ne druga vsaj baterija gre. Večina pa še ekran vmes zlomi :)


Ni fora v appih, ampak v OS. Recimo 4s je dobil vse do IOS 9 posodobitve, mokre sanje drugje.

Valda je fora v appih, zakaj se pa gre druga na telefonu? Na Androidu lahko uporabljaš zadnjo verzijo appa na "starem" OSu, pri Applu pa ne. In zakaj bi moral posodobit OS, da dobiš zadnjo verzijo aplikacije? Zakaj bi človek moral met takšne mokre sanje?


Galaxy s2 je dobil uradno podporo do 4.1. Zato bi moral imet mokre sanje ;) Sedaj pa primerjaj hitrost s2 in 4s in kateri je "neuporaben"

7982884e ::

Navaden A11 je 25 odstotkov hitrejši od A10, najhitrejši primerki pa bodo do 75 odstotkov hitrejši.


iz kje je ta podatek? jaz ga nisem zasledil nikjer.

pirlo ::

sirotka je izjavil:

pirlo je izjavil:

sirotka je izjavil:

pirlo je izjavil:

gddr85 je izjavil:

edino kar ima apple je res smooth os in dolga software podpora, ostalo ti naredi kitajček za 3/4 manj keša :P

99% android appov je še vedno vsaj 4.4 (2013) kompatibilnih, kar pomeni okoli 4 leta... Na 4 do 5 let pa tako moraš napravo menjat, ker če ne druga vsaj baterija gre. Večina pa še ekran vmes zlomi :)


Ni fora v appih, ampak v OS. Recimo 4s je dobil vse do IOS 9 posodobitve, mokre sanje drugje.

Valda je fora v appih, zakaj se pa gre druga na telefonu? Na Androidu lahko uporabljaš zadnjo verzijo appa na "starem" OSu, pri Applu pa ne. In zakaj bi moral posodobit OS, da dobiš zadnjo verzijo aplikacije? Zakaj bi človek moral met takšne mokre sanje?


Galaxy s2 je dobil uradno podporo do 4.1. Zato bi moral imet mokre sanje ;) Sedaj pa primerjaj hitrost s2 in 4s in kateri je "neuporaben"

Galaxy s2 je april 2011. Pa še vedno lahko poganja vse top aplikacije, ker so več ali manj kompatibilne do 4.0 ali 4.1.
Me zanima kako dela 4s z zadnjim OS-om, samo za to, da lahko imaš zadnjo verzijo Safarija, iMessagea in podobno....

Ciklamen ::

Iz prve roke povem, da fotrov 4S z iOS 9 dela so-so. Naprimer, ful ma težave s sprejemanjem klicov, ko oni slajder za sprejem klica včasih ne prime parkrat, baterijo mu požira nenormalno, internet dela ful počasi (skoraj vedno Edge - moral bi bit 3G minimum), odzivnost kadar telefon dela je kul.
- End of the Post ->

sirotka ::

Ciklamen je izjavil:

Iz prve roke povem, da fotrov 4S z iOS 9 dela so-so. Naprimer, ful ma težave s sprejemanjem klicov, ko oni slajder za sprejem klica včasih ne prime parkrat, baterijo mu požira nenormalno, internet dela ful počasi (skoraj vedno Edge - moral bi bit 3G minimum), odzivnost kadar telefon dela je kul.


No, samo sej pravim, primerjaj s S2. Ga pa tepe manjko LTE, 3g se pa umika, telekom pospešeno gradi LTE in meče ven 3G, ravno danes mel tehnika tukaj.

hojnikb ::

Ciklamen je izjavil:

Iz prve roke povem, da fotrov 4S z iOS 9 dela so-so. Naprimer, ful ma težave s sprejemanjem klicov, ko oni slajder za sprejem klica včasih ne prime parkrat, baterijo mu požira nenormalno, internet dela ful počasi (skoraj vedno Edge - moral bi bit 3G minimum), odzivnost kadar telefon dela je kul.

to je defekt hardware, ne software.

Jerry000 je izjavil:

Smooth OS ma tudi Android, sorry. Glede podpore se pa strinjam.

smooth mogoče prvi mesec, 2.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RoccoC ::

Zakaj pa le prvi mesec ali 2? Priznam da imam izkušnje samo z iphone in nexusi ampak sedanji nexus 6p mi še po 2 letih dela enako smooth kot na začetku, vedno ga imam pa na zadnjem OS - sedaj 8.0. Pa nexus je tudi android...A drugi androidi res začnejo štekat po 2 mesecih al kaj?

mojsterleo ::

sirotka je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Iz prve roke povem, da fotrov 4S z iOS 9 dela so-so. Naprimer, ful ma težave s sprejemanjem klicov, ko oni slajder za sprejem klica včasih ne prime parkrat, baterijo mu požira nenormalno, internet dela ful počasi (skoraj vedno Edge - moral bi bit 3G minimum), odzivnost kadar telefon dela je kul.


No, samo sej pravim, primerjaj s S2. Ga pa tepe manjko LTE, 3g se pa umika, telekom pospešeno gradi LTE in meče ven 3G, ravno danes mel tehnika tukaj.

LTE pri nas še vedno uporablja 2G/3G za sprejemanje klicev. Tako da daleč od tega, da se 3G poslavlja. Pravzaprav deluje 3G tako dobro, da imam osebno LTE izključenega (A1). Ko bo pa enkrat zaživel VoLTE (pravi 4G) pa je druga zgodba.

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:

Ciklamen je izjavil:

Iz prve roke povem, da fotrov 4S z iOS 9 dela so-so. Naprimer, ful ma težave s sprejemanjem klicov, ko oni slajder za sprejem klica včasih ne prime parkrat, baterijo mu požira nenormalno, internet dela ful počasi (skoraj vedno Edge - moral bi bit 3G minimum), odzivnost kadar telefon dela je kul.

to je defekt hardware, ne software.

Jerry000 je izjavil:

Smooth OS ma tudi Android, sorry. Glede podpore se pa strinjam.

smooth mogoče prvi mesec, 2.

Te moram razočarat, da mi je Android na Nexus smooth delal skoraj 3 leta. Potem sem pa menjal za OnePlus X in mi dela OS smooth sedaj že 2 leti (še vedno ni nič narobe, vse smooth)

shadeX ::

Ciklamen je izjavil:

Iz prve roke povem, da fotrov 4S z iOS 9 dela so-so. Naprimer, ful ma težave s sprejemanjem klicov, ko oni slajder za sprejem klica včasih ne prime parkrat, baterijo mu požira nenormalno, internet dela ful počasi (skoraj vedno Edge - moral bi bit 3G minimum), odzivnost kadar telefon dela je kul.


Iz prve roke iPhone 5, iOS 10 nobenih štekanj. Ga mam tukaj na mizi za testiranje appov. S 4S ne bi smelo biti pretiranih razlik, tako da ima hojnik kar prav- zjeban hardware.

alexz ::

Domobrancek ::

Spet klasika: Androidovci pravijo, da je android enako dober kot apple (oz boljši), applovci pravijo, da vsi androidi štekajo po 1 mesecu... Resnica je seveda nekje vmes :) Sam imam androida in po enem letu še nič ne šteka tako, da tisti, ki pravite, da android dela smooth samo 2 meseca res pretiravate. Priznam, da je IOS, kar se fluidnosti delovanja tiče malo boljši, kar pa ne pomeni, da je popoven. Nekaj ljudi mi je že reklo, da se jim aplikacije na IOS-u prisilno zapirajo in zmrzujejo..Nekdo z Iphone 7 mi je celo rekel, da traja kakšnih 5 sekund, da telefon dejansko začne klicati.. Oba imata svoje pluse in minuse. Kregati se kateri je boljši je brez smisla, ker nikoli nebomo prišli do odgovora.

Glede Iphone X pa: Upam samo, da takšne cene sedaj ne bodo postale trend pri mobilni telefoniji...

Saul Goodman ::

medtem, ko se najstniki preganjajo o velikosti zaslona in brezžičnem polnjenju, drugi kupimo iphone, ker je v primerjavi z android nadomestki zlati standard za (poslovne) uporabnike, ki se zavedajo informacijske (ne)varnosti.

1. dela
2. je varnejši od androida
3. ???
4. profit

Edini android vreden svojega denarja je vse, kar naredi Google (Nexus, Pixel). Kupit flagship Samsunga in nato ne dobivati posodobitev, kar je rak rana android ekosistema, je milo rečeno debilno.

matijadmin ::

gddr85 je izjavil:

bolj žive barve na lcd panelu? ne se hecat..

AMOLED/OLED zasloni imajo bolj žive barve od naravnih in so zato manj linearni/verodostojni za reprodukcijo velike večine barv v naravi. Imajo pa določene druge prednosti, črno, nižjo porabo, izjemno intenzivne barve, kar je super za na daleč gledat ...
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

#000000 je izjavil:

finger senzor na 7 plus je okay, samo kaj ko če je samo malo vlažen prstek si v pizdi ne bo odklenil, vsaj meni ne pa je aparat star še ne tri mesece, seveda sem se zajebal in dal kazalček, kar je jeba ker vedno ne moreš s kazalcem to narest ker rabiš še eno roko :) ne vem mogoče palec pa da ga odčita od strani, bom probal to narest jutri.

To s face prepoznavo pa je čista jeba, boš mal prbit in niti taksija ne boš mogui poklicat, razen 112-113 :)


Čita od strani, če pravilno izvedeš postopek niza prvih odčitav ob nastavitvi. Nastaviš lahko poljubno št. prstov.

Z mokroto imajo težave tudi drugi senzorji.
Vrnite nam techno!

Jerry000 ::

Saul Goodman je izjavil:

medtem, ko se najstniki preganjajo o velikosti zaslona in brezžičnem polnjenju, drugi kupimo iphone, ker je v primerjavi z android nadomestki zlati standard za (poslovne) uporabnike, ki se zavedajo informacijske (ne)varnosti.

1. dela
2. je varnejši od androida
3. ???
4. profit

Edini android vreden svojega denarja je vse, kar naredi Google (Nexus, Pixel). Kupit flagship Samsunga in nato ne dobivati posodobitev, kar je rak rana android ekosistema, je milo rečeno debilno.

Mi prosim pokažeš link, pravilo, zapis, karkoli kjer piše da je iPhone standard za poslovne uporabnike? Prosim, ker bi tudi jaz rad bral takšne vice.

Saul Goodman ::

moraš najprej delat v takem okolju, pa it kej ven pogledat, da spoznaš stanje. bi šel iskat kak dober link zate, pa se mi ne da. imaš google, uporabi ga.

sicer pa beri do konca, zadnjih 5 besed v stavku je nadpomembnih. iphone je iz stališča varnosti svetlobna leta pred večino android telefonov (izpostavil sem kateri pridejo pogojno blizu - googlove izvedbe).

za enga slovenskega ruralnega s.p.jevca tudi jaz vem, da ga čez samsunga nej. XD

jaz imam 5 let androida za sabo, upam da ti lahko rečeš isto za ios, predno začneš pametovati.

aja, teb je pomembno kdo je prej brezžično polnjenje pogruntal? carry on, se nimava kaj pogovarjat potem.

MrStein ::

cekr je izjavil:

Ne vem, kaj delate probleme. Če ti na bo zagrabilo buče, imaš še vedno možnost vpisa starega dobrega gesla.

Please don't pollute the thread with logic.
Thank you.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xxxul ::

ko tolk povdarjate ceno, ne pozabt kako se prodajajo rabljeni iphoni kako pa rabljeni androidi.
in tale IP X zna bit prov huda investicija, če ga bodo samo eno leto delal bo čez 10 let lohk vreden več kot pa zdej :D (preverte na ebayu mal cene iphona 1, wtf v bistvu);
ni pa nujn >:D

Mavrik ::

Jap, isto kot stanovanje, bo šla vrednost kar gor ;)
The truth is rarely pure and never simple.

MxxW5 ::

Jaz seveda razumem, da izpostavljate, bolj ali manj edino prednost iPhona pred androidi, podporo oziroma updejtanje. Tle ni kaj dosti za pametovat; Google&Co. se do svojih strank obnašajo nesramno in ponižujoče. Povsem nevzdržno je, da telefon po dveh letih ostane brez podpore. Jasno je, kaj bi morali storiti (pa ne bodo): EU bi morala izdati uredbo, da ko proizvajalec neha podpirati tehnični produkt (telefon, procesor, računalnik, whatever), mora razkriti vse specifikacije produkta in izdati izvorno kodo gonilnikov pod open source licenco. Pa je.

Manj razumem, da nekateri zagovarjate Applovo nadomestitev superiorne tehnologije (TouchID) s (kot kaže) inferiorno (FaceID). Saj je menda jasno, da Apple tega ni storil zaradi odličnosti FaceIDja, ampak zato, ker mu fingerprint readerja ni uspelo zadegati pod ekran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()
««
3 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva tedna po prepovedi prodaje na Kitajskem Apple še vedno prodaja iPhone

Oddelek: Novice / Tožbe
76505 (2893) oiwedfhjweif
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790560 (76428) MrStein
»

Apple predstavil iPhone X, iPhone 8 in iPhone 8 Plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
888202587 (167335) shadeX
»

Apple iPhone 8

Oddelek: Mobilne tehnologije
203179 (2093) Machete
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795483 (84581) amacar

Več podobnih tem