» »

Bo HDD crknil?

Bo HDD crknil?

ttommy ::



Zaradi tega diska(najbrž) se mi je zjebal startup obeh windowsev (7 in 10). Se potem komaj spravil zagone nazaj. Vse kar je na tem disku, odpira zelo počasi. Ta disk nima operacijskega sistema.
Bi format rešil probleme?
Gamer

gddr85 ::

ene parkrat prepis/format mogoče reši, komot probaš, kej vrednega pa ne bi gor dajal..

Koka ::

ttommy je izjavil:



Zaradi tega diska(najbrž) se mi je zjebal startup obeh windowsev (7 in 10). Se potem komaj spravil zagone nazaj. Vse kar je na tem disku, odpira zelo počasi. Ta disk nima operacijskega sistema.
Bi format rešil probleme?


Ne, kmalu bo crknil

ttommy ::

Gor bom imel samo downloads mapo. Ali zna ta disk zavirati sistem? Drugače pa v windows 10 orodje za pregled diska ni našlo nobene napake.
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

MIHAc27 ::

Eden prvih znakov, da je z diskom nekaj narobe je ravno počasnost. Kjer delam pogosto rabim reševati podatke iz pokvarjenih diskov, in če tak okvarjen disk priklopim, se mi sistem postavlja tudi 10 minut, kljub SSD-ju.

Če ti dela vse hitro, potem ga zaradi mene lahko uporabljaš. Če se pa nalaganje upočasni pa ga čim prej vrzi stran (Jaz bi tak disk dal v usb ohišje, in prikljapljal le občasno, če bi že rabil za filme)

P.S: Kdaj točno bo pa crknil je pa zelo teško reči. Mogoče čez par dni ali pa šele čez leto ali dve. Zanesljiv pa vseeno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

[D]emon ::

Btw, kaj imas to neko cudno verzijo programa ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Han ::

Saj piše v glavi - Shizuku Edition. 8-)

konspirator ::

[D]emon
https://crystalmark.info/download/index...

Čeprav ne vem, zakaj bi DL Shizuku Edition [Ultimate], velikost 289 mb, če je Standard Edition 3.8 mb.
--

konspirator ::

op
Testiraj hdd z diagnostičnim orodjem proizvajalca:
https://support.wdc.com/product.aspx?ID...
https://community.wd.com/t/data-lifegua...
--

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

Han je izjavil:

Saj piše v glavi - Shizuku Edition. 8-)


Sem videl, zato sem pa samo gledal. Najprej sem mislil, da imas kaksno sistemsko temo tako nastavljeno. It's ugly as hell. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ttommy ::

konspirator je izjavil:

[D]emon
https://crystalmark.info/download/index...

Čeprav ne vem, zakaj bi DL Shizuku Edition [Ultimate], velikost 289 mb, če je Standard Edition 3.8 mb.


Zato, ker je cool. Samo zato.
Gamer

ttommy ::

A mi lahko kdo svetuje- preden so se pojavili problemi, sem imel normalno opcijo izbire operacijskega sistema pri zagonu, sedaj pa tega ni in se avtomatsko zažene windows 10. Windows 7 lahko zaženem le, če odklopim disk z windows 10. Ko sem imel prikopljena oba diska in sem samo izbral pri boot options disk z windows 7, se mi sistem ni naložil. Ali obstaja kaj, danaredim, ali bom moral na obeh diskih na novo windowse naložiti?
Gamer

ttommy ::


Že več kot 3 ure se program ne premakne maprej. Ta program sem si naložil, da bi z njim izoliral slabe sektorje, jih dal v novo particijo in jo potem skril. Zgleda, da je res čisto fuč. Kar sem imel podatkov na njem, sem lahko prekopiral na drug disk (kopiralo je res zelo počasi). Bom nabavil zunanje ohišje za sata disk in ga poskusil še preko USB usposobit. Ko mi je pa windows chkdsk pregledoval ta disk, je napisal, da vsebuje preveč slabih sektorjev. V windowsih mi je ta disk normalno sformatiralo. Windows mi tudi kar naprej sporoča, da naj na novo zaženem računalnik, da se odpravijo napake na pogonu. Ali se mi še sploh splača ubadati z njim, ali ga naj uničim?
Gamer

filip007 ::

Nesi ga v reciklažno kanto za elektronske naprave, če imate kakšno v bližini. Važno je, da si skopiral podatke.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crucial bx100 crystal disk mark slab rezultat

Oddelek: Strojna oprema
492989 (2261) dj_uro
»

Dolg zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
121564 (1345) hojnikb
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
17797 (597) DarKel
»

zamrzovanje računalnika - virus?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101061 (960) botanik
»

BSOD me spravlja v obup

Oddelek: Strojna oprema
251869 (1341) rsroki

Več podobnih tem