» »

Telemach - modem/router

Telemach - modem/router

miko22 ::

pred 14 dnevi so me priklopili na telemach. Ker imam svoj router z vsemi nastavitvami sem izrazil željo, da mi naj prinesejo modem, router pa bom uporabil svoj(tp-link c5). Danes, ko me ni bilo doma so zrihtal. Žal nisem mogel povprašat nekih stvari, punca pa se tudi ne razume.
Prej sem imel hitrost cca 95 Mbps/s. sedaj mi dela na cca 30. Dečko je povedal partnerki, da je to zaradi tega ker se tepejo ip z mojim routerjem z modemom. router je na 192.168.100.xxx modem pa na tudi.
dečki na telemachu mi pravijo da na modemu ne morem zamenjat ip(model EPC3208).
Na routerju sem nastavil IP na 192.168.0.1, pa zadeva ne dela nič hitreje.

V čem je keč?

Mavrik ::

Huh, kaj ti pa to bluzijo? Kakšen kabelski modem si dobil, tistega z integriranim routerjem (ima wifi pa 4 porte), ali tistega ki ima samo en port?
The truth is rarely pure and never simple.

miko22 ::

samo en port ima.

za test sem preklopil direkt na modem računalnik pa tam dobim hitrost 95 Mbps.Preko routerja pa ne gre več

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

Han ::

Meni prek tega modema (EPC3208) deluje router (192.168.1.1) normalno, brez omejitev hitrosti, tako na starem TL-WR1043ND kot na novem RT-AC58U.

Ima router zadnji firmware? Je mrežni kabel brezhiben?

Moj Telemach omogoča, da na zavihku Naprave modem ponovno zaženeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

miko22 ::

če mi je danes partnerka pred menjavo njihovega routerja izmerila hitrost preko mojega routerja pa je bila hitrost 95, sedaj pa ne več. Oni mi tudi trdijo da je moj router kriv. Če priklopim direkt pc na modem pa deluje s polno hitrostjo, tako da nekaj ima veze moj router, samo ne vem kaj naj več delam. Vse nastavitve ok.

miko22 ::

sem ugotovil težavo. Preko wifi mi dela skoraj 120Mbit. preko drugega pc-ja na kabel enako, ta pc pa nekaj zajebava. pa hišna inštalacija mi pobere 25MBit kolikor vidim, zato je bilo sedaj na 95Mbit namesto na 120mbit.

miko22 ::

Rešil.
Preko kabla cca 150 Mbit, preko wifi pa cca 110 mbit.
srečen :)

fujtajksel ::

Je to akcijski Gold trojka ekstra?
Katere kabelske modeme/routerje zadnje čase delijo zanj ("Advance Home Gateaway" v spletni reklami, naj bi podpiral 150/4 uplink, dual-band wifi ac, 4xLAN)?
Kako se obnese za wifi?

miko22 ::

Jaz ne vem, ker sem hotel da mi njihov router zamenjajo z modemom. Sedaj dela vse bolje. Pa moj tplink ima vse nastavitve, kar bi moral na njihovem nastavljat.
Imam pa gold trojka extra. Sem novi naročnik ja. Dobil 2 leti 36€/mesec+prve tri mesece 1€
Deluje kot mora. Le tale njihov tv vmesnik je obup. Ali pa se ne morem navadit.

fujtajksel ::

Kaže da Ubee EVW372N
https://telemach.si/Binary/681/Navodila...

A je komu uspelo usposobit Parental control, kjer naj bi imel vsak uporabnik svoj un in pw in lahko otrokom omejiš čas visenja na netu? Sem mislil da sem vključil, pa nič ne vpraša za un/pw...

fujtajksel ::

fujtajksel je izjavil:

Kaže da Ubee EVW372N
https://telemach.si/Binary/681/Navodila...

A je komu uspelo usposobit Parental control, kjer naj bi imel vsak uporabnik svoj un in pw in lahko otrokom omejiš čas visenja na netu? Sem mislil da sem vključil, pa nič ne vpraša za un/pw...


Oziroma se je nekaj kasneje pa spomnu spraševat, ampak kot da se ne bi dobro spominjal userjev in gesel, enkrat prime drugič ne... ?!?!?

Mavrik ::

fujtajksel je izjavil:

Je to akcijski Gold trojka ekstra?
Katere kabelske modeme/routerje zadnje čase delijo zanj ("Advance Home Gateaway" v spletni reklami, naj bi podpiral 150/4 uplink, dual-band wifi ac, 4xLAN)?
Kako se obnese za wifi?


Men so dali nekega Technicolorja (na 120/10 linku), kjer se je web interface obesil 6x (tako da sem ga moral resetirati) preden sem uspel do konca skonfigurirati samo DHCP, Wifi in statične naslove. Kake VPN ali podobne funkcionalnosti ni mel, zato sem jih raje prosil naj ga menjajo samo z modemom in sem dal gor svoj router.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach Internet + TV na koaksialnem kablu?

Oddelek: Omrežja in internet
155251 (4224) fujtajksel
»

router-torrent port?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61093 (971) Gapi
»

Telekom toptrio optika in instalacija

Oddelek: Omrežja in internet
131916 (1341) Saintek
»

Blokiranje določenih internetnih strani (Telemach).

Oddelek: Pomoč in nasveti
123113 (2703) kunigunda
»

Internetna povezava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575475 (4446) BK5

Več podobnih tem