» »

Problem pri instalaciji Windows 10

Problem pri instalaciji Windows 10

chiiiii ::

Živjo,

Lepo vas prosim za pomoč!

Na laptopu sem imel windows 10 Home edition (original), ki so mi vsake toliko časa javljali error (Your PC ran into problem and needs to restart), zato sem se odločil da jih na novo instaliram.

Preko windows strani sem dobil novo verzijo win10 home (enako kot sem imel) in jo posnel direktno na ključek ter instalacijo bootal iz kljucka. Po formatu particije in začetku instalacije sem naletel na enako težavo: Your PC ran into problem and needs to restart

Ker imam na enem ključku Windows 10, ki preverjeno delujejo sem se odločil in poskusil instalirat tisto verzijo. Na začetku je izgledalo obetavno venar sem spet naletel na težavo. Med instalacijo se mi javi tole (glej sliko)

 error

error



Lepo vas prosim za pomoč, saj danes nujno potrebujem računalnik.

Hvala v naprej!

ST-777 ::

Doslej mi še ni uspelo inštalirati Windows iz ključka, iz DVD plošče pa vedno. Instaliraj Windows iz DVD plošče.

Han ::

Model računalnika, kako je nastavljen BIOS (UEFI, AHCI, Legacy...), kako je s particijami...???

chiiiii ::

Han je izjavil:

Model računalnika, kako je nastavljen BIOS (UEFI, AHCI, Legacy...), kako je s particijami...???


ACER V3 772G
i7-4702MQ 2.2ghz - 3.2 ghz, 120 SSD + 1TB , 16g ddr3 ram, geforce GTX 760M (2gb)

Bios: UEFI

Particije:


Mare2 ::

Ma to zbrišeš vse particije pa na novo instaliraš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Han ::

1 TB particije ni treba zradirat, sploh če imaš gor podatke. Izbriši vse v zvezi s "Pogon 0".

chiiiii ::

Prvo stvar kar sem naredil je to da sem izbrisal particijo, jo na novo ustvaril in jo formatiral.

Han ::

Če bi to naredil, bi imel na Pogonu 0 kvečjemu tri particije, na pa 6, od tega 3 samo za obnovitev...?!?

chiiiii ::

Resnično sem to naredil. Nebi si zmišljeval stvari :)

Han ::

Potem pa poskusi še z namestitvijo na HDD. Lahko da je SSD defekten...

jero_no1 ::

Si res pobrisal vseh 6 particij na Pogonu 0? Ali samo tisto največjo (particija 4)?

McMallar ::

Pocisti vse particije na pogonu 0 in ne ustvarjaj novih sam - bodo Windows naredili vse zate na zacetku namestitve.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

hojnikb ::

hw defekt maš. Ni ti zastonj metalo prej bsodov
#brezpodpisa

solatko ::

Uefi namestitev naredi 5 ali 6 particij. Če ti meče ven ob instalaciji, enako kot prej, je krivec lahko disk v okvari, RAM v okvari, napajalnik. Najhitreje preizkusiš z drugim diskom. Če dela enako, je lahko kriv tudi prah v prenosniku. Je bil že kdaj podrt in očiščen (plast prahu, ki se nabere med ventilatorjem in režami za izhod vročega zraka.
Istočasno vzemi ven RAM-e in jim očisti kontakte (radirka za svinčnik, dobro zdrgneš in potem spihaš).
Delo krepa človeka

konspirator ::

Je normalno, da win10 setup ustvari 6 particij ? Niso samo 2-3, če gre za uefi install ?
--

solatko ::

Da, legacy naredi 2.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bili_39a ::

solatko je izjavil:

Da, legacy naredi 2.


In UEFI 3

V biosu izklopi safe boot ali kakšna je že opcija v ACER laptopih.

solatko ::

Včeraj mi je na HP pavilionu 15, ob frišni instalaciji, lepo naredil 5 particij (ena je celo fat32).
Delo krepa človeka

solatko ::

Včeraj mi je na HP pavilionu 15, ob frišni instalaciji, lepo naredil 5 particij (ena je celo fat32).
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Mare2 ::

HP naredi dodatno še eno recovery.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik in Free DOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
275740 (1084) robo125
»

MBR GPT,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
676453 (3031) mailer
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611607 (10134) solatko
»

UEFI - kako ponovno namestiti windows 8

Oddelek: Pomoč in nasveti
3610463 (7977) krepki
»

Ubuntu na UEFI

Oddelek: Operacijski sistemi
141212 (1050) jype

Več podobnih tem