» »

FX 5900 ali Radeon 9800 ne-pro

FX 5900 ali Radeon 9800 ne-pro

GUFY ::

Katero izmed teh dveh kartic naj kupim? Bolj se nagibam k FX-u ampak je tudi za 10 K dražji.

Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje.

Ikari ::

JAE ima FX 5900 od Leadteka VIVO verzijo za 94 000 sit. Pa dobis se 10% popust popoldne pa je :))

Glede hitrosti kartice pa zal ne vem kaj dosti

GUFY ::

Kako to misliš 10% popust popoldne?!8-O

boštjan ::

tako kot je napisal,idi na www.jae.si in se prepričaj

morphling1 ::

Treba vse natančno prebrat. 10% popust velja samo za izdelke, ki niso v akciji ter za nakup preko interneta. FX5900 za 94k -10% bi bil pa tako hud deal da ga že zunaj težko najdeš. Sploh pa če gre za myvivo kartico. Malo poglejte kaj vse ta zadeva zmore klik ! Za moje pojme mu R9800 (kljub temu da je odlična kartica) enostavno ne seže do kolen. Za 9800pro ne rečem, samo za to ceno in take dodatne bombončke ter izgled, ki ubija, je izbira te high end kartice lahko delo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

NoUse4AName ::

Jas ne najdem nobene od teh kartic na njihovem ceniku na internetu?

Zgodovina sprememb…

NoUse4AName ::

Aja sem nasel, sam drek ko ne velja preko interneta, nismo vsi iz LJ :/

boštjan ::

če poznaš koga iz ljubljane,pa ti jo lahko pol pošlje po pošti in boš dal okoli jurja za ptt,samo je izdelek v akciji,tako da ne bo nič s popustom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

GUFY ::

Izgleda da bo FX do LAN-a že v moji mašini. Se že veselim, ker sem se znebil (prodal ) mojega Radeon-a in tečem v JAE da kupim FX-a.:) :)

NoUse4AName ::

Jas sem si ga ravnokar narocil preko interneta, upam da bo hitro tukaj.

DjTonic ::

GUFY great. Ko grafikuljo dobiš takoj poročaj >:D

GUFY ::

Grafo 5900 FX imam že v compu. Zvečer poročam.

NoUse4AName ::

Daj povej mi, ce je stvar glasna? To me edinole skrbi...

frenk ::

nouseforaname: 5800 je bla glasna tale pa ne...gufy bomo na lanu slisal pa vidl ta stvor?:\

morphling1 ::

To je nažalost edina slaba stran Leadteka, vsaj na testih so omenili, da je kar glasna. Samo GUFY bo znal sigurno najbolje povedat kakšna je situacija v primerjavi s R9700 :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

GUFY ::

Takole FX 5900 od Leadteka je vsekakor glasnejši od moje stare R 9700 ne-pro ampak ni tako hudo kot pro stari FX 5800.

Nenavita FX 5900 mi da skoraj identične rezultata ko stara R 9700 navita na ful, tako da vidim da ima ta FX še veliko potenciala za navijanje. Seveda bom pa tudi to sprobal. Samo še formatiram disk na novo naložim sistem, nove driverje potem pa bom bolj podrobno poročal o rezultatih.

morphling1 ::

Glede na to da ima ta karta ogromna bakrena rebra, ki dobro hladijo bi jaz (če bi pustil zadevo na zračnem) na vente vezal kak fan mate ali nekaj podobnega in jim sam zbil vrtljaje. GFFX-i imajo hardware monitoring kjer lahko opazuješ temperaturo gpuja in ddrja, tako da če bi prišlo do pregrevanja pri nižjih vrtljajih, lahko zadevo hitro dvigneš.
Sigurno gre pa samo za slabo izbiro ventov, ker na vseh ostalih GFFX grafah ravno tihost najbolj hvalijo, predvsem napram R9800.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Se strinjam z Morphlingom tako bi tudi jaz naredil. Saj ima kartica Twin Turbo II hlajenje, ki je bil predviden za FX 5800 sedaj pa so ga dali tudi na FX 5900, ki se manj grejejo torej bi bil zgornji postopek več kot dobrodošel za ušesa. (Seveda če te moti glasnost, mene ne preveč bi se dalo potrpet sploh če maš tako dobro grafikuljo >:D )

Ikari ::

Bi komentiral ampak mi se ni uspelo stlacit graficne v AGP slot :))

GUFY ::

Glasnost me ne moti, saj sem še pred kakim mesecem "užival" v hrupu mojega starega hladilnika Vulcano 7+ na HI obratih.
Bom pa grafo takoj ko bo to možno opremil z vodnim hlajenjem.

NoUse4AName ::

Jas mam computer v dnevni sobi, ce bo stvar preglasna se bo familija pritozevala...

NoUse4AName ::

Ok do zdaj vse vredu, tudi tako zelo glasna ni torej ni problem. Mater, na milimeter sem jo spravil na maticno.

GUFY ::

Vidim, da imamo problem z vstavitvijo 5900 FX-a v AGP režo. Tudi pri meni je šlo za mm. Drugače pa zadeva seka in sm ful zadovolen, da sem jo kupu. Še sreča da sm za mojo Radeonko 9700 ne-pro dubu celih 65.000 SIT sm se velik laži odloču za nakup 5900 FX-a

Zheegec ::

Pa kaj vam bodo takšne dobre grafe? Še R9700 je trenutno škoda kupit, prav tako R9800 za 83K. Best buy so še vedno R9100 in pa TI4200 za 32K.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DjTonic ::

Če hočeš špilati vse na high in AA+AF potrebuješ dobro grafiko saj R9100, GF4 ti ne zmorejo več. (9700 je še pa čisto dober). Jaz še naprej ostajam pri GF4 ti naslednjo grafiko kupim ničprej kot tam nekje konec januarja.;)
GUFY: Lahko pričakujem kakšen test v 3DMarku2001SE >:D Prvo naj bo Default pol pa OC

Zheegec ::

Naslednjo grafo se splača kupit ko bodo korenite spremembe na tem področju. Recimo R420 že izgleda malo bolje... o,13u, 8 cevovodov po 2MTU, PCI-x z PCI-x to AGP konverterjem, verjetno Dx9.1,... takrat bodo verjetno že prve Dx9 igre:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GUFY ::

Na defult je 3D mark 2001 SE pokazal 17650 pik. Za 400 pik manj kot z na full navitim Radeonom 9700 ne-pro. Navil pa FX-a še nisem, ni časa, se bom pa s tem pozabaval malo na LAN-u.

OwcA ::

V zelo kratkem lahko pričakujete test nekaj različnih FX 5900 (Ultra, ne-Ultra) in 9800 (pro, ne-Pro in še manjše presenečenje);)).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Zheegec ::

Bom kar tukaj vprašal - nisem ravno na tekočem, pa mi povejte kakšen je R9800SE?! Razlike gotovo niso samo v frekvenci, po mojem ima še kakšne 4 cevovode namesto 8?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-tech 3d team: AquaMark 3 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24149022 (33224) Yuka
»

Nakup nove grafične kartice... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503805 (2899) Caligula
»

Katero grafično kartico kupiti za malo denarja - veliko muzike? :)

Oddelek: Kaj kupiti
432017 (1348) Fury
»

Grafična- KAJ?in KJE?

Oddelek: Kaj kupiti
101194 (876) boštjan
»

GeForce FX 5200 vs. Radeon 9700 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
573310 (2725) Dead_Eye

Več podobnih tem