» »

Popravilo toče

Popravilo toče

Veron ::

Torej ve kdo, kako in kje dobijo tovrstni majstri (popravilo toče) vse sveže informacije in dobra orodja za popravilo poškodb od toče?

S tistimi, ki sem bil v kontaktu, ne želijo povedati ničesar. :)

Predvsem, tehnike, dobra orodja. Jasno mi je, da so ponavadi to plačljivi tečaji in dražja orodja, to tudi iščem.

...:TOMI:... ::

Vprašaj kako avtomehanično srednjo šolo. September bo kmalu.
Tomi

mihec87 ::

Kak yt si prebrskal..
Nekega magičnega orodja tu verjetno ni...

Veron ::

Magično res ne, ampak verjetno obstajajo bolj profi orodja.

Klemzz ::

Sej profi orodje lahko kupiš, ostalo pa YT ali pač ličarska šola. To so TOP mojstri in nekak ne marajo, da jim kdo posel krade.

Unknown_001 ::

Em... odsvetujem nakup orodja, sploh zato ker youtube filmčki bolj kažejo kaj se dela kot pa KAKO se PRAVILNO dela.

Poklepat daj za tiste 10 -30 EUR in mir. Tisto orodje boš kolikokrat koristil? Mislim... poglej če se ti splača.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

jype ::

Kako ti je pa uspelo točo pokvarit?

dreta ::

@jype zelo se je potrudil.

Drugace pa so to znali delati stari mojsti v navezi z vajencem. Mojster je udrto mesto
primerno pogler s prenerjem in potolkel s posebnim kladivom, vajenec je pa na drugi strani plocevine na komando hitro z mokro krpo ohladil segreto mesto. Proces je dolgotrajen in danes verjetno zelo drag. Povprasaj avtokaroserije Pirh Loznica pri Zalcu.

Klemzz ::

Pa dons se dela hladno popravilo, brez barvanja. Sem imel zelo naluknan avto, dejansko celega pa so fantje v enem tednu popedenal stvar. Račun je bil sicer izstavljen na zavarovalnico, je pa prišlo nekje 1400€. Sam se sicer premikam v to smer, da bi začel delat ampak je orodje drago pa občutek moraš imet. Male udrtince se z lepilom in čepki vn vleče, večje pa s palcami, ki so nakoncu zaobljene.

Mare2 ::

Baje se tudi z eno svetilko pregleda, da se vidi tudi najmanjše vdrtinice. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

fikus_ ::

Sposobni "kleparji", ki odstranjujejo posledice toče so zelo cenjeni in lepo zaslužijo. Sicer je sezonsko delo in na dopust greš pač pozimi.
Te pa ne bodo učili, da jim ne boš konkurenca! Sposoben mojster avto spravi skoraj v prvotno stanje, moraš res dobro pogledat, ob primerni svetlobi, da vidi kakšen ostanek udrtine.
Avto se "splača" popravljati dokler je bolj nov ali preko zavarovalnice, ker so precej dragi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

ales85 ::

jype je izjavil:

Kako ti je pa uspelo točo pokvarit?

Točno to jaz razmišljam. Teoretično bi lahko ulovil točo, zajezil vodo, ko se topi in nato zamrznil nazaj približne kroglice toče :)

Veron ::

Fora ni v tem, da bi svoje vozilo popravil "ker bi bilo ceneje" :)
Avto imam zavarovan in bo že zavarovalnica in mojster poskrbela, da bo popravljeno.

Ampak (na kratko), oseba X (poznana) lahko zrihta veliko posla glede popravila toče, moja naloga (če mi uspe), se dobro naučiti, prvo vaja na karoserijskih delih (ki so namenjeni na odpad) in nato pomagat kolegu (ki rabi dodatno pomoč, ampak ne zlatarja).

Torej pripravljen sem vložit nekaj denarja za konkretno izobraževanje in učenje (ter orodje).

Unknown_001 ::

Anyway... kakor želiš. Kladivo naj bo tvoj novi najboljši prijatelj:



Vaja 1 Imaš zvit kos pleha. Zravnaj ga. (hint) Lotise na sredini in nato počasi krožno tolci v ozki spirali po plehu, dokler ga ne zravnaš.

Vaja 2 Najdi si nek oblikovan les in po njem s kladivom oblikuj pločevino. Lepo počasi in potrpežljivo.

Upgrade:

Izvlečni drog s kavlji



User manual... ni kaj dosti za debatirat tule.

Ne maraš kavljev?
Uporabi drsno kladivo za potegnit manjše luknjice. Mogoče za tvoj primer toče še najbolj primerno orodje.

lahko si umisliš pnevmatskega...

itd... itd...

vse zavisi predvsem od tvoje pedantnosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klispne za pritrjevanje žične ograje na lesene stebre

Oddelek: Loža
132384 (2271) Unknown_001
»

Nadometna vtičnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182772 (2246) Invictus
»

Prenosni zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
308157 (6198) Vanich
»

Kako se imenuje tablica za postavitev elektronskih elementov?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6680 (473) FX6300B
»

Preklapljanje med slušalkami in zvočniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
7938 (734) Seljak

Več podobnih tem