» »

Kaj lahko pobrišem?

Kaj lahko pobrišem?

CyberPunk ::

Kaj od številnih "recovery" particij in folderjev na Windows 10 napravi lahko pobrišem oz. premaknem drugam, da pridobim dragoceni plac (še zlasti ob upoštevanju tega, da lahko recovery ISO pobereš z Microsoftovega sajta, driverje pa v tem konkretnem primeru z Asusovega)?

Gor je torej:
-direktorij $GetCurrent, ki je velik 5.39 GB
-direktorij eSupport, ki je velik 1.27 GB (tole mi sicer izgleda kot skladišče driverjev in stock programja, tako da je najbrž premik na zunanji disk optimalna varianta)
-direktorij Recovery, ki je velik 2.06 GB
-in potem je še ločena Recovery Partition, ki je velika okrog 850 MB

Dodatno me še zanima, če ne bi moral 128 GB eMMC kazati v Disk Managementu okoli 119 GB? Kaže namreč okoli 116 GB (upoštevam vse tri particije).

HotBurek ::

Najbolj optimalna rešitev je, da si sam namestiš OS. To, kar ti proizvajalci HWja zraven poturijo, je programska oprema, katere si ne želiš. Razen, če si mazohist. In v teh particijah se to tudi nahaja.

Sicer ima pa Win10 zgolj eno skrito particijo, velikosti nekje 100MB.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

CyberPunk ::

HotBurek je izjavil:

Sicer ima pa Win10 zgolj eno skrito particijo, velikosti nekje 100MB.

EFI partition, okoli 200 MB, čisto ta prva.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

greatdrakon ::

če ne rabiš hibernacije (jaz živim brez nje na vseh napravah - odkar so ssd-ji je ne rabim), jo lahko izklopiš s tem da poženeš CMD z admin načinom in napišeš: "powercfg -h off" (on jo vklopi nazaj)... boš prišparal par gb...

blackbfm ::

greatdrakon je izjavil:

če ne rabiš hibernacije (jaz živim brez nje na vseh napravah - odkar so ssd-ji je ne rabim), jo lahko izklopiš s tem da poženeš CMD z admin načinom in napišeš: "powercfg -h off" (on jo vklopi nazaj)... boš prišparal par gb...


Namen hibernacije je predvsem shranjevanje stanja odprtih programov pri izklopljenem racunalniku..

To nima nobene veze s hdd/ssd in zato nima smisla to izklapljat.

CyberPunk ::

Sprašujem sicer glede čisto konkretnih folderjev in glede diskrepance pri prikazu prostora 128 GB eMMC; glede hibernacije in pridobivanja podatkov o zasedenosti folderjev mi je znano...

blackbfm ::

Bogvedi kaj imaš vse gor.. najbolj enostavno je reinstall windowsov, potegneš zadnji build z neta na usb ključ, greš v windows setup, izbrišeš VSE particije (prej seveda naredi backup podatkov ki jih rabiš), in na frišno naložiš sistem..

GupeM ::

greatdrakon je izjavil:

če ne rabiš hibernacije (jaz živim brez nje na vseh napravah - odkar so ssd-ji je ne rabim), jo lahko izklopiš s tem da poženeš CMD z admin načinom in napišeš: "powercfg -h off" (on jo vklopi nazaj)... boš prišparal par gb...

Seveda. In vsakič, ko bom prižgal računalnik, bom odpiral desetine programov? Zakaj, če pa hibernacija poskrbi za to namesto mene?

greatdrakon ::

imaš sleep funkcijo (ki je hitrejša - za štrom me pa ne briga), jaz jo uporabljam in ne boš verjel, živim ... https://www.howtogeek.com/102897/whats-...

blackbfm ::

Meni se je ze dostkrat zgodilo da se računalnik iz sleepa ni pobral (razlicni racunalniki).. Lahko pride nevihta in vrze ven strom, lahko zmanjka baterije na laptopu..

Bistvo je to da hibernate-a nic zares ne nadomešča, ne sleep, ne hiter disk

GupeM ::

greatdrakon je izjavil:

imaš sleep funkcijo (ki je hitrejša - za štrom me pa ne briga), jaz jo uporabljam in ne boš verjel, živim ... https://www.howtogeek.com/102897/whats-...

Problemov s sleepom je več:
1. Če ti zmanjka štroma, se ti ugasne in izgubiš vse.
2. Pri nekaterih računalnikih ventilatorji delajo še naprej, kljub temu, da je računalnik v sleep mode-u (tega res ni veliko).
3. Pri prenosniku se mi je že zgodilo, da se je sam zbudil iz spanja, medtem ko sem ga imel v torbi. Se je kar dobro segrel noter, pa ni bil dolgo v torbi. Iz hibernacije se mi še ni zbudil.

Kakorkoli, hibernacija je zakon tudi pri SSD-jih. Še hitreje se zažene kot na navadnem disku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
263180 (2609) BorutK-73
»

Premalo prostora na C:\ disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
263446 (3062) Invictus
»

Can t come out of hibernation

Oddelek: Pomoč in nasveti
101333 (1085) zvocnik
»

C-disk se mi sam polni ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
479399 (8494) cookyx
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465480 (4976) opeter

Več podobnih tem