» »

Global warming

Global warming

Temo vidijo: vsi
««
349 / 386
»»

ZaphodBB ::

Kmetje so največja grožnja globalni varnosti. Takoj za kristjani!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

kyzersoze je izjavil:


Tudi to je odlična taktika. Kmete uničiti s poceno alternativo ki si jo lahko privošči globalna korporacija s popolno podporo oblasti in medijev! Pravo meso obdavčiti ker je nevarno, alternative za katere bo 17 neodvisnih agencij potrdilo da so moralne, ne onesnažujejo in so zdrave pa subvencionirati da končamo lakoto na celem planetu in dvignemo populacijo x10 da bomo lahko prodajali še več! Super!


Se strinjam, super.

Sicer pri tvoji objavi slutim ironijo, ampak mi ni najbolj jasno kaj ti ne bi bilo všeč.

ZaphodBB je izjavil:

Kmetje so največja grožnja globalni varnosti.


V bistvu govorimo o emisijah toplogrednih plinov, ki jih povzroča govedo. Kmetje seveda ostanejo, samo se bodo ukvarjali predvsem s poljedeljstvom, ne več z živinorejo. Tudi laboratorijsko meso namreč potrebuje vnos krme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Ljudi je strah, da ne bo več "pravih moških", če se ne bo počelo dovolj neracionalnih reči.

zmaugy ::

Meni osebno se ideja patentiranih semen ne zdi nekaj povsem norega, je pa totalna blaznost, če kmeta, ki mu je iz sosedove njive, kjer so patentirane rastline, oprašilo njegove nepatentirane rastline, nato lastnik patenta toži za kršitev patentnih pravic.

jype ::

zmaugy je izjavil:

je pa totalna blaznost, če kmeta, ki mu je iz sosedove njive, kjer so patentirane rastline, oprašilo njegove nepatentirane rastline, nato lastnik patenta toži za kršitev patentnih pravic.
To je precej podobno kot 7500 oboroženih moških iz Velike Kladuše. Nekdo je nahaluciniral, da je to "clear and present danger", ker je nekje na svetu enkrat bil dokumentiran en tak primer.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Meni osebno se ideja patentiranih semen ne zdi nekaj povsem norega, je pa totalna blaznost, če kmeta, ki mu je iz sosedove njive, kjer so patentirane rastline, oprašilo njegove nepatentirane rastline, nato lastnik patenta toži za kršitev patentnih pravic.


Res je.

Ampak če namenoma posadiš rastline tako, da jih oplodijo spremenjene rastline to ni več totalna blaznost, temveč povsem logična in pravilna odločitev sodišča. Brez tega je patent seveda povsem nesmiseln.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Truga ::

zmaugy je izjavil:

Meni osebno se ideja patentiranih semen ne zdi nekaj povsem norega, je pa totalna blaznost, če kmeta, ki mu je iz sosedove njive, kjer so patentirane rastline, oprašilo njegove nepatentirane rastline, nato lastnik patenta toži za kršitev patentnih pravic.
To sploh ni najvecji problem. Problem nastane ko kmet ne more mimo kupovanja teh istih semen, ker jih ima ze sosed, ali pa se drazjih pesticidov, ki jih mora kupit zaradi sosedovih semen, saj so se vsi zajedalci preselili k njemu.

Ce patenta ni pol tud problema ni.

tikitoki ::

Smrekar1 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Treba je prepovedati določene eksces. Kar se mesa tiče. Ne greza fovsijo, temveč ti zagovarjaš, da bogati lahko uničujejo skupno okolje zgolj, ker imajo denar. Res, da trenutni sistem to omogoča in spodbuja. Meso lahko dodelila tud po kvota. Recimo en zrezek na teden, če si Donald trump al pa lokalna slogarca


Boljša taktika:
Cultured meat @ Wikipedia

Dodaten bonus: zadevo lahko tudi naredimo tako, da ima hranilni profil (skoraj) zelenjave. Zrezek, s katerim lahko v celoti izpolniš dnevno normo vlaknin in še česa je menda precej boljši od skoraj prisilnega vegeterijanstva.


Mnja, not ready is it?

BigWhale ::

Off-topic!

Spajky ::

kje-je-zdaj-globalno-segrevanje (še ena fejk njuz?)
http://www.demokracija.si/tujina/nasa-p...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zheegec ::

Spajky je izjavil:

kje-je-zdaj-globalno-segrevanje (še ena fejk njuz?)
http://www.demokracija.si/tujina/nasa-p...


Iz članka;

kar naj bi potrdila tudi NASA


Waw, najprej sem bil skeptičen. Sedaj pa vidim, da je NASA to res potrdila na svoji climate-change strani. To spremeni cel kup stvari, kaj pa sedaj?

https://climate.nasa.gov/news/?page=0&p...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

jype ::

Saj v članku piše "naj bi". Torej je 100% pravilen in ni iztožljiv.

zmaugy ::

Spajky je izjavil:

kje-je-zdaj-globalno-segrevanje (še ena fejk njuz?)
http://www.demokracija.si/tujina/nasa-p...


Demokracija.si je eminenten medij, sploh na področju naravoslovnih znanosti. A evolucijsko teorijo so že priznali?

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Saj v članku piše "naj bi". Torej je 100% pravilen in ni iztožljiv.


Ti si že podpiral gigantske trditve z bistveno manj. Tk da...works for me.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Gruterzer ::

Po vsebini repost, a z nekaj več viri: Ban the Beef? by Bjorn Lomborg

Velikokrat se primerja živila na podlagi porabe vode na enoto mase ( https://www.weforum.org/agenda/2018/09/... ) kar je nekoliko zavajujoče. Bolj smiselno bi bilo prikazati porabo vode na enoto kalorij, beljakovin ali aminokislin. Hrano uživamo, da dobimo hranila/energijo in ne, da se hvalimo o zaužiti količini (pa da ne bo kdo zapenjal - ja nekateri se tudi hvalijo in nekateri tudi tekmujejo v prenažiranju).



Global Warming Fund a Slush Fund for World's Dictators

Wherever you stand on the subject of global warming, pay close attention to one under-reported aspect of the 2015 United Nations Climate Change Conference or Paris Agreement. I am referring to the Green Climate Fund (GCF), which is a financial mechanism intended "to assist developing countries in adaptation and mitigation practices to counter climate change."


No doubt Robert Mugabe, the 91-year-old dictator who has ruled Zimbabwe since 1980, is salivating at the prospect of some global warming cash. Beginning in 2000, Mugabe started to expropriate privately-held agricultural land. The result of what what is euphemistically called "land reform," was a monumental fall in productivity and the second highest bout of hyperinflation in recorded history.


The notion that GCF funds will be will used for environmental "adaptation and mitigation" is a dangerous fantasy. Like much foreign aid before it, most of the "green aid" money will likely end up in the pockets of some of the cruelest and most corrupt people on earth. The U.S. Congress must stand firm and refuse to appropriate any money for the fund

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gruterzer ()

pegasus ::

ZaphodBB ::

pegasus je izjavil:

Oh joy ... more shit: http://www.bbc.com/future/story/2018111...

Nujno moramo obdavčit izdihan CO2 potem pa miljarde metat v take projekte!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Gruterzer ::

Več odkritih zalog fosilnih goriv, težje se jih bo znebiti. Zlasti ker je večina sveta še vedno v energetski revščini.

Climate change: Warming gas concentrations at new record high

China-backed coal projects prompt climate change fears
Toliko o "leaders on climate change"
"By having China invest in over 60 countries along the Belt and Road Initiative, it's perpetuating a source of pollution that has been demonstrated to be harmful not just to the climate but also to economies," she said.

Ni pa vse tako "črno", nekaj tudi žari: China’s CNNC Has ‘Multiple’ Sites Ready For Reactor Construction

State-owned China National Nuclear Corporation is capable of building more than 10 new nuclear power units a year and “multiple” new sites are fully prepared for construction,” company president Yu Jianfeng said at a press conference.


Why Japan finds coal hard to quit
The Kobe project is one of more than 30 new power stations being planned or built by Japan that burn coal -- the dirtiest and most polluting fossil fuel and one which is being phased out by some 30 governments around the world.

Le zakaj Japonska planira toliko elektrarn na fosilna goriva...

Naslednji teden bo Francija začrtala pot za 5,10 let glede energetike in izpustov.
Tudi nizozemska želi glede tega kaj storiti: Dutch parliament majority for nuclear power plants

Dokaj zanimiv video na to temo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gruterzer ()

Truga ::

Gruterzer je izjavil:

Le zakaj Japonska planira toliko elektrarn na fosilna goriva...

ker so kreteni zaprli vse nuklearke.

zmaugy ::

Vrhovni idiot se ne strinja z mnenjem lastne administracije o GW. Jasno, on ima talent za znanost.

https://edition.cnn.com/2018/11/26/poli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Machete ::

Nič posebaj novega.
Vseeno linkam, ker je lep slika 8-)

https://grist.org/briefly/groundbreakin...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

"David Attenborough: 'The collapse of our civilizations is on the horizon"

https://edition.cnn.com/2018/12/03/euro...

ZaphodBB ::

zmaugy je izjavil:

"David Attenborough: 'The collapse of our civilizations is on the horizon"

https://edition.cnn.com/2018/12/03/euro...

Ja, če glumci tako pravijo, potem mora biti ziher res.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zmaugy ()

zmaugy ::

A to si mislil na "I have a talent for scinece" stupid Donnya?

vostok_1 ::

Konec naše civilizacije je na obzorju, zgolj ne zaradi podnebnih sprememb.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

ZaphodBB ::

zmaugy je izjavil:

A to si mislil na "I have a talent for scinece" stupid Donnya?

tumbleweed.gif
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Truga ::

ja, tudi tumbleweed vedno bolje uspeva, ker se porkajina spreminja v puscavo, kjer nima nesramnih tekmecev kot je navadna trava, ki zaraste vso povrsino: https://i.imgur.com/Ek3n8l0.gifv

ZaphodBB ::

Truga je izjavil:

ja, tudi tumbleweed vedno bolje uspeva, ker se porkajina spreminja v puscavo, kjer nima nesramnih tekmecev kot je navadna trava, ki zaraste vso povrsino: https://i.imgur.com/Ek3n8l0.gifv

Vam je Thomas že pred 10 leti povedal, da višje temperature pomenijo manj puščav.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Truga ::

Kdo?

zmaugy ::

Ne poznam. Te Flat Earth/Antivaxer/Global warming is a myth by Džajna sekte...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

zmaugy ::

jype ::

zmaugy je izjavil:

Emisije CO2 v porastu:
Ja, "Trump efekt". Rednecki s svojim "Bom pa še bl gas tišal!"

zmaugy ::

"Bjutiful klin koal"

quake5 ::

Ne vem zakaj je to Trump efekt če pa največ co2-ja v zrak zmečejo indijci in kitajci?

Starodavni ::

Kako so lahko ZDA krive za povečanje emisij CO2, če jih postopoma zmanjšujejo?

Rajši poglejte tole strahoto, ki jo je Kitajska naredila v 16 letih -



Tudi Indija se dviguje, korak s korakom in bo znala postati Kitajska št. 2
Res je, da američani na osebo proizvedejo več co2 kot kitajci, ampak to nam ne pomeni nič, treba je gledat CELOTO in tu je jasno, da je Kitajska 2x več co2 generirala kot ZDA. Govorim za leto 2016

Še bodo zanimivi časi na tem planetu. Jaz se itak ne sekiram, ker naj gre vse k hudiču, kaj me briga, kaj bo čez 5-10-15-50-100 let. Preprosto povedano mi je povsem vseeno, edino kar hočem je UGODJE zdaj in ne čez 20 let, ko se bom najbrž takrat stegnil zaradi X razlogov. A mislite, da so se naši davni predniki sekirali, kaj bo s podnebjem čez toliko let. Naaah, fučkalo se jim je, važno je bilo da so dobili kaj za jest pa da so imeli ogrevanje in preživeli zimo.

jype ::

quake5 je izjavil:

Ne vem zakaj je to Trump efekt če pa največ co2-ja v zrak zmečejo indijci in kitajci?
Sej Trump je Indijc in Kitajc?

Starodavni je izjavil:

Rajši poglejte tole strahoto, ki jo je Kitajska naredila v 16 letih -
Kitajci majo avtoritarno diktaturo. Komot se v enem letu obrnejo in nehajo spuščat CO2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

GrX ::

Starodavni je izjavil:

Kako so lahko ZDA krive za povečanje emisij CO2, če jih postopoma zmanjšujejo?

Rajši poglejte tole strahoto, ki jo je Kitajska naredila v 16 letih -




Ubistvu posamezen Kitajec pridela mnogo manj emisij CO2, kot Evropejec ali Američan.

zmaugy ::

"Maersk wants to slash carbon emissions from shipping to zero. But it needs help"


https://edition.cnn.com/2018/12/05/busi...

zmaugy ::

Burgerji kot meso, ki niso iz mesa:

https://edition.cnn.com/2018/12/09/heal...

zmaugy ::

Fucker Fartson v vlogi dežurnega bebca (več ali manj njegova standardna pozicija na TV):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Truga ::

zmaugy ::

:D:))Ah ne, zgolj slučajnost...

tikitoki ::

Starodavni je izjavil:

Kako so lahko ZDA krive za povečanje emisij CO2, če jih postopoma zmanjšujejo?

Rajši poglejte tole strahoto, ki jo je Kitajska naredila v 16 letih -



Tudi Indija se dviguje, korak s korakom in bo znala postati Kitajska št. 2
Res je, da američani na osebo proizvedejo več co2 kot kitajci, ampak to nam ne pomeni nič, treba je gledat CELOTO in tu je jasno, da je Kitajska 2x več co2 generirala kot ZDA. Govorim za leto 2016

Še bodo zanimivi časi na tem planetu. Jaz se itak ne sekiram, ker naj gre vse k hudiču, kaj me briga, kaj bo čez 5-10-15-50-100 let. Preprosto povedano mi je povsem vseeno, edino kar hočem je UGODJE zdaj in ne čez 20 let, ko se bom najbrž takrat stegnil zaradi X razlogov. A mislite, da so se naši davni predniki sekirali, kaj bo s podnebjem čez toliko let. Naaah, fučkalo se jim je, važno je bilo da so dobili kaj za jest pa da so imeli ogrevanje in preživeli zimo.


Ce povzamem. Si egocentricni sociopat, ki, kot problem, izpostavlja narasacnje standarda dela clovestva in se istocasno deres, da tebe zanima samo tvoje trenutno (izredno nadpovprecno) ugodje, cetudi na racun zanamcev? Me first!!!

zmaugy ::

Temperature na Arktiki rastejo več kot dvakrat hitreje kot v povprečju na Zemlji:

https://edition.cnn.com/2018/12/11/worl...

Starodavni ::

tikitoki je izjavil:

Starodavni je izjavil:

Kako so lahko ZDA krive za povečanje emisij CO2, če jih postopoma zmanjšujejo?

Rajši poglejte tole strahoto, ki jo je Kitajska naredila v 16 letih -



Tudi Indija se dviguje, korak s korakom in bo znala postati Kitajska št. 2
Res je, da američani na osebo proizvedejo več co2 kot kitajci, ampak to nam ne pomeni nič, treba je gledat CELOTO in tu je jasno, da je Kitajska 2x več co2 generirala kot ZDA. Govorim za leto 2016

Še bodo zanimivi časi na tem planetu. Jaz se itak ne sekiram, ker naj gre vse k hudiču, kaj me briga, kaj bo čez 5-10-15-50-100 let. Preprosto povedano mi je povsem vseeno, edino kar hočem je UGODJE zdaj in ne čez 20 let, ko se bom najbrž takrat stegnil zaradi X razlogov. A mislite, da so se naši davni predniki sekirali, kaj bo s podnebjem čez toliko let. Naaah, fučkalo se jim je, važno je bilo da so dobili kaj za jest pa da so imeli ogrevanje in preživeli zimo.


Ce povzamem. Si egocentricni sociopat, ki, kot problem, izpostavlja narasacnje standarda dela clovestva in se istocasno deres, da tebe zanima samo tvoje trenutno (izredno nadpovprecno) ugodje, cetudi na racun zanamcev? Me first!!!


Ne vem, kako ti je to ratalo najti, da sem samo za svoj standard, ker nisem eksplicitno napisal tega.

Da obrazložim, sem za to, da se standard povsod dvigne, ne samo zame, več ko bo bogastva in več energije na voljo, boljše bo za celotno človeštvo. kaj se bomo ravsali za neke scenarije, ki so samo to - scenariji, so že dokazali da so bili močno napihnjeni in da ni tako hudo.

Uvaja pa se ukrepe danes, ki puščajo posledice na prebivalstvu: Dražja elektrika, dražji energenti za ogrevanje, višje cene hrane in ostalih živil. Nižanje standarda, slabšanje konkurenčnosti, zatiranje kritičnega razmišljanja. Skratka, uvajanje bede, kakršna je bila v preteklosti. Za kaj? Da se bo rešilo planet. Jezus Kristus, planeta ni nam treba reševat. Rešiti moramo sami sebe pred vsem tem sranjem in se dvigniti na nivo energetsko bogatih držav. Ne pa da zaradi kuhanja znotraj zaprtega prostora s kurjenjem biomase ali lesa zastrupi in umre letno 5 milijonov ljudi, večinoma v Afriki. Zaradi vseh težav povezanih z dihali. Plinska pečica ali električna pečica bi v šusu rešili milijone življenj in dvignili standard ljudi ter omogočilo ohranitev lesne in druge biomase, ki bi drugače končala v gorljivi obliki.


Skratka, vse to so prvine velikega brata, kakršen je bil v Sovjetski zvezi, pa vsi vemo, kako so skrbeli tam za okolje. Še slabše kot američani.

Lahko mi rečeš da sem egocentričen, ampak ne se slepiti, tudi ti si enak kot jaz. Uživaš v standardu, ki ga imamo in se ne boš odpovedal, ker veš da bo potem življenje še večja beda kot bi bilo potrebno.

Predstavljaj si življenje, da se odpoveš mobitelu, klima napravi, računalniku, avtu, obisku restavracije, raziskovanjem države in sveta kot turist. In si praktično obsojen na to, da živiš v domačem bloku/vasi in hodiš okrog v omejenem radiju, kolikor bi noge in kolo dopustila ter seveda cena javnega prevoza. Ješ pa eno in isto hrano, ker je treba prepovedat globalno trgovino in pol imaš vsako zimo borno ponudbo hrane. Pa še dražja bi bila, saj Slovenija ni sposobna vse pridelat sama in je tudi odvisna od uvoza.

In imaš na voljo življenje, kakršno je bilo leta 1970-1980 v bivši državi. Veš kakšno bi bilo pol tako življenje? Ena sama velika stagnacija.

Zdaj razumeš, zakaj ljudje hočejo zahodnoevropski standard, ker je luštno v primerjavi z njihovo zdajšnjo bedo. In to se trenutno omogoča, žal ne dovolj hitro in učinkoviteje. Človeštvo nujno rabi več jedrskih elektrarn če hočemo zadostiti potrebam po vsem svetu in hkrati "omejiti" izpuste co2. Še bolje, omejiti izpuste premoga, ki povzročajo težave z dihali, saje ter seveda smog.

Jedrska elektrarna teh izpustov nima. Zrak okoli krškega je veliko bolj čist kot pa v okolici Velenja.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Kaj o nesposobnosti in neodgovornosti pokvarjenih starih prdcev menijo mladi, konkretno 15 letna švedska šolarka, ki je na zasedanju UN v Katowicah brez dlake na jeziku povedala točno to, kar je res in kar si prej omenjeni tudi zaslužijo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

ZaphodBB ::

zmaugy je izjavil:

Kaj o nesposobnosti in neodgovornosti pokvarjenih starih prdcev menijo mladi, konkretno 15 letna švedska šolarka, ki je na zasedanju UN v Katowicah brez dlake na jeziku povedala točno to, kar je res in kar si prej omenjeni tudi zaslužijo:


A si kdaj pomislil, da je nekoliko nenavadno, da ima globalno ogrevanje povsem iste simptome kot globalno ohlajanje?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Bwaze6 ::

Izjava leta?

Branko Grims: "Govorjenje o segrevanju zemlje je velika laž. Sem geolog in vem, da temu ni tako. Zemlja se v resnici ohlaja. Črni panter, simbol Karantnije je izumrl, ker se podnebje v Evropi ohlaja, saj je črni panter bil navajen na bolj toplo podnebje."

Saj bi se smejal, a se bojim, da on to svoje "znanstveno utemeljevanje" res marsikomu proda...

Najbrž so iz podobnega razloga izumrli črnci v Škofji Loki? :)) It all makes sense now!

Magister Branko Grims ima seveda dolgo in plodno znanstveno kariero geologa. Diplomiral je leta 1987 in se kmalu zatem zaposlil kot svetnik mestne občine Kranj. Leta 2003 je opravil magisterij - seveda ne iz geologije, pač pa iz politoloških znanosti na FDV.

jype ::

Ta film spada v to temo:

vostok_1 ::

Kaj treba narediti je jasno.

Ampak klasično za človeštvo...nič se ne spremeni dokler ni že katastrofalno.
In the mean time, jz se bom kolikor je v moji moči pripravil, somišljeniki, če vam bo zagodila nesreča ko bo najhuje, bom skušal ponudit streho nad glavo, za silo.
Ostali, ki se nepremišljeno švercate z rednimi čezmorskimi dopusti in žulite miško na FBju, kot da nothing else matters...razen če mi boste ponudili something i can't refuse, i'm probably gonna shoot to kill, v primeru trespasanja.
Že danes imate na voljo vse informacije in številne opcije, da bi tak scenarij preprečili. Proceed at your own risk.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21
««
349 / 386
»»