» »

Katera predplacniska kreditna kartica

Katera predplacniska kreditna kartica

«
1
2

tikitoki ::

Zanima me katera predplacniska kreditna kartica je najbolj ugodna? Po moznosti, da si uredis v Sloveniji. Zanimiva moznost bi bila tudi kaksna anonimna. Vrednost nakupa bi bila do 500 EUR. Cimnizji stroki zazeljeni.

Ce ima kdo kaksen predlog. Je dobrodosel.

jype ::

N26 je zastonj, potrebuješ le Android mobilni telefon.

Mare2 ::

tikitoki je izjavil:


Ce ima kdo kaksen predlog. Je dobrodosel.


Jaz imam že od januarja N26 kartico. Lahko mi pošlješ svoj email, dobiš invite in 6 EUR od 10ih, ki jih dobim jaz za posredovanje, ko napolniš svoj račun. :)

Sicer pa je popolnoma zastonj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

CoreySteel ::

Za bolj "anonimno" imaš opciji Skrill ali Neteller. Ne rabiš dati davčne, računa tudi po tem novem zakonu ne rabiš prijavljati. 10€ stane izdelava debetne kartice.
Twitter: @CoreySteel_

amacar ::

jype je izjavil:

N26 je zastonj, potrebuješ le Android mobilni telefon.

Ne potrebuješ android mobilnega telefona.

jype ::

amacar je izjavil:

Ne potrebuješ android mobilnega telefona.
Včasih si ga moral imeti.

amacar ::

jype je izjavil:

amacar je izjavil:

Ne potrebuješ android mobilnega telefona.
Včasih si ga moral imeti.

Nisi.
Dovolj je (bilo), če si imel iOS mobilni telefon.

jype ::

To je višja, ne nižja zahteva.

konspirator ::

Android emulator na pcju ne zadošča na n26 ?
--

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Verjetno moras imeti telefonsko... da odobris transakcije.

smacker ::

Alternativa je NKBM predplačniška visa - ni anonimna (za davčno), ampak urediš v SLO, stane 5eur za 4 leta (virtualna kartica, za fizično se 5eur doplača). Lahko jo povežeš na paypal in plačuješ anonimno.

BlaY0 ::

Za N26 načeloma ne nucaš pametnega telefona, ko imaš enkrat odprt račun in kartico v žepu (nisem 100% ampak lahko tudi da ga sploh ne nucaš). Vse se da naredit prek web vmesnika. Dobro ne moreš na izi beamat denarja kot prek telefona, lahko pa narediš običajen SEPA transfer, kar je med komitenti N26 enako kot beam.

SmeskoSnezak ::

N26 in Revolut imata napisano na spletnih straneh, da so njihove kartice debetne. Zakaj to priporocate nekomu ki isce (predplacnisko) kreditno kartico? In, ko smo ze pri teh karticah, kje se da dobiti taksno kartico po hitrem postopku? Kolega me vprasal , pa vem samo za obicne kreditne od NKBM, ip.
@ Pusti soncu v srce... @

#000000 ::

Revolut je predplačniški master card (ni klasična kreditna) ampak če stran sprejema master card, lahko z revolut plačaš brez problema

SmeskoSnezak ::

Torej imajo na lastni spletni strani napisano narobe:
https://www.revolut.com/mt/faq#what-typ...


What type of card is my Revolut card?
A Mastercard© or Visa Debit.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej imajo na lastni spletni strani napisano narobe:

#000000 očitno ni prebral tega.

shintaro ::

smacker je izjavil:

Alternativa je NKBM predplačniška visa - ni anonimna (za davčno), Lahko jo povežeš na paypal in plačuješ anonimno.


Fail.

SmeskoSnezak je izjavil:

(predplacnisko) kreditno kartico? In, ko smo ze pri teh karticah,


eh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

#000000 ::

Mare2 je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Torej imajo na lastni spletni strani napisano narobe:

#000000 očitno ni prebral tega.



Nikol nisem NITI prebral, jest sem jo vzel le iz enega razloga, ker lahko plačam direkt brez paypala, kjerkoli na spletu kjer vzamejo mastercard.

Ni kreditna je pa vseeno mastercard, če mesto podpira MC boš pomojem plačal brez problema.

Apple ::

NLB predplačniška kreditna kartica: link
LP, Apple

rozman ::

Če si bo kdo nabavil predplačniško mastercard pri NLB.
Ob nakupu imaš 2 kartici, eno z NFC (15€) in drugo brez (10€).
Polniš jo lahko na več načinov:
- osebno na NLB poslovalnici (zastonj)
- nakazilo denarja prek UPN obrazca ali klika (fee je 0.4€, traja zadeva 3-4 dni)
- instant polnjenje iz Maestro (ali Visa, Mastercard), ki jo moraš prej določiti (Denar je nakazan takoj, kar pa na banki ne radi povedo, je pa 0.75€ ob vsakem polnjenju, ki ti ga trgajo šele ob nakazilu. Torej naložiš 15€ gor, na računu ti kaže 14.25€. Basically, a big fuck you to your face), še to, s tem lahko polniš.
Možnosti polnjenja so 15, 20, 25, 30, 50, +20 -> 1000€
- aplikacija Prepaid Mastercard je zelo slabo optimizirana, ko jo prižgeš lavfa v ozadju in dobesedno pije baterijo

just my 0.02€

amacar ::

Medtem imaš zastonj revolut :)), ki omogoča vse to.

šernk ::

in N26, ki omogoča še mnogo več, ampak ja treba je pustit se lupit našim bankam saj je samo 15 eur pa vsako nakazilo 0,4eur :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SmeskoSnezak ::

Pa kaj vi ne znate brati naslova teme? Amacar, sernk?!? Na spletnih straneh obeh , N26 in Revolut pise da sta to DEBETNI kartici.

Dokazite da so te kartice kreditne. Najemite avto, poskusite na kredit vzeti prenosnik, bilokaj... in porocajte.

Kreditna kartica ni enaka debetni.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

@SmeskoSnezak tudi pri nas v Sloveniji je redka MasterCard "kreditna"! Ker na nobeni ne moreš stanja spravit €20.000 v minus in ga z obrestmni spravljat proti ničli naslednjih 15 let. Namreč to je kredit.

Kar poznajo naše banke so kartice z odloženim plačilom. Naprimer vse kar si na takšni kartici z odloženim plačilom (včasih nosijo logotip "MasterCard") porabil tekom meseca, ti bojo 28. v mesecu ali en vnaprej določen dan v mesecu potem trgali iz vezanega TRR.

N26 ima debetno MasterCard kartico, ki deluje vsepovsod, kjer deluje MasterCard. Koliko denarja imaš na računu, ki je vezan s to kartico, toliko ga lahko v danem trenutku porabiš. Naprimer vnaprej naložiš €20 in potem lahko porabiš tistih €20 in nikakor več.

V razviti državi prideš do rent-a-car, kjer je izposoja avtomobila €40/dan in kavcija €900. V tistem trenutku ti plačaš 3 dni = €120 + avtorizirajo si €900 kavcije. Na računu potrebuješ €1.020 stanja, da to deluje. In deluje.

Naslov teme je nesmiseln. Anonimne predplačniške KREDITNE kartice ni! Pojdi na banko in jim anonimno reči za €20.000 kredita.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Invictus ::

Sam imam pravo kreditno.

Vsak mesec mi plačajo 10% porabe. Limit imaš pa tak, kakor se zmeniš z banko. Niso pa seveda obresti najbolj ugodne ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SmeskoSnezak ::

Torej, ce prav razumem so N26 in Revolut (ter podobne kartice) imitacija kreditne kartice? Nekje vmes med debetnimi in pravo kreditno?

Razumem, da pri nas banke nimajo vseh poslihtanih. :D

Ne razumem pa, kaksne kartice zahtevajo rent-a-car, itd. , ko zahtevajo kreditno. V tem primeru je bolje kontaktirat in vprasat, ce jemljejo tocno doloceno kartico?
@ Pusti soncu v srce... @

Kaboom ::

Poglej tukaj: https://www.mastercard.us/en-us/consume...
Prepaid MasterCard je označena kot debetna kartica. Tudi slovenska omemba: https://www.mastercard.si/sl-si/consume...

N26 je debetna MasterCard. Ni nobenega kreditiranja, ker lahko porabiš samo toliko kot imaš na računu - torej je predplačniška? :|

Revolut je verjetno podobna MasterCard.

Rent-a-cari pa vzamejo vsako kartico, ki nosi logotip iz seznama kartic, ki jih uradno sprejemajo. Načeloma jim je vseeno, če ima zraven še oznako "debit", ker kot sem napisal prej, oni si z avtorizacijo garantirajo tisti znesek zahtevane garancije. Ti pač moraš imet dovolj stanja da gre avtorizacija skozi. Za ziher pa lahko pokličeš in vprašaš, če vzamejo "debetno (mastercard / visa) kartico".
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

mmcmmc ::

Na N26 sem gledal, da imaš mesečni strošek za vodenje kartice, a pišejo da ti ga "odpustijo" če si stranke stranke z novih poslovnih regij.


Ali kdo ve kako dolgo bo še to vse gratis? In kako si jaz sploh nakažem na N26 kartico, če je N26 neka virtualna banka? Z klasičnim UPN, Paypalom? In kako hitro po nakazilu mam sredstva na voljo na tej kartici?

Sqrt2 ::

Ce ima kdo kaksen invite za kreiranje N26 kartice se priporocam :).

matobeli ::

Nakaže se enako kot na katerkoli drug transakcijski račun. UPN je za eur območje standard.

Kako hitro pride denar na račun je odvisno od banke iz katere nakazuješ. Nekje nazaj v temi smo debatirali o tem in je čas za nakazila močno variiral. Od cca 3ure do naslednjega dneva.

delfinus ::

Kot receno zgoraj, N26 je debetna MasterCard kartica. Z njo sedaj opravljam vse nakupe preko spleta (avio karte, rezervacije hotelov, Ebay, PayPal, Amazon, Transferwise, AliExpress, Gearbest, ni da ni). Se nobenih problemov nikoli. Preprost razlog, sploh v primerih, ko placujem v valuti, ki je drugacna od EUR. Ni provizije za konverzijo kot npr. je to pri nasih vecjih bankah. Tudi ni provizij, ki ti jo vcasih udarijo, ker si uporabil klasicno kreditno kartico (kartica, katere poraba se obracuna 1x mesecno).

Seveda pa se lahko z N26 debetno kartico razpolaga z dejanskim zneskom, ki ga imamo na N26 bancnem racunu. Torej kratica je multi funkcionalna, bancna in hkrati tudi debetna MasterCard. Provozij ni.

lp, d.

cortez ::

https://www.revolut.com/si/

https://twitter.com/RevolutApp/status/9...



Do 9 marca je Revolut kartica zastonj (če ne je poštnina 9EUR). Lahko pa zbiraš, al boš mel mastercard ali Visa.

Za viso moreš eksplicitno zahtevat preko njihovega online supporta.

šernk ::

Pa kaj vi ne znate brati naslova teme? Amacar, sernk?!? Na spletnih straneh obeh , N26 in Revolut pise da sta to DEBETNI kartici.


pol mi pa najdi predplačniško kreditno kartico. Jaz je osebno ne poznam niti ene.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jb_j ::

se mi zdi, da ima vsaka banka debetne kartice visa/mastercard.
če že imaš račun pri kateri, se najprej pozanimaj pri njih.

SmeskoSnezak ::

Kot sn ze omeno poznam samo kartice od NKBM. Sem imel en cas tud njihovo kreditno!

edit: dodajam ti en clanke, sernk: https://www.nlb.si/vsakdanje-kartice
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

Evo, mene sedaj zanima zame. Te nase banke mi gredo vedno bolj na zivce... trgovine so tud postale cudne, ko hoces kaj naredit z debetno... od kolega pa sn zvedel da delajo tezave tud najemniske hise za avte, itd. Vecina firm debelo gleda, ko jim omenis ali pa pomahas s kaksno novo N26 ali Revolut.

Pri kateri "globalni"/svetovni ali pa vsaj vecji Evropski banki se da dobiti (PRAVO!!) kreditno kartico z cim manjsimi stroski poslovanja(verjetno se bo moral odpreti bancni racun fizicno v kaksni poslovalnici, sam verjamem da imajo te banke poslihtano vsaj spletno bancnistvo v nulo)?

Letos poleti bom imel nasparano nekaj, in bom odsel na dopustnisko romanje po EU. Tak da mi je vseeno, kje je banka.
@ Pusti soncu v srce... @

smacker ::

Ne vem kaj fali našim kreditnim karticam? Visa/Mastercard iz tujine ne bo nič drugačna kot naša. Rent-a-car komplicirajo, ker hočejo kritje v primeru povzročitve škode. Iz predplačniške ti bolj težko trgajo. Moraš pa se sprsit za tistih 20eur letne članarine ali vzet kak "paket" za 4-5eur/mesec, ki ima vključeno kreditno kartico.

nsa_ag3nt ::

SmeskoSnezak
Evo, mene sedaj zanima zame. Te nase banke mi gredo vedno bolj na zivce... trgovine so tud postale cudne, ko hoces kaj naredit z debetno... od kolega pa sn zvedel da delajo tezave tud najemniske hise za avte, itd.

Razlika med kreditno in debetno je v tem, da pri kreditni npr. za najem avtomobila rentacar agencija rezervira (zamrzne) znesek, ki ti ga odtegne, ko vrneš vozilo.
Podobno je pri letalskih kartah.

Pri debetni tega ne morejo narediti.

matobeli ::

Ja lahko. Samo gor moraš imet dost.

Če ne bo težava met kakšnega jurja rezerviranega za rentacar in podobno bo N26 čist dobra izbira (mastercard).

Drugače pa katerakoli kreditna z članarino.

Mavrik ::

smacker je izjavil:

Ne vem kaj fali našim kreditnim karticam? Visa/Mastercard iz tujine ne bo nič drugačna kot naša. Rent-a-car komplicirajo, ker hočejo kritje v primeru povzročitve škode. Iz predplačniške ti bolj težko trgajo. Moraš pa se sprsit za tistih 20eur letne članarine ali vzet kak "paket" za 4-5eur/mesec, ki ima vključeno kreditno kartico.


N26 recimo:
- Ne zaračunava dodatnih provizij pri menjavi valut kot naša zalega
- Omogoča nekaj zastonj dvigov na bankomatu kjerkoli
- Ne stane nič na mesec
- Ima odlično aplikacijo kjer si lahko limit in omejitve uporabe preklopiš v sekundah.

Ne vem zakaj točno bi sploh hotel še meti kreditno pri naših bankah?
The truth is rarely pure and never simple.

kakob ::

Mavrik je izjavil:


N26 recimo:
- Ne zaračunava dodatnih provizij pri menjavi valut kot naša zalega
- Omogoča nekaj zastonj dvigov na bankomatu kjerkoli
- Ne stane nič na mesec
- Ima odlično aplikacijo kjer si lahko limit in omejitve uporabe preklopiš v sekundah.

Ne vem zakaj točno bi sploh hotel še meti kreditno pri naših bankah?


Ker ma kurčev limit 5k na tx in na dan. Sem imel težavo pred novim letom, je bila one-way one-person letalska karta 8k. Tuff luck. (Da ne govorim da sem rabil two-way two-person, kar bi preseglo mesečni limit)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

SmeskoSnezak ::

Torej, katero banko se priporoca? Razen Revolut in N26? Katere so tiste svetovne ali pa Evropske banke, ki bi jih nekomu priporocali? Cut in posluh za stranke mora bit prvi, ugodnost druga, kreditna kartica ki ne zataji pa je zadna zahtevnost, ki jo zelim.
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

Čut in posluh za stranke se premo sorazmerno dvigne s tem koliko jim pustiš keša za njihove storitve.

Glede cen je najcenejša DH (imajo tudi OK-ish odnos, I guess), praviloma ponujajo vse banke Mastercard/Visa kreditno kartico. Za večje zneske pa zlate in podobne varjante teh kartic.

TheBlueOne ::

Kaj dejansko obstaja predplacniska kreditna kartica? Meni se slisi dosti nesmiselno. Kakor da vzames varcevalni kredit?

matobeli ::

Ja, nekaj takega. Sicer glede na vsa kreativna računovodstva in mahinacije se ne bi čudil če bi se to v nekih primerih izplačalo... Ampak pomojem snežak niti ne loči med debetno in kreditno kartico, potem ima pa težave pri spraševanju.

SmeskoSnezak ::

Jaz sedaj ne iscem predplacniske.

In ja, dobro locim med temi pojmi, ker sem zelel pomagati kolegu, pa me lastna banka spravla ob zivce. Baje pa obstaja:
http://www.smartpaycard.net/si/default....
@ Pusti soncu v srce... @

matobeli ::

shintaro ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Jaz sedaj ne iscem predplacniske.

In ja, dobro locim med temi pojmi, ker sem zelel pomagati kolegu, pa me lastna banka spravla ob zivce. Baje pa obstaja:
http://www.smartpaycard.net/si/default....


Ja tako glede smart pay card. Storitev je več kot dobra, odlična. Lahko pogledaš recimo vse kar se dogaja na kartici brez nobene online banking kot recimo če vzameš kartico na banki.
Je praktična in ful dobra, DOKLER ne ugotoviš da so DRAGI k k**ba ! Zdej na novo je celo 1€ monthly fee. Plačaš pa min 2€ na vsako polnjenje. Če pa polniš z moneto malo večje vsote pa si takoj na tudi 6€ stroški polnjenja. Pa še se najde kak strošek.

TLDR: Odlična storitev v vseh pogledih, razen cene. Na Banki predplačniške so dosti bolj ugodne kot smartpaycard.

Riff ::

če kdo ve kje je postal koda pr NLB preplačniški kartici ? sj po tem me sprašuje spletna stran kjer si hočem rezervirati poletni dopust na korziki

kakob ::

To je tvoja poštna številka.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19843812 (19422) harvey
»

Predplačniška kartica? Visa?

Oddelek: Loža
347518 (4375) Leko
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108496 (36417) Andro457
»

Katere banke imajo takojšen prikaz transakcij na Visi in MC?

Oddelek: Loža
152294 (1833) CyberPunk
»

Razlika med Plačilno, debetno in kreditno kartico

Oddelek: Loža
1323047 (17044) St235

Več podobnih tem