» »

Revija Joker ne bo izsla avgusta

Revija Joker ne bo izsla avgusta

««
14 / 24
»»

bambam20 ::

D3m je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dobr star časi ko so bli na policah SwP, PCF, PCMediji, RN, Joker,...ko nisi vedel kaj bi izbral.


Nikoli ni bilo dileme. Joker je bil pred vsemi. Zato so tudi ostali propadli.

oo7 je izjavil:

Mogoče kdo ve katere revije je še imel Alpress poleg Jokerja ?


Ko bi ti videl kakšne prihodke je imel Alpress in kako nizek dobiček so prikazovali.:) Maš 2 milijona prihodka na letnik ravni pri izdajanju revij, prikažeš pa nato samo 150.000€ dobička. ;((


Ja in?

To ni nič takega.


Nič ni takega. Leto prej imaš pa 1.900.000€ prihodka in prikažeš 1.100.000 € dobička.

Pa ne mi rečt, da so imeli naslednje leto 1.850.000€ stroškov. lol Šmuglarji.

djabi ::

Snetiju bi še doniral, ampak ker je mister Lederlord zraven, žal ne morem.
Upam, da se bom z njim (Snetijem) kdaj srečal kje na cesti in mu bom takrat v roko stisnil kakšen dvajsetak pa topli sendvič.

PaX_MaN ::

dronyx je izjavil:

Spletno stran je nujno potrebno nekako rešit!

Eh, tega je polno. Če si maher se greš loh mal afnat.

thramos ::

Tom-Cat je izjavil:

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).


Uf, super stran, respect :).

Me je vrglo v nostalgijo.

SlimDeluxe ::

djabi je izjavil:

Snetiju bi še doniral, ampak ker je mister Lederlord zraven, žal ne morem.
Upam, da se bom z njim (Snetijem) kdaj srečal kje na cesti in mu bom takrat v roko stisnil kakšen dvajsetak pa topli sendvič.

Lol, a mu kar napoveduješ, da bo za vedno klošar :)
Verjetno bo že imel drugo službo in ne bo na minimalcu.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Ganon ::

SlimDeluxe je izjavil:

djabi je izjavil:

Snetiju bi še doniral, ampak ker je mister Lederlord zraven, žal ne morem.
Upam, da se bom z njim (Snetijem) kdaj srečal kje na cesti in mu bom takrat v roko stisnil kakšen dvajsetak pa topli sendvič.

Lol, a mu kar napoveduješ, da bo za vedno klošar :)
Verjetno bo že imel drugo službo in ne bo na minimalcu.


Odgovarjaš trolu.

dottor ::

Bi šou ampak ne bo šlo... Bi pa blo super dobit kakšno staro in novejšo št. revije da dopolnim zbirko, saj me je revija spremljala čez dobršen del srednje šole in imam št. še vedno pospravljene.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

djabi ::

Ganon je izjavil:

Odgovarjaš trolu.


Nisem trol, čisto resno mislim. Zakaj sem imel v preteklosti konflikte z Davidom (osebno ga poznam še iz preteklosti) pa ne bom javno razlagal.
Jaz ga ne podpiram in pika.

Jerry000 ::

Bil tam. Bilo je kar dosti zanimivih stvari. Za nekatere mi je danes žal da jih nisem vzel ampak ok, sem vesel za te stvari katere pa sem :). Prispevek sem jim pa tudi pustil.
Offtopic: Sem se pa spraševal, glede na to da je to odličen način za dobit zbirko knjig predvsem o igrah in računalništvu, obstajajo še kakšni takšni "eventi" kjer je veliko knjig na to temo in si izmenjuješ ali pa prodajaš po ugodni ceni?

denisbegood ::

Spet event samo za Ljubljano. :(

Magic1 ::

denisbegood je izjavil:

Spet event samo za Ljubljano. :(

Sam res! Zakaj niso "eventa" naredil v Bovcu, ali pa v Metliki...
Magic

Machete ::

Kaj pa zamejski bralci na Madžarskem!!?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bellzmet ::

Bežigrad je daleč...lohka bi imel na Viču...

opeter ::

Jerry000 je izjavil:

Offtopic: Sem se pa spraševal, glede na to da je to odličen način za dobit zbirko knjig predvsem o igrah in računalništvu, obstajajo še kakšni takšni "eventi" kjer je veliko knjig na to temo in si izmenjuješ ali pa prodajaš po ugodni ceni?


V kakšni knjižnici, ko delajo odpis starih stvari.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

Jerry000 je izjavil:

Bil tam. Bilo je kar dosti zanimivih stvari. Za nekatere mi je danes žal da jih nisem vzel ampak ok, sem vesel za te stvari katere pa sem :). Prispevek sem jim pa tudi pustil.
Offtopic: Sem se pa spraševal, glede na to da je to odličen način za dobit zbirko knjig predvsem o igrah in računalništvu, obstajajo še kakšni takšni "eventi" kjer je veliko knjig na to temo in si izmenjuješ ali pa prodajaš po ugodni ceni?


A je blo nabito polno in se je trlo zvestih narocnikov in obozevalcev? :)

[D]emon ::

Bellzmet je izjavil:

Bežigrad je daleč...lohka bi imel na Viču...


LOL, vic stoletja. Od Vica do (zacetka) Bezigrada je mogoce 20 min na LPP-ju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Šmorn ::

Novo revijo, recimo z imenom Škis naj izdajo.

Jerry000 ::

BigWhale je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bil tam. Bilo je kar dosti zanimivih stvari. Za nekatere mi je danes žal da jih nisem vzel ampak ok, sem vesel za te stvari katere pa sem :). Prispevek sem jim pa tudi pustil.
Offtopic: Sem se pa spraševal, glede na to da je to odličen način za dobit zbirko knjig predvsem o igrah in računalništvu, obstajajo še kakšni takšni "eventi" kjer je veliko knjig na to temo in si izmenjuješ ali pa prodajaš po ugodni ceni?


A je blo nabito polno in se je trlo zvestih narocnikov in obozevalcev? :)

Priznam, sem pričakoval manj folka kot ga je bilo. Tako da ja, veliko jih je prišlo

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:


Priznam, sem pričakoval manj folka kot ga je bilo. Tako da ja, veliko jih je prišlo



Koliko je to veliko? 30, 50, 80?

Superboyy ::

Pomoje nas je bilo kakšnih 100. Težko oceniti, ker so nekateri prišli samo na hitro narabutat par stvari in so zginli.

oo7 ::

In kaj so povedali pisci revije? Kakašna bo prihodnost revije?

Ganon ::

oo7 je izjavil:

In kaj so povedali pisci revije? Kakašna bo prihodnost revije?


https://radiostudent.si/kultura/kulturn...

Superboyy ::

Naslednja številka bo digitalna, za naprej se pa ne ve.

bambam20 ::

Superboyy je izjavil:

Pomoje nas je bilo kakšnih 100. Težko oceniti, ker so nekateri prišli samo na hitro narabutat par stvari in so zginli.


To je pa lepa štebvilka. A je bilo kaj zanimivega za pobrati ? Uapm, da so vsi, ki so prišli nekaj donirali.

oo7 ::

Kje pa dobiš kodo za branje Jokerja digitalno? Sem naročnik.

Ganon je izjavil:

oo7 je izjavil:

In kaj so povedali pisci revije? Kakašna bo prihodnost revije?


https://radiostudent.si/kultura/kulturn...


Hvala bom zdaj poslušal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

Superboyy je izjavil:

Naslednja številka bo digitalna, za naprej se pa ne ve.



Kar lepo naj bodo vse nadaljne digitalne. Tako ti odpade tudi strošek tiska in distribucije. Sem prepričam, da s ebo našlo dovolj bralcev, ki bodo brez problema odšteli mesečno 5€ za digitalno naročino.

denisbegood ::

A bo založba vrnila denar od letne naročnine za dva meseca?

Ganon ::

denisbegood je izjavil:

A bo založba vrnila denar od letne naročnine za dva meseca?


Nekako tako, kot njima honorar. Pod nosom se obriši.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:

denisbegood je izjavil:

A bo založba vrnila denar od letne naročnine za dva meseca?


Nekako tako, kot njima honorar. Pod nosom se obriši.


To sploh ni problem, če bodo imeli naročniki deasj 2-3 številki brezplačno.

Superboyy ::

bambam20 je izjavil:

Superboyy je izjavil:

Pomoje nas je bilo kakšnih 100. Težko oceniti, ker so nekateri prišli samo na hitro narabutat par stvari in so zginli.


To je pa lepa štebvilka. A je bilo kaj zanimivega za pobrati ? Uapm, da so vsi, ki so prišli nekaj donirali.


Veliko raznih kul knjig, starih številk jokerja, board iger itd.

Pač promocijski stuff, ki jim je nabral skozi leta.

oemdzi ::

V skoraj 2 letih niso našli nekoga primernega,da bi ga ta mojstra uvajala, ker nihče ni ustrezal tistim minimalnim standardom. Tako sposoben kader sploh ne bo imel problema najti novo zaposlitev, sem prepričan. Po moje se bodo stepli za to, kdo ju bo lahko povabil v svoje vrste. Če ne drugega, lahko v Slovenskih novicah črno kroniko pišeta.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Magic1 ::

oemdzi je izjavil:

V skoraj 2 letih niso našli nekoga primernega,da bi ga ta mojstra uvajala, ker nihče ni ustrezal tistim minimalnim standardom. Tako sposoben kader sploh ne bo imel problema najti novo zaposlitev, sem prepričan. Po moje se bodo stepli za to, kdo ju bo lahko povabil v svoje vrste. Če ne drugega, lahko v Slovenskih novicah črno kroniko pišeta.

A je to čudno? Oba sta štartala iz entuziazma, čez leta sta dobila izkušnje. Sedaj imaš pa zmanjšan trg, torej manj dohodkov, nekega standarda pa nočeta pretirano zmanjšat. Smo že debaterali, da za dober opis igre potrebuješ vsaj 50 ur dela. Misliš, da je denarja za 500€ na dvostranski opis? V ostalih branžah novinarstva se ponuca par ur na stran pa vse vedno bolj propada. Časi so drugi.
Magic

opeter ::

Kolikšna je bila naklada v zadnjih letih?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Machete ::

Ne vemo.
Ampak generalno za naročnike ni bilo še nobenega obvestila kako naprej in nazaj ane? Jaz nisem ničesar dobil sploh pa ne vem po kakšnem kanalu bodo poslali e-številko? In ali bodo sploh imeli toliko obraza da alpress obvesti naročnike o situaciji? Ker generalno naše naslove ima alpress, kjer smo se tudi naročili in jim posredovali naše podatke. Ali bo samo nikomu ništa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Okapi ::

Pošiljanje obvestil stane in če ni denarja, ni obvestil.
Piši kući, propalo.>:D

Poštena firma si ne zatiska oči, ko vidi, da se stvari bližajo koncu, revijo nadzorovano ukine, naročnike obvesti, jim vrne denar ali ponudi kompenzacijo (recimo naročnino na kakšno drugo revijo), sodelavci ne ostanejo brez honorarjev ...

Ti modeli pri Jokerju so z oglasi novačili nove pisce tudi po tem, ko honorarjev sploh niso več izplačevali.

c3p0 ::

To je Slovenija, fake it till the end, jokerjevci pa so po moje izgubili stik z realnostjo že pred leti. Vzvišenost in aroganca, neki namišljeni, visoki standardi pačenja besed ipd.

Magic1 ::

Okapi je izjavil:

Pošiljanje obvestil stane in če ni denarja, ni obvestil.
Piši kući, propalo.>:D

Poštena firma si ne zatiska oči, ko vidi, da se stvari bližajo koncu, revijo nadzorovano ukine, naročnike obvesti, jim vrne denar ali ponudi kompenzacijo (recimo naročnino na kakšno drugo revijo), sodelavci ne ostanejo brez honorarjev ...

Ti modeli pri Jokerju so z oglasi novačili nove pisce tudi po tem, ko honorarjev sploh niso več izplačevali.

Haha, katera firma pa pred stečajem poravnava svoje obveznosti do dolžnikov? Verjetno nikjer, saj če so tega sposobni, potem pač ni potrebe stečaja.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Okapi ::

Nič haha - poštena firma gre v likvidacijo pred stečajem. Poravna vse obveznosti, proda premoženje, zapre bančni račun in čao, gremo novim zmagam naproti.

Jerry000 ::

PC Gamer ali kaj je že bil je bilo tko. Pred zaprtjem so naročnike obvestili, poravnali obveznosti z obstoječimi naročniki (2 igri, naročilo na drugo revijo,...) in zaprli (kolikor se spomnem).

opeter ::

Tudi v primeru revije Win.ini (ne spomnim se, kdo je bil izdajatelj) so ponudili alternativo naročnikom, mislim, da revijo PC & Medije oz. prejel še nekaj številk slednjega, do konca preteka tvojega naročniškega obdobja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Magic1 ::

Samo to je bilo v primeru, ko so ukinili revijo. Založba, ki je pobrala naročnino, verjetno ni šla v stečaj in so zato imeli obveznosti do naročnikov. Raje kot vračanje denarja, so jim našopal druge revije...
Sej jaz ne pravim, da ne bi bilo prav, da bi se firma prej likvidirala, preden zabrede. Samo v realnosti večje firme gredo v stečaj, ali se prodajo v primeru slabega poslovanja.
Magic

Ganon ::

Jerry000 je izjavil:

PC Gamer ali kaj je že bil je bilo tko. Pred zaprtjem so naročnike obvestili, poravnali obveznosti z obstoječimi naročniki (2 igri, naročilo na drugo revijo,...) in zaprli (kolikor se spomnem).


opeter je izjavil:

Tudi v primeru revije Win.ini (ne spomnim se, kdo je bil izdajatelj) so ponudili alternativo naročnikom, mislim, da revijo PC & Medije oz. prejel še nekaj številk slednjega, do konca preteka tvojega naročniškega obdobja.


Ukinili so revijo, založnik ni imel težav. Velika razlika. Pri Jokerju je problem samo ta, da jih je založnik potegnil v drek. Sami niso krivi za nastalo situacijo.

c3p0 je izjavil:

To je Slovenija, fake it till the end, jokerjevci pa so po moje izgubili stik z realnostjo že pred leti. Vzvišenost in aroganca, neki namišljeni, visoki standardi pačenja besed ipd.


Sovraštvo ti je zameglilo razum.

Oberyn ::

denisbegood je izjavil:

A bo založba vrnila denar od letne naročnine za dva meseca?

Prijavi terjatev stečajnemu upravitelju.
Ti si še dobro skozi prišel, jaz sem vplačal letno naročnino 2 meseca nazaj. Prekleto.

Superboyy ::

Oberyn je izjavil:


Ti si še dobro skozi prišel, jaz sem vplačal letno naročnino 2 meseca nazaj. Prekleto.


Same :D

Ampak v primerjavi s pisci, ki že od junija niso dobili plač, težko jamram.

Machete ::

Meni se tudi nekako izteče ravno novembra :D
Še vedno mi je čudno da vztrajajo, da jih nekdo kupi, kot omenjeno v prispevku na RŠ. Verjamem, da jim je kakršnokoli ukvarjanje s pravno finančnimi zadevami, ki jih prinese upravljanje podjetja, ob tako natrpanem delu odveč, ampak ne vem zakaj spet rinejo pod perut in odvisnost nekoga tretjega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Okapi ::

Verjetno zato, ker niso dovolj dobičkonosni, da bi sami pokrili različne režijske stroške (ki se sicer pri založniku porazdelijo med več revij). Delajo recimo pozitivno ničlo, kar je, dokler urednik in pisec živita od honorarjev ali plače, zanju v redu, za firmo oziroma lastnika pa niti ne. Če so delali izgubo, še toliko manj.

djabi ::

Superboyy je izjavil:

Ampak v primerjavi s pisci, ki že od junija niso dobili plač, težko jamram.


Okej, ampak zakaj so bili pisci tiho? Zakaj so molčali?
Če so vedeli, da bo tako, zakaj nista sprožila postopek izredne delovne odpovedi?

Seveda razumem, da so bili z revijo do konca in delali s srcem, ampak, če je nekdo bdel nad njimi ... torej se pustiš na suho nategniti?
Ali pa so bili držani na minimalcu, grozili njihovim družinam in so raje pogoltnili slino ter lepo delali naprej, kot da ne bi bilo nič in plačilo redno? Ni logike. Sploh glede na to, kako velika usta ima David, ko jih je včasih znal odpreti in se delati pametnega. Izgleda, da je v tem primeru fasal na polno oralno, da je bil tiho in se oglasil šele sedaj.

Obenem me celotna situacija spominja na aktualno temo spolnih zlorab v Halivudu (pa še kje), v katerih so vsi vedeli marsikaj, pa vseeno molčali.

Superboyy ::

Kdor najmanj ve, se ponavadi dela najbolj pametnega.

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

Verjetno zato, ker niso dovolj dobičkonosni, da bi sami pokrili različne režijske stroške (ki se sicer pri založniku porazdelijo med več revij). Delajo recimo pozitivno ničlo, kar je, dokler urednik in pisec živita od honorarjev ali plače, zanju v redu, za firmo oziroma lastnika pa niti ne. Če so delali izgubo, še toliko manj.


Lol. Pri 2 milijona letnih prihodkov ne moreš delat pri izdajanju revije negativno ničlo. pa kje si to še videl. Tisk pa distribuja revije ne more pobrati 2 milijona €!

Furbo ::

Machete je izjavil:

Meni se tudi nekako izteče ravno novembra :D
Še vedno mi je čudno da vztrajajo, da jih nekdo kupi, kot omenjeno v prispevku na RŠ. Verjamem, da jim je kakršnokoli ukvarjanje s pravno finančnimi zadevami, ki jih prinese upravljanje podjetja, ob tako natrpanem delu odveč, ampak ne vem zakaj spet rinejo pod perut in odvisnost nekoga tretjega.

Ja res le zakaj. Morda zato, ker pisci člankov niso milijonarji ponavadi?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
14 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26037402 (8674) Ganon
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315515 (13346) Phantomeye
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517814 (12271) Alamar

Več podobnih tem