» »

Revija Joker ne bo izsla avgusta

Revija Joker ne bo izsla avgusta

««
13 / 24
»»

Bellzmet ::

Zadeva je šla v stečaj. In ker verjetno spletna stran spada pod blagovno znamko "Joker" je vse odvisno od tega kdo bo kupil blagovno znamko iz stečajne mase (če ni zadeva že kje prej zastavljena).

mAXTER ::

Pa da je moralo propasti ravno sedaj pred koncem leta, ko sta bile ponavadi novemberska pa decemberska številka ene izmed boljših v letu. So pa moral res na škrge dihat avtorji da sedaj celo javno prosijo za dobrodelne prispevke s strani bralcev in simpatizerjev...

Vazelin ::

Rip legende:(
Sicer bralec nisem več. So bili pa del moje mladosti.

Assass1n ::

Vazelin je izjavil:

Rip legende:(
Sicer bralec nisem več. So bili pa del moje mladosti.

Tudi jaz, prijatelj mi je posodil polno škatlo revij to še čas quake 2 fajn je bilo brat...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Vazelin ::

Nekaj bom doniral. Vem kako je ko si skor pol leta brez plače za opravljeno delo.

Okapi ::

Knjižnica v Aleksandriji je bila do prihoda muslimanov že 3x uničena (prvič jo je požgal Julij Cezar) in anekdota s koranom je po prepričanju večine zgodovinarjev napačna.

Destruction of the Library of Alexandria @ Wikipedia

V resnici so bili kristjani pri uničevanju antične (poganske) literature precej bolj zagnani od muslimanov. Veliko grške klasike se je ohranilo prav po zaslugi arabskih prevodov.
Transmission of the Greek Classics @ Wikipedia

BigWhale ::

Revija Joker je skor textbook primer kaj se zgodi, ce ne gres v korak s casom in ce imas previsoke cilje in pricakovanja... Pa spletno stran iz leta 1993. :>

Jerry000 ::

Škoda jih je

bambam20 ::

BigWhale je izjavil:

Revija Joker je skor textbook primer kaj se zgodi, ce ne gres v korak s casom in ce imas previsoke cilje in pricakovanja... Pa spletno stran iz leta 1993. :>


Tudi, če bi šli s časom naprej bi zadevo morali prenesti na YT in splet. Ob tem, da po urednikovem mnenju nihče ne dosega nivoja, da bi bil dostojen pisanja zanimivih člankov, potem pač ne moreš najdit novih sodelavcev in si obsojen na konec.

Blagovna znamka je sicer še vedno dobro poznana, a pot ki sta jo peljala edina člana od ustanovitve naprej pa ni bila prava.

Verjamem, da bi ljudje še vedno plačali za digitalno izdajo, ki bi bila vezana na posamezen račun in bi bila zadeva zato lahko precej cenejša. Tam 4, mogoče 5EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

slotechar ::

Kje je zdaj milijoner jype, ki pravi, da bi dal bitcoin nekomu samo ce bi si zasluzil.

Mato989 ::

Kak žalosten teden... včeraj so mi ukradli kolo, danes novica o Jokerju :(

Da niste dobli niti za delo, je res žalostno!

bambam20 ::

Seveda ni prav, da nista dobila plačano a vseeno se mi zdi, da vsaj za Tomšiča pisanje za revijo ni osrednji zaslužek.

SlimDeluxe ::

BigWhale je izjavil:

Revija Joker je skor textbook primer kaj se zgodi, ce ne gres v korak s casom in ce imas previsoke cilje in pricakovanja... Pa spletno stran iz leta 1993. :>

Propadel je Alpress... Vprašanje, ali po Jokerjevi zaslugi? Dvomim.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Ganon ::

BigWhale je izjavil:

Revija Joker je skor textbook primer kaj se zgodi, ce ne gres v korak s casom in ce imas previsoke cilje in pricakovanja... Pa spletno stran iz leta 1993. :>


Revija ni kriva za težave, krivec je stečaj založnika.

bambam20 je izjavil:

Ob tem, da po urednikovem mnenju nihče ne dosega nivoja, da bi bil dostojen pisanja zanimivih člankov, potem pač ne moreš najdit novih sodelavcev in si obsojen na konec.


V zadnjih revijah je opaziti kar nekaj novih imen.

Mato989 ::

Kakorkoli obrnemo to je velika škoda za IT sceno v SLoveniji... že če pogledamo po nostalgiji in sami kvaliteti revije ki je napram praktično vsem revijam v Sloveniji svetlobna leta naprej, tako po informacijah kot po vedežih...

Upam da jim rata ohranit revijo, tudi piscev je bilo v zadnji reviji več, kar je pozitivno, to rabimo... če bodo ponovno začeli izdajat, jaz plačam letno naročnino!

Žal mi je da v četrtek ne morem prit, ker delam popoldan in ne morem dobit fraj.

bambam20 ::

Ganon je izjavil:



V zadnjih revijah je opaziti kar nekaj novih imen.


To so občasni pisci in nihče od njih ni bil nov.

oo7 ::

Kaj ne morejo najti druge založbe? Pač bomo počakali, da si uredijo novo gnezdo...

BigWhale ::

Ganon je izjavil:

Revija ni kriva za težave, krivec je stečaj založnika.


Ce bi bila revija tako zelo uspesna, potem ne bi potrebovala zaloznika.

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

Kakorkoli obrnemo to je velika škoda za IT sceno v SLoveniji...

Škoda za IT sceno v Sloveniji? Really? What are you smoking and can I have some?

Resno, kakšen vpliv na IT sceno je imela revija? IT niso računalniške igre. IT v resnici nima nujne povezave z računalniki ali sploh s tehnologijo - je pa res, da ju spretno izkorišča. IT ni računalništvo ali computer science, niti ni sinonim z informatiko.

IT je v bistvu stvar poslovanja podjetij; se ukvarja z ogrodjem, "krvožiljem" ustvarjanja, obdelave, prenašanja, shranjevanja, varnosti (...) informacij znotraj podjetja in širše. Poslovna funkcija podjetja, če češ.

Vem, da se izraz "IT" zelo rad napačno uporablja za vse, kar zgolj diši po računalnikih, ampak to je zgolj kakofonija izražanja. IT zadeva podjetja in ima znotraj njih jasne cilje: omogočat poslovanje podjetja, zniževat stroške, povečevat prihodke.

Kje se v to sliko vključi Joker, je zame precejšnja uganka.
- Hoc est qui sumus -

bambam20 ::

Zanimivo je predvsem razmerje Jokerjevega založnika med čistim letnim prihodkom in čistim dobičkom ali izgubo, ki je orjaško.



Tle so ga šmuglal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Mato989 ::

imagodei je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kakorkoli obrnemo to je velika škoda za IT sceno v SLoveniji...

Škoda za IT sceno v Sloveniji? Really? What are you smoking and can I have some?

Resno, kakšen vpliv na IT sceno je imela revija? IT niso računalniške igre. IT v resnici nima nujne povezave z računalniki ali sploh s tehnologijo - je pa res, da ju spretno izkorišča. IT ni računalništvo ali computer science, niti ni sinonim z informatiko.

IT je v bistvu stvar poslovanja podjetij; se ukvarja z ogrodjem, "krvožiljem" ustvarjanja, obdelave, prenašanja, shranjevanja, varnosti (...) informacij znotraj podjetja in širše. Poslovna funkcija podjetja, če češ.

Vem, da se izraz "IT" zelo rad napačno uporablja za vse, kar zgolj diši po računalnikih, ampak to je zgolj kakofonija izražanja. IT zadeva podjetja in ima znotraj njih jasne cilje: omogočat poslovanje podjetja, zniževat stroške, povečevat prihodke.

Kje se v to sliko vključi Joker, je zame precejšnja uganka.


Da laufa IT, rabiš strojno opremo... in tu se vključi joker z opisi... ali imaš še kakšno drugo revijo na Slovenskem trgu ki v takem številu posega na to področje? IT je INFORMACIJSKA TEHNOLOGIJA... in danes informacijskih tehnologij brez računalnika pač ni... ne rabi jih, ampak je brez računalniške opreme neučinkovit IT :)

Torej vse kar je povezano z računalništvom v reviji je povezano dolgoročno ali vsaj posredno tudi z IT...

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

Ganon je izjavil:

Revija ni kriva za težave, krivec je stečaj založnika.


Ce bi bila revija tako zelo uspesna, potem ne bi potrebovala zaloznika.


To ne pomeni, da je revija kriva za propad založbe. Malo nerealno pa je pričakovati, da bo revija gor držala celotno založbo.

Ganon ::

bambam20 je izjavil:

Ganon je izjavil:



V zadnjih revijah je opaziti kar nekaj novih imen.


To so občasni pisci in nihče od njih ni bil nov.


To seveda ne drži.

Tom-Cat ::

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ganon je izjavil:

Revija ni kriva za težave, krivec je stečaj založnika.


Ce bi bila revija tako zelo uspesna, potem ne bi potrebovala zaloznika.


To ne pomeni, da je revija kriva za propad založbe. Malo nerealno pa je pričakovati, da bo revija gor držala celotno založbo.


Emmm, saj nisem tega rekel.

Pravim, da bi lahko revija zivela sama, brez zalozbe, ce bi bila tako zelo uspesna. Oziroma bi se izdajala v samo-zalozbi. Ne bi bila ne prva in ne zadnja revija, ki bi tako delovala.

BigWhale ::

Tom-Cat je izjavil:

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).


O kristus. Kje ste dobili ta web page? To je se hujs kot Jokerjev. :)))

Kurzweil ::

Tudi jaz bom doniral in to z veseljem!

Joker je bila ena od stvari v mozaiku moje mladosti, na katero imamo res lepe spomine... ni pa tudi danes z mano nič narobe, da ne bo kdo narobe razumel :))

Tom-Cat ::

BigWhale je izjavil:

Tom-Cat je izjavil:

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).


O kristus. Kje ste dobili ta web page? To je se hujs kot Jokerjev. :)))


Content before design. Na zalost od 2007 ni bilo casa za update... smo samo dodajali skene...

          ::

Mato989 je izjavil:

Kakorkoli obrnemo to je velika škoda za IT sceno v SLoveniji...


:)):)):))

Ganon ::

BigWhale je izjavil:

Tom-Cat je izjavil:

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).


O kristus. Kje ste dobili ta web page? To je se hujs kot Jokerjev. :)))


Kaj točno je narobe z njo? Je pregledna in več kot služi svojemu namenu.

SambaShare ::

Tom-Cat je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Tom-Cat je izjavil:

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).


O kristus. Kje ste dobili ta web page? To je se hujs kot Jokerjev. :)))


Content before design. Na zalost od 2007 ni bilo casa za update... smo samo dodajali skene...


Eh stran je odlična. Hitra, pregledna vse kar danes ne najdeš več na internetu.

opeter ::

Ganon je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Tom-Cat je izjavil:

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).


O kristus. Kje ste dobili ta web page? To je se hujs kot Jokerjev. :)))


Kaj točno je narobe z njo? Je pregledna in več kot služi svojemu namenu.


Točno tako. Več pa (zaenkrat) ni protrebno.

Kurzweil je izjavil:

Joker je bila ena od stvari v mozaiku moje mladosti, na katero imamo res lepe spomine... ni pa tudi danes z mano nič narobe, da ne bo kdo narobe razumel :))


Ko moraš to na glas povedat ... hja, ne vem. >:D

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Machete ::

Pomoje se bodo čist lepo preorganizirali. Pa ja ne bodo vrgli stran svojega življenja in kariere, kar je v njihovem primeru eno in isto, zavoljo crkjota neke založbe. Bodo že sformirali novo postavo in izdali Džoker. Mogoče bo nekaj mesecev zatišja da se zadeve postavijo na novo, potem pa akcija.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Heavy ::

Mato989 je izjavil:

Da laufa IT, rabiš strojno opremo... in tu se vključi joker z opisi... ali imaš še kakšno drugo revijo na Slovenskem trgu ki v takem številu posega na to področje? IT je INFORMACIJSKA TEHNOLOGIJA... in danes informacijskih tehnologij brez računalnika pač ni... ne rabi jih, ampak je brez računalniške opreme neučinkovit IT :)

Torej vse kar je povezano z računalništvom v reviji je povezano dolgoročno ali vsaj posredno tudi z IT...


Joker je bolj švoh opisoval strojno opremo, kot pa jo v Računalniških novicah (kjer so opisi plačani oglasi). Dobre opise so imeli pokojni SwP, PCF... Pa našemu povprečnemu ITjevcu ni problem iti na splet in tam prebrati ali pogledati opise ali napovedi.
#TeamFelix

Jerry000 ::

Dobr star časi ko so bli na policah SwP, PCF, PCMediji, RN, Joker,...ko nisi vedel kaj bi izbral. Sedaj pa, kaj ostane poleg Jokerja (pustimo internet)? Glede iger ni nobene revije poleg Joker, za ostalo so pa še RN, Monitor,...?

imagodei ::

Mato989 je izjavil:

Da laufa IT, rabiš strojno opremo... in tu se vključi joker z opisi... ali imaš še kakšno drugo revijo na Slovenskem trgu ki v takem številu posega na to področje?

Revija Monitor, npr., je za IT oddelke precej bolj zanimiva kot Joker kadar koli. Tako z opisi strojne opreme, kot tudi s svojo prilogo (nekdaj, zdaj je to postal kar del revije) Monitor PRO.

Mato989 je izjavil:

IT je INFORMACIJSKA TEHNOLOGIJA... in danes informacijskih tehnologij brez računalnika pač ni... ne rabi jih, ampak je brez računalniške opreme neučinkovit IT :)

Ja, IT je neposrečen izraz za to, kar IT oddelki (in IT podjetja, ki svoje usluge ponujajo drugim podjetjem) počnejo. Tehnologija je res nezgrešljivi del tega, kar počnemo, a nihče se zares ne ukvarja s samo tehnologijo. Tehnologijo uporabljamo za storitev, ki jo svojim deležnikom (strankam, sodelavcem) dostavljamo. To pa je (poleg že omenjenih zmanjševanja stroškov in večanja prihodkov) v splošnem podpora poslovanju. Oziroma v današnjem času že kar omogočanje poslovanja v modernem svetu.

Je pa IT zagotovo ponesrečen términ in jasno mi je tudi, da pogovorno radi tlačimo pod to oznako vse, kar se tiče računalništva. Čeprav imamo za posamezna področja računalništva ustrezne ločene izraze.

Mato989 je izjavil:

Torej vse kar je povezano z računalništvom v reviji je povezano dolgoročno ali vsaj posredno tudi z IT...

Ne.
- Hoc est qui sumus -

shubell ::

Škoda če propade vse skupaj. V otroštvu sem ga prav rad prebiral. Pa tudi če sem preskočil kak opis igre. Razni vedeži so bili fenomenalni. Seveda da stripa ne pozabim. Tudi danes na čase kupim zadevo. Hit najd enga novga založnika pa bo ;)

BigWhale ::

opeter je izjavil:

Ganon je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Tom-Cat je izjavil:

Zelo žalostna novica. Me pa zanima če si bodo premislili in dovolili objavo starih številk na http://pc.sux.org/ ... na zadnje smo dobili od uredništva odločni NE za objavo starih številk (ki jih imamo vse lepo že poskenirane).


O kristus. Kje ste dobili ta web page? To je se hujs kot Jokerjev. :)))


Kaj točno je narobe z njo? Je pregledna in več kot služi svojemu namenu.


Kaj tocno? Hm, ok.

- na 4k monitorjih je stvar premajhna
- barvno slepi se sploh ne bodo znasli na strani
- iskalnik je okoren za uporabo in za samo iskanje mora uporabnik vedeti precej podatkov
- sortiranje po letu in mesecu izdaje bi blo zazeljeno
- za letnico lahko vpisem 'butl'
- ...

Tkole v treh minutah. No, ena prednost pa je, da je stran zlo v slogu takratnih racunalnikov. :) Drgac je pa spletna stran vsebinsko ok, ce bodo kdaj planirali kaksno prenovo, potem z veseljem pomagam. :)

oo7 ::

Pa imajo enega in istega založnika že od samega začetka? Jaz upam, da bodo našli drugega založnika in nadaljevali z revijami Joker.

oo7 ::

Mogoče kdo ve katere revije je še imel Alpress poleg Jokerja ?

Ganon ::

Tole jim je še ostalo:



Čeprav mi ni jasno, zakaj je Tomšič omenjen pod medijem Lord (???), pod Jokerjem pa je omenjena Manca Mirnik. :|

[D]emon ::



Tolk o tem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:

Dobr star časi ko so bli na policah SwP, PCF, PCMediji, RN, Joker,...ko nisi vedel kaj bi izbral.


Nikoli ni bilo dileme. Joker je bil pred vsemi. Zato so tudi ostali propadli.

oo7 je izjavil:

Mogoče kdo ve katere revije je še imel Alpress poleg Jokerja ?


Ko bi ti videl kakšne prihodke je imel Alpress in kako nizek dobiček so prikazovali.:) Maš 2 milijona prihodka na letnik ravni pri izdajanju revij, prikažeš pa nato samo 150.000€ dobička. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

blankadr ::

bambam20 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dobr star časi ko so bli na policah SwP, PCF, PCMediji, RN, Joker,...ko nisi vedel kaj bi izbral.


Nikoli ni bilo dileme. Joker je bil pred vsemi. Zato so tudi ostali propadli.

oo7 je izjavil:

Mogoče kdo ve katere revije je še imel Alpress poleg Jokerja ?


Ko bi ti videl kakšne prihodke je imel Alpress in kako nizek dobiček so prikazovali.:) Maš 2 milijona prihodka na letnik ravni pri izdajanju revij, prikažeš pa nato samo 150.000EUR dobička. ;((



Vir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blankadr ()

Okapi ::

10% dobička je v resnici zelo dobro.

Jerry000 ::

bambam20 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dobr star časi ko so bli na policah SwP, PCF, PCMediji, RN, Joker,...ko nisi vedel kaj bi izbral.


Nikoli ni bilo dileme. Joker je bil pred vsemi. Zato so tudi ostali propadli.

oo7 je izjavil:

Mogoče kdo ve katere revije je še imel Alpress poleg Jokerja ?


Ko bi ti videl kakšne prihodke je imel Alpress in kako nizek dobiček so prikazovali.:) Maš 2 milijona prihodka na letnik ravni pri izdajanju revij, prikažeš pa nato samo 150.000€ dobička. ;((

Sej Joker je tudi propadel :)

bambam20 ::

Jerry000 je izjavil:



Sej Joker je tudi propadel :)


Propadel je založnik Jokerja , ki je tudi njegov lastnik.

mAXTER ::

Gre kdo jutri na poslovilca? Kje bi se dalo najblizje parkirat?

bambam20 ::

mAXTER je izjavil:

Gre kdo jutri na poslovilca? Kje bi se dalo najblizje parkirat?



Če ti ni težko se sprehodit 400 metrov lahko lepo parkiraš v Župančičevi jami.

Bi šel. Samo, ker me mislim donirat nič tudi naokol ne bom hodil.

D3m ::

bambam20 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Dobr star časi ko so bli na policah SwP, PCF, PCMediji, RN, Joker,...ko nisi vedel kaj bi izbral.


Nikoli ni bilo dileme. Joker je bil pred vsemi. Zato so tudi ostali propadli.

oo7 je izjavil:

Mogoče kdo ve katere revije je še imel Alpress poleg Jokerja ?


Ko bi ti videl kakšne prihodke je imel Alpress in kako nizek dobiček so prikazovali.:) Maš 2 milijona prihodka na letnik ravni pri izdajanju revij, prikažeš pa nato samo 150.000€ dobička. ;((


Ja in?

To ni nič takega.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
13 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26038086 (9358) Ganon
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315676 (13507) Phantomeye
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6518035 (12492) Alamar

Več podobnih tem