» »

Revija Joker ne bo izsla avgusta

Revija Joker ne bo izsla avgusta

««
«
1 / 24
»»

Bawagan ::

V najnovejsi stevilki Jokerja je zanimiv Uvodnjak, kasneje pa se je razvila debata na njihovem forumu glede izpustitve avgustovske stevilke revije. Razlog naj bi bila izcrpanost ekipe ter pomankanje kadra. Joker ze dolgo isce nove sodelavce ampak njihov urednik preprosto ne najde nikogar ki bi dosegal njihove standarde. Je to mozno, da v vsemu temu casu res ni bilo mozno najti niti enega talentiranega pisca? Ali preprosto nekaj pri njih ne stima? Mislim da je Joker po vseh teh letih prvic izpustil stevilko in ce pogledam malo crnogledo, je to lahko zacetek konca najstarejse se obstojece racunalniske revije v Sloveniji.
  • zaklenil: Tilen ()

shadeX ::

Hm ne vem od kje informacije, da avgusta ne bo izšla revija..

Na spletni strani piše da bo

Bawagan ::

http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

Mislim da na spletni strani samo avtomatsko obnovi naslednji datum izida...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bawagan ()

oemdzi ::

Imel sem jih "priložnost" osebno spoznati, tipčki plavajo med oblaki, standarde pa imajo pomoje take, da jih nihče ne dosega, tudi sami ne, so zgolj narejeni po tistem, kar oni zase mislijo, da so.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

opeter ::

Baje bodo prešli na 2-mesečni format (kot Moj mikro). Sicer pa bomo videli.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

A joker revija sploh se obstaja? Kdo to sploh bere? 8-O:|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SimplyMiha ::

ampak njihov urednik preprosto ne najde nikogar ki bi dosegal njihove standarde


Bi rekel, da je prej nasprotno - revija ne dosega standardom iskalcev zaposlitve.

Bawagan ::

Kot mi je znano je z julijsko stevilko odsel tudi njihov dolgotrajni sodelavec Aggresor tako da sta ostala samo se urednik LordFebo ter Sneti. Je pa res na mestu vprasanje ce je na slovenskem trgu sploh se smisel voditi tako revijo. Cena revije ni ravno nizka in ce prodaja ze zdaj sepa, ni dalec trenutek ko bo zaloznik preklical njen obstoj.

opeter ::

Kdo je sploh njihov lastnik? Delo Revije?

Dr_M je izjavil:

A joker revija sploh se obstaja? Kdo to sploh bere? 8-O:|

Jaz. Občasno. Letno 1-3 številke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Alamar ::

Lastnik ni Delo, ampak firma Alpress d.o.o., ki tudi dirigira (pre)visoko ceno. Revija še izhaja predvsem na račun starih naročnikov. Namreč imajo veliko bazo bralcev, ki revijo spremljajo od začetkov. V trafikah se slabo prodaja...

Sicer pa ja, kdor je imel priložnost spoznati urednika ve, koliko je ura.

oo7 ::

Kako ne bo avgustovske številke ? ;(

FTad ::

Alamar je izjavil:

Sicer pa ja, kdor je imel priložnost spoznati urednika ve, koliko je ura.


Do share :)

c3p0 ::

Revija, za katero rabiš slovar Joker-Slo jezika, da lahko prebaviš razne šatulje, igramože itd. Nehal brat že v 90's.

oo7 ::

Men je pa revija dobra :)

bambam20 ::

c3p0 je izjavil:

Revija, za katero rabiš slovar Joker-Slo jezika, da lahko prebaviš razne šatulje, igramože itd. Nehal brat že v 90's.



In simulacije čefurjev.

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Jaz sem bil dolgo naročen, potem sem pa ugotovil, da mi s svojim pikolovstvom pokvarijo vsako igro, povsod najdejo neke napake, ki jih še opaziš ne, če ne bereš jokerja. 8-)

Pa tudi poneumili so zadevo, skoraj ni bilo več testov hardvera.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

petrus ::

c3p0 je izjavil:

Revija, za katero rabiš slovar Joker-Slo jezika, da lahko prebaviš razne šatulje, igramože itd.

Joker je kot slovaška wikipedija, na prvi pogled se zdi domače, ampak na koncu vseeno ni čisto jasno. :)

Moja rešitev, kako povečat ta bralni krožek za x100...

Naj začnejo izdajat v angleščini, ne več v ljubjansko-slovenščini! Kot pravijo čez lužo, go big or go home.
stati inu obstati

Jarno ::

http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

Merodajna sta 5. in 6. post.

IMO je folk postal (Aggressr) vraževeren in se boji hlapčevati pri reviji Joker.

Drugače revija vzdržuje nek standard, pogrešam pa malce mladostne navdušenosti nad igricami.

bambam20 ::

Furbo je izjavil:



Pa tudi poneumili so zadevo, skoraj ni bilo več testov hardvera.



Testo hardvera ni več, od kar nimajo strokovnjaka na tem podorčju. Mislim, da je bil daleč nazaj to pisec s kondnim imenom Luni.


Preostala dva se pa bolj ali manj ponavljata in pišete o zadevah z minimalističnimi popravki že milijontič.

Jarno je izjavil:



Drugače revija vzdržuje nek standard, pogrešam pa malce mladostne navdušenosti nad igricami.


Pri skoraj ali pa kar pri 40-ih je težko imeti mladostno navdušenost 18 letnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

PaX_MaN ::

Bawagan je izjavil:

Je to mozno, da v vsemu temu casu res ni bilo mozno najti niti enega talentiranega pisca?

https://pbs.twimg.com/media/DEhodcVXkAA...
Znabit da zadnja točka levo komu ni povšeči.

filip007 ::

Kdo pa še kupuje revije?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bambam20 ::

filip007 je izjavil:

Kdo pa še kupuje revije?



Eni očitno še kupujemo a ne. Posploševati, da tega ne počne več nihče je nesmiselno.

crniangeo ::

@aggressor ne dela več za Joker?
Torej ga bom lahko strelal v tankcih :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

opeter ::

crniangeo je izjavil:

@aggressor ne dela več za Joker?
Torej ga bom lahko strelal v tankcih :)


V katerih?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kurzweil ::

@PaX_MaN, za nekatere je lahko to, da ni zaposlitev redna tudi prednost. Recimo za tiste, ki ža imajo redno službo in seveda premorejo dovolj časa, entuziazma in znanja, da bi poleg počel še to...

Nekaj se vas sprašuje kdo še bere to revijo, jaz sem eden izmed njih in še cel kup kolegov. Načeloma tiskanih revij skoraj ne berem več... je pa vedno prostor za izjeme, še posebej, če gre že počasi za kultno revijo, katero sem žulil na samem začetku. Tudi pred Jokerjem sem bil naročen na par drugih revij in roko na srce, če prideš v trafiko in pogledaš kaj je v ponudbi, je Joker pravi balzam. So unikatni, vizualno je stvar tudi unikatna, imajo pa povsem svoj stil in nekomu je blazno všeč, drugemu pač ni. Se pa strinjam, da bi lahko bilo več strokovnih člankov in res dobrih objektivnih testov. Mogoče tudi kaj o "hard computingu" od osnovnega programiranja dalje...

Upam, da se zližejp. To pa da ne najdejo kadra oz. da so striktni pa je PRAV. Naj bo stvar kvalitetna ali pa naj ne obstaja več. Polovičarstva ne moram in isto očitno tudi ekipa za Jokerjem.

Heavy ::

PaX_MaN je izjavil:

Bawagan je izjavil:

Je to mozno, da v vsemu temu casu res ni bilo mozno najti niti enega talentiranega pisca?

https://pbs.twimg.com/media/DEhodcVXkAA...
Znabit da zadnja točka levo komu ni povšeči.


Ajde, plačilo na članek preko avtorske pogodbe ali SP ni tako slabo, še posebej če imaš obstoječe delo.

Malo pa se tepe. Nočejo JCT plagiatorja, hkrati pa vsi pisci pišejo v zelo podobnem slogu?
#TeamFelix

jype ::

opeter je izjavil:

V katerih?
Če ni bzflag, potem so amaterji.

Jerry000 ::

oo7 je izjavil:

Men je pa revija dobra :)

+1. Majo drugačen slog pisanja, so drugačni od drugih. Zato so mi tudi zanimivi za brat :)

blackbfm ::

Naj začnejo izdajat v angleščini, ne več v ljubjansko-slovenščini! Kot pravijo čez lužo, go big or go home.


Ce hoces it go big gres na youtube, ne pa v tiskane revije:)) sam tut ta vlak jim je ze odpeljal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Seljak ::

Tega sranja z čudno slovnico in predrago ceno ne berem. Vse informacije dobim na spletu in zaradi mene lahko ta revija gre v večna lovišča!

Bawagan ::

Kurzweil je izjavil:



Upam, da se zližejp. To pa da ne najdejo kadra oz. da so striktni pa je PRAV. Naj bo stvar kvalitetna ali pa naj ne obstaja več. Polovičarstva ne moram in isto očitno tudi ekipa za Jokerjem.


Problem na temu mestu je da je treba bodoci kader izobraziti. Utopicno je pricakovati da vo prisel nekdo, ki takoj obvlada njihov stil pisanja. Lahko bi organizirali kako delavnico ali pa priredili neko tekmovanje v pisanju. Razumem da so ze sedaj prezaposleni ampak tako to je in to se mi zdi edina sansa da pridobijo nekoga novega ☺

RejZoR ::

Njihov slog pisanja je zajeban ampak preklemano unikaten in razlog zakaj obstajajo toliko časa. Če bi bili zgolj neka resna revija kot vse ostale bi že zdavnaj propadli. Tko pa so vedno imeli nekaj unikatnega in vsak opis je bil prav zabaven ampak istočasno tud naphan z informacijami. In ker niso bili vezani na nekega velikega založnika tud niso nobenmu lezli v rit tko kot tuje velike revije ala PC Gamer. Sicer jih ne berem že vrsto let ampak čas ko sem jih pa jih imam v lepem spominu. Sploh ko je bil v ekipi še Quattro. Tip je bil legenda.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

petrus ::

RejZoR je izjavil:

Sicer jih ne berem že vrsto let ampak čas ko sem jih pa jih imam v lepem spominu. Sploh ko je bil v ekipi še Quattro. Tip je bil legenda.

Prava legenda, enkrat sem ga čisto po naključju srečal v Celju in mi je častil kosilo, popolnemu tujcu!
stati inu obstati

Furbo ::

Seljak je izjavil:

Tega sranja z čudno slovnico in predrago ceno ne berem. Vse informacije dobim na spletu in zaradi mene lahko ta revija gre v večna lovišča!

Ja, na netu dobiš vsak drek opisan v superlativih, ker se vsi prodajo založnikom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Buco_daMAN ::

Who gives a fuck about joker? Pa za une beer- bauharje k ga pisejo?!?

SimplyMiha ::

Zgleda da ti, ker si se potrudil in prispeval v to temo, s katero nimaš opravka.

Buco_daMAN ::

Sam res, upam da izide cimprej naslenja stevilka.

oemdzi ::

Mislim, da redkokdo, ki jih graja, pravi, da so za en drek. Jaz mislim, da so na pravi strani, kvalitetni strani. Vendar so precenjeni, sploh pa se sami previsoko cenijo. Njihov stil pisanja je posrečen do neke mere, nato pa prihaja do zlorabljanja vseh teh "joker sinonimov", postali so "one trick pony" in vse stavili na to svojo posebnost, ki je mene in očitno še kar precej drugih odvrnila od branja. So pa prav tako kot ostali prodane duše, ko bi vi vedeli v kakšen posel so se spustili z direktorjem firme kjer sem delal (ne mislim na nič nelegalnega, ampak iz vesolja vidno slepo ulico), parodija, na koncu so itak oni potegnili kratko, ne boš ti mutibariča zmutil, so pa sprejeli deal, ker očitno drugega ni bilo. Naredili so mu celo kopico reklam in nekaj člankov o produktih podjetja, vse praktično zastonj, ker poplačani niso bili nikoli, v posel pa so se spuščali, ko jim je to isto podjetje dolgovalo že kar nekaj cvenka... Da o resničnosti nekaterih člankov raje ne govorim, na tak način vam jaz tudi Albanijo predstavim kot gospodarsko velesilo.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: WarLord11 ()

Machete ::

Pisca verjamem, da težko najdejo. Za primerljivo vsebino rabi človek res ogromno kilometrine skozi zgodovino iger, križ kraž vseh platform. Koliko enih zanimivih informacij se napiše na račun poznavanja avtorjev, založb, njihovih prejšnjih del in primerjave z žanrsko podobnimi. To je čisto nekaj drugega kot golo dolgočasno opisovanje, kaj se v igri dogaja, kar večinoma ponujajo instantni tuji članki oz. Steam/youtube revjuji, po navadi še zelo biased, ker so vsi mokri, ko dobivajo zastonj robo in 'eksluzive'.
Poleg poznavanja branže je tu še literarna načitanost, obvladovanje jezika in pripovedovanja. Vse to spisano z stalno prnocljivo kritiko, kjer je potrebna. Kje so tu še ostali gadgeti, ki jih je tudi potrebno spremljati in razumeti, če ne pa vsaj kvalitetno pogooglati, raziskati. Verjamem, da se podobno kvalitetno pisanje najde tudi v tujini, ampak upam se trditi, da če bi Joker izhajal v katerem od velikih svetovnih jezikov, na tej ravni materinščine, bi bil v primerljivem obsegu tematike in forme, eden najboljših znotraj žanra. Kdor ga bere ve, da je podobno raven zelo težko zaslediti, zato pa ga sploh bere. Eksluzivnost informacije mi na bolj podrobnem nivoju sploh ni pomembna, ker bulletin novice so že super, ampak bolj poglobljen pogled na gadget ali igro je pravzaprav tisto kar plačam in zlahka pustim da je zadeva opisana v času, ki ga pač rabi. Četudi sem novičke že preletel na netu ali igro celo 'odigral'. Včasih grem tudi v arhiv prebrati opis igre, ki sem jo že obrnil, ker me preprosto zanima primerjava moje izkušnje z njihovim opisom. Razumem, da enim njihov humor ne potegne, ampak čez črto težko najdeš tako podkovane, utemeljene in zdraven še zabavne zapise o igrah in zabavni elektroniki. Da izhaja gaming revija na tej ravni, v slovenščini, je izjemen dosežek.

@ oemdzi: glede konkretne zgobe, mislim da javno balinanje brez repa in glave ni primerno, kakor koli je že bilo. Hotel sem ti dodati, da se pristranskost hitro uvidi. Hvalo in kritiko utemeljujejo zelo dobro. Vsaj meni osebno se tako zdi. Lahko da sem pretentan in tudi ne trdim, da se kje ne izoblikuje mnenje zaradi določenih osebnih okoliščin in interesov, saj pod kožo smo vsi krvavi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

crniangeo ::

opeter je izjavil:


V katerih?

WOT, sicer je res , da nisem ze en cajt przgal :)

jype je izjavil:

opeter je izjavil:

V katerih?
Če ni bzflag, potem so amaterji.


bzflag smo igral like leta 2000, od takrat je tehnologija napredovala :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Strip na koncu je pa tudi ponavadi divji :))

petrus ::

Lahko bi naredili, če ne druga, kompilacijo nagih bab™!
stati inu obstati

PrimoZ_ ::

Revija ni draga !
6,9€ za nekaj kar berem 3 do 5 dni (odvisno od prostega časa) je malo, kino vstopnica za 1,5h filma stane toliko. Ali pa 2 škatlici cigaret.

Seljak je izjavil:

Tega sranja z čudno slovnico in predrago ceno ne berem. Vse informacije dobim na spletu in zaradi mene lahko ta revija gre v večna lovišča!

Nick ti povsem ustreza.

nodrim ::

škoda, da ni več bralcev, ki bi cenili kvaliteto in raznoliko pisanje .. ampak pač, povpraševanje rodi ponudbo ...

Sssaga ::

Joker natlačenke z demo igrami in prikolicami sposojenimi od kolegov v začetku 2000-ih :)

Revije nisem nikoli bral, sploh pa ko sem v letu 2005 malo bolj zašel v 'kompjuting' zaradi dostopnosti podatkov na internetu (guru3D HW testi itd.) ni imelo smisla se naročati na tako zadevščino. Na čase mi kolega da zbirko novejših izdaj, da se malo nasmejem njihovim šalam in pregledam kolekcijo novih video iger, ki sem jih spregledal.

Dobri so, da sploh toliko časa že vztrajajo. Je le Slovenija mali trg, z vzponom interneta in malih napravic priklopljenih v omrežje pa sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Utk ::

Ne pretiravat s kvaliteto. Ce se niso zadnjih 10 let strasno izboljsali, odkar jih nisem imel v rokah, so znali vcasih napisat 4 strani o igri ali napravi brez da bi izvedel karkoli koristnega o stvari. Morda zabavno, komur je tisto zabavno, strasno kvalitetno, poglobljeno in koristno pa ponavadi ni bilo.

Piston ::

Se strinjam, bilo je tocno to, kvantiteta pred (gaming) kvaliteto, kar je bilo v tistih popularnih casih Jokerja sicer na nek nacin zanimivo, samo mislim da jih je povozil cas, sedaj z lahkoto dobis kvalitetne zadeve drugje. Vsekakor je kultna slovenska revija, ki si verjetno vendarle ne zasluzi bridek konec, ceprav mislim da ni dalec
Kawaaabangaaa

nodrim ::

mimogrede, opisi iger so manjšina od kakovostne vsebine v tej reviji ... če iščete samo opise iger, potem ste pač zgrešili poanto revije ... hkrati pa so tudi sami opisi na višjem nivoju kot karkoli se najde v internetu ...

Ganon ::

Fantastična revija. Strah me je bilo dne, ko bom prebral, da je naslednja številka pod vprašajem. In se je zgodilo. Časi so se spremenili, internet je zavladal, pametne naprave vsepovsod, nova generacija mladih, ki jih papir ne zanima več, pisci so odhajali na takšen in drugačen način ... LordFebo in Sneti pa še kar grizeta. Sploh slednji spiše praktično tričetrt revije. Da bo nekdo izgorel, je bilo jasno. Želim jima, da čimprej dobita prepotrebno pomoč in da se bo Joker optimistično zazrl v prihodnost. Škoda bi ga bilo, če bi končal svojo pot.
««
«
1 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Revija Joker (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26036673 (7945) Ganon
»

Slovenske računalniške revije - še obstajajo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5315320 (13151) Phantomeye
»

Skeniranje starih revij (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517583 (12040) Alamar

Več podobnih tem