» »

Računalnik se restarta, namesto ugasne

Računalnik se restarta, namesto ugasne

radmannsdorf ::

Imam problem, z ugašanjem enega starega računalnika, ki sicer čisto normalno deluje, le ko izberem "zaustavitev sistema", se ugasne za 3 sekunde, potem pa se ponovno zažene.
Komponente: ASRock G31M-S, E5300, 3 Gb DDR2 RAM, HDD 500 Gb WD
Ukrepi ki sem jih že izvedel:
Bios update, drug napajalnik, druga grafična kartica, samo ena palčka rama sprobana v obeh slotih, vse vzel iz ohišja-zagnal na mizi.
V bistvu je bil priklopljen v vseh možnih kombinacija, tudi samo en ram, disk, grafika in usb miška. Sprobano s svežo namestitvijo Win 7 in Win 10. Problem pa ostaja.

primozzzz ::

Hmm.. Imel sem podoben primer. Je bila skurjena zvočna kartica. Malo se še poigraj v BIOSU.. Izklop mrežne, zvočne itd..
NI PODPISA

guess ::

radmannsdorf je izjavil:

Imam problem, z ugašanjem enega starega računalnika, ki sicer čisto normalno deluje, le ko izberem "zaustavitev sistema", se ugasne za 3 sekunde, potem pa se ponovno zažene.
Komponente: ASRock G31M-S, E5300, 3 Gb DDR2 RAM, HDD 500 Gb WD
Ukrepi ki sem jih že izvedel:
Bios update, drug napajalnik, druga grafična kartica, samo ena palčka rama sprobana v obeh slotih, vse vzel iz ohišja-zagnal na mizi.
V bistvu je bil priklopljen v vseh možnih kombinacija, tudi samo en ram, disk, grafika in usb miška. Sprobano s svežo namestitvijo Win 7 in Win 10. Problem pa ostaja.


Pozdravljen!

Prosim preveri slednje:

pritisni (WinKey + R) kar te vrze na zagon, tam vtipkaj regedit.
treba bo kar nekaj stvari poklikakati, da prideš do te lokacije: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon (stvari večinoma klikaš na levi strani)
klikneš na mapo Winlogon in ne nobene podmape. Na desni strani se ti izpišejo registri izmed katerih poiščeš PowerdownAfterShutdown in dvoklikneš.



Odprlo naj bi se ti novo okno na katerem te predvsem zanima value data:



Če je 0 spremeni v 1
če je 1 spremeni v 0

pritisni enter, na novo zaženi računalnik nato pa ga še šatdawnaj, da vidiš če problem še ostaja ali ne.

Master_Yoda ::

Preveri tudi ali imas v device managerju nastavljeno da ti lahko mrezna kartica zbudi racunalnik in to ugasni ce je enablano. Pri meni je to bil enkrat problem.

radmannsdorf ::

Hvala vsem za hitre odgovore, guess, prav si imel!
Ampak fora je, da sem včeraj to vrednost v registru že v win 7 in potem v win 10 probaval, ampak na napačen način. Jaz sem po spremembi, direktno probal shutwon, danes pa sem najprej naredil restart, pa šele potem shutdown in zadeva deluje! Hvala!
#prodam #parenasunce #bogatija :)

Zgodovina sprememb…

guess ::

Haha, me veseli, da sem lahko pomagal :)
priporočam pa še to: Če ne veš kaj točno iščeš v regeditu in kaj spreminjati in kako, potem se zadeve raje ne loti, ker se lahko hudo opečeš :)

Lep pozdrav

radmannsdorf ::

Še nekaj je možno, pa sem pozabil. CMOS baterijo sem vmes ven vzel, pa pozabil nanjo. Mogoče je bilo pa to krivo. No, če bo še kdo imel podobne probnleme, naj poizkusi oboje. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win 7 update ne dela ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5311369 (8896) konspirator
»

Menjava graficne->crashanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
665651 (4797) Napajalc
»

Unigine Valley - OpenGL Lestvica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
12921837 (13228) meho7
»

potek domene

Oddelek: Omrežja in internet
6633 (523) project

Win 10 pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
62195 (1527) TH321

Več podobnih tem