» »

Prva Zaposlitev - Hočejo Da Odprem S.P.

Prva Zaposlitev - Hočejo Da Odprem S.P.

«
1
2

NewUser2017 ::

Pozdrav.

Danes sem bil na razgovoru za delovno mesto prodajalec v trafiki.

Delodajalec je DELO D.D.



Vse je bilo ok dokler niso začeli z tem, da moram odpreti S.P. če hočem delati za njih(delo.d.d.)



Ker je to moja prva zaposlitev(status študenta potekel) me zanima kako je z tem.


Je odprtje S.Pja zato, da delaš kakor prodajalec v trafiki slaba ideja, sploh za nekoga ki nima pojma o tem(SPju)?



Se lahko hitro zaštrikam? Sicer razmišljam o tem, da zavrnem pa sem se vseeno obrnil na SloTech kjer vem, da je veliko izobraženih ljudi.


Kako je sedaj z tem.


Hvala.



Lp

shintaro ::

s.p. ni ful kompliciran, malo branja pa se boš vse nauču. Mislim da se zašteka vse skupaj pri plači, sm ravno zadnjič bral da so minimalci v trafiki?

Za minimalca ne bi odpiral s.p.ja osebno.

Okapi ::

12-urni delovnik za minimalca, brez bolniških in dopusta.

https://www.rtvslo.si/slovenija/prodaja...

Drugače pa, ni problem, če nimaš izkušenj z s.p. Je pa zelo problem, ker nimaš izkušenj z vodenjem trafike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

win64 ::

Če želijo da delaš preko SP-ja, potem vsaj zahtevaj da ti izplačujejo bruto-bruto znesek in ne neto minimalca.
Kot SP boš imel minimalno 300EUR stroškov + dohodnina. Ker si SP moraš prišparati tudi za denar, ko boš na dopustu(letnem in zdravstvenem prvi mesec).
Drugače pa nič kompliciranega.

Heavy ::

Ko poravnaš prispevke (če država ne sofinancira kaj) ostaneš brez pol plače.
#TeamFelix

jype ::

Ne odpiraj s.p. za tak job offer. Rekli bodo, da dajo vsem iste pogoje, tako da se ne boš mogel kaj prida pogajati. To ni zaposlitev, temveč izsiljevanje tistih, ki nujno potrebujejo kakršnekoli prihodke.

Samael ::

SP za delo v kiosku ... prekleta banda izkoriščevalska!

(vem, da sem nekoliko offtopic, ampak te stvari me res jezijo)

shintaro ::

sLOLenia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

vostok_1 ::

SP za delo v trafiki?

To pa je pošten LOL, ja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Okapi ::

Po drugi strani pa vseeno bolje kot nič. Saj nikogar ne silijo. Zakaj bi plačali več, če tudi za tak denar dobijo trafikante? Tule vsi iščemo čim cenejše nakupe, kupujemo drobnarije na Aliexpressu, da prihranimo par evrov, zakaj je narobe, če to počne tudi podjetje, ko išče delavce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

vostok_1 ::

Intrinzično ni. Zato pa je free market kapitalizem obsojen na ciklične bust-e. Ne moreš it do nule in čez.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mlamat ::

Saj to ni krivda podjetja. To je krivda politike, da to sploh dovoljuje.

Politke pa voli neumen folk, ki naseda propagandi o "svobodi", "fleksibilizaciji", "sharing economy" in podobnim neumnostim.

Curly ::

Pa nebi razmislil o kakšni alternativi? Recimo greš v merkator, ziher je marsikaj boljše kot trafika za 12ur pa 500€, še proizvodnja, tam vsaj dobiš "jurja za nočne" pa regres :)

tikitoki ::

Odvisno koliko ti nakazejo mesecno. Ce ni dovolj, potem pac jim lepo reci, da te ne zanima.

shintaro ::

Curly je izjavil:

Pa nebi razmislil o kakšni alternativi? Recimo greš v merkator, ziher je marsikaj boljše kot trafika za 12ur pa 500€, še proizvodnja, tam vsaj dobiš "jurja za nočne" pa regres :)


mcdondals skupaj z nočnimi zna bit tud 1.000 ... lahko pa tudi napreduješ. za prvi job bo boljš k nič

Curly ::

shintaro je izjavil:

Curly je izjavil:

Pa nebi razmislil o kakšni alternativi? Recimo greš v merkator, ziher je marsikaj boljše kot trafika za 12ur pa 500€, še proizvodnja, tam vsaj dobiš "jurja za nočne" pa regres :)


mcdondals skupaj z nočnimi zna bit tud 1.000 ... lahko pa tudi napreduješ. za prvi job bo boljš k nič


Tudi mcdonalds je dobra alternativa.
Upam pa da OP nimam kakšne izobrazbe, ki bi mu omogočala boljšo zaposlitev, v tem primeru bi bilo res škoda let ki jih je zapravil s šolanjem.

The Player ::

Okapi je izjavil:

Po drugi strani pa vseeno bolje kot nič. Saj nikogar ne silijo. Zakaj bi plačali več, če tudi za tak denar dobijo trafikante? Tule vsi iščemo čim cenejše nakupe, kupujemo drobnarije na Aliexpressu, da prihranimo par evrov, zakaj je narobe, če to počne tudi podjetje, ko išče delavce?


Malo je razlika, ko navadni ljudje poskusimo prišparat, ker smo v to prisiljeni, ker so plače majhne in stroški preveliki ali pa podjetje, ki gleda povsod kje bo lahko privačevala, ker se ji gre za čimvečji dobiček (ki bo seveda šel ta glavnim, da bo lahko mel za jahto, delavci bodo pa delal na zastareli opremi).

Če bi ljudje imeli dostojne plače in bi bilo njihovo delo cenjeno, nebi gledal na vsak evro in nam nebi bilo potrebno šparat.

Kar se tiče odpiranje SP. Škoda živcev za takšno delo, nebi rekel, če bi bila plkača večja, potem bi se mogoče splačal, pa tut odpiranje SPja ne verjamem da je tok simpl. Poleg tega, se s tem odpiranjem SPjev sami sebi pluvamo v skledo in tako dajemo delodajalcem vedeti, da lahko prišparajo na nas in nas na tak način izsiljujejo.

Tole je zrelo za prijavo.

Miha 333 ::

Če želiš biti dohodkovno izenačen z nekom, ki je redno zaposlen in ima minimalno plačo, bi ti morali izplačati II. bruto minimalne plače, to je ca. 935 €, pa še to je brez prehrane, prevoza, regresa. Kar je manj od tega, se odšteva od tvojega neto dohodka, kajti vse ostalo (prispevki, davki) je pač treba poravnati.

Še to imej v mislih, državno subvencijo prispevkov za prvi 2 leti lahko koristiš samo ob prvem odpiranju s.p.-ja. Morda ga boš kdaj kasneje želel odpreti, pa boš to možnost že sedaj zapravil. Nima veze, če sedaj te subvencije ne boš izkoristil, pripada ti samo ob prvi registraciji s.p.-ja.

mlamat ::

Mi lahko daš link do 2-letne subvencije?

radmannsdorf ::

ne odpiraj. ravno zadnjič slišal, da sedijo cel dan za minimalca v trafikah.... pizde so.

Predator X ::

Heavy je izjavil:

Ko poravnaš prispevke (če država ne sofinancira kaj) ostaneš brez pol plače.


Definitivno nimaš pojma glede tega.

Miha 333 ::

mlamat je izjavil:

Mi lahko daš link do 2-letne subvencije?


Zakon o pokojninskem in invalidskem zavarovanju (ZPIZ-2):

145. člen
...
(14) Zavarovanci iz 15. člena tega zakona so v prvih 12 mesecih poslovanja po prvem vpisu v poslovni register ali v drug register oziroma evidenco, oproščeni plačila prispevka zavarovanca in prispevka delodajalca v višini 50 % zneska prispevka, obračunanega od osnove iz drugega odstavka tega člena. V naslednjih 12 mesecih so te osebe oproščene prispevka zavarovanca in prispevka delodajalca v višini 30 % zneska prispevka, obračunanega od osnove iz drugega odstavka tega člena.

(15) Prispevke iz prejšnjega odstavka zavodu pokriva Republika Slovenija iz proračuna v skladu s 161. členom tega zakona.
...

Samael ::

Predator X je izjavil:

Heavy je izjavil:

Ko poravnaš prispevke (če država ne sofinancira kaj) ostaneš brez pol plače.


Definitivno nimaš pojma glede tega.

Kljub temu, da si komentiral, še vedno nimamo prav nič več pojma glede tega. A bi mogoče povedal kaj več?

Je pa tale članek https://www.rtvslo.si/slovenija/prodaja... ki ga je Okapi zgoraj linkal kar malo brrr ... in da vsaj približen vpogled, kako teče življenje samostojnega podjetnika v kiosku.

next3steps ::

Toliko glej, da boš imel neto vsaj 850EUR + 350 EUR za dajatve. Če ne pristanejo na toliko, pokaži sredinca.

Miha 333 ::

Po prebiranju zgoraj linkanega članka odsvetujem. Namreč odgovoren si za popolnoma vse, od kraj do kazni, poleg tega če prav razumem, plačilo ni fiksno, ampak delež od prodanega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Saul Goodman ::

če zraven še travo prodajaš svoji klienteli, bi znal bit dober offer. vedno na ulci, vejo do kdaj si odprt.. pomoje bi kar laufal.

vem da je to delala nekaj časa ena štacuna v šiški. lahko si kupil si kruh, mleko in 2gja trave.

sicer je bedno, dont do it. ravno danes po informativnih oddajah kako jih izkoriščajo.

#000000 ::

jype je izjavil:

Ne odpiraj s.p. za tak job offer. Rekli bodo, da dajo vsem iste pogoje, tako da se ne boš mogel kaj prida pogajati. To ni zaposlitev, temveč izsiljevanje tistih, ki nujno potrebujejo kakršnekoli prihodke.


se strinjam, to boš postal samo prkarni delavec, ko te ne bodo rabli te odpikajo dok si reku keks, lahko je šel prejšnji prodajalec na dopust recimo, ti opreš SP delaš 14 dni oni te odpikajo, ti pa prispevke plačat moraš in če naletiš na lude datume boš za 14 dni dela plačal prispevke za dva meseca, cca 700-800 eur. Šele po tem ko si pokril vse obveznosti lahko SP zapreš.

Ne se pustuit ujet na take limanice :)

fikus_ ::

Če boš slučajno razmišljal o odprtju sp-ja, se dobro pozanimaj o višini prispevkov (prvi 2 leti so malo manjši). Potem zaslužiti moraš za primer bolniške, torej cca +10% več, za predviden dopust, npr. 20+ dni na leto, za regres v višini približno ene plače pa najpomembnejše, še tvoja plača. Ko boš to skupaj zaračunal, pa se lahko pogovarjaš z "delodajalcem" o višini plačila, pa pogodbi za 2 leti! 2 leti pa zato, ker če koristiš manjše prispevke, se 2 leti ne moreš prijaviti na zavod in dobivati denarno pomoč. Boš videl da te ne bodo "zaposlili"!

reeves ::

Vsekakor bodi previden.
Jaz sem s.p. odprl 1.4.2017, včeraj pa že zaprl. V četrtek še lahko poslujem.
Razlog je seštevek moje neizkušenosti (kljub kar nekaj obiskanih seminarjev) in neusmiljenosti FURS-a.
Ko boš odpiral s.p., daj za prihodke in odhodke isto cifro. Najverjetneje ti ne bodo odobrili 0, ampak nekaj malega. To je za akontacijo dohodnine. Drugače imaš čas sporočiti v 8 dneh, če ne boš takoj.
Prvo leto imaš 50% popusta na prispevke za PIZ, drugo leto pa 30%. Prispevki na mesec bodo cca.:
PIZ: 111€
ZZ: 127€
STV: 2€
ZAP: 2€
Dohodnino si lahko približno izračunaš. Neto plača * 12 - olajšave. Pogledaš v lestvico, izračunaš, deliš z 12 in dobiš mesečno.
Tako, da lahko takoj odšteješ kakih 300€. Če hočeš na dopust moraš najti nekoga, ki bo delal namesto tebe, če bodo tako zahtevali. In ga seveda tudi plačati. Za bolniško velja isto. Ti 1 mesec nimaš plačane.
Če si slučajno najmanj 6 mesecev na zavodu, kot iskalec zaposlitve, ti dajo 5000€, ko odpreš s.p. To velja samo za prvič, kot popust za PIZ. Vendar moraš imeti s.p. odprt vsaj 2 leti, drugače moraš vrniti denar.
Jaz se jeseni mogoče vrnem v s.p., čez poletje se bom pa raje na zavod dal.

No, na koncu je moj nasvet ne iti v to, za manj kot 1500€ in dobra pogodba!!!
Vedi, da sta dopust in bolniška tudi veliko vredna.

Miha 333 ::

#000000 je izjavil:

recimo, ti opreš SP delaš 14 dni oni te odpikajo, ti pa prispevke plačat moraš in če naletiš na lude datume boš za 14 dni dela plačal prispevke za dva meseca, cca 700-800 eur.

Ne drži. Pri rednem (ne popoldanskem) s.p.-ju se prispevki obračunajo sorazmerno, se pravi za 14 dni 14/30.

#000000 je izjavil:


Šele po tem ko si pokril vse obveznosti lahko SP zapreš.

Ne drži. Zapreš ga lahko, vendar dolg ostane in imaš še naprej blokirane vse osebne račune oziroma si še naprej v davčni izvršbi kot fizična oseba.

radmannsdorf ::

next3steps je izjavil:

Toliko glej, da boš imel neto vsaj 850EUR + 350 EUR za dajatve. Če ne pristanejo na toliko, pokaži sredinca.

+ računovodja + akontacija davka vsaj prvo leto.

reeves ::

Ne drži. Zapreš ga lahko, vendar dolg ostane in imaš še naprej blokirane vse osebne račune oziroma si še naprej v davčni izvršbi kot fizična oseba.

Točno tako. Jaz sem ga bil prisiljen zapreti, da mi bodo umaknili izvršbe.
Res pa ne moreš dobiti nadomestila na zavodu, dokler niso poravnane vse obveznosti do s.p.

korenje3 ::

na pop-tv imajo vsi novinarji s.p., sam prihodki so pa minimalno 25k€ za 4 ure "dela" na dan.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Miha 333 ::

reeves je izjavil:


Če si slučajno najmanj 6 mesecev na zavodu, kot iskalec zaposlitve, ti dajo 5000€, ko odpreš s.p.

Zelo pogojno. Morajo biti za tisto leto sredstva še na voljo (so omejena) ter prepričati jih moraš s poslovnim načrtom.

reeves je izjavil:


Vendar moraš imeti s.p. odprt vsaj 2 leti, drugače moraš vrniti denar.

Vrniti moraš sorazmerni delež, za obdobje, ki manjka do 2 let.

The Player ::

Ne vem, če se ta članek nanaša ravno na trafike od dela d.d. mogoče te bo zanimal OP

http://www.rtvslo.si/uredniski-izbor/pr...

nurmaln ::

The Player je izjavil:

Okapi je izjavil:

Po drugi strani pa vseeno bolje kot nič. Saj nikogar ne silijo. Zakaj bi plačali več, če tudi za tak denar dobijo trafikante? Tule vsi iščemo čim cenejše nakupe, kupujemo drobnarije na Aliexpressu, da prihranimo par evrov, zakaj je narobe, če to počne tudi podjetje, ko išče delavce?


Malo je razlika, ko navadni ljudje poskusimo prišparat, ker smo v to prisiljeni, ker so plače majhne in stroški preveliki ali pa podjetje, ki gleda povsod kje bo lahko privačevala, ker se ji gre za čimvečji dobiček (ki bo seveda šel ta glavnim, da bo lahko mel za jahto, delavci bodo pa delal na zastareli opremi).


To ti misliš da je razlika. Recimo da trafika prodaja samo plastenke vode in sicer po 1€. 10 metrov stran nekdo postavi še eno trafiko in prične vodo prodajat po 0,9€. Ker ti prodaja pade, moraš tudi sam nižati ceno svojih izdelkov. Dobički gredo tako hitro rakom žvižgat. V poslu kjer svojih produktov ali storitev ne moreš nekako diferenciirat od konkurence (in trafika je točno tak primer), je zelo velik pritisk na cene, posledično RVC in posledično tudi plače silijo proti minimumu. Dodana vrednost prodajalca v trgovini je izjemno nizka. Skoraj ni stvari ki jo prodaja prodajalec v trafiki, katere ne bi moral prodati avtomat. Mogoče so zaradi tobačne zakonodaje cigareti tu izjema, ampak na cigaretih trafika itak ne služi. Minimalna dodana vrednost - minimalna plača.

Sicer pa tako kot so svetovali ostali, če imaš le možnost za kaj drugega, se take službe izogni.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

reeves ::

Zelo pogojno. Morajo biti za tisto leto sredstva še na voljo (so omejena) ter prepričati jih moraš s poslovnim načrtom.

Aha. Da so omejena sem vedel, da pa tudi poslovni načrt gledajo pa ne.

Vrniti moraš sorazmerni delež, za obdobje, ki manjka do 2 let.

Vsaj nekaj pametnega. Sicer nisem koristil in ne vem vse o tem, ampak nekako predvidevam, da so to evropska sredstva. Imam občutek, da če bi to naša država dajala, bi hotela vse nazaj z obrestmi. Upam, da me občutek vara

Predator X ::

Samael je izjavil:

Predator X je izjavil:

Heavy je izjavil:

Ko poravnaš prispevke (če država ne sofinancira kaj) ostaneš brez pol plače.


Definitivno nimaš pojma glede tega.

Kljub temu, da si komentiral, še vedno nimamo prav nič več pojma glede tega. A bi mogoče povedal kaj več?

Je pa tale članek https://www.rtvslo.si/slovenija/prodaja... ki ga je Okapi zgoraj linkal kar malo brrr ... in da vsaj približen vpogled, kako teče življenje samostojnega podjetnika v kiosku.


Ni simpl in vsekakor je to zelo žalostno. Predn pa sklepate kakšne neumne "ostaneš brez pol plače"... je treba upoštevat tudi ostale stvari.

Lp

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Greš malo na sprehod, se ustaviš pri parih trafikah in prodajalca/prodajalko pobaraš, če ti lahko kaj pove o svojem delu.

Tako iz prve roke izveš, kaj te čaka, če to ponudbo sprejmeš.

Raja tukaj situacijo pozna zgolj po eni plati (ali pa še to ne), kolikor je pač kdo pobral iz medijev, ki pa niso nujno vedno najbolj realna podoba tega, kar lahko sam izveš 'na terenu'.

reeves ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Greš malo na sprehod, se ustaviš pri parih trafikah in prodajalca/prodajalko pobaraš, če ti lahko kaj pove o svojem delu.

Tako iz prve roke izveš, kaj te čaka, če to ponudbo sprejmeš.

Raja tukaj situacijo pozna zgolj po eni plati (ali pa še to ne), kolikor je pač kdo pobral iz medijev, ki pa niso nujno vedno najbolj realna podoba tega, kar lahko sam izveš 'na terenu'.

Ni neumna ideja.
Jaz lahko samo svetujem, kako se odpira (in po novem tudi zapira) s.p.
O delu v trafikah preko s.p. ne vem nič, bi se pa vseeno pozanimal o parih stvareh:
- kdo vodi zaloge? Sigurno imajo neko centralo, ampak se mora voditi tudi vsak kiosk posebej
- kako je s kaznimi? Predvidevam, da če te dobi inšpekcija z evrom preveč v blagajni, z kakšnim artiklom premalo v zalogi, da si prodal cigarete 1 mesec premlademu,... potem plačaš kazen ti, kot pravna oseba, ne fizična. Te kazni niso majhne. Ne vem pa koliko inšpekcija gleda trafike.

OP verjemi, da ni tako enostavno vse skupaj. Da samo odpreš s.p. in hodiš na šiht. Je še veliko stvari zadaj.

Shadowstorm ::

Jst prek študentca delam v tiskarni od Dela in ko sem se pogovarjal z zaposlenimi so povedal, da imajo odnos do s.p. zelo slab(čisto j3banj3 v glavo), vsaj do tistih, ki so v tiskarni, ekspeditu.

Invictus ::

Če nisi ravno nor, potem boš raje našel drugo službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

#000000 ::

Miha 333 je izjavil:

#000000 je izjavil:

recimo, ti opreš SP delaš 14 dni oni te odpikajo, ti pa prispevke plačat moraš in če naletiš na lude datume boš za 14 dni dela plačal prispevke za dva meseca, cca 700-800 eur.

Ne drži. Pri rednem (ne popoldanskem) s.p.-ju se prispevki obračunajo sorazmerno, se pravi za 14 dni 14/30.

#000000 je izjavil:


Šele po tem ko si pokril vse obveznosti lahko SP zapreš.

Ne drži. Zapreš ga lahko, vendar dolg ostane in imaš še naprej blokirane vse osebne račune oziroma si še naprej v davčni izvršbi kot fizična oseba.


Kolega res da je blo to 4 leta nazaj, NI mogel zapret SPja, nakopičilo se mu je za cca 10k eur dolga, je pobral šila in kopita ter se preselil v Germanijo, kljub temu je trajalo več kot leto dni da je plačal, im mislm da mi je omenil znesek precej nad 10k eur bližje 20k, no sedaj sta oba super v germaniji, in pravita da do penzije poti nazaj ne vidita. Podobno sošolec pravi ki je v Avstriji, je reku fakof, da grem še kdaj ve lajfu delat za manj kot 3k eur mesečno.

RejZoR ::

To z odpiranjem SP-ja, da potem delaš v neki firmi je taka jebena nategavščina da je joj. Če bi men rekl, da naj odprem SP bi jim samo pokazal sredinca in odkorakal ven. Za jebenga minimalca se boš še fukal še z SPjem. Sej niso normalni. Država to seveda veselo dopušča...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

reeves ::

Kolega res da je blo to 4 leta nazaj, NI mogel zapret SPja, nakopičilo se mu je za cca 10k eur dolga

Jaz sem ga zaprl včeraj s 1700€ dolga in izvršbami na obeh računih. V četrtek lahko zadnji dan delam, v petek nesem računovodkinji še zadnje račune, v soboto ona odda bilanco in od pon. imajo oni 30 dni časa, da jo obdelajo, umaknejo izvršbe in mi vrnejo denar. Žal pa so samo stroški izvršb 100€. Lopovi!!!

MadMen ::

Ja, lopovi so, ker si jim ti dolžan denar. Sej vem, taka je mentaliteta v Sloveniji, si ne moreš pomagat.

Curly ::

Če ni skrivnost, s čim si se pa ukvarjal, da si moral po tako kratkem času zapreti s.p.

reeves ::

MadMen je izjavil:

Ja, lopovi so, ker si jim ti dolžan denar. Sej vem, taka je mentaliteta v Sloveniji, si ne moreš pomagat.

Lopovi so zaradi višine zneskov, ki jih zaračunavajo samo za umike.
Svojega dela krivde nisem nikoli zanikal. Če bi bral, bi videl, da sem rekel, da je to rezultat moje neizkušenosti in neusmiljenosti FURS-a. Lahko z lahkoto dodam tudi njihove nesposobnosti.
Ja, zaradi njihove nesposobnosti sem jim ostal dolžan. Čez kakih 14 dni bodo oni dolžni meni.

Glugy ::

S.p. ? To ni zaposlitev. To je samozaposlitev. In oni tebe ne zaposlujejo ampak samo najemajo tvojo delovno silo; delovno silo podjetnika.

Če pravijo da te zaposlujejo se v bistvu lažejo. Koristijo tvoje podjetniške storitve to je vse. Ti nimaš pri njih pravic ki jih ima zaposleni; najemanje storitev; sklepanje podjetniških pogodb je pač brezobzirno in z veliko manj "problemov" kot bi bilo pri zaposlitvi. Zaposlitev zahteva od delodajalca določeno odgovornost.

V naši državi je pa tako da vsi hočejo prelagat odgovornost in tveganje na druge. Zato pa imamo tako državo kot jo imamo. Noben ni nič kriv; vse je "kolektivna" krivda. Siljenje v s.p. za naravo dela ki je bila nekoč rezervirana samo za zaposlitev je pa samo rezultat tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

reeves ::

Curly je izjavil:

Če ni skrivnost, s čim si se pa ukvarjal, da si moral po tako kratkem času zapreti s.p.

Lahko povem celotno zgodbo, mogoče bo komu tudi koristila.

Pred odprtjem s.p. sem delal poslovni načrt in hodil na seminarje, da se vsaj malo seznanim s podjetništvom.
Odločil sem se najeti lokal in po nekaj časa našel takega, ki mi je ustrezal. Z agentom in lastnikom (lastnica je bila v bistvu mama) sem se vse dogovoril. Žal nismo še nič dali na papir, ker smo rekli, da bomo, ko odprem s.p.
Ko sem šel odpirat s.p. sem navedel (idiot!!!) 70k prihodkov in 40k stroškov, kar je naneslo malo manj kot 1k na mesec akontacije. Še enkrat sem se dobil z lastnikom, se dogovorila, da bo zrihtal vse papirje z agentom in da se slišimo naslednji teden. Ko sva se, je rekel, da njegovi mami zadeva ni všeč in da če ne mislim streči hrane ne bo nič. Moja ideja je bila povsem kontra, poleg tega lokal ni imel dovoljenja niti za toast pogreti (popolnoma brez ventilacije), zato to ni bilo sprejemljivo zame.
Ker se je moj plan sesul, sem kakšen mesec iskal drug lokal, na koncu pa izbral manj slabega od dveh slabih. Ker sem vedel, da tudi promet ne bo blizu planiranemu, sem takoj vložil zahtevo za zmanjšanje akontacije od odprtja s.p. dalje. Vse je delala računovodkinja, da ne bo pomote.
Zadevo so obračunali in sporočili, da je akontacija 124€.
Vse lepo in prav, vendar se zadeva nikakor ni hotela pojaviti v E-davkih.
Kot so kasneje rekli, se je zadeva z vnosom zavlekla, ker so nekako prišli na idejo, da opravljam neko dejavnost (ki jo sicer imam tudi registrirano, vendar je ne opravljam nikjer) na sedežu podjetja, ki je mimogrede virtualna pisarna. Ne vem kako jim je to uspelo, ker sem lokal seveda prijavil, blagajno tudi.
Jaz sem redno plačeval prispevke, akontacije pa ne, ker je tudi računovodkinja rekla, da samo čakamo vnos.
No, in potem je prišla izvršba pred novo akontacijo. In ker imam izvršbo, sprememba za nazaj ni možna, zato teh 124€ ne velja več. Pravijo, da mi lahko dajo novo od 1.8 naprej, vendar moram vseeno za prve 4 mesece plačati polno.
Ker tega ne morem, je edini izhod bilanca. Ta je pa lahko polletna (šele oktobra), letna (januar) ali pa zaprtje.
In zato sem zaprl.
Vem, delal sem napake in se tudi veliko naučil. Na koncu mi ni žal, mogoče se jeseni vrnem v to. Sem pa tudi razočaran nad našimi organi. Ne rečem, da so delali karkoli nezakonitega, definitivno bi pa lahko imeli tudi malo posluha, sploh za začetnike.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439737 (14612) Recordman
»

Smisel študentskega dela?

Oddelek: Loža
388532 (6877) Phantomeye
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911561 (10370) M.B.

Več podobnih tem