» »

KFA2 GeForce GTX 1060 OC 6GB pregrevanje

KFA2 GeForce GTX 1060 OC 6GB pregrevanje

pand_a ::

Pred kratkim sem kupil nov računalnik s to grafično. Sodeč po internetnih testih in straneh proizvajalca naj bi grafika v 'idle' delovala pri 31 - 35 C, pri zahtevni uporabi pa pri 65-70 C. Pri 83C ima grafika maksimum teperature in se upočasni z namenom, da se ohladi. Meni deluje grafika v 'idle' pri 50-55 C, ob kakršni koli igri (tudi nezahtevni, WoT ali kaj starejšega) ali bognedaj poizkusu minanja pase izstreli proti 80-83C. Pri tem imam odprto kišto, fan pa dela s hitrostjo 66%, ampak domnevam da tudi pri 100% hitrosti fana slika ne bi bila dosti drugačna. Ima kdo kakšno idejo? Obstaja bios grafične kartice, ki bi ga bilo morda treba nadgraditi? Kaj drugega?

Seljak ::

Računalnik je nov in si odprl stranico kjer je nalepka? Torej nima več garancije.

Aston_11 ::

80-83 ni nič posebnega. Dokler ti dela, jo pusti na miru, če pa ti spreeže, imaš garancijo. Kaj bi sploh rad? Da ti na polno dela pri 55 stopinjah?

</head> ::

Seljak je izjavil:

Računalnik je nov in si odprl stranico kjer je nalepka? Torej nima več garancije.

Lol. Saj nismo 97 leta...

pand_a ::

Aston_11 je izjavil:

80-83 ni nič posebnega. Dokler ti dela, jo pusti na miru, če pa ti spreeže, imaš garancijo. Kaj bi sploh rad? Da ti na polno dela pri 55 stopinjah?


Problem je, ker pri 83 C (kar konstantno dosega) začne delati ful počasneje, da se ohladi. To je temperaturni limit kartice. Želim samo konstanten performance srednjega ranga in mislim, da bi ta kartica morala biti sposobna tega.

K0l1br1 ::

Jaz minam 3 gb z dvema ventilatorjema, pa nima nobenih problemov držati temperaturo na 70 stopinj. Perfermance bo vedno odvisen od obremenitve, če pa so ti dali z enim ventilatorjem grafo, pa verjamem, da doseže kakšen limit. Vendar za 1080 so te temperature z enim ventilatorjem kar običajne, pa se nič ne jezi. Resno - opaziš padec performansov ali si to samo prebral, da se zgodi?

hojnikb ::

spuhaj in nanovo namaži pasto. Ali pa reklamiraj, če je še v garanciji.

Idle temparatura je pa ok, če ma fan off.
#brezpodpisa

Riff ::

moja HD 5770 ma tud na full load okul 80-85°C tako da tle ni T nč posebnga, problema je če presega 100°C pol so pa lahko artefakti, čudno da se tvoja že upočasni pri 83°C ko pa sploh še ni dosegla svje stresne temperature ? ali jo imaš kaj navito ? kaj pa ventilator in voltaže gpu ja sam kontroliraš ali imaš na avtomatskih nastavitvah, sm doklr ni artefaktov pa zamrzovanje se jez nebi s tem sekiral, razen če je res opazn drop fps jev ko se to zgodi, pa še v garanciji je, drugač pa ventilatorji na 100% včas delajo čudeže sm potem je problem glasnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

pand_a ::

K0l1br1 je izjavil:

Jaz minam 3 gb z dvema ventilatorjema, pa nima nobenih problemov držati temperaturo na 70 stopinj. Perfermance bo vedno odvisen od obremenitve, če pa so ti dali z enim ventilatorjem grafo, pa verjamem, da doseže kakšen limit. Vendar za 1080 so te temperature z enim ventilatorjem kar običajne, pa se nič ne jezi. Resno - opaziš padec performansov ali si to samo prebral, da se zgodi?


Grafa ima dva ventilatorja. http://www.kfa2.com/kfa2/graphics-card/...

To o omejitvi temperature, pri kateri se GTX 1060 'downclocka' pa berem povsod po netu. Tudi meritve temperatur kažejo, da se vedno ustavi pri 83C, nikoli ne gre čez. Opazi se tudi pri performansu - tudi pri minanju, ki je precej počasnejše kot bi moralo biti kljub hashrate-u cca 19.

hojnik: Hvala za predlog. Kartica je bila kupljena v Mindfactory, trenutno je pa nimajo na zalogi, tako da reklamacija odpade :/ garancija pa se verjetno izniči če grem na lastno pest menjavat pasto?

hamez66 ::

Probaj še znižat power limit na 80%. Temperatura bi mogla pasti, če jo pa malo naviješ, se načeloma ne bi smelo poznati pri FPS. NA koliko točno bi moral znižat power limit za najboljši rezultat, boš pa moral sam sprobat. Če ne bo pomagalo, potem je pa res samo še za garancijo. Normalno je namreč, da kartica pri navedenih temperaturah throttla.

pand_a ::

Ok bom probal še to. Še eno vprašanje - bi morda pomagalo, če kupim višje ohišje? Zdaj imam tamalo in med grafično in kišto ni lih veliko prostora, ampak to ne bi smel biti tak problem, če je kišta odprta?

Riff ::

odprta kišta pomeni vsaj 10°C manj na komponentah kot zaprta kišta če ni dobro zračena

xrotek ::

Bi kar nadaljeval pri tej temi, zanima me samo če je možno, da bi nehal delovati samo HMDI vhod.

Imam GeForce GTX 1060 6GB dual, ni se pregrevala.

Naročil sem jo preko nemške strani CaseKing, garancijo bi še mogla imeti, vendar je možno da vsi vhodi delujejo (1xDL-DVI, 3xDP1.4), samo HDMI je pa umrl? ..na HDMI imam priklopljeno TV. (Grafično sem posodobil pred kratkim)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xrotek ()

Riff ::

ja je možno da je šel samo HDMI izhod probaj še na kašni drugi napravi ali drug TV za vsak slučaj

Han ::

Je HDMI mrknil že pred posodobitvijo?

MaliJanez ::

Zato pa se izogibaš tem češkim firmam..niso zastonj Gigabyte Asus MSI Zotac itd tolko dražje.

xrotek ::

Han je izjavil:

Je HDMI mrknil že pred posodobitvijo?


mislim da ze pred posodobitvijo, vendar bom probal vseeno še iz org CDjem namestit driverje.

Bizkit45 ::

MaliJanez je izjavil:

Zato pa se izogibaš tem češkim firmam..niso zastonj Gigabyte Asus MSI Zotac itd tolko dražje.

Kje si pa ti našel navedeno firmo? ali ga poznaš osebno? si mogoče "Imam" zamenjal za firmo? :D

Dr_M ::

MaliJanez je izjavil:

Zato pa se izogibaš tem češkim firmam..niso zastonj Gigabyte Asus MSI Zotac itd tolko dražje.



Ce so gigabyte graficne kaj podobne njihovim platam, je tut zastonj nocem. Ceske....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

xrotek ::

Se eno uprasanje :D

kupil sem jo na caseKing strani.. je mozno da bi uveljavil garancijo nekje v sloveniji, ali je moznost samo da jim jo nazaj posljem?

predi ::

Riff je izjavil:

ja je možno da je šel samo HDMI izhod probaj še na kašni drugi napravi ali drug TV za vsak slučaj


+1 za drugo napravo. Jaz sem že imel problem, da mi je TV blacklistal receiver - vse drugo razen njega je zaznal. HDMI obsega tudi nek spoznavni protokol, kjer je očitno možno zavrniti povezavo, če druga stran v nekem trenutku ne izpolnjuje določenih pogojev. Svoj problem sem rešil s pet-minutnim odklopom TV-ja iz štroma. Možno je torej, da je kriv TV, ne grafična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

xrotek ::

evo sem probal pa ne dela, probal sem tudi drugi tv pa ne dela.

sem se odločil da bom kar nazaj jim poslal.

hvala, lp

Riff ::

ja pol zgleda da je res HDMI šel, dobr d aje še garancija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

B-Stard ::

Se splača pa poštnina ene 10eu, veliko prišparaš ko kupiš klump cenejši 5eu v štartu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98351137756 (11886) McMallar
»

GeForce RTX 2060 SUPER normalna temperatura v igrah?

Oddelek: Strojna oprema
253814 (2828) DeeCoy
»

Katero GTX 1070 kupiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172247 (2056) pegasus
»

AMD FX-6100

Oddelek: Strojna oprema
111402 (1201) x45

Več podobnih tem