» »

DNS logiranje v Windows 2000

DNS logiranje v Windows 2000

JLP ::

Pri DNS v Windows 2000 mi nikakor ne uspe usposobit logiranja. V nastavitvah serverja izberem kaj naj se logira in ustvari se fajl dns.log. Problem pa je, da se vanjo prav nič ne logira in je vedno prazna. Ali je to kak bug ali pa sem kaj spregledal?
Live long and prosper!

andrej ::

kje si vklopo logiranje?
kaksno logiranje bi sploh rad imel?

JLP ::

Ja šu sm v konzolo za nastavljanje DNSa (Administrative Tools -> DNS), z desno kliknu na server in na zavihku Logging in dav klukce zravn stvari k nej bi se logirale. Še za vsak slučaj sm restartov DNS server pa ni blo nč, ne logira sploh.
Live long and prosper!

andrej ::

trenutno nimam nobene w2k masine z DNS v blizini, tak da ti ne morem pomagat. Bom pogledal ko pridem domov...

JLP ::

Bi lepo prosi ja.
Sm gledov mal na MS Support pa na NTFAQ pa nč nism najdu.
Live long and prosper!

JLP ::

Andrej a si že kej uspev pogledat?
Live long and prosper!

andrej ::

ja sorry, za zamudo, sem ravno prej pogledal, pa je ista zadeva pri meni. ne logira, cepra mi je enkrat uspelo, da je vsaj zlogiral DNS start in stop.
Zdaj ravno poskusal tole na Whistlerju, hkrati pa se bom malo bolj pozanimal zakaj se gre, oz. ce je kaksen popravek, itd...

JLP ::

OK hvala za trud.
Mislm da je to kr en bug. Sam čudn da nker nč ne najdem o tem.
Live long and prosper!

andrej ::

jaz tudi nisem naso nic kaj pametnega. po vsej verjetnosti zato, ker gre za zadevo, ki se je ne uporablja vsak dan. Ta logging se vkljuci samo kadar ti nekaj ne spila in hoces zadevo debugirat. V normalnem delovanju pa tega noces met vklopljenega ker ma to posledice na performansah.

andrej ::

Pa smo nasli problem:
ko vklopis logiranje moras obvezno vklopit tudi UDP oz. TCP. Brez tega se ti nic ne logira. To mi je padlo v glavo, ko sem logiranje vklopil na Whistlerju, kjer je vmesnik malo drugacen in kjer so vsi ostali check boxi disablani dokler ne izbere UDP oz. TCP. Ko imas ta dva vklopljena lahko logiras posamezna sporocila.
V bistvu gre na bug v dialogu za logiranje - samo logiranje dela. Le malo moras pocakat, da ti DNS server zapise podatke v datoteko, ker se to ne zgodi takoj... v bistvu jih naprej hrani v predpomnilniku, ko pa se jih dovolj nabere pa jih zapise na disk...

JLP ::

OK še enkat hvala.
Bom probov.
Live long and prosper!

JLP ::

Ja zej dela. Sam ena klukca manka pa je vse narobe, tko k ponavad.
No ja glavn da to zej dela. Pa lepo da je u Whistlerju mal bl očitno narjen da morš TCP pa UDP prklopt prej.
Live long and prosper!

andrej ::

ma glavno da smo pogruntali... zakaj pa sploh rabis to logiranje? razen za experiemntiranje in debugiranje se ti skoraj ne splaca...

JLP ::

Na primer ce na nov naložim winse pa čist slučajn pozabm za kere domene sm sekundarce mu naštimane (jah se zgodi da pozabm backup DNSja narest), da se pol hit spomnm k loge pogledam. Drgač mam pa itak ugasnen logirane.
Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva diska, dva OS, en GRUB -> kako izklopit grub in linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131781 (1619) zee
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382813 (2485) Microsoft
»

America's Army Slovenski Klan

Oddelek: Igre
394698 (4201) mohha53
»

Domena?

Oddelek: Programska oprema
121335 (1194) kockish
»

WinWhistler Beta2

Oddelek: Programska oprema
412156 (1652) andrej

Več podobnih tem