» »

Pc Win 10 zagon loada v nedogled

Pc Win 10 zagon loada v nedogled

yyyeb ::

Pozdrav. Imam sledeč problem. Ko prižgem računalnik se mi ne naloži windiws normalno ampak mi loada v nedogled. Loada v tisti fazi kjer je ikona windows. Edino v safe mode-u lahko pridem do Windowsa. Računalnik ima naložen Windows 10 in je HP hišni računalnik. Ima kdo kako idejo kako to rešit?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Tr0n ::

Preveri, kaj se ti zazene v startup-u (Task Manager / Startup). Poglej tudi Event Viewer, ce je kaj pametnega v Windows/application logih.

yyyeb ::

sorry sem ze preveril task manager ampak ne vem kaj moram tam gledat. event viewer pa ne vem kje se gleda
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

konspirator ::

Če so win tipa "hp preinstall", potem imaš verjetno tudi recovery particijo.
Problem se je pojavil "čez noč" ?
Win System restore ne pomaga ?

http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c0...
--

GupeM ::

Odstrani vse, česar ne potrebuješ iz USB portov. Meni Gemalto usb ključek za certifikate ne pusti računalnika mimo POST screena. Če ga tam odstranim, se izvajanje nadaljuje. Vendar dokler ne dobim login zaslona od Windows, ga ne smem nazaj utaknit, ker spet zamrzne. Šele na login screenu ga lahko nazaj priključim, potem pa normalno deluje.

Nimam pojma v čem je problem, se mi pa to dogaja odkar sem posodobil BIOS zaradi nove grafične kartice.

Tr0n ::

yyyeb je izjavil:

sorry sem ze preveril task manager ampak ne vem kaj moram tam gledat. event viewer pa ne vem kje se gleda

Pogledat moras, ce laufa kaj cudnega, kar nisi instaliral. V Event Viewerju pogledas, ce so kaksni ERRORji.

shintaro ::

ta problem je bil tudi pri xpjih in w7... ne spomnem se kako sm ga rešil

branc ::

Rešitev je, da v biosu prestaviš na OS: Windows 10 (nekje v nastavitvah), ker z upgrejdom biosa se ti je do predstavilo na nekej drugega.
Še boljša rešitev pa je format, kjer se boš znebil HP navlake, ki bi se je itak mogel takoj, ko si dobil računalo v roke.

yyyeb ::

Zgodilo se je naenkrat. Hotel sem e file zbrisat. Dal desni klik in vse je zmrznilo, še preden sem zbrisal. Resetiral sem PC in začel je loadat v nedogled. Drugače imam lepo skrbno negovan računalnik. Ni gor navlake in nepotrebnih programov.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

Highlag ::

Odklopi USB ključke.
Never trust a computer you can't throw out a window

yyyeb ::

USB kljuci niso problem, ker imam vrstni red za boot najprej trdi disk. event viewer ne znam prebrat, ker je miljon errorov in miljon warningov.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

branc ::

yyyeb je izjavil:

Zgodilo se je naenkrat. Hotel sem e file zbrisat. Dal desni klik in vse je zmrznilo, še preden sem zbrisal. Resetiral sem PC in začel je loadat v nedogled. Drugače imam lepo skrbno negovan računalnik. Ni gor navlake in nepotrebnih programov.

Potem pa nimas kej razmišljat, v safe mode po backup, potem pa usb bootable in format. Dandanes ti format vzame tolk cajta, kot bi šel v trgovino po kruh.

GupeM ::

yyyeb je izjavil:

USB kljuci niso problem, ker imam vrstni red za boot najprej trdi disk. event viewer ne znam prebrat, ker je miljon errorov in miljon warningov.

Si prebral moj post? Tudi jaz imam boot order najprej disk, pa mi usb ključek blokira zagon. Je res tako težko odklopiti vse USB-je in videti, če zadeva funkcionira? Takšnim egotom bi prav privoščil, da bi cel računalnik zagnali v smeti, skupaj z vsemi priključki, čeprav računalnik povsem normalno dela.

yyyeb ::

ni pomagalo egotu. sem zgubo živce in vse sformatiral.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Random freeze računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161449 (1188) Venoox
»

Buejnje PC-ja brez razloga

Oddelek: Strojna oprema
71038 (791) Alexius Heristalski
»

Računalnik sredi dela pokaže back screen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6679 (484) solatko
»

Nastavitve omrežja za telebane

Oddelek: Omrežja in internet
291556 (1102) norcuron
»

Nenavadna težava: obešanje sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
151387 (1084) para!

Več podobnih tem