» »

Kje kupiti večjo količino epoksi smole

Kje kupiti večjo količino epoksi smole

N0t0ri0us ::

Pozdrav

Za en projekt bi rabil cca 10kg epoxy smole. Ali kdo ve kje najceneje kupiti toliko smole? Sama kvaliteta niti ni toliko pomembna, saj ne bo kakih hudih obremenitev. Bolj natančno povedano namen imam izdelat neko malo bolj moderno posteljo in se zraven še malo poigrat z epoxijem, katerega pa ne bo ravno malo :D

Najraje vidim če je iz EU, če je iz drugje pa predvidevam, da je preveč birokracije glede uvoza, papirjev, carine in transporta.

Letalec ::

10kg ni ravno neka večja količina.

http://www.mirnik.si/domov.html

Sicer pa, zakj ne poliester? Je veliko ceneje.

N0t0ri0us ::

stvari so relativne :D

Hm.. ker sem do sedaj vedno videl zgolj za takšne namene uporabo epoxyja. Na kaj drugega nisem niti pomislil :D

Opcija je tudi poliester. Še eno vprašanje. Ali mogoče poliester porumeni na svetlobi? Če ja, potem to odpade :)

pegasus ::

Če me spomin ne vara, je v Kamniku ena tovrstna trgovina. Pobrskaj malo na forum.modelarji.com.
Sicer smo to kupovali na www.r-g.de, gotovo še najdeš kje koga, ki ima kje v garaži kak sod.

N0t0ri0us ::

verjetno je to samson iz kamnika :) Bom poklical in se malo pozanimal :D Verjetno znajo oni najbolje svetovat :D

Letalec ::

Mislim, da poliester ne porumeni na soncu, ampak vseeno bolje vprašat prodajalca. Dejstvo je, da je cena epoxy smole ~30€/kg, poliestra pa 5€/kg. Za razne ornamente in stvari, kjer tehnična nosilnost/teža ni tako kritična se uporablja poliester. Epoxi se uporablja v zahtevnejših aplikacijah ko so vetrne turbine, letala, okvirji karbonskih koles, boljše jadrnice.


Sicer ne vem kako misliš zmodelirat posteljo, ampak če misliš najprej naredit obliko iz stiroporja/stirdurja in nato preko tega nanesti smolo z steklenimi vlakni, potem boš rabil epoxy iz enega enostavnega razloga. Zato, ker poliester topi stiropor, med tem, ko epoxy ga ne.

N0t0ri0us ::

Kolikor sem se sedaj na hitro pozanimal poliester na soncu ne rumeni. Ne mislim pa cele postelje izdelat iz poliestra ampak samo zaliti določene razpoke. Nekaj v tem stilu:



rosomah ::

N0t0ri0us je izjavil:

Kolikor sem se sedaj na hitro pozanimal poliester na soncu ne rumeni. Ne mislim pa cele postelje izdelat iz poliestra ampak samo zaliti določene razpoke. Nekaj v tem stilu:





nekaj takega mislim tudi jaz "ustvarjati".... če že ni prestara tema.... kako ti je šlo???...zaradi mehurčkov pa to... menda je treba po slojih nalivati(?) pa sproti malo z vročim zrakom sušiti?

mihec87 ::

Fen(na toplo nastavitev) je zato da smola malo bolj teče in mehurčki zraka prej priplavajo na površje in popokajo..Epoxy se pri strjevanju precej segreva in na debelo nalito postane kar vroče-zato po slojih...

N0t0ri0us ::

Šlo je počasi, ampak je izdelek super. Kupil sem pri revivo.si

https://www.revivo.si/viwood_15kg
Takrat so imeli samo viwood smolo, nanašati je treba max 20 mm, drugače se epoxi pri utrjevanju preveč segreje in nastane kot nek puding in ni ok. Treba je pa vsakih 15 min s fenom iti čez epoksi, da mehurčki popokajo.

Če je količina velika, potem se hitro utrdi, pri majhnih količinah pa traja dlje časa.

Stvar je bila precej počasna in zahtevna za izdelavo, ampak sedaj vidim, da imajo v ponudbi crystalres, kateri naj bi bil bolj primeren za takšne stvari.

Površino sem potem obrusil in vse skupaj polakiral z akrilnim mat lakom.

darkolord ::

Lahko daš še sliko končnega izdelka?

rosomah ::

N0t0ri0us je izjavil:

Šlo je počasi, ampak je izdelek super. Kupil sem pri revivo.si

https://www.revivo.si/viwood_15kg
Takrat so imeli samo viwood smolo, nanašati je treba max 20 mm, drugače se epoxi pri utrjevanju preveč segreje in nastane kot nek puding in ni ok. Treba je pa vsakih 15 min s fenom iti čez epoksi, da mehurčki popokajo.

Če je količina velika, potem se hitro utrdi, pri majhnih količinah pa traja dlje časa.

Stvar je bila precej počasna in zahtevna za izdelavo, ampak sedaj vidim, da imajo v ponudbi crystalres, kateri naj bi bil bolj primeren za takšne stvari.

Površino sem potem obrusil in vse skupaj polakiral z akrilnim mat lakom.


hvala lepa (vsem) za pojasnila!!! in pa.... res.. slika končnega izdelka? ;)
;)

Killermode ::

si bom sposodu temo. epoxi smola kolikšna je minimalna debelina za podn v predsobi in kolikšna je poraba na kvadratni meter?

fikus_ ::

Tako na pamet (sem enkrat nekje zasledil) 2 mm debeline --> ~2kg/m2. Za kateri prostor ?!?

Lahko da se motim, bo še kdo kaj napisal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

aktivna oblačila (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7619104 (10783) slomakita
»

Karbonska cev - sendvič konstrukcija

Oddelek: Loža
396291 (4624) Brane2
»

Osvetlitev kopalne kadi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323957 (2732) McBoby
»

Modifikacija [custom]

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131973 (1568) PrimozR
»

Steklena vlakna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
109110 (8987) IgorGrozni

Več podobnih tem