» »

Laptop se izklopi med delom

Laptop se izklopi med delom

Boomerang ::

Dell PP29L dobesedno crkne med delom, kot bi mu zmanjkalo elektrike. Kopiral sem večje število datotek na zunanji disk (drugega med tem nisem počel, dejansko me niti zraven ni bilo) in po dobri uri kopiranja najdem laptop ugasnjen. Spet vklopim laptop grem na internet in po 10 minutah se laptop izklopi brez kakšnega opozorila.

Laptop se sicer segreje (spodnji del je vroč), ampak tudi moj drugi laptop (iz katerega se trenutno oglašam) je kar vroč, pa zaenkrat dela. Se mogoče kakšna stvar pregreva? Se lahko tako segreje, da se zaradi visoke temperature izklopi? Kako to preveriti?
Druga opcija je, da ima težave z napajanjem. Laptop namreč nima baterije (niti ne vem kje je) in če je še slab napajalnik, lahko za trenutek ostane brez elektrike in kar crkne.
Da bi bila težava v softverju pa verjentno ni možno, ali pač?

Kaj pravite? Kako najdem krivca za nenadne izklope?

konspirator ::

HWMonitor za test temperatur.
Prilepi ss.

Si ga že kdaj podrl, očistil/spihal prah in zamenjal termalno pasto ?
--

Zgodovina sprememb…

Boomerang ::

konspirator je izjavil:

HWMonitor za test temperatur.
Prilepi ss.

Si ga že kdaj podrl, očistil/spihal prah in zamenjal termalno pasto ?


Odkar imam laptop (sem 2. lastnik) nisem nič odpiral in čistil. Če je bil prej kdaj očiščen prahu pa ne vem. Kako pa ga odprem in očistim, obstaja kakšen user manual za to? Če ga nesem na kakšen servis, koliko bi me stalo takšno čiščenje in menjava termalne paste? Sam sem trenutno na tesnem s časom in tudi tega še nisem delal.

Malo kasneje ga spet vklopim in preverim temperaturo, pa prilepim še screenshot.

slotech5 ::

predlagam da najprej sam malo ugasnjenega spihaš s sesalcem čez reže - na mojem to pomaga :)

Blinder ::

Coretemp, realtemp, pa spremljaj temperature.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MIHAc27 ::

Sesalc ponavadi nič ne naredi. Če se na spodnjem delu vidijo reže in ventilator, potem se ga še nekako da spihati brez razdiranja.
Če imaš malo močnejša pljuča lahko tudi samo fino pihneš notri iz spodnje in stranske smeri kjer se vidijo rebra vsaj 1x, 2x.
Še prej blokiraj ventilator z nečem tankim (vezice so za to super, kaka sponka tudi ok)

kunigunda ::

Za zacetk posodobi bios ce bo kej boljs.

hojnikb ::

spucat hladilni sistem in nanov namazat pasto. Sigurno je to problem.
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

kunigunda je izjavil:

Za zacetk posodobi bios ce bo kej boljs.

to je to, bios je problem....a lahko še večji idiozizem izjaviš?

Poizkusi, da nas še malo nasmeješ....:));((
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

janezvalva ::

navodila za delovanje:
1.laptop drži v rokah pred seboj
2. laptop spusti, da pade na tla
3.preiskusi če deluje
4. če deluje, nimaš sreče, še naprej se bo izklapljal
5.če ne deluje, hura, uspelo je. kupi nov laptop

konspirator ::

slotech5 je izjavil:

predlagam da najprej sam malo ugasnjenega spihaš s sesalcem čez reže - na mojem to pomaga :)

S sesalcem lahko spiha prenosnik samo Chuck Norris.
--

kunigunda ::

r3dkv1c4 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Za zacetk posodobi bios ce bo kej boljs.

to je to, bios je problem....a lahko še večji idiozizem izjaviš?

Poizkusi, da nas še malo nasmeješ....:));((

To je bila v zadnjem mesecu pri 2 HP-jih edina resitev (kljub ciscenju). Po upgrejdu 7 let starega biosa sta laptopa konstantno hladna (se ne grejeta) niti se ne ugasata vec.
Sej bos dobil scasoma tudi take izkusnje...

Se za info, zelo verjetno je v mojih primerih slo za spremembe, kako HW hendla AMD Video kartico, nisem pa nasel ali updejta tudi vbios.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

Gr X ::

Opravi teste za diske, rame itd..

Ales ::

kunigunda je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Za zacetk posodobi bios ce bo kej boljs.

to je to, bios je problem....a lahko še večji idiozizem izjaviš?

Poizkusi, da nas še malo nasmeješ....:));((

To je bila v zadnjem mesecu pri 2 HP-jih edina resitev (kljub ciscenju). Po upgrejdu 7 let starega biosa sta laptopa konstantno hladna (se ne grejeta) niti se ne ugasata vec.
Sej bos dobil scasoma tudi take izkusnje...

Se za info, zelo verjetno je v mojih primerih slo za spremembe, kako HW hendla AMD Video kartico, nisem pa nasel ali updejta tudi vbios.

In kar je očitno bil mejni primer zdaj tlačiš v teme o X prenosnikih, potem pa te čudi, ker te folk čudno gleda?

kunigunda ::

Ce pucanje ne pomaga je logicno da zacnes z biosom ki je tisti ki skrbi kolk se bo hladilo in kdaj se bo ugasnil ob pregretju.
Vec kot pol laptopov ima po 2let stare biose ze ob nakupu vcasih so termo logiko imeli zapeceno novejsi pa majo da se lohk igras s
Parametri. Poleg tega nic ne zgubis ce das bios na novejse verzije.

Sicer se ne ukvarjam s servisi ampak pri 2 laptopih ista resitev je to pac 100% solution in ne mejni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

primozzzz ::

NAjprej očišči notranjost (spihaj reže itd), nanovo nanesi termalno pasto.. Če se še vedno ugaša spremeni najvišjo frekvenco procesorja na manj % (v windowsih).. ˇˇ


Npr: http://www.addictivetips.com/windows-ti...
NI PODPISA

slotech5 ::

konspirator je izjavil:

slotech5 je izjavil:

predlagam da najprej sam malo ugasnjenega spihaš s sesalcem čez reže - na mojem to pomaga :)

S sesalcem lahko spiha prenosnik samo Chuck Norris.


mojemu prenosniku pomaga če samo posesam čez reže in temperatura pade iz recimo 85 na 60. vem pa, da ni pa to stalna rešitev, saj je čez 2 meseca zgodba enaka.

Boomerang ::

Temperatura se giblje okoli 80 (meril sem s Core Temp). Medtem, ko sem približno pol ure gledal posnetke na youtubu, je temperatura narasla na 80 in nekaj časa nihala med 76 in 84. Nekajkrat se je povzpela celo na 85, potem 86 - tu pa se je prenosnik izklopil. Verjetno bo problem res v pregrevanju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje prahu na prenosnem računalniku - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
202267 (1792) solatko
»

Pregrevanje prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
112351 (2237) SplitCookie
»

Čiščenje komponent

Oddelek: Strojna oprema
221438 (1078) bzp
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019441 (18510) Havq
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336998 (6274) Stupo

Več podobnih tem