» »

Kolesarska (naglavna?) luč

Kolesarska (naglavna?) luč

gusto ::

S kolesarjenjem v temi nimam nobenih izkušenj. V kratkem grem na eno turo, kjer bom začel kolesariti že ponoči/v mraku, zato rabim neko luč. Lahko me ujame tema tudi zvečer, dolgotrajno kolesrjenje v temi pa ni predvideno. Kolesaril bom s cestnim kolesom, po glavni, regionalni cesti. V jutranjem času ne pričakujem veliko prometa.

Zadnjo luč imam (tisto rdečo, ki sveti ali utripa), rabim še sprednjo. Bi prišla v poštev naglavna? To bi lahko kasneje uporabil tudi ta tek, pohodništvo, pa še ni problemov s pritrditvijo. Recimo Petzl čelna svetilka Tikkina E91. So te (ali katere druge) luči moteče za nasproti vozeča vozila?

Kakšne izkušnje in nasveti dobrodošli. :)

fosil ::

Bolj težko bo to pritrdit na kolesarsko čelado, pa še nič kaj aerodinamično ne bo.
Drugače pa ne vem zakaj bi nosil dodatno težo na glavi, če jo imaš lahko na balanci.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

jype ::

je izjavil:

Kakšne izkušnje in nasveti dobrodošli. :)
Jaz uporabljam tole:

http://www.dx.com/p/ultrafire-cree-xm-l...

Poleg hočeš še paket baterij in polnilec:

http://www.dx.com/p/kinfire-waterproof-...

S tako rečjo lahko kolesariš tudi celo noč (na srednji izbiri moči, ki zadostuje, da dobro vidiš cesto pred seboj).

Lansko leto sem s takšno kombinacijo prekolesaril svojo rekordno razdaljo (470km) in mi ni zmanjkalo elektrike.

gusto ::

@fosil, sem napisal zakaj naglavno, ker jo lahko uporabim še za druge aktivnosti, tole kolesarjenje v temi bo bolj izjema. Aerodinamika me ne skrbi, prav tako pritrditev na čeladi. Bolj me skrbi za fiksno lučko na balanci, da bo ob tresljajih kam zlezla in ne svetila v pravo smer. Zaenkrat pa ne izključujem nobene variante, zato pa tu sprašujem.

@jype, bi rabil nekoliko prej, kot pride s kitajske, pa če se da nekaj z navadnimi baterijami (AA ali AAA). Kaj meniš o kakšni naglavni svetilki? Drugače bom pa ravno v spodnji trgovini nekaj naročil, bi bila katera svetilka od tu relativno ok?

http://www.bike-center.si/dodatna-oprem...

jype ::

Vse, kar imaš, je precej bolje kot tema. Petzl lučke so načeloma uporabne in kvalitetne. Naglavne običajno ne zdržijo celo noč, a za tvoj režim uporabe bi morale zadoščati. Tudi dražje so od kitajskih. Včasih sem petzl lučko (3xAAA) uporabljal za pasje sprehode, a za hitrosti na cestnem kolesu je snop segel premalo daleč.

specing ::

@gusto navadne baterije => švoh svetloba. Jaz za varno vožnjo 25km/h ponoči potrebujem okoli 1000 lumnov focused-flood svetlobe (temu trenutno zadošča BLF A6).

Petzl imajo proprietarne baterije in so zelo drage glede na ponujeno. Raje vzemi eno 1*18650 XM-L T6 svetilko + Panasonic NCR18650GA celice + soliden polnilec iz eu.nkon.nl. Ne bi ravno priporočal to kar ima @jype, ker se je potrebno izogibati *FIRE in drugim noname znamkam pri nakupu li-ionskih baterij (večim so že gorele hiše zaradi tega).

Na kolesarsko čelado paše recimo Skilhunt H03, vendar je zaradi neusmerjenega snopa neprimerna za hitro kolesarjenje. Mogoče H03F verzija?

http://flashlights.parametrek.com/index...

jype ::

specing je izjavil:

ker se je potrebno izogibati *FIRE in drugim noname znamkam pri nakupu li-ionskih baterij (večim so že gorele hiše zaradi tega).
Note 7 je bolj varen, praviš, ker je od Samsunga, ki je spoštovanja vredna firma.

specing ::

Samsung je naredil recall, *FIRE znamke ga ne.

jype ::

specing je izjavil:

Samsung je naredil recall, *FIRE znamke ga ne.
Samsung je naredil recall, ker je zgorelo toliko telefonov. *FIRE znamke ga niso, ker ni bilo ničesar podobnega.

next3steps ::

Poleg te je ironija, ker kitajski Note 7 s kitajskimi baterijami ni gorel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447417 (496) FireSnake
»

Naglavna luč (headlamp)

Oddelek: Loža
347767 (5428) specing
»

Led svetilka-katero kupiti?

Oddelek: Loža
232126 (1484) zdravc1974
»

Lučkarji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15833391 (26534) jest10

Več podobnih tem