» »

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih

1 2 3
4
»

perci ::

Ninja, s kampletko se po AC peljemo 120-130. Vec se v sezoni itak ne da.

Uradno je to sicer prehitro, vendar v praksi se nismo dobili kazni.

mzakelj ::

Bil na Hrvaškem v začetku sezone in to nekje v Mendolinu. Kje točno ne vem ker smo imeli gps pa sem mu samo sledil kot kura za zrnom. No vglavnem smo šli v oštarijo. Kelnarji so bli bolj zaspane sorte, drugače prijazni. Cene nižje kot pri nas, sicer kvaliteta tako tako, ampak ko si lačen ne gledaš ampak poješ.Drugače vsi prijazni nobene panike. Smo pa videli nekatere Slovence kateri so zahtevali skoraj nemogoče. In zato je verjetno tudi njihov odnos tak do Slovencev. Drugače hodim na glavni dopust predvsem v tujino ker resnično ne mislim ležati cel teden v nekem šotoru ali apartmaju. Pa tudi moja ni ravno ljubiteljica kuhanja, čeprav oblada. Sem pa videl po svetu da so Rusi nezaželjeni gosti kot smo mi na Hrvaškem pa še to ne povsod. Kdor je doživel dopust z Rusi v hotelu ve kako je. To je golazen od golazni. Neobzirni in zahtevajo kot uni Slovenci z štarta mojega dolgovezenja.

krho ::

Nekateri kuhajo vsak dan.. in pač nočejo kuhat še na morju.. hočejo popoln odklop.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

m0LN4r ::

Jaz sem pa osebno od rusov slisal, da po novem za isti dnar, rajsi gredo v kake "moravske toplice" ali portoroz in v hotel, kot pa na hrvasko.
Mi pravi sosed, da rajsi da mickeno vec in je vse kakovostnejse. Od nastanitve, hrane, pa se sardela nisi na plazi.

Nevem, sam nimam nekih posebnih izkusenj z hrvaskim morjem. Je bilo lepo kot otrok. Nazadnje pa ko sem bil smo jedli v 4ih restavracijah in placali vec za pico, kot recimo v okolici moravskih toplic. Tako slabo postrezen in tako slabo pico se v sloveniji nisem jedel, razen kot student v kaki studentski restavraciji.

A je kdo od vas ze planiral, da bi sel na dopust na BALATON ? Zadeva te pride pol ceneje kot hrvaska, hrana je konkretna, mas se kaj drugega kot cevapcice pa dunajce, cena hrane in piva je zelo nizka. Pa se na izlete se lahko peljes in si ogledujes zelo lepe in stare gradove.
+ Guzve ni.

Ce ze primerjam pice, sem dal pri balatonu v neki zelo mali restavraciji za 3 pive, en radler in dve 30+ konkretno nalozeni pici 14eur. Guzve ni, ljudje prijazni.




Edino kar "slovencem" ne pase tam je da zgleda vse bolj "revno, kmecko" - pa da zna bit bolj vroce kot na morju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

perci ::

Nekaterim pa ne paše tak tip jezera - kjer ne vidiš pol metra pod vodo. Meni recimo. Pa tudi obala je bolj tako tako. Ni glih Bohinj.

m0LN4r ::

Ja to je jasno, morje je morje.
Govorim na splosno o dopustu pri vodi. Edino dodal bi, da so si plaze na Severni oz. Juzni strani zelo razlicne.

Imam pa vprasanje glede dopusta ob morju na:
1. Crnagora (Budva) in
2. Bolgaria (crno morje)

Sodelavci iz teh krajev so mi rekli, da je zna bit zelo fino? Ima kdo izskusnje?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

LeQuack je izjavil:

FoxKnox je izjavil:

Nekaj si zapomnite : Ko greš nekam, kamorkoli na dopust, si turist in turisti niso nič drugega, kot molzne krave. Koliko te bodo pomolzli, je pa od vsakega posameznika odvisno. Kjerkoli.


Ni res, krava nima nič od tega, da je pomolzena, turist pa ima tisto, za kaj je plačal. Ali je to hrana, ali apartma itd.


Krava ma streho nad glavo, hrano in zdravstveno oskrbo. Je ze res, da je vse bolj bogo. Sam te krave nebi bilo, ce nebi placevala za svoj obstoj z mlekom.

NikolormousB ::

perci je izjavil:

Ninja, s kampletko se po AC peljemo 120-130. Vec se v sezoni itak ne da.

Uradno je to sicer prehitro, vendar v praksi se nismo dobili kazni.


Hvala za info. Bo prišlo prav, me zelo mika. Mogoče naslednjo sezono menjam, če nam bo kamp life všeč.

fosil ::

A je kdo od vas ze planiral, da bi sel na dopust na BALATON ? Zadeva te pride pol ceneje kot hrvaska, hrana je konkretna, mas se kaj drugega kot cevapcice pa dunajce, cena hrane in piva je zelo nizka. Pa se na izlete se lahko peljes in si ogledujes zelo lepe in stare gradove.

Slovenski izraz za Balaton je Blatno jezero, verjetno ne brez razloga.
Tako je!

m0LN4r ::


Slovenski izraz za Balaton je Blatno jezero, verjetno ne brez razloga.

Ej nekateri placujejo v termah, da se lahko namazejo z blatom, kot sem ze tut na hrvaskem videl take ki se mazejo z blatom, ce ga najdejo kje :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


A je kdo od vas ze planiral, da bi sel na dopust na BALATON ? Zadeva te pride pol ceneje kot hrvaska, hrana je konkretna, mas se kaj drugega kot cevapcice pa dunajce, cena hrane in piva je zelo nizka. Pa se na izlete se lahko peljes in si ogledujes zelo lepe in stare gradove.
+ Guzve ni.

Sam sem bil nedavno službeno tam, pa je daleč od res poceni dežele kot je bila včasih. V 90tih pa je bilo res džabe.

Mogoče bom šel pa 1x jadrat na Balaton :D.

Mal za spremembo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

konspirator ::

m0LN4r
Kako je z jezikom na Balatonu (za vse tiste, ki ne obvladajo madžarščine) ?
Isto me zanima za Bolgarijo ? Grabljice znajo biti tudi problem.


Jezik je pomoje eden od glavnih faktorjev (poleg bližine), zakaj hodijo Slovenci na dopust v HR, ČG in ostale ex yuga države.
--

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

Sem bil na blatnem jezeru nekajkrat...

Nekako tako je:
Južni del je kar urejen in bolj "nemški".
Gornji del jezera pa je bolj reven oz Sovjetski.

Generalno so cene ok, ljudje pa prijazni. Najboljše prideš skozi z nemščino, čeprav je tudi angleščina dovolj. Jezero je resda blatno oz ne vidiš ravno podna. Je pa fajn za not it, samo letiš. =)

Mi smo npr najeli hišo ob jezeru za 8 oseb z bazenom, jakuzzijem in lastno plažo. Top shit. Mislim, da je bil najem 1,4k za 7 dni - nisem ziher...je pa to bilo pred 5 leti. Baje so najemi hiš zadnja leta kar poskočili.

Pred 2 leti sem bi lna severni strani v nekem sovijetskem hotelu, rezervirala nekaj na hitro...oh dear god...Sred noči sma kar menjala hotel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Gambino ::

Pravijo, da je Albanija zdej top destinacija. Tak da :)

mat xxl ::

Albanija je top, sem videl, pri znancu, ki je bil tam in je iz A hotela domov garje prinesel........

samotest ::

kingsix je izjavil:

Sem bil na blatnem jezeru nekajkrat...

Pred 2 leti sem bi lna severni strani v nekem sovijetskem hotelu, rezervirala nekaj na hitro...oh dear god...Sred noči sma kar menjala hotel.


sicer kot komu paše, a obstaja tud druga izbira :) .. http://www.sirdavidcastle.com/en/index....

Saso_C ::

konspirator je izjavil:

m0LN4r
Kako je z jezikom na Balatonu (za vse tiste, ki ne obvladajo madžarščine) ?
Isto me zanima za Bolgarijo ? Grabljice znajo biti tudi problem.


Jezik je pomoje eden od glavnih faktorjev (poleg bližine), zakaj hodijo Slovenci na dopust v HR, ČG in ostale ex yuga države.


Angleščina jim je španska vas. Po radiu so vrteli same komade v angleščini, na plaži se pa nismo mogli dogovoriti niti za skakanje na napihljivem gradu za otroke.
Pred trgovino v Hevizu me je ustavil nekdo s francoskimi tablicami, če mu lahko pomagam najti najbližji kamp, ker mu noben drug ne zna pomagati.

Apartma smo poskusili rezervirati na Booking.com kar med potjo iz Moravskih in bili zaradi samo "edge" mobilne povezave na AC uspešni šele malo pred prihodom. Na koncu pa šok - vsaj zame. Stanovali smo pri dveh Ukrajincih in se sporazumevali z rokami.

Na kopališču v Badacsony-ju so imeli dve restavraciji, recimo levo in desno. Leva je bila dokaj prazna, ponujali so fast food hrano. Želel sem peljati družino v desno restavracijo, kjer je bila totalna gužva, vsi menuji pa neberljivi. Naročil bi lahko le tako, da bi ustavil nekaj gostov in kuharju pokazal njihove krožnike. Na koncu smo raje šli v levo restavracijo na hrano bolj znanih imen; hamburger, gyros, ...

chesn ::

Ma ljudje a ob naše reke pa ni za it?! Vsaj ohladiš se kej!

Miha 333 ::

perci je izjavil:

Ninja, s kampletko se po AC peljemo 120-130. Vec se v sezoni itak ne da.

Uradno je to sicer prehitro, vendar v praksi se nismo dobili kazni.

Kako je v drugih državah ne vem, ampak v Sloveniji sem bil zraven na počivališču, ko so s provido tja pripeljali nizozemski avto s šotorsko prikolico (družina se je očitno vračala z dopusta) in jih kaznovali zaradi prehitre vožnje. Takrat je bila pri nas sicer še omejitev 80, sedaj je na AC 100 km/h.

Drug problem je, da ponavadi gume na teh prikolicah niso narejene za take hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

perci ::

Stare brakice so res imele majhna kolesa, camp-let prikolice imajo 13 colska, tehtajo pa 300 kil. Ni noben problem vozit 120-130.

Aja, da so jih s provido lovil, so morali iti malo hitreje kot 130. Aja, jst govorim 130 po števcu, to je realno ene 120.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ThinkPad ::

Zame se hrvaška obala začne nekje okoli Zadra, na otokih... Same dobre izkušnje, prijaznost domačinov in v resavracijah, nobenih problemov. Cene so znane, če malo poguglaš, zadtek v polno pa so odmaknjene resavracije, ki se še trudijo s prebojem. Kvaliteta za odlično ceno... Kar me je res preseneilo, je prevoz s trajektom s kolesom... Če imaš froce nad 12 let in greš s kolesom na trajekt, te 4 kolesa stanejo skoraj kot avto, ki ima ta kolesa na zadnajem prtljažniku... Glede na to, da kolesa prisloniš nekam ob stran, je to too much.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na morje z otroki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6118570 (3661) ZveeZ
»

Morje hrvaška? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9428569 (2200) Pithlit
»

Kampiranje, spanje v avtu ob obali, kje najceneje

Oddelek: Loža
176464 (5415) nejclp
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216065 (12095) Goran's Blog
»

Poceni počitnice =) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222341 (8442) shadeX

Več podobnih tem